24/25 Kadın Voleybol Takımı (Galatasaray Daikin)

🏐Aras Kargo'nun İstanbul’da düzenleyeceği hazırlık turnuvasının detayları belli olmaya başladı.

📅4-6 Eylül - Burhan Felek V.S 🏟️

▶️Aras Kargo
▶️Beşiktaş
▶️G.Saray Daikin
▶️Maritza Plovdiv

Karşılaşmalar, ilk iki gün 16.00-18.30, üçüncü gün 13.00-16.00 saatlerinde oynanacak.

(Voleybol plus)

Bütün takımların kadroları az çok belli oldu oyuncu kalitesi olarak lig başlamadan bir sıralama yapmak gerekirse bana göre şöyle bir güç dengesi oldu;
1.Eczacıbaşı
2. Fenerbahçe
3. Vakıfbank
4. Galatasaray
5.Thy
6.Kuzeyboru
7. Beşiktaş
8. Zeren
9.Bahçelievler
10. Aras Kargo
11.Sigortashop
12. Nilüfer
13. Aydın
14. Sarıyer

Bütün takımların kadroları az çok belli oldu oyuncu kalitesi olarak lig başlamadan bir sıralama yapmak gerekirse bana göre şöyle bir güç dengesi oldu;
1.Eczacıbaşı
2. Fenerbahçe
3. Vakıfbank
4. Galatasaray
5.Thy
6.Kuzeyboru
7. Beşiktaş
8. Zeren
9.Bahçelievler
10. Aras Kargo
11.Sigortashop
12. Nilüfer
13. Aydın
14. Sarıyer
İnşallah THY Li Yinying ile bir anlaşma sağlayamaz, aksi halde üst sıralar için işin rengi değişebilir.

Thy maddi açıdan her hamleyi yapabilecek güce sahip sezon kötü giderse her hamleyi yapabilirler bu noktada liyy şansı doğarsa bizimkilerin bu transferi yapması gerekir. Hem kalitemiz yükselir hem 4.lük işini sağlama alırız hem de prestij katar bize ama işte futbolun berbat yönetimine bakınca öyle bir şey yapacak çapları olmadığını görüyoruz

Aras Kargo Hazırlık turnuvasi :
5 Eylül Perşembe
beşiktaş🆚Galatasaray Daikin
🕐16.00
Burhan Felek Spor Salonu
Yayın : Yok
1.set : 25-19 (1-0)
2.set : 16-25 (1-1)
3.set : 18-25 (1-2)
4.set : 19-25 (1-3)
Maç sonucu : 1-3 Tebrikler Galatasaray Daikin 💛 ❤️ 🦁 🧿

Son düzenleme:
BJK ile hazırlık maçımızdan kesitlere bakıyorum ilkin ve kalandadzenin beraber as smaçör kaldığı takımda köşelerden zor sayı alırız gibi duruyor ikisi de blok yemeye çok müsait oynuyorlar maalesef takımda topu kaldır sayı alsın diyeceğimiz tek köşe yok

Evet ilkin -1 ile bitirmiş maçı kalandadze +3 lazovic süre almamış tam da gördüğüm gibi bitirmişler maçı. Bu smaçör rotasyonu çok zayıf oldu oraya mutlaka hamle yapılmalı

Evet ilkin -1 ile bitirmiş maçı kalandadze +3 lazovic süre almamış tam da gördüğüm gibi bitirmişler maçı. Bu smaçör rotasyonu çok zayıf oldu oraya mutlaka hamle yapılmalı
Pardon lazovic süre almış o da -1 ile bitirmiş ama sadece 2 defa hücum etmiş. Artık lyy için bütçe mi bulunuyor başka biri mi oluyor bilmiyorum ama mutlaka güven verecek bir hücum silahımız olmalı

Bu konuya katılıyorum sezon başında da bir power smaçör şart demiştim ama Kalandadze power bir smaçör bence İlkin de geçen sene iyiydi ama Lazovic yerine power bir oyuncu şartdı sanki. Ama şuan ki veriler açıkçası bence nasıl hücum etmiş falan çok da önemli değil çünkü hazırlık maçlarına oyuncular genelde çok asılmaz. En kısa örnek Nilüfer ve Eczacıbaşı 2-2 berabere kaldı ama normal sezonda Nilüfer küme düşme adayı gibi düşünebiliriz.

Ben Lazovic de dünyanın en iyi defansif smaçörlerinden biri olduğu için tutulduğunu hoca isteği olduğunu düşünüyorum. Çünkü 4 smaçörümüz de çok iyi manşet alan oyuncular bence hoca bu sene iyi manşet hızlı oyun her yerden eşit hücum gibi bir planlama ile çıkacak. Ama Kalandadze beklenen hücum katkısını vermese bu sene çok canımız yanabilir o mevkide.

Bu video paylaşım, takımın birbirinden değerli oyuncularına ama özellikle de İlkin, Alexia, Bihter ve diğerlerine takanlara gelsin.

Son düzenleme:
Bazı gruplar ve kişiler vardır ki, aşağılık duygularını tatmin etmek ve kendilerini diğerlerinden üstün veya bilgili göstermek için, esasen hiç olmadıkları veya deneyimlemedikleri alanlarda, üstün otorite tavrı ve tamamen yanlı bir bakış açısı ile, sürekli birilerini hedef alarak içlerindeki kinlerini kusmaktan çekinmeyenler, bir diğer grup, herhangi bir taraftan görünürmüş gibi kılığa girerek, esasen trol olarak rakip gördüklerine yukarıda tanımlanan biçimde kinlerini kusanlar, bir diğer grup, tüm bu olanlar karşısında etkilenerek, doğruya yanlış, yanlışa doğru diyenler ve son olarak da konu üzerinde aktif olarak çalışmış, gerçek anlamda bilgi sahibi, deneyimli ve saçma sapan yorumlara kulak asmadan, eğrisi ve doğrusu ile sadece gerçeği görüp söyleyen ve yorumlayanlar...

Şimdi bu kadar uzun bir girişi niye yaptım diyeceksiniz. Hemen söyleyeyim. X Hesabımızın admin'ine önceki paylaşımımda, bu türler konusunda önlem alma çağırısında bulunmuştum ama görüyorum ki henüz bir önlem alınmamış ve aynı çirkeflikle, kendi sayfalarımızda oyuncularımıza küfür ve hakaretlerine devam ediyorlar. Admin'in görevi sadece güncel paylaşımlar yapmak değil, ama aynı zamanda sayfanın huzur, keyif ve saygınlığını sabote eden yorumlar konusunda gerekli tedbirleri almaktır.

Gelelim forumumuza. Görüyorum ki, İlkin ile ilgili en ufak bir aksamada, artık maksatlı diyebileceğim bazı yaklaşımlar görmekteyim. Sadece 2 set oynadığı önceki maçta, %54 hücum (7 sayı) %71 mükemmel servis karşılama, 1 blok ve 1 ace ile toplam 9 sayı (set başına 4.5 sayı) almasını bile, bazı rezil hesaplar, yuh tek hanede kalmış gibi aptalca yorumlarla milleti manipüle etmeye çalışırlarken, bu sayfada geçen maçtan hiç söz etmeyen kişi veya kişilerin, adeta sözbirliği etmişçesine son maç ile ilgili, aynı odaklarla ortak biçimde İlkin -1 yorumunu yapmalarını son derece manidar buluyorum. Bu arkadaşlar ne kadar çabuk unutmuşlar. Geçen yıl dünya 1 numarasına oturan Türkiye'nin, VNL'deki yarı finale kadar Hande'ler Saliha'lar çökmüşken, takımı sırtlayan smaçörlerden biri olduğunu. Ne kadar çabuk unutmuşlar, yerli smaçör sayı rekoru kırarak, takımımızın en azından Challenge'e katılım yolunu açan en önemli oyuncu olduğunu. Artık bu forumda, milletin aklı ve hafızası ile alay etmekten vazgeçin. Bu arkadaş yada arkadaşlar, artık ya oldukları gibi görünsünler yada göründükleri gibi olsunlar.

Maçların tamamını, canlı veya bir yayımdan izlemeden sadece tablolar üzerinden yorum yapmak, pek tabii ki yeterli olmayabilir ama iki maçın tablolanmış istatistiklerini üst üste koyduğumuz zaman, pek tabii ki, çok önemli ipuçları vermektedir. Şimdilik şu kadarını söylemekle ve aşağıdaki maç istatistik tablolarını paylaşmakla yetiniyorum ki, önümüzdeki dönemde bu takım canlar yakacak diyorum. Her bir mevki ve herbir oyuncu ile ilgili detaylı analiz ve görüşlerimi 3. maçın ardından yapacağım.

Bu arada, Li Yingying transferi, sezonun gidişatına göre planlanacak bir transfer olmayıp, Türkiye ligi için ya şimdi yada sezonun 2. yarısı gibi bir transfer olur. Li Yingying, henüz Tianjin ile bir anlaşma sağlamadı ve adı hem Eczacı, hem THY hem de İtalya ligi için geçiyor. Eczacı'nın yaptığı transferler sonrası üzerine Li Yingying olurmu? Şüpheli... THY olur'mu? Evet mümkün. İtalya olabilir'mi? Bence yüksek olasılık.

https://x.com/voleybolunsesi/status/1831704076209336824/photo/1 (BJK-GS)

İstatiksel olarak da bütün takıma skor dağılmış. Sezon başından beri anlattığım iyi manşet hızlı pas oyunun her yerinden hücum sistemi kullanılıyor iki hazırlık maçında da. Blok defans da zaten tehlikeli bir takımız. Orta düzey bir hücum takımı olsak da bütün takıma topu dağıtınca hücumda da bu takımı durdurmak zor olacak. Sezon başından beri diyorum bence yönetim iyi kadro kurdu şampiyonluk yarışında olmasak bile Neslihan’ın seneden sonra bence ilkez bir sezon keyifli geçecek.

kötü manşete %16 ile hücum etmişiz dün. İyi manşete çok yönlü güzel hücum organizasyonları gelmiş. İyi manşete muhtacız yani bu sene ki zaten bütün smaçörlerimiz iyi manşet alabiliyor. Lazovic transferi de bence bu yüzden yapıldı risk almak istenmedi manşet de sorun yaşandığı an oyun planı çöküyor iyi manşete muhtaç olduğumuz bir sezon geçiricez gibi duruyor.