Alex Tyus

Oyuncu ve koçların Efes'teki kötü performanslarını örnek göstermekten bıkmadınız ya!

O saçma organizasyona kim gitse olmuyor zaten.

İki cambaz bir ipte oynamaz . Bu oyunculardan bu performansı almak için pota altı için al patron sensin demek zorundasın ortak çıkarırsan olmaz. Lasme ve tyus bır arada olmazdı olamaz.

Tyus savunmada her topu blokmaya çalıştıgı için atletik savunmacı bir pivot olarak görülebilir ama kendisi bana göre ne iyi bir savunmacı ne de iyi bir pivot.Vasat.

Maç konusuna yazdım ama tekrar yazayım.

Daye ve Tyus'ın Russ-Dentmon ikilisinin kadro dışı kalmasından etkilendiğini düşünüyorum. Başka Amerikalılar da var takımda ama benim tezim biraz bu şekilde. Ergin Ataman ile Amerikalılar arasında problem olduğu gerçek. Bunu sadece form ile açıklayamayız.

Maç konusuna yazdım ama tekrar yazayım.

Daye ve Tyus'ın Russ-Dentmon ikilisinin kadro dışı kalmasından etkilendiğini düşünüyorum. Başka Amerikalılar da var takımda ama benim tezim biraz bu şekilde. Ergin Ataman ile Amerikalılar arasında problem olduğu gerçek. Bunu sadece form ile açıklayamayız.
Ek olarak kim yazmıştı hatırlamıyorum ama Tyus maça ilk 5'te başlamaz ise hiç oyuna giremiyor, denmişti. Bu yüzden de olabilir.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sezonun ilk haftalarında takım kötüyken direnen en önemli isimlerdendi. Şimdiyse tam tersi durumda, nispeten takım toparlanmaya çalışırken kendisi tepetaklak gidiyor. Muhtemelen takım içi huzursuzluklardan etkilendi.

Pleiss böyle oynamaya devam ederse zor forma şansı bulur.

Sene başında çok formdaydı. Şimdi çok formda olmamasını normal karşılıyorum. Her oyuncunun iniş çıkışları olur. Önemli olan kendini toparlaması. Ergin hocanın da ona ve Daye'e karşı anlayışlı olması lazım. Eğer kötü oynuyorsa dakikalarını ona göre ayarlasın. Ama insan yönetme konusunda Ergin Ataman'a çok güvenmiyorum o yüzden umarım rahat toparlar hem o hem Daye özellikle şu son kadro dışı bırakma olaylarından sonra.

Bir süredir devam eden formsuzluğuna bugün son vermiştir umarım iyi oynadı 12 sayı 5 ribaund 14 dakikada iyi performans sen bize lazımsın tyus!

O olmasaydı bugün kesin kaybedecektik. Yaptığı muhteşem ötesi blok, rakibin son şutundaki reboundda topu Micov'a doğru tokatlaması vede kaçırmadığı son iki serbest atış kazandırdı maçı bize.