#8 Malik Hairston

Abartısız söylüyorum, Galatasaray'da izlediğim en kötü oyunculardan biri,belki de birincisi. Hayır,o tamam da, şu ana kadarki tüm play off maçlarında bu kadar kötü oynuyorken, hala niye bu kadar süre verilir,neden beceriksiz bir adamda ısrar edilir,anlayabilmiş değilim. Keşke birisi bunu Ergin hocaya sorabilse.

Unutulan bir şey var, bizim pek sert olmayan bir pota altımız ve Arroyo'muz var, böyle bir takımda maç içinde çıkıp iki üçlük atsın diye Domercant oynatılacağına, hücumda beklentilerin çok altında kalsa da fiziki olarak savunmaya en yatkın ve kısa savunmasını en etkin tutacak oyunculardan biri, Malik oynatılır. Bu seneye kalmalı demek değil, ama şu dönemde takım içi fazla opsiyonumuz yok. Hücumda çok akışkan bir oyun oynamadığımız, set tempomuzun çok yüksek olmadığı da ortada. Hal böyle iken savunma vidaları biraz daha sıkıştırmak için Malik'in de bu işin bir tarafından tutması lazım.
Beyler çözümü olan varsa buyursun.Bizim menajerlik şirketimizin oyuncusu değil,öz kardeşimiz değil,altyapıdan çıkmadı,ben de ananas fırlattığını düşünüyorum.Yalnız şu işi nasıl çözeceğimizi yazmadan ''kötü adam,oynamasın'' diyen de hariçten gazel okuyor.
Hairston'a mecburuz,tek tük şut sokamazsa da şampiyonluk gelmeyecek.Acı ama böyle.

Malik hairston yerine oyunun iki yonunude oynayabilen bir oyuncu transfer edebilseydik cok daha farkli olurdu . Malik kesinlikle kötü bir oyuncu degil. Siena'da oynarken tek basina olimpiakos'u yunanistan'a gömmüş , italya ligini mvp bitirmis bir oyuncu . Milano'dan bize gelirken 5-6 ay antreman yapmamasi resmen malik'i bitirmis. Tamam savunma eyvallahda bir adam şut atmayı unutur mu ? Potaya resmen tugla fırlatıyor .

Beyler çözümü olan varsa buyursun.Bizim menajerlik şirketimizin oyuncusu değil,öz kardeşimiz değil,altyapıdan çıkmadı,ben de ananas fırlattığını düşünüyorum.Yalnız şu işi nasıl çözeceğimizi yazmadan ''kötü adam,oynamasın'' diyen de hariçten gazel okuyor.
Hairston'a mecburuz,tek tük şut sokamazsa da şampiyonluk gelmeyecek.Acı ama böyle.

Göksenin'i kullanamaz mıyız Malik'in yerine? Tamam Göksenin de sayı makinası değil ama arada ceza şutlarını sokuyor ve haddini bilerek oynuyor hucumda. Malik açıkça takıma zarar vermeye başladı artık ve mental olarak da yüzünden anladığım kadarıyla bitmiş durumda.

Mahmuti dönemindeki Göksenin ile Ataman dönemindeki Göksenin arasında dağlar kadar fark var bence, Göksenin özgüvenini kaybetmiş.

Özellikle yarı finalin kalan maçlarında biraz elimiz mahkum, İpekçi´deki Banvit maçlarında yaptığı hatalarda oflayıp puflamak yerine motive edici tavır sergilemek gerek.

Malik'in oyunun en kötü tarafı artık potaya topu atarken ne kendisi nede seyirci inanıyor. Şutları çok ama çok kötü kullanıyor. Şahsen ben son maçları ipekçi de canlı seyreden bir kişi olarak hücum da topu atarken girmeyeceğini biz tribünden hissediyoruz. Savunması iyi ama hücum ile tamamlanmayınca bir işe yaramıyor.

Hayır işin ilginci ilk geldiğinde gayet iyi potaya gidiyor hatta rakip uzunların üstünden jeneriklik smaçlar falan basıyordu. Potaya da gidemiyor artık, özgüven sorunu var Malik'te sanki...

oynadigi 8 dakikada macı kaybettik zaten. Oyuna girdikten sonra yaptigi 2-3 sacma hücum potamiza fastbreak olarak dönünce banvit maca ortak oldu . Her sayinin öneminin oldugu bir ortamda senin cemberden donen topun sana fastbreak olarak (dört sayi ) geri dönüyorsa o macı kazanamazsin.

oynadigi 8 dakikada macı kaybettik zaten. Oyuna girdikten sonra yaptigi 2-3 sacma hücum potamiza fastbreak olarak dönünce banvit maca ortak oldu . Her sayinin öneminin oldugu bir ortamda senin cemberden donen topun sana fastbreak olarak (dört sayi ) geri dönüyorsa o macı kazanamazsin.
Onu diyorum, savunma diyoruz da yaptığı top kayıpları direk potamıza sayı olarak dönüyor, attığı şutlar intihar sebebi zaten.

Hayret ve şaşkınlık içinde izliyorum bu adamı !!! Maça her girişinde çuvallıyor ve rakibi gaza getiriyor. Şut yok, top kayıpları gırla gidiyor, bileği o kadar kötü ki faul dahi atmaktan aciz ! İnanamıyorum, bu adam benim bildiğim Malik olamaz...

Bu arada uzunların bu kadar kötü olduğu bir maçta, Furkan'ın neden bu kadar az süre aldığı konusu da gerçekten büyük bir soru işareti...

Banvit maçında çileden çıkarması elimizdeki 3-4 savunmacıdan biri olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Hücumda belli bir düzenimiz olmadığını da düşünürsek savunmada hamallık yapacak bir adam Malik. Son dönemde formsuz gibi ama elimizdeki malzeme bu. Henry riski şu saatten sonra alınmaz. Ya Malik kendine gelir şampiyon oluruz ya da finalde eleniriz. Playoff lar itibariyle öyle çok da göze çarpan bir oyuncumuz da yok. Ender fena, Arroyo bilmem kaçta 1, Erceg formsuz, Bonsu yorumları malum, Furkan oynatılmıyor. Marko biraz bir de Sinan. Bu durumda Malik'i günah keçisi ilan etmek uygun gelmiyor.

Hucüm yönünden şutu olmadığı için pek bir etkili yanı yok, savunma da yapamayınca çekilmez hâle geliyor. Domercant'ı kullanırsak bundan sonraki maçlarda daha çok katkı vereceğini düşünüyorum. Hiç değilse şut tehditi var ve takımı hiç olmadık yerlerde üçlükleriyle ateşleyen bir oyuncu. Domdomu inşAllah bundan sonra izleyebiliriz..