Alpella: 58 - Galatasaray C.C.: 87 (Videolar 18. sayfada)

İlk salona girdiğimizde hangi takımın maçına geldiğimizi şaşırdık...Yaklaşık 8-9 febe yöneticisi(Mahmut Uslu,Nedim Karakaş,Cenk Renda,Remzi Dilli v.b.) kantinde oturmuş çay içiyordu...Tabiki saygıdeğer yöneticilerimiz!!! her zamanki gibi evlerindende olsa takımımızın yanındaydı!!!Yazık çok yazık...

Bu pırıl pırıl takım sahada her türlü mücadeleyi verirken yalnız olmayı haketmiyor. Neyseki önce maçta sonra maç çıkışı kadıköy sokaklarında verdik desteğimizi aslanlara... :atki

Can Kırımlıoğlu' Alıntı:
bizimkiler geçen haftadan umarım ders almışlardır.çünkü Alpella oranla güçsüz bir takım ve bir kaza yaşarsak kazan fokurdamaya başlar.bu maçı 10 küsür farkla kazanırız diye düşünüorum.maçın yıldızı da Fitch olur bence ;)

dediğim gibi maçın adamı oldu hem de triple-double yaparak.çünkü genelde eleştirilen oyuncular bir anda patlama yapıolar.kazanmamız çok iyi oldu.belki de olası bir krizin eşiğinden döndük

Öncelikle istatistikler

Fitch 20 sayı 7 ribaund 7 asist 3 top çalma 3 top kaybı
Mitchell 17 sayı 1 ribaund 4 asist 5 top çalma 3 top kaybı
Burak 15 sayı (4-5 3lük) 9 ribaund 1 asist 1 top çalma 1 top kaybı

Maç yorumuna gelince Alpella yabancı guardından yoksun çıktı.Hal böyle olunca gardıda tamamen düştü :) İkinci yarı tamamen yorulunca çok rahat galibiyet aldık.
Maçın bana göre en iyi oyuncusu Mitchelldı.Hollmanda kesinlikle iyileşme var ama hala eski hollman olmadığıda bir gerçek.Murat KAYA biraz daha şut lütfen.Tufi aynı.Fatih smaç vurmuyor dedik son dakikada vurduğu biri alley hoop iki smaçla susturdu biraz olsun.Birde maçın hareketi yaptığı mükemmel bloktu.

Fitch e gelince.Fitch : Sorun olmaya devam ediyor.Herşeyi geçtim Fitch dışında hücum sistemimiz yok.Fitchin oynadığı dakikalarda bütün hücumları neredeyse Fitch belirliyor.Fitch çıktığı anda takım sudan çıkmış balığa dönüyor tabiri caizse.Neyse bir de son dakika gelişmesi vereyim yakında Fitch diye bir sorunda kalmıyabilir takımda.Zaten McGowan sonrası transferde acele edilmemeside bana bunu düşündürmüştü.McGowan ve Fitch in aldığı paralarla bana göre yerinde ve çok iyi iki transfer yada tek hedef transfer yapılabilir.

Hocamız Murat ÖZYER ve takım menejeri Recep ŞEN taraftara maç sonrası Kadıköyde yanlız bırakmadıkları ve maçtaki güzel ve iyiniyetli destekleri için teşekkürlerini ilettiler.

fitch gönderilmemeli kim ne derse desin ligin en iii hücum oyuncusu ama çok problemli
simdi malik dixon in farki öne çikiyor o hiç bir zaman problem çikarmayan sakin 1 oyuncuydu we tam 1 liderdi fitch ona göre daha toy ii 1 5 numara alinmali fatih kendini çok gelistirdi o fizikle aldigi her topu smaç yapmaya çalissa çok daha degerli we spektaküler 1 oyuncu olacak o fizigini kullanmali darrel mitchel ise kendini buluyor alinacak yeni yabancinin skor potansiyeli yüksek olmali

gittik yendik geldik!!
seyirci muhteşemdi salon full çekti kendimi ve gelen herkesi tebrik ediyorum.............

Nasil yani Murat abi simdi Fitch takimdan ayrilacak mi?
Yoksa ben mi yanlis anladim.Eger dogruysa kimden ögrendin biraz konuyu acabilirmisin.

Maç çok güzel geçti , tebrikler aslanlarıma ve taraftarımıza

Fitch iyi oynadı ama herzaman aması var ; ya atamasaydı ya kötü gününde olsaydı
Yani tamam etkili sayı kuvveti tamamda hani diğer oyuncular
Tufan nerde yada alaman mithat ?
Bu maçda holman iyi oynadı ama nerdesin be eski ruh hala dedirtiyor :/

Fatihle holman daha sert olmamalılar , aynı kaspas gibi tpu alınca elleri kolları daha oynatmalı daha agresif daha gözü keskin. De bunlar şuan hala holman yada fatihde göremedim
Bana göre bu maçda ikisi 10 u geçmeliydi yada daha fazla blok özellikle Holman'dan...

Hala eksik var ama bir ivmede yok değil kardeşlerim,
Umutluyum şampiyonluğa koşmamız zor olabilir ama ben çok hevesliyim avrupda bir kupaya katılcaz gibi :atki:

walla beyler bnde maça gittim ve atmosfer süperdi...
ve en önemlisi küfürlü tezahuratın önüne geçildi
takımla taraftar bütünleşti bu maçta..
daha ne diim inş hep böyle devam eder

Güzel mac oldu takım süperdi mac sonu cok güzel bi atmosfer vardı fitch iyiydi sutları kactı ama takıma faydalıydı holman gene süperdi düzeliyor artık ama murat abi fitch gidio mu dedi yoksa ben mi yanlış anladım :?

Yalnız Murat bir konuda katılmıyorum açıkçası... Maalesef takım çok fazla predictable fitch olmadan, o yüzden sudan çıkmış balık durumunun Fitch'den bağımsız olduğunu düşünüyorum. O arada dikkat etmek lazım, Fitch gönderilecekse bu saatten sonra hata olur, zira piyasadaki iyi uzun bolluğunun aksine çok fazla kısa kalmadı. üstelik , yine driplingi kuvvetli skorer bir kısa almak zorunda kalacaklar, o da aynı sorunun devamı olacak. Geçen sene Dixon hakkında konuşuyorduk, bu yıl Fitch'i konuşuyorduk, kadro planlaması bu şekilde yapıldığı sürece de, 2 ay sonra Fitch'i gönderip kimi getireceksek onu konuşuruz. iyi kısaların çoğu gitti maalesef... Ha yine bir ihtimal Bergersen gibi şutör bir adam getirirler ki o tam olarak altımıza pislediğimizin resmidir.

edit: O arada Fitch'den bağımsız olarak kötüydük. Murat bir türlü dahil olamıyor maçın içine. Uzun rotasyonu da ciddi derecede başarısız.E haliyle uzundan dönen set de çizilmiyor. Sadece iyi savunma yapıyoruz, başka birşey yok pek.

çoğu kişininde görüp yazdığı gibi hollman da iyileşme war fakat ben fitch in molalarda weya kenardayken bazen takımdan farklı hareket ettiğini we ayrı sandalyede oturduunu gördüm maçın sonu hariç bunu pek anlayamadım kendisi tek bir takım değil bunu bildirmemiz lazım tamam takımın en önmeli oyuncusu ama böle yapmamalı bu arada mitchell da kendini bulmaya başladı maçın sonundaki tezahüratlarımıza yaptığı el-kol hareketleriylede kendi yapısını göstermeye başladığının göstergesidir bu arada fatih aldığı topları atış yerine içine smaçlamalı çünkü çok kaçırıyor iiii savunma yapıoruz fakat hücumda hızlı gelip 2 ye 1 oynuoruz iiii savunma yapan takımlara kaybetmemizin sebebide bu hücümda uzunlarımızı ii kullanamıyoruz maç dışında keşke murat hocamız maçın sonunda yaptımız tezahürata el sallasaydı daha ii olurdu bir de fitch boş pozisyonlarda fatih e verdiği pasların kaçmasından sonra fatih e bıyık altından gülmesinin sebebinide araştırmak lazım bu arada :atki :atki

fitch de mac sonu güldü eğlendi alkışladı ama giderse yazık olurr ve niye gider onu anlamam bu takım gene mi playoff icin oynıcakk

gordon ben takımda hücumda herhangibir disiplin ve organizsyon göremiyorum.Sene başında gördüğüm takımdan duyduğum umut şu an itibariyle çokta yakın değil bana.Dediğim gibi oyuncu gidecekse yerine orta kalitenin üstünde iki oyuncu alınmalı.Guard eksiğimiz olduğunu düşünmüyorum.Mitchell-Murat Kaya ikilisi götürebilir bana göre.Bir forvet birde sizelı bir uzun işimizi oldukça görür.Fenerin aldığı son oyuncu mesala bizim için tam biçilmiş kaftandı.Aslında skorer olarak sıkıntımız olmaması gerekiyor ama sonuç ortada.
Tolga bugün hiç oynamadı bu arada o da ilginçti.

Murat abi şimdi fitch gidiyor mu gitmiyor mu acık bir şekilde sölersen içim rahatlıcakk

Her hareket gideceğini işaret etmekte.Kesin birşey olmadığı için bende gidecek demiyorum ama konuşulanlarda bu yönde ne yazıkki.

Önce Murat Hoca'nın ne düşündüğü önemli bu konuda.Fitch gidince farklı bir oyun oynatacağını,takım üzerinde daha etkin olacağını düşünüyorsa eyvallah.Yok eğer Fitch gidip,yerine alınacak yabancıyla yine aynı şeyi oynayacaksak anlamsız bir iş yapılmış olur.

İkincisi Fitch'in ne istediği.Eğer o da fedakarlık yapıp,egosundan bir kısım veremeyecekse,mutlu olamayacaksa,disipline uyamayacaksa yol yakınken herkesin mutlu olacağı bir çözüm bulunmalı.

Gard sorunumuz olmayabilir alınacak oyunculara göre. Lakin şu anki sistemde oldukça kolay savunulabilir bir takımız. Açıkçası bunu gördüğümden sene başında da pek umutlu değildim, aldığımız maçlrı 60 küsürlerle alıyorduk. Kendi pozisyonunu üreten oyuncular lazım. Budnan kastım , Fitch gibi kıvarak , el üstü sokan adamlar değil, SHAQ da kendi pozisyonunu üreten bir adamdır mesela, 4 metre içinde topu verdiğinizde bir şekilde ite kaka o topu kendi istediği şekilde atar potaya. Ama şöyle bir gerçek var, 5 görev adamı set şutörle basketbol çok verimli olmuyor. Bu sistemin Galatasaraydan oldukça alt versiyonu için Tekele bakılabilir şu an. Açıkçası 2 oyuncu getirilecekse , ikisinin de kendi şutunu yaratabilen, 20 yi bulduğunda şaşırmayacağımız adamlar olması gerekiyor. Bu bulunuabilir, eğer doğru adamlar getirilirse takımşu anknden çok da güçlü olur ve biraz daha iddialı olayım şampiyonluğa da oynar. Ama , çok daha zayıf bir hale gelmek de var yanlış terichlerle. Çünkü kendi pozisyonunu yaratan kısalar daha kolay bulunabiliyor uzunlara göre...

Takımın hücum sistemi olmadığı konusunda hemfikirim, ama şu anki şartlarda Fitch gidince geri kalanın sistemli olacağına da pek inanmıyorum. Yanlış kurulan uzun rotasyonu gereği, uzun seti çizmek pek sağlıklı gelmiyor bana, zira Hollman da mesela, Karşıyakada sıkça oynadığı yüksek posta çııkıp kuvvetiyle geri indiği seti açık bir şekilde beceremiyor, diğerleri ha keza. Bir de Burağın tepeye çıkıp üçlük attığı acaip setimsi var tabi. 2 numara üzerineyse Tufan'ı screenden çıkartma başarılı bir oyun olarak defalaca yapıldı, ve de 2 skorer gardımızın da set şutörler olması başka set çizmeyi zorlaştırıyor... e bu durumda alterantifler haliyle azaldı tabi.

Ha ne yapılabilir , iyi bir uzun ve Detlef Schrempf tipinde bir 3 getirilip , oyuna çok rahat bir biçimde 7-8 set birden eklenebilir, ama bu adamların doğru adamlar olması gerekiyor. Bu saatten sonra da bunları bulmak için çok dikkatli olmak gerekiyor zira seçenekler iyice azaldı. Keşke sene başında dediğin tarzda bir kadro kurulabilseydi Fitch getirilip , Tufan 3 kastırılıncaya ve de Burağın yaptığı işlerden fazlasını yapamayacak McGowanla uğraşılıncaya kadar

edit: yazdığını okuduktan sonra, işler "give mi may mani :D "noktasına geldiyse maalesef, o yollanırsa 2 amele alınır gibi görünüyor

çok kolay bi maç oldu bizim için
salon doluydu ama ben sahsen kadıköyün göbeğindeki bi salonda böyle bi maçta cuma aksamı saat 8 gibi uygun bi saatte cok daha kalabalık bi topluluk bekliyodum (ben 18.30 da etilerden cıkıp gittim)
galatasaray yönetiminden bi kişi bile yok ama mahmut uslu macı protokolden takip ediyo bu da macın en ilginç ve düsündürücü notu bana göre..

gelelim takıma.. mitchell sezon basındaki mitchell değil cok iyiydi bugün götürdü takımı bence.. murat kaya daha cok sorumluluk almalı.. fitch sorun mu degil mi çözemiyorum ama cok vurdumduymaz oynadıgı bi gercek.. gitmeli mi kalmalı mı karar veremiyorum kendi adıma ama takım oyuncusu olmayı basaramadıgı bi gercek bireysel olarak ise süper bi yetenek diyebilirim.. hollman ise sezon basına göre cok daha diri ve faydalı oynamaya baslamıs bugün izlediğim kadarıyla.. burak ve tufan görevini yapanlardı.. fatihe ise anlam veremiyorum.. o boy o kalıp ama topu tutamıyo içine vuramıyo.. (son pozisyon hariç muhtesem bi alley-opp tu nba de hissettim kendimi :) )