Ali Sami Yen Spor Kompleksi

Re: Aslantepe

VIP Koltuklarında Bu Fiyatlarla Son Fırsat

Dünyanın sayılı spor kompleksleri arasına girecek olan Galatasaray?ın yeni stadı Türk Telekom Arena?da, Nisan 2009?da başlatılan Deniz Club VIP Koltuk Programı, satışa sunulduğu ilk günden itibaren Galatasaraylıların ve iş dünyasının yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Türk Telekom Arena?da satışa sunulan locaların tamamı tükenirken, VIP Koltuların ise yarısının satışı tamamlandı.

1 Haziran 2010 tarihi itibarıyla Türk Telekom Arena Koltuk fiyatlarında %15?e varan oranlarda artış olacaktır.

Sadece Galatasaray maçlarına değil, dünyaca ünlü sanatçıların konserlerine ve birçok etkinliğe de ev sahipliği yapacak olan Türk Telekom Arena?da; rahatlık, stil ve yüksek standartlar ön planda tutularak tasarlanmış benzersiz bir maç günü deneyimi yaşamanın ayrıcalığına varmak için, 31 Mayıs 2010?a kadar satış hattımızı arayarak - fiyat artışından etkilenmeden - koltuğunuza sahip olabilirsiniz.

Sercan Karabıçak' Alıntı:
VIP Koltuklarında Bu Fiyatlarla Son Fırsat

Dünyanın sayılı spor kompleksleri arasına girecek olan Galatasaray?ın yeni stadı Türk Telekom Arena?da, Nisan 2009?da başlatılan Deniz Club VIP Koltuk Programı, satışa sunulduğu ilk günden itibaren Galatasaraylıların ve iş dünyasının yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Türk Telekom Arena?da satışa sunulan locaların tamamı tükenirken, VIP Koltuların ise yarısının satışı tamamlandı.

1 Haziran 2010 tarihi itibarıyla Türk Telekom Arena Koltuk fiyatlarında %15?e varan oranlarda artış olacaktır.

Sadece Galatasaray maçlarına değil, dünyaca ünlü sanatçıların konserlerine ve birçok etkinliğe de ev sahipliği yapacak olan Türk Telekom Arena?da; rahatlık, stil ve yüksek standartlar ön planda tutularak tasarlanmış benzersiz bir maç günü deneyimi yaşamanın ayrıcalığına varmak için, 31 Mayıs 2010?a kadar satış hattımızı arayarak - fiyat artışından etkilenmeden - koltuğunuza sahip olabilirsiniz.

Bu koltuklar da daha önceden ekranlı olarak planlanmıştı. Hatta kulübün resmi dökümanında bile böyle tanıtım yapılmıştı. Ondan da vazgeçilmiş durumda. Çok büyük olasılık VIP koltuklar ekransız olacak.

Bu arada bu dökümanı merak edip incelemek isteyenler aşağıdaki linkten indirebilirler.

http://www.mediafire.com/?mrhliongzyk

Mustafa Yanar' Alıntı:
http://www.forumseating.com/_files/accepted_20090724__eng____karta_produktu___sigma.pdf
Koltuklar bunlar sanırım :roll:

Evet onlar. Kullanıldığı stadları pek bilmez kimse. Açıkçası ben de ilk kez duydum bu tesisleri.

Ice Skating Rink SC Cracovia, Poland
Ice Skating Rink, Tychy, Poland
Indoor Sports and Exhibition Complex, Katowice ? Szopienice, Poland
Indoor Sports and Exhibition Complex, Tychy, Poland
PostFinance ? Arena Hall, Bern Switzerland
Stadium Jaap Eden, Amsterdam, Holland
Stadium KS Widzew ?ód? SA, Poland
Stadium WKS ?l?sk, Wroc?aw, Poland
Swimming Pool, Driffield, Great Britain

"The who is who of Europe"

Metin Kuruçay' Alıntı:
Ice Skating Rink SC Cracovia, Poland
Ice Skating Rink, Tychy, Poland
Indoor Sports and Exhibition Complex, Katowice ? Szopienice, Poland
Indoor Sports and Exhibition Complex, Tychy, Poland
PostFinance ? Arena Hall, Bern Switzerland
Stadium Jaap Eden, Amsterdam, Holland
Stadium KS Widzew ?ód? SA, Poland
Stadium WKS ?l?sk, Wroc?aw, Poland
Swimming Pool, Driffield, Great Britain

Hiç bir şey karanlıkta kalmasın diye bir stad forumunda olan yazıyı buraya kopyalıyorum. Herkes tarafından beğenilen Allianz Arena koltuklarının üretici firması bir açıklama yapmış. Okumanızı öneririm.

Merhaba Arkadaşlar,

Sn. Sercan Sevinç' in davetiyle siteye yeni üye oldum.
Koltuk olayı ile ilgili olarak sizi bilgilendirmek istiyorum.
Öncelikle FCB-M, Box Seat, Arc Seat olarak 3 kategori koltuğu öneren şirket olduğumuzu belirtmek isterim.

TT Arena için Eren Talu/Alke zamanından başlayan maceramız bugüne kadar geldi. Şunu belirtmek isterim ki 5 yıldızlı bir stadyuma konulabilecek koltuk kategoriler ve fiyatları 3 aşağı 5 yukarı bellidir. Bu açıdan Eren Talu zamanından bu iş ölü doğmuş bir bebek gibiydi. Koltuk ihale büçesi 25 USD olarak belirtiliyordu ve bu bütçeye iyi bir koltuk koymak mümkün değildi.
Devamında Varyap ile yaptığımız görüşmelerde FCB-M koltuğumuzu kesinlikle GS yönetimine sunmak istemediklerini gerekçe olarak da koltuğunu bütçeyi aşıyor olmasını gösterdiler. Ancak doğal olarak 5 yıldızlı bir stada uyacak koltuk da o fiyata bir türlü bulamadılar.
1,5 ay evvel GS Sportif A.Ş ile görüşmelerimiz hızlandı ve tüm koltukların örnekleri kulüp binasına konuldu ( VIP koltuklar dahil). Hatta tüm kısımlar için koltuk seçimleri de yapıldı.
Ancak 1 hafta önce kulüpten aldığımız bilgi FCB-M koltupun VARYAP tarafına istenmediği başka bir koltuk seçildiği yönünde oldu.
VIP koltukların GS yönetimi tarafınadan satın alınacağı ve değerlendirmenin devam ettiği bildirildi.

Önerilen koltukların linklerini aşağıda gönderiyorum

VIP ... http://www.fercoseating.com/index.php?m ... item&id=20

Balkon...http://www.fercoseating.com/index.php?m ... item&id=18

Suite ..http://www.fercoseating.com/index.php?m ... item&id=19

Son bir not.. Kayseri stadyumuna Box seat vermişken, Bursa2 nın yeni stadyumu için tasarım FCB-M ile yapılırken.. Galatasaray Stadyumuna sıradan bir koltuk konulmasını bir taraftar olarak anlamakta gerçekten zorlanıyorum.

tüm site üyelerine selamlar,

Alptekin DAG

Alptekin Bey' in mesajları devam ediyor.

Merhaba,

Kulübün koltuk işini tamamen Varyap'a bıraktığını sanmıyorum. Çünkü VARYAP'a kalsaydı onlar çoktan bebek maması tipindeki koltukları koyarlardı.
Müteahhitler en ucuz koltuğu koymaya çalışırlar bu normaldir. Ama koltuk olayı kulübün kimliğini simgelediği ve daha pahalıya bilet satmak anlamına geleceğinden kulüpler koltuklarını kendileri seçer ve alırlar.
Bence bizim kulüp insiyatifini VIP/suite/Loca koltukları üzerinde yoğunlaştırmayı tercih etti. Burada takımın inanılmaz şekilde kötü giderek şampiyonlar ligine katılamamasının da etkisi vardır bence.
Fiyat konusu ile ilgili tabi ki bir bilgi vermem mümkün değil. Ancak sizlere bir fikir vermesi açısından şunu belirtmek isterim. Biz tüm marjları kısarak sadece referans olması için kulübümüze inanaılmaz iyi fiyatlar verdik. Daha 1,5 sene önce 60000 adet FCB-M koltuk Zenith/St.Petersburg kulübüne en az %25 fazla marj ile sattık.

VIP serisi Koltukları da bizden alsınlar veya almasınlar bunda da olayı VARYAP a bırakmaları bence büyük hata olacaktır.

Biraz isterseniz bizim koltuklarla yapılmış koltuk konfigürasyonu ile ilgili bilgi vereyim size;

ARC VIP ( siyah vinil) ... Suite ......... 1784 adet
ARC One (Red) .......... Balkon ........ 2490 adet
Arc Max (Red) ........... VIP ............ 5048 adet
FCB-S (Light Grey) .....Misafir..... .....2632 adet
FCB-700 R (Red) ........Spikerler..........155 adet ( masalı)
FCB-700 R (Red) ....... Basın ...... .......130 adet ( yazı tabletli)
FCB-M (Red) .........Tribün koltuk......24914 adet
FCB-M (Red)...Günlük bilet Tribün ....15241 adet

ayrıca 88 adet de Özürlü ve yardıcı koltukları olacak.
Toplam kapasite : 52570 adet idi.

VIP koltuklarda Ekran olayı son görüşmemizde konuşuldu. Kulüp bu konuyu ciddi anlamda değerlendiriyor sanırım.

Kayseri stadı yapılırken kulübe neden buraya Business koltukları Box Seat - Arsenal Emirates stadyumuna verdiğimiz koltuklar- koymuyorsunuz dediğimde önce herkes gülmüştü. Fakat daha sonra müteahhit kapsamında çıkartarak kendileri ihale ile bu koltukları aldılar. Şu anda bu koltuklar en çok para getiren koltuklar olduğu için normal koltuklardan bir kısmını daha Box Seat ile değiştirmeyi düşünüyorlar.

Selamlar,

Alptekin DAG

Evet Alptekin Bey' in teklifini kabul etseydi Varyap ve TOKİ aşağıdaki koltuklar stadımızda olacaktı. Bazılarının yanına renklerini de yazdım. Yani fotodaki renk olarak düşünmeyin. Parantez içinde yazanlar gerçek renkleri

1) ARC VIP ( siyah vinil) ... Suite/loca ......... 1784 adet

ttarena1.jpg

2) ARC One (Fotodakinin kırmızısı) .......... Balkon ........ 2490 adet

ttarena2.jpg

3) Arc Max (Fotodakinin kırmızısı) ........... VIP ............ 5048 adet

ttarena3.jpg

4) FCB-S (Gri renk) .....Misafir tribün..... .....2632 adet

ttarena4.jpg

5) FCB-700 R (Kırmızı olanı) ........Spikerler..........155 adet ( masalı)
FCB-700 R (Kırmızı olanı) ....... Basın ...... .......130 adet ( yazı tabletli)

fcb-product-700R.jpg

6) FCB-M (Kırmızı) .........Normal Tribün koltuk......24914 adet
FCB-M (Kırmızı)...Günlük bilet Tribün ....15241 adet

ttarena6.jpg

http://www.gcz.ch/typo3temp/pics/e446cb9263.jpg

Fatih Altaylı' nın bugünkü yazısı.

Ali Sami Yen?de kalite sorunu
GALATASARAYLI taraftarlar çok mutsuz.

Yok yok, ligi liderin 11 puan gerisinde, güç bela 3. bitirdikleri için değil. Bu yönetimde böyle şeylere alıştılar.

Basketbolda küme düşmekten kurtuldukları içinde değil.

Geçen yıl ezeli rakiple yaptıkları 22 karşılaşmanın 21?ini kaybettikleri için de değil.

Mutsuzluğun nedeni, Seyrantepe?de inşaatı süren statla ilgili.

Allah var, Varyap büyük bir hızla çalışıyor ve inşaat bitmeye doğru hızla ilerliyor.

Ancak inşaatta TOKİ?den kaynaklanan sorunlar var.

Stadın inşaatında kullanılacak malzemeler, taraftarda büyük rahatsızlık yaratıyor.

Çünkü stadın kaba inşaatı tamamlandıktan sonra yapılacak ince işler, stadın görkemine yakışmayacak düzeyde.

Tasarruf amacıyla başta koltuklar olmak üzere son işlerde en ucuz ve en basit malzemeyi kullandırtan TOKİ, bu stadın büyük bir ihtimalle 2016?da bir Avrupa
Şampiyonası Finali?ne ev sahipliği yapacağını unutmuş görünüyor.

Yüzüp yüzüp kuyruğuna gelinen bir işte Erdoğan Bayraktar?ın biraz daha hassas davranması gerektiğini düşünüyorum.

Çok büyük ve önemli bir işin, son aşamada üç beş kuruş tasarruf uğruna ?kötü görünmesine? izin vermemek gerekiyor.

http://haberturk.com/yazarlar/517172-de ... cin-iyidir

Benden hızlı davranmışsınız...:)
Neyse burda okumayan arkadaşlar orda okur...Bu arada yazarlarımıza e mail yoluyla bu şikayetler ulaştırılırsa yazıyorlar,ben bir kaçına mail attım,durumu anlatmak için...Elinden gelen arkadaşlar bunu yapabilirler...Yazarlarımız sessiz kalmayacaklardır...

Seneye ali sami yen'de yarım dönem eski açık kombine fiyatı ne kadar olacak ogrenci icin? Ne zaman satışa cıkacak?

Bir haber:

Bir tribünün isim hakkını 4 milyon ?' ya Ali Sabancı' nın(kongre üyemizdir) sahip olduğu Pegasus Hava Yollarına sattık. Bundan böyle bir tribünümüz "Pegasus Tribünü" olarak adlanacak. İyi uçuşlar :)

Metin Kuruçay' Alıntı:
Bir haber:

Bir tribünün isim hakkını 4 milyon ?' ya Ali Sabancı' nın(kongre üyemizdir) sahip olduğu Pegasus Hava Yollarına sattık. Bundan böyle bir tribünümüz "Pegasus Tribünü" olarak adlanacak. İyi uçuşlar :)

Bu ücret yıllık mı yoksa 3 yıllık falan mı acaba?

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
[quote="Metin Kuruçay":11w420fy]Bir haber:

Bu ücret yıllık mı yoksa 3 yıllık falan mı acaba?[/quote:11w420fy]

Benim bildiğim kadarı ile yıllık.

Metin Kuruçay' Alıntı:
[quote="Doğan SAĞLAM":19bstl5n]
Bu ücret yıllık mı yoksa 3 yıllık falan mı acaba?

Benim bildiğim kadarı ile yıllık.[/quote:19bstl5n]

Bende öyle duydum ama pek inanamadığım için sorma gereksinimi duydum.Çünkü bir tribün ismi için bu para çok büyük bir mebladır.Avrupada kimi stadyumların isim hakkı bu paraya veriliyor.

Eğer rakamdada bir yanlışlık yoksa öncelikle yönetimi ciddi şekilde kutlamak gerekir sonrada Ali Sabancı'ya teşekkür etmek.

4 milyon, yıllık ise bence gerçekten iyi para. Kaba bir hesapla dört tribün 4er milyondan 16 eder. Artı stat ismi derken mükemmel para geliyor yılda, sadece isimden.

Sühan Cem' Alıntı:
4 milyon, yıllık ise bence gerçekten iyi para. Kaba bir hesapla dört tribün 4er milyondan 16 eder. Artı stat ismi derken mükemmel para geliyor yılda, sadece isimden.

GSİAD'ın üstlendiği basketbol salonunu hayata geçirebilirsek onun isim hakkının yanında tek tribünümüzün gekirini üstüne koyduğumuzda 8-9 milyon avro bir para eder takımın isim hakkı dışında.Bu para ile basket şupesi şaha kalkmayı bırakın planlı bir yönetimle uzaya çıkar.

Futbol içinde düşündüğümüzde ise her yıl 1 ciddi transferi bir tribünümüz karşılayabilir.