Ali Sami Yen Spor Kompleksi

Re: Aslantepe

Ömer Faruk Ünalan' Alıntı:
@Metin abi, TOKİ'ye atacağımız mailler dışında neler yapabiliriz?

Fenerbahçe' nin Ataşehir' de yapacağı kompleks için karşı kampanya başlatabiliriz. Bunun içinde http://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/Bim ... Entry.aspx adresinden "Neden kullanım hakkı 30 seneliğine Fenerbahçe' de olan Ataşehir Barboros Mahallesindeki 58 dönümlük arazinin ihalesine sadece Fenerbahçe girmiştir, neden yeni yılda ihale yapılmayıp ta 29 Aralık' ta ihale yapılıp devletin rayiç bedeller üzerinden zarar ettiğini" sorabiliriz. "Bu zarar nedeniyle hukuki işlem yapılmış mıdır" diye de sorabiliriz.

Bunları sormadıkça başımız daha çok ağrır.

[quote="Enes Kömürcü":1w28hqig]Bir şey soracağım ;

Biz seneye ilk devre maçlarımızı nerede oynayacağız ?

İlk devre maçları Ali Sami Yen`de, ikinci devre maçları Aslantepe Türk Telekom Arena`da oynanacak.[/quote:1w28hqig]

İnşallah...

Anlamadıgım taraftar baskısı nedendir ? Karsı yaka yonetımı taraftarsız olarak bu olayı becerıyor sen yönetim olarak birsey yapamayıp taraftar baskası ile yapmak istıyorsun.Karsı yaka acıkdan kar yapmıs ise sende onu bul cıkar sende bastır .

Galatasaray yonetımı acıkdan kar saglamak ıcın bişiler yapıyorsa ben öle stadı istemem(Hani birileri bursaya yatmak nedemekmis BİZ GALATASARAYIZ diyodu ya :) ) !Bursa macına yatmayalım diyenler burdada ozaman acıkdan kar istemiyoruz desinler.

Okan Seker' Alıntı:
Anlamadıgım taraftar baskısı nedendir ? Karsı yaka yonetımı taraftarsız olarak bu olayı becerıyor sen yönetim olarak birsey yapamayıp taraftar baskası ile yapmak istıyorsun.Karsı yaka acıkdan kar yapmıs ise sende onu bul cıkar sende bastır ..

Aziz Yıldırım'ın NATO mütahiti olduğunu,silah kaçakçılığını yapabilecek burokratik bağlantılara sahip olduğunu,ayrıca kimseye hesap vermeden harcayabileceği sınırsız bir parası olduğunu hatırlatmaya gerek yok bence.

Polat'a sallamaya başlamadan önce hafızamızı reflesh edelim önce.

İnşallah kendi dertlerinin altında ezilirler de bizim stadımızla uğraşmaktan vazgeçerler.
Bursa'nın şampiyonluğuna en çok bu nedenden dolayı seviniyorum.

İkisi aynı doğrultuda bilgiler,birisi hem rengini hemde şeklini şemalini gösteren bir bilgi diğeri rengi ile ilgili bir bilgi...Çelişen birşey yok kırmızı olacak koltuklar,Resimdekinede benziyormuş...Hangisine inanacaksın?İkiside doğru bilgi seçim tabiki senin...

http://www.flickr.com/photos/matthiaskl ... 1/sizes/o/

Bir foto daha. Bu koltukların aynısı arkadaşlar. Mete Arat biliyorsunuz Stuttgart Daimler Stadını da yenilemişti. Orda bu koltuklar var. Bizim koltuklarda böyle olacak. Ben daha yüksek standart bekliyordum ama koltuklara 25-28 USD bütçe ayırmışlar koltuk başı. Benim beğendiğim koltuklar 35-45 USD seviyesindeydi. (merak etmeyin ne süngerliydi, ne de ceylan derisinden yapılmış idi) Şikayetçi miyim şimdi? Hayır. Sadece daha iyisini istemiştim. Sağlamlık açısından sıkıntı yaşamayız. Ama konfor açısından bel kısmı boş olduğu için biraz sorun olacak.

ben daha kaliteli bir şey bekliyordum açıkçası
malum burası sade stad değil
kültür mabedi Allah muhafaza olası bir depremde sağlık merkezi olaCAK

hayırlısı olsun....

Kamil Sarper Özsefer' Alıntı:
ben daha kaliteli bir şey bekliyordum açıkçası
malum burası sade stad değil
kültür mabedi Allah muhafaza olası bir depremde sağlık merkezi olaCAK

hayırlısı olsun....

Aylarca uyardık koltuk düzgün seçilmeli diye. Hatta üzerimize vazife olmadığı halde çeşitli firmalarla yazıştık stad koltuk ihalesine girsinler diye. Girdiler de. Ama hep söyledikleri "stadın bütçe sorunu var". Yani kalite yerine fiyat öne çıktı. Diyeceksiniz ki ne kadar bir maliyet farkı vardı? Yaklaşık 1 milyon USD. Yani en kaliteli normal tribün koltuğu ile seçilen koltuklar arasındaki maliyet farkı buydu. 171 milyon ?' luk bütçesi olan bir stadta 1 milyon USD' a kıyılmadı ve 90' lı yılların koltukları stad için uygun görüldü. Yeni stadların hiç birinde artık bu demode koltuklar yok. Sırt kısmına dikkat ederseniz sırt kısmı ile koltuk kısmı arasında boşluk mevcut. Artık sırtı tamamen kapatmayan moden koltuklar yapılmıyor da seçilmiyor da. Hangi akla hizmettir bu koltukları seçmek anlaşılabilir gibi değil.

Yine de yapacak birşey kalmadı. Eren Talu döneminde olsaydık istediğimiz koltukları yaptırabilirdik. Ama 1 milyon USD için bile bu şirketlere söz geçirebilmek mümkün değil ne yazık ki. Zaten taraftarımız da bu konunun üzerinde durmadı. Hatta bırakın onu stadyumla ilgili 2 tane sitemiz var, onlar bile bu koltukları kendilerine layık görmüş olacaklar ki koltukları bildikleri halde tek kelime etmediler, çıt çıkarmadılar. Herhalde itiraz ederlerse şantiyeye alınmamak korkusu onları bu yöne itti.

Neyse artık koltuklar seçildiğine göre, belki 4-5 sene sonra kulüp 4-5 milyon USD cebinden öder bu firmaları koruyan arkadaşlar da mutlu olurlar.

Mutlu olmak lazım...

Not: Eren Talu döneminde seçilen koltuklar aşağıdaki koltuklardı.

capturetc.jpg

Mantıklı bir şey mi söylemiş olurum bilmiyorum, ama her tribüne (aynı renkte olması şartıyla) farklı koltuklarda takılabilirdi. Yani Numaralı diye tabir edilen tribüne kaliteli, sünger koltuklar; kale arkalarına şu an mevcut seçilen koltuklar.
Şükrü Saracoğlu modeli diyelim.

Kemik tayfa nasılsa oturmuyor koltuklarda, yüksekten izleme aracı olarak kullanıyor koltukları. Keşke böyle yapılsaydı diye düşündüm bir an..

Mümkünatı yok muydu Metin abi?

Mantıklı bir şey mi söylemiş olurum bilmiyorum, ama her tribüne (aynı renkte olması şartıyla) farklı koltuklarda takılabilirdi. Yani Numaralı diye tabir edilen tribüne kaliteli, sünger koltuklar; kale arkalarına şu an mevcut seçilen koltuklar.
Şükrü Saracoğlu modeli diyelim.

Kemik tayfa nasılsa oturmuyor koltuklarda, yüksekten izleme aracı olarak kullanıyor koltukları. Keşke böyle yapılsaydı diye düşündüm bir an..

Mümkünatı yok muydu Metin abi?

Stadyumda 3 tip koltuk olacak.
1.si Loca koltukları. Siyah olacak.
2.si VIP koltukları. Bunlar yan tribünlerde VIP kısımlar için. Yaklaşık 5000 koltuk bu şekilde. Kolçaklı, süngerli.
3.sü normal tribün koltukları. Bunlar hem yan tribünlerde bazı kısımlarda hem de kale arkalarında olacak. Bu koltuklar zaten süngerli veya kolçaklı olmayacaktı. Ama kaliteli ergonomik olacaktı. Yeni yapılan stadların tamamında üniform bir görünüş sağlamak için bu şekilde üretiliyorlar. Yani yeni stadlarda şuna dikkat ediyorlar: Normal tribün koltuğu ne kadar kaliteli seçim ise, stadın kalitesi de o oranda kaliteli. Felsefe bu olunca sakın aklına süngerli, kolçaklı koltuklar normal tribün koltuğu olsun anlamı gelmesin. Sadece ergonomisi çok önemli.

Şimdi biz 2000 model bir stad yapıyoruz. (2010 değil çünkü yeni stadların dışı kaplama oluyor.Allianz, Donbass, Nou Mestalla gibi) Ama içine 90 model koltuk koyuyoruz. 90 model koltuklar güzel mi? Evet. Ama işte eski model.

Yani şöyle düşün. 2000 model Mercedes almışsın ama koltuğu 90 model Mercedes koltuğu. Bir bütünlük yok.

Koltuklar mükemmel olmasada kötü degil bence. Yenileme çalismalari 2004'de biten ve 245 milyon Euro'ya mal olan Avrupa Elit stadlarindan Berlin Olimpiyat Stad'inda da bu koltuklardan var.

Ayrica Euro 2012 stadlarindan olan Poznan stadindada bu koltuklar'dan takilacak.