Ali Sami Yen Spor Kompleksi

Re: Aslantepe

Doğan Sağlam' Alıntı:
Berkan zaten normali senin benim dediğim.Kapa koltuğu ne yapıyorsan yap.Ama görüldüğü üzere bunu yapan,başlatan birirnin yanına gidip şu dediğini sorsam muhtelen ahmakça bir şekilde suratıma bakacak,anlamayacak ne dediğimi.Sonrada kuvvetle muhtemel bir şekilde 'parasıyla değil mi ,kombine aldım ben,...' gibi ezberlerle karşılaşıcam :p

Doğan Abi, bununla sınırlı kalsalar iyi. Bir kaç yerde okudum, 40-45 yaşlarında bir adam önünde koltuğa çıkan gençleri uyardı diye az kalsın dayak yiyormuş. Sonra böyle tipler iyi taraftar oluyor, diğerleri çekirdekçi. Yahu önünde alan var işte. Orda tepin, zıpla.. Hem sen eğlen, hem takıma faydan olsun, hem de koltuklar kırılmasın. Kombine aldınız diye koltuğu kırma hakkını nasıl kendinizde görürsünüz?

Ben de katılıyorum en iyi tezahuratın, sesin pegasus alttan geldiğine zaten bunu da kimse inkar etmiyor ama, bunun çok daha iyisi koltukları basılmadan da yapılabilir. O zaman bize de sadece teşekkür etmek düşer.

Dun aksam haberlerde mactan sonra cıkıs ıcın ınadına cok buyuk problem varmıs gıbı yayınlar yapıyorlardı. Bı kac tanede emınım daha once hayatında hıc maca gıtmemıs adam yok bole rezıllık falan fılan dıye atıp tutuyordu. Arkadas hayatınızda hıc mı maca gıtmedınız dıye sorucam cevabı evet. ıkıncısı allah ıcın ben mı yanlıs maca gıttım acaba yada bız mı garıbız. ınsanlar ne sanıyor acaba 50 bın kısı ucucakmı oradan bır anda sen nasıl duzenleme yaparsan yap yahu yarım saat beklesen orada ne kaybedersın. kucuk bır matematık hesabı bıle yapsan 50bın kısının aynı anda oradan yok olma olasılıgı sıfırdır.

Ayrıca cok bılmıs Fenerbahcelı genelde yorumcular Kadıkoyde herhangı bır trıbune nasıl ve ne sekılde ve kac saatte gırebılıyorsunuz acaba bunu nıye soylemıyorsunuz ?

Cem Diken' Alıntı:
Dun aksam haberlerde mactan sonra cıkıs ıcın ınadına cok buyuk problem varmıs gıbı yayınlar yapıyorlardı. Bı kac tanede emınım daha once hayatında hıc maca gıtmemıs adam yok bole rezıllık falan fılan dıye atıp tutuyordu. Arkadas hayatınızda hıc mı maca gıtmedınız dıye sorucam cevabı evet. ıkıncısı allah ıcın ben mı yanlıs maca gıttım acaba yada bız mı garıbız. ınsanlar ne sanıyor acaba 50 bın kısı ucucakmı oradan bır anda sen nasıl duzenleme yaparsan yap yahu yarım saat beklesen orada ne kaybedersın. kucuk bır matematık hesabı bıle yapsan 50bın kısının aynı anda oradan yok olma olasılıgı sıfırdır.

Dün akşam Ntvspor'da 90+ mı ne , öyle bir program vardı, 5 dk dayanabildim..
Bilmiyorsanız, ne çıkıp ahkam kesiyorsunuz..
İnsanlar metroya 20 dakikada bir alınıyor evet ama bir seferde bir metroluk adam alınmıyor.. Dün " hani 6 dakikada bir metro kalkacaktı " diye atıp tutuyorlardı..Gazeteciyim diye caka satıyorlar.. Araştırmamış , binmemiş çıkmış Galatasaraya laf atıyorlar.. Metro 6 dakikada bir kalkıyor hala ve insanlar 20 dakikada bir aşağı alınıyorlar.. Bilmeyenler öğrensinler..

Mustafa Doğan da alamancı olduğunu belli etmeden duramıyor.. Neymiş, Almanya'da böyleymiş, Almanya'da şöyleymiş.. Çok beğeniyorsan git orda yaşa kardeşim.. Almanya bu konularda bizden ileride, eyvallah ama uğraşıyoruz işte.. Fenerbahçe stadı yapıldı, Kayseride bir stad yapıldı, Sinan Erdem Spor Salonu yapıldı.. Uğraşıyoruz.. Mehmet Demirkol bile San Siro'dan Milano'ya 1,5 saatte döndüğümü bilirim derken Mustafa Doğan ne anlatmak istiyor anlamıyorum

Tabii ki herkes hiç beklemeden evine gitmek istiyor ama şu anda şartlar bu.. Maçlara gelecekler de bunu bilerek gelsin.. Zamanla hepsi düzelecek..

50 bin kişinin aynı anda boşaldığı bi yerden insanlar 10 dk içinde nası eve gitmeyi planlıyolar anlamıyorum? Ayrı bir zeka ürünü olsa gerek.

TT Arena ilk maçta G.Saray'a para bastı

Ali Sami Yen'deki Sivas maçından 150 bin TL kazanan, Fenerbahçe derbisinde bile 650 bin TL'yi zor gören Glatasaray, hafta sonu yeni stadı TT Arena'daki ilk maçında gelirini 7'ye katladı

Yemek içmek ateş pahası
Hamburger: 12 TL
Sandviç: 16 TL
Kola: 8 TL
Çay: 4 TL
Sahlep: 6 TL
Tavuk-Ayran: 15 TL
Sosisli: 16 TL (VİP Büfe)
Sosisli: 10 TL (Dilber Büfe)

Havaalanı veya sinema değil orası, stad. Böyle fiyat mı olur!

En fazla 1-2 lira daha pahalı yaparsın, ama sosisliye 16 lira diyorsan ben o sosislinin içinden en az 3 tane sosis çıkmasını beklerim.

Cezmi Turalp' Alıntı:
TT Arena ilk maçta G.Saray'a para bastı

Ali Sami Yen'deki Sivas maçından 150 bin TL kazanan, Fenerbahçe derbisinde bile 650 bin TL'yi zor gören Glatasaray, hafta sonu yeni stadı TT Arena'daki ilk maçında gelirini 7'ye katladı

Yemek içmek ateş pahası
Hamburger: 12 TL
Sandviç: 16 TL
Kola: 8 TL
Çay: 4 TL
Sahlep: 6 TL
Tavuk-Ayran: 15 TL
Sosisli: 16 TL (VİP Büfe)
Sosisli: 10 TL (Dilber Büfe)

Şu fiyatlar olduktan sonra yememde içmemde arkadaş.Hiçte koymaz bana.Maç zamanında 30 dakika önce gelir otururum yerime biter çıkar giderim Mecidiyeköye ne yiyip içeceksem orada yer içerim.Tamama eyvallah kulübümüz kazansın falanda bizide ahmak yerine koymadan kazansın.

Maliyeti 1 TL olmayan sosisliyi bana 10 TL'ye satmaya kalkarsa,3 litrelik boyu 3 TL olan Cola(Turka!!!)yı bana bardağı 5 TL'den satarsa yüzüne tükürürüm.Büfedeki insanlar para alır verirken utanıyorlardı bildiğin.Çıkıştım zaten kim koyuyor bu fiyatları diye dediler abi bize liste geliyor kim koyuyor bilmiyorum ama biz koymuyoruz kesinlikle diye.

Ondan sonra insanların hafta sonlarını geçirecekleri bir yer yaratmak istiyoruz derler ulan bu fiyatlarla insanlar orada günün yarısını geçirse maaşlarının çeyreğini harcamları gerekiyor zaten, gerzekçe bir düşünme yapısı.

Arena ilk maçta para bastı, G.Saray Fener'i geçiyor !!

Bu başlıklar sizce kımler rahatsız olacak ve stad ıcın olur olmadık seyler soylıcekler. Bızım burada herkesı cok ıyı bılgılendırmemız gerekıyor stadla ılgılı.

Ayrıca fıyatlarla ılgılıde bıraz sısırılmıs fıyatlar ben numaralı dıye tabır edılen batı trıbununde ızledım macı. Kahve 5 - Cay 3 lıra ıdı. Buyuk cekırdek 3 tl ıdı. Bence orası ıcın gayet normal ayrıca alı samıyen de de fıyatlar pahalıydı- Abdı ıpekcıde de fıyatlar pahalı - Sınan Erdem de de normalın ustunde fıyatlar. hangı stadda salonda ucuz acaba ben anlamakta gucluk cekıyorum.

Cem Diken' Alıntı:
Arena ilk maçta para bastı, G.Saray Fener'i geçiyor !!

Bu başlıklar sizce kımler rahatsız olacak ve stad ıcın olur olmadık seyler soylıcekler. Bızım burada herkesı cok ıyı bılgılendırmemız gerekıyor stadla ılgılı.

Ayrıca fıyatlarla ılgılıde bıraz sısırılmıs fıyatlar ben numaralı dıye tabır edılen batı trıbununde ızledım macı. Kahve 5 - Cay 3 lıra ıdı. Buyuk cekırdek 3 tl ıdı. Bence orası ıcın gayet normal ayrıca alı samıyen de de fıyatlar pahalıydı- Abdı ıpekcıde de fıyatlar pahalı - Sınan Erdem de de normalın ustunde fıyatlar. hangı stadda salonda ucuz acaba ben anlamakta gucluk cekıyorum.

Cem ben fener stadında da çok maç izledim (kale arkasında) ama bir çaya 4 lira verdiğimi hatırlamıyorum. 1.5 liraydı. Evet numaralı için normal olabilir ama kale arkası için anormal. hele ki yarım ekmek döner + kola 15 ytl!!

Ya arkadaş insanlar stada gelmesin diye art niyetli yayınlardır bunlar, ben Fenerbahçe stadında da maç izledim yılların oturmuş stadında bile aynı sıkışıklıkta dağılıyosun Kadıköye kadar tıkış pıkış yürüyosun, inanın hiç bir fark yok neredeyse. Otoparklar açılsın ve üstüne iki tane alt geçitle halledilecek şeyler inanın abartıyorlar. Fener stadından tek farkı biraz çamur oluyor yollar o da çok normal inşaat aşaması bitmemiş bir yer, her kes kuduruyor böyle bir tesise sahip olduğumuz için b.k atacak yer arıyorlar.

Elbette ki fiyatlar daha yüksek olacak; ama bir sosislini en fazla 6-7 bilemedin 8 Lira falan olamsı lazım. Havaalanı fiyatlarını bile geçmiş, forumlardan okuduğum kadarıyla.

Semih'inde vurguladığı gibi bir yerden 50 bin kişi birdenbire boşalıcak ve 10 dakikada herkes istediği amaca ulaşacak,hiçbir sorun yaşamadan hemde...

Böyle birşey mümkünmü yahu...Neresi olursa olsun bu kadar insanın olduğu bir yerde sorun,ufak tefek kargaşa vs. olacaktır....

Stadda Metro var,otobüs seferleride var ee otoparkta yeterli sayıda var...Biz ne bekliyoruz?

Veya şöyle sorayım ne ile neyi satın almak istiyoruz?

Yiyecek vs. fiyatları pahalı bu arada ancak düzeltilecektir kanımca...Bilet fiyatlarının uygunluğu seviyesine çekilirse o kısımdada sorun kalmaz...

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
Elbette ki fiyatlar daha yüksek olacak; ama bir sosislini en fazla 6-7 bilemedin 8 Lira falan olamsı lazım. Havaalanı fiyatlarını bile geçmiş, forumlardan okuduğum kadarıyla.

Öyle zaten Emre.Ben açılış maçında sosisliyi 7 TL'ye almıştım Güney Tribününde.Ama yinede pahalı bu fiyatlar.25 binlik Ali Samiyen'e benzemez.Sen burada her maç min. 40 bin seyirci tutmak hedefliyorsan ozaman bu fiyatları makul seviyeye çekmen lazım.

Sen Turka'da olsa kola fiyatını 3 TL'ye çeksen sosisliyi 5 YL'ye indirsen çay fiyatını 2 ye kahveyi 3 TL'ye indirsen stadın %75'i maç boyu yer içer.Ticari kafayla düşünüldüğünde büfelerin çok çok çok daha fazla kazanacağı kesin burada konuşulan şartlarda.

Yiyecek fiyatlarından şikayet edenlere tavsiyem Kuzey Üst Tribündeki simit sarayıdır : )) Stada ilk girdiğim anda karşıma simit sarayı çıktı.. Stadın en ucuz yeri ya ondan simit sarayı var herhalde.. Bir efsanaye göre batı tribününde Midpoint varmış : ))

Aşşağıdada var abi 2 tane simit sarayı bi tanesi herkese açık olan loca bölümünde hemde, tabi ya biz aaşağıdakiler istersek loca kısmından takip edebiliyoruz :) . Simit çay 5 lira. Gene pahalı ama öyle 16 liraya yarım ekmek dönerle mukayese edince bedava resmen.

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Aşşağıdada var abi 2 tane simit sarayı bi tanesi herkese açık olan loca bölümünde hemde, tabi ya biz aaşağıdakiler istersek loca kısmından takip edebiliyoruz :) . Simit çay 5 lira. Gene pahalı ama öyle 16 liraya yarım ekmek dönerle mukayese edince bedava resmen.

Bak ben bunu bılmıyordum valla ıyıymıs ya numaralıya gıtmeyın ozaman :) ;)