24/25 Kadın Voleybol Takımı (Galatasaray Daikin)

Sinead Jack Eczacı ile bir senelik sözleşme uzattı sezon başında. Eczacı demek ki çok stratejik hatalar yapıyor.
Sinead jack eczacıya ilk geldiğinde kaç senelik gelmiş ona bakar mısın? Eczacı ile de bir değiliz zaten eczacı sürekli zirveye oynayan zengin bir kulüp senin daha ileriye dönük hareket etmen lazım yoksa senin parlayan ismini eczacı gelip alıp yıldızı yapar. Fb ana cristinayı gidip Brezilya’dan getirdi 5 senelik sözleşmeyle. Arinayı 2 senelik sözleşmeyle getirdi 17-18 yaşındaydılar. Vargası 19-20 yaşında getirdi kaç senedir oynatıyor. Gizem’i aldılar kaç sene imzaladılar bak istersen. Fb vakıfla eczacıyla bu şekilde başa çıkabilecek kadroları kurdu. Çünkü biliyorlar ki bu kızlar çok yetenekli iyi oynarlarsa benden 3 kat fazla alacak takımlar var. Oynadıkları süre boyunca bu sporculara değerli hissettirdiler. Zirvenin yeniden ortağı oldular. Eczacı 1 sene sonra jack kaybetse ki kaybetmesi için jack değil eczacının vazgeçmesi lazım çünkü jack neden ordan ayrılsın ki aldığı maaş iyi, kulüp güzel… eczacı çok rahat onun yerini doldurur hem 4-5 sene jackden yararlanmış olacaklar hem yerine koyacakları farklı assetleri var hem jack yaşlanmış olacak. Yasemin kendisi bunun farkında olarak 1 senelik imzalamak istedi. O sıçrayışı yaparsa gidebilmek için çünkü biz hala basamak kulüp gibi görünüyoruz. Bazı şeylerin değiştiğini anlamamız için zaman lazım. Özellikle yerli anlamında Galatasarayın uzun soluklu düşünerek hareket etmesi lazım. Benim söylediğim de bu. Sen kendini neden eczacı ile bir tutuyorsun senin stratejik ilerleyişin bambaşka olacak. Biz sözleşmelerde güçsüz tarafız eczacı güçlü taraf

Yazın hedefimiz ilk 4 yapıp 3-4 turunda bir süpriz yapıp 3. olmak dediğim de bana bir sövmediğiniz kalmıştı gizem hanım sezon başından beri yazın yazdıklarımı kopyala yapıştır yapmaya başladınız.

Bence artık kimse Gizem hanıma vermesin o yok gibi ilerlersek oda trolükten sıkılıp forumu terk eder cevap verdikçe daha da saçmalıyor benim Gizem hanıma son cevap verişimdi bir daha cevap vermeyi düşünmüyorum size de öyle yapmanızı tavsiye ederim.

Yazın hedefimiz ilk 4 yapıp 3-4 turunda bir süpriz yapıp 3. olmak dediğim de bana bir sövmediğiniz kalmıştı gizem hanım sezon başından beri yazın yazdıklarımı kopyala yapıştır yapmaya başladınız.
Evet Vakıfbank’ın bu kadar kötü olabileceğini tahmin edemezdim ama hala çok erken ben ufak bir ihtimalden bahsediyorum bunun için de aylardır takviye yazıyorum buraya. Ayrıca Halil bey inanın sizin bana cevap vermeniz vs gram umrumda değil hatta cevap vermiyorsanız ben de sevinirim vaktimi çalmamış olursunuz. Ayrıca sizin yazdıklarınızı kopyala yapıştır yaptığımı düşünmenize de sadece güldüm. Ben kimseyi memnun etmek için yazmıyorum yazmayacağım da. Tekrar yazalım öyleyse Galatasarayın oynayacağı her maç zordur çünkü ligde denk güçler çok. Eğer Vakıfbank toparlamazsa biz de eczacı ve fb dışındaki her maçımızı kazanıp smaçöre güzel bir ekleme yaparsak hem challenge cup alırız hem lig 3.lüğünü zorlarız. Nasıl zamanında vakıfı eleyip final oynamamız bizim için şans olduysa bu sene de benzer bir hikaye olabilir. Ama benim negatif düşüncelerimin merkezi takımın gelecek yılları. Biz çok gördük ooo çok iyiyiz güzel gidiyoruz vs durumlarını gs yan branşlarda sonraları hep masal oldu gitti. Kurduğumuz hayaller de hep kursağımızda kaldı bunların üzüntüsünü en derinden hissetmiş bir taraftar olarak gs yönetimlerine ve gs camiasına bu branşlar konusunda güvenemiyorum bu da beni negatif düşünmeye itiyor. Ne zaman ki Galatasaray bu işleri istikrarla şube kültürü olarak benimseyip yatırımları sürekli artırırsa ben o zaman sizler gibi ponçik pozitif gsli olabilirim. Salon dolmuyor diyorum diye sürekli yazdığım için negatif olmamı da anlamıyorum. Dolmuyor arkadaşlar inanın dolmuyor. Dolana kadar yazacağım benim mücadelem bu çünkü. Bu kulüpte voleybol ne zaman büyük bir içtenlikle benimsenir ve değer görürse benim mücadelem o zaman biter. O yüzden rahatsızlık vermeye devam edeceğim üzgünüm

Bugün ki Zeren maçı ilk maça göre daha zor geçecektir ama ben bu maçı da set vermeden alıp 10 galibiyet ile devam edeceğimizi düşünüyorum çünkü Zeren şuan sıkıntılı bir takım.Uzelac servis karşılamada sorunları olan bir oyuncu onu bulabilirsek servisler de maçı koparırız çünkü Rus ortaları oynasın diye Hilal oyuna girerse pas kaliteleri çok düşük oluyor.Hilal kötü manşeti iyi pasa çevirebilecek bir pasör değil daha pasör çaprazları hala tam mevkisine alışamadı ki bir kaç sezondur düşüş döneminde ama hala çok riskli bloğun kesnlikle yapışması gereken bir oyuncu.Smaçör de Uzelac harici sayı üretebilecek oyuncuları yok kötü pasa.Kötü pas sorunu olmasın Malinov oynasın derlerse orta hücumcuları kalmıyor iki orta oyuncusu hücum da eleniyor tamamen köşelere yığılıyor oyun.Dediğim gibi Branicka halla mevkisine alışamadı Şeyma ön turda çok etkili değil Uzelaca mahkum kalıyor takım.Oyüzden serviste Uzelacı bulduğumuz sürece bizden set alma şanslarını düşük buluyorum.Ama manşeti iyi alırlarsa maçı kazanamasalar bile maçı 5 sete taşıyabilirler.

Sinead jack eczacıya ilk geldiğinde kaç senelik gelmiş ona bakar mısın? Eczacı ile de bir değiliz zaten eczacı sürekli zirveye oynayan zengin bir kulüp senin daha ileriye dönük hareket etmen lazım yoksa senin parlayan ismini eczacı gelip alıp yıldızı yapar. Fb ana cristinayı gidip Brezilya’dan getirdi 5 senelik sözleşmeyle. Arinayı 2 senelik sözleşmeyle getirdi 17-18 yaşındaydılar. Vargası 19-20 yaşında getirdi kaç senedir oynatıyor. Gizem’i aldılar kaç sene imzaladılar bak istersen. Fb vakıfla eczacıyla bu şekilde başa çıkabilecek kadroları kurdu. Çünkü biliyorlar ki bu kızlar çok yetenekli iyi oynarlarsa benden 3 kat fazla alacak takımlar var. Oynadıkları süre boyunca bu sporculara değerli hissettirdiler. Zirvenin yeniden ortağı oldular. Eczacı 1 sene sonra jack kaybetse ki kaybetmesi için jack değil eczacının vazgeçmesi lazım çünkü jack neden ordan ayrılsın ki aldığı maaş iyi, kulüp güzel… eczacı çok rahat onun yerini doldurur hem 4-5 sene jackden yararlanmış olacaklar hem yerine koyacakları farklı assetleri var hem jack yaşlanmış olacak. Yasemin kendisi bunun farkında olarak 1 senelik imzalamak istedi. O sıçrayışı yaparsa gidebilmek için çünkü biz hala basamak kulüp gibi görünüyoruz. Bazı şeylerin değiştiğini anlamamız için zaman lazım. Özellikle yerli anlamında Galatasarayın uzun soluklu düşünerek hareket etmesi lazım. Benim söylediğim de bu. Sen kendini neden eczacı ile bir tutuyorsun senin stratejik ilerleyişin bambaşka olacak. Biz sözleşmelerde güçsüz tarafız eczacı güçlü taraf
Hani geçmiş önemli değildi? Jack ilk geldiğinde ne kadarlık yapılmış bana ne? Şimdi bir sene yapmışlar işte sen 3 sene yapılmalı derken!

Ne kadar daha rezil olmayı düşünüyorsun?