Ali Sami Yen Spor Kompleksi

Re: Aslantepe

Adnan Polat taraftar tepki gösterir öyle birşey yapamayız demiş...

He yani tepki göstermesek vereceksin stadı kullanmaları için. Bunu gerçekten dediysen Adnan Polat, artık satabileceğin kiralayabileceğin başka yerler olduğunu da düşüneceğim. ;)

Kombine alırken takım çok iyi gitmiyordu ama heyecanla almıştım ve ilk kombinemdi sevinçten uçuyordum ..Şampiyonlar Lİgi hayali vardı ama ne duruma düşürdüler bizi..Stada gidesim bile gelmiyor artık..Ayıp Fener maçı hariç o stad 30 bini geçmez..Adnanlar bol bol bilet dağıtsınlar,davetiye yollasınlar millete..Gurur duysunlar takımlarıyla...

Sabah Uğur Dündar ı dinledim orda duydum.. İnşallah doğru değildir..

Fotomaç ta şöye bir yazı buldum ;

Kulübün başı dertte
TÜRK Telekom Arena isminin başında Ali Sami Yen Spor Kompleksi'ni kullanmaya başlayan G.Saray'ın başı dertte. Türk Telekom, Seyrantepe'deki stadyum için yaptığı isim ve reklam anlaşmalarının ihlal edildiği gerekçesiyle G.Saray'a dava açtı. Türk Telekom ile G.Saray yönetimi arasında 28 Temmuz 2008'de "Reklam pazarlama ve tanıtım amacıyla isim hakkı" sözleşmesinin imzalandığı ifade edilen dava dilekçesinde şu ifadeler yer alıyor

Mahkeme inceleyecek
İSİM belirleme hakkı Türk Telekom'a aittir. G.Saray anlaşmayı ihlal etmiştir. Stadyumun ismine 'Ali Sami Yen Spor Kompleksi' eklemesi yapılmıştır. Resmi sitede 'Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena' olarak hakla duyurulmuş, yazılı ve görsel medyada da stat bu isimle yer almıştır. Bu durum, sözleşmenin amacını ortadan kaldırarak ihlal etmektir." Mahkeme inceleme yapacak.

Neslihan KESKİN

Bence dogru degıldır yada dava acsalarda bısı kazanamazlar. Alı Samı Yen spor kompleksinin içinde TT Arena olarak resmi site dahil heryerde yazıyor. Hatta resmi sitede buyuk harflerle Turk Telekom Arena yazıyor. Yapılan haberlerde kombineler dahil hep bu isim kullanılıyor stadda kocaman Turk Telekom Arena yazıları var. Bence pek bişi cıkmaz gibi duruyor. Biz stad ismini verdik tüm araziyi vermedik ki Turk Telekoma. Ali Sami Yen ismini biz tüm arazi için kullanıyoruz.

Böyle bi dava şu an yok. Zaten böyle bişey olsa iki şirkette borsaya bildirmek zorunda. Henüz böyle bi durum sözkonusu değil.

Zorunlu Açıklama: Sabah ve Fotomaç Gazeteleri

Bugün yayınlanan Sabah ve Fotomaç gazetelerinde, "Galatasaray'a Dava" başlığıyla ana sponsorumuz Türk Telekom'un kulübümüzü "isim ve reklam anlaşmalarının ihlal edildiği gerekçesiyle mahkemeye verdiğini" iddia eden bir takım haberler yayınlanmıştır.

Sponsorumuz ve stadımızın isim hakkı sahibi Türk Telekom tarafından Galatasaray Spor Kulübü aleyhine açılmış bir dava söz konusu değildir.

Söz konusu haberler tamamen asılsızdır ve gerçeği yansıtmamaktadır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Galatasaray Spor Kulübü

Zihni Öztürk' Alıntı:
Sabah Uğur Dündar ı dinledim orda duydum.. İnşallah doğru değildir..

Fotomaç ta şöye bir yazı buldum ;

Kulübün başı dertte
TÜRK Telekom Arena isminin başında Ali Sami Yen Spor Kompleksi'ni kullanmaya başlayan G.Saray'ın başı dertte. Türk Telekom, Seyrantepe'deki stadyum için yaptığı isim ve reklam anlaşmalarının ihlal edildiği gerekçesiyle G.Saray'a dava açtı. Türk Telekom ile G.Saray yönetimi arasında 28 Temmuz 2008'de "Reklam pazarlama ve tanıtım amacıyla isim hakkı" sözleşmesinin imzalandığı ifade edilen dava dilekçesinde şu ifadeler yer alıyor

Mahkeme inceleyecek
İSİM belirleme hakkı Türk Telekom'a aittir. G.Saray anlaşmayı ihlal etmiştir. Stadyumun ismine 'Ali Sami Yen Spor Kompleksi' eklemesi yapılmıştır. Resmi sitede 'Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena' olarak hakla duyurulmuş, yazılı ve görsel medyada da stat bu isimle yer almıştır. Bu durum, sözleşmenin amacını ortadan kaldırarak ihlal etmektir." Mahkeme inceleme yapacak.

Neslihan KESKİN
fotomac denen gazeteye inansaydik simdi fenerin kadrosunda ibra,ronaldinho,messi,xavi,iniesta falan olurdu :)

Dava açtıklarını açıklama yaparak yalanladılar. Ya bu Fotomaç kolpalamak için neler nelr buluyor. Attıkları tutunca da ; bu iş bizden sorulur diyorlar. Saçma sapan bir gazetecilik anlayışı..

Deplasman tribünü o kadar güzel yerde MG-42'leri koyacak mevzi yapmamışlar sadece. Stad yapılırken onların özel ve ayrı bir bölümü olacaktı güya.

Yazık değil mi o çocuğa? Üstelik 6 ay riski varmış :( Umarım hemen çare bulunur,bulmak zorundalar ! Aksi taktirde bu işin derbisi var,daha kötü şeyler olabilir.