24/25 Kadın Voleybol Takımı (Galatasaray Daikin)

Zeren maçı biletleri satışta henüz çok az sayıda bilet satıldı. Umarım salon büyük oranda dolu olur cumartesi. Sosyal medyada ve deplasmanda ilgi var ama ev sahibi maçlarımıza da yansımalı salon doldukça yönetim de belki yatırımı artıracak. Ayrıca hedef maçlarımızdan biri olduğunu unutmamak lazım. Haftaiçi maçlarda salon boş olabilir ama haftasonu salon hep dolmalı

Zeren maçı biletleri satışta henüz çok az sayıda bilet satıldı. Umarım salon büyük oranda dolu olur cumartesi. Sosyal medyada ve deplasmanda ilgi var ama ev sahibi maçlarımıza da yansımalı salon doldukça yönetim de belki yatırımı artıracak. Ayrıca hedef maçlarımızdan biri olduğunu unutmamak lazım. Haftaiçi maçlarda salon boş olabilir ama haftasonu salon hep dolmalı
Futbol maçı saati ile aynı saate koymuşlar ve salon dolsun öyle mi? Gelmeyin diyorlar resmen.

Futbol maçı saati ile aynı saate koymuşlar ve salon dolsun öyle mi? Gelmeyin diyorlar resmen.
Neyse ki Futbol takımımız Antalya deplasmanında olacak. Teknoloji çağında olduğumuzdan futbol salondan da takip edilebilir. Sonuç olarak bu ilginç!!! rastlantının, temelde seyircimizin salona gitmesine engel olmaması gerektiği düşüncesindeyim. Bu nedenle cimbomlu voleybolseverler haydi lütfen salona.... Bu takım bunu hakediyor.

Galatasarayın futboldan bağımsız şekilde üstelik deplasmanda oynanacak maç günü voleybol maçına gidecek 2000-3000 taraftarı olmalı bence. Futbolda ne olursa olsun voleybolun desteği ayrıca olmalı zaten uA maçlara gelmiyor şuan için. Maalesef yine fbden örnek verebilirim ama siz hiç Kadıköy’de maç var diye Ülker arenayı doldurmayan fb gördünüz mü ya da Burhan felek’i?

Galatasarayın futboldan bağımsız şekilde üstelik deplasmanda oynanacak maç günü voleybol maçına gidecek 2000-3000 taraftarı olmalı bence. Futbolda ne olursa olsun voleybolun desteği ayrıca olmalı zaten uA maçlara gelmiyor şuan için. Maalesef yine fbden örnek verebilirim ama siz hiç Kadıköy’de maç var diye Ülker arenayı doldurmayan fb gördünüz mü ya da Burhan felek’i?
Duyan da adamlar her maçlarını full çakılı oynuyor sanacak.

Duyan da adamlar her maçlarını full çakılı oynuyor sanacak.
Kadın voleybolda son 3 senede boş tribüne oynadıklarını hiç görmedim evet her maç sold out değil ama neredeyse sold out. Erkek basketbolda da rekabet ettikleri tek takım olduğundan ligde biraz boş kalıyor olabilir salonları ama EL olsun lig derbileri olsun hiç salonu dolduralım çağrısına gerek olmadan biletler satılıyor.

Fenerbahçe tarafında; yan branşlardaki maçları futbol maçıyla çakıştı diye kaç kere erkenden salonu terk ettiklerine dair twit okudum, yan branş sevdalıları bu kitleye küfür edip duruyordu sosyal medyada. Onlar daha da beterini yapıp maçla çakıştı diye salonu erken terk ediyormuş. Ama övülecek ya, söylenmez tabii.
Bizim basket takımımız iyi olduğu zaman İpekçi full çekiyordu salona gelin çağrısı olmadan, ben 2011'den beri her maça olmasa da %80'ine gitmişimdir. içerde, kıytırık bi iş günü günü oynanan Olin maçında bile salonun yarısından fazlası dolu oluyordu, bugün dolmaz ya sakat zaman dediğim kaç maçta dehşet tribün desteği olmuştur sayamadım. Şimdi takımlarımız kötü, salona gelin diye çağrıda bulunmak zorunda kalıyoruz. Takımlar iyi olur, 2-3 maç galibiyet serisi yapar heyecan yaratırlar millet zaten kendi gelir salona. 2022'nin Nisan ortası ile Haziran başı ilk Pazar'ı arasında Ataköy mahşer yeri gibiydi, bilet bulamıyordu millet. Bu da basit bir örnek. Özellikle basketbolun prime zamanını hiç söylemiyorum bile.

Her şey kültür yaratmaktan ve yan branşların her birisine ayrı seyirci kitlesi oluşturmaktan geçiyor. Basketbol seyircisi, voleybol seyircisi gibi. Bu kültürü yaratmak ise iyi takım kurup heyecan yaratmakla oluyor. 2011 sonrası başarılı grafiğimiz tamamen 2017'de sona ermese, bi 3-4 sene daha sürseydi eğer bugün hiç olmasa bile basketbola bir seyirci kitlesi oluşturmuş olurduk. O yükselişin neden sona erdiği ve neden yeniden yükselişe geçmediği de yönetimsel problem. Taraftar burada en son suçlu.

Taraftarı suçlama sebebi şu cumartesi güzel bir saatte 2000 gsli yok mudur voleybol maçına gidecek ya da pazar erkek maçı var 2de oraya da mı maç olmadığı için gelmeyecekler. Gidin en kötü ihtimalle fb kadın voleybolun ligin alt sıra takımlarıyla oynadığı haftaiçi maçlarına bakın iş çıkışı da olsa maça gidiyorlar ben bundan bahsediyorum. Her maç salon sold out olsun da değil olay 2000 kişiden bahsediyoruz. Evet sosyal medyada ilgi artıyor ama salona yansıması lazım artık

Gizem Hanım, provokasyon etkin iki performans alma yönteminden biri olmakla birlikte çalakalem yapılmamalı. Dünün ardından, yazdıklarınızı okuyan ve forum bünyesinde diyalog kurduğunuz insanların güzelinden yarısının telefonuna Ülker Arena videoları düştü ve bitime 5 dakika kala yarısı boşalan salona derin kahkahalarla reaksiyon verildi. Sezon içerisindeki olağan düşüşte böyle bir kitleyi salonda görmeyi istemeyeceğinizi umuyorum.

İnsanlar salona gitsin vurgunuzu elbette destekliyorum Cumartesi ve Pazar Burhan Felek'te olacakken. Gel gelelim ki, kadın voleybol takımı eşyanın tabiatı gereği sezonu 27 set kazandık 0 set kaybettik şeklinde sürdürmeyecek. O zaman dilimi öncesi tribün bahsindeki motive edici içeriklerde çıtayı Gsbasket seviyesine yükseltmenizde fayda var ki gelecekte kaybedilecek maçların ardından papazlıklar doğmasın.

Kadın voleybola artı 5 milyon dolar yatırım yaparak ligin favorisi olmak Kapitalist üretim ilişkilerinde ve finansta rasyonel bir tavır mıdır? Ödüller ve gelirler bu yatırımı karşılamayacakken değildir. Gel gelelim ki, mevcut tabloda kulüp fahiş değil de sınırlı zarar diyor. Sınırlı zarar da icra üzeri haciz yeme ihtimalini yok ediyoruz şeklinde, kısmi rasyonalite barındıran bir finansal yorum. Haliyle artı 5 milyon dolar yatırım yaparak favori olalım dendiğinde ruh temelli bakan, tutkulu insan tavrı derim ve kesinlikle şerh koymam.

Tribün boyutu ve finansal yatırım boyutundaki tartışmalı içerikleri bu şekilde ayırmak istiyorum.

Fenerbahçe tarafında; yan branşlardaki maçları futbol maçıyla çakıştı diye kaç kere erkenden salonu terk ettiklerine dair twit okudum, yan branş sevdalıları bu kitleye küfür edip duruyordu sosyal medyada. Onlar daha da beterini yapıp maçla çakıştı diye salonu erken terk ediyormuş. Ama övülecek ya, söylenmez tabii.
Bizim basket takımımız iyi olduğu zaman İpekçi full çekiyordu salona gelin çağrısı olmadan, ben 2011'den beri her maça olmasa da %80'ine gitmişimdir. içerde, kıytırık bi iş günü günü oynanan Olin maçında bile salonun yarısından fazlası dolu oluyordu, bugün dolmaz ya sakat zaman dediğim kaç maçta dehşet tribün desteği olmuştur sayamadım. Şimdi takımlarımız kötü, salona gelin diye çağrıda bulunmak zorunda kalıyoruz. Takımlar iyi olur, 2-3 maç galibiyet serisi yapar heyecan yaratırlar millet zaten kendi gelir salona. 2022'nin Nisan ortası ile Haziran başı ilk Pazar'ı arasında Ataköy mahşer yeri gibiydi, bilet bulamıyordu millet. Bu da basit bir örnek. Özellikle basketbolun prime zamanını hiç söylemiyorum bile.

Her şey kültür yaratmaktan ve yan branşların her birisine ayrı seyirci kitlesi oluşturmaktan geçiyor. Basketbol seyircisi, voleybol seyircisi gibi. Bu kültürü yaratmak ise iyi takım kurup heyecan yaratmakla oluyor. 2011 sonrası başarılı grafiğimiz tamamen 2017'de sona ermese, bi 3-4 sene daha sürseydi eğer bugün hiç olmasa bile basketbola bir seyirci kitlesi oluşturmuş olurduk. O yükselişin neden sona erdiği ve neden yeniden yükselişe geçmediği de yönetimsel problem. Taraftar burada en son suçlu.
Sizinle aynı taraftayım. Sezon başından beri, kaynak yaratma, dolu salon, forma satışları, yeni salon ve sponsorluk gerlirleri ile ilgili görüşlerimi defalarca yazıp paylaştım. Bazı kişiler, hadi canım diyerek geçti.
Seyirciyi salonlara çekecek en büyük iki etken, takıma güven ve başarıdır ve bu nedenledir ki iyi kadrolar oluşturulmalıdır. Tam da bu nedenledir ki, bu takım bunu hak ediyor ve haydi salona diyorum.

Sizce de 9 resmi maçta (2 kupa volley, 3 BVA Cup, 2 Lig ve 2 Challenge Cup) set vermeden ard arda 9 kez seri olarak 3-0 kazanmak, heyecan yaratacak bir başarı başarı ölçeği değilmi? Eminim ki öyledir ve gerçekten henüz gelişme göstermemiz gereken bazı noktalar olmasına rağmen, genel performans ve hücum gücü açısından keyifle izlemeye değer güzel bir takım oluşturduk. İşte bu nedenle tam zamanı, haydi salona diyorum. Bu kızlar bunu hak ediyor.