Alpella: 58 - Galatasaray C.C.: 87 (Videolar 18. sayfada)

Arkadaşlar dün çok güzel bir maç oldu.Siteden bazı arkadaşlarla tanışma fırsatımız oldu.Hepsine tekrar sevgiler...

Maça gelince...Salon full çekti.Eğer takım biraz daha yukarlarda olsa o salon bize yetmezdi.Maçın en ilginç notlarından biri Mahmut Uslu Ol'un salona gelmesiydi.Onun gelmesiyle biraz tansiyon yükseldi.Maç başlarken söylenen aramızda ne kadar fenerli varsa da güzel oldu.

1.Periyodun sonun da Mahmut Uslu Ol salondan ayrıldı.Hafif Yusufçuk vaziyetleri...Maçla ilgili söylenecek birşey yok.Ezdik..Normal bir sonuç.Alpella'da strıckland'ın oynamadığını da ekleyelim.Fıtch'ı izlemeye gelen bayağı bir kitle vardı.Umarım takımdan ayrılmaz.Fatih'in son smacıda muhteşemdi.Son nokta mükemmel oldu.

Sonuçta güzel bir akşam oldu.Maçtan sonra Kadıköy sokakları inledi.İyi bir 4 numarayla şampiyonluk adaylarından biri olabiliriz.Ama takımın geçen senedenen bu yana gelişimi çok iyi...Ben takıma ve hocamıza güveniyorum..

son video da anonscu adam holmanın basketinden sonra cemal mi dio bana mı öle gelio :)

dün taraftar olarak süperdik.hele 3.periyodun başı cimbombomum sen çok yaşa vardıki bütün salon hep bi ağızdan son ses söyledi.çıkıştada iyi inledi kadıköy sokkları.en çok keyif aldığım maçlardan biriydi.gelen herkesin yüreğine sağlık.

Arkadaslar Holman nasil oynadi? İstatistikler yine vasati gosteriyor. Bu adamda ileriye yonelik bir umut var mi onu merak ediyorum. Yoksa bir sezon bir sonraki mac patlama yapip kendine gelecek diye umutla bekleyecegimiz oyunculardan biri mi olacak?

Herseye ragmen ben yine de Cemal'e daha cok sans verilmesinden yanayim. Kaya KSK'da oynarken Cemal'den cok da iyi degildi bence.

Fitch konusunda ise Murat'a katiliyorum ama gonderilirse yerine kendi pozisyonunu oynayabilen birisinin alinmasi gerek diye dusunuyorum. Murat, Mitchell ne kadar tasiyabilirler bu isi bilmem. Sonuc olarak Fitch gittiginde bu toplari baska biri kullanacak. O da Mitchell olmamali, bunu TED macinda gorduk. Yerine gelecek dogru duzgun bi adam bulmanin bu saatten sonra cok zor oldugu dusunulurse gonderilmesi yanlis olur. 30 sayi atan adamdan korkmamak lazim. Tek onemli olan nokta takimin bu adama ne kadar saygi duyup guvendigi.

Erdal Gündüz' Alıntı:
fitchin bu takımdan gönderilmesi resmen aptallıktır.. adam öyle veya böyle sayı atıyor asist yapıyor ribaund alıyor başka yapması gereken bir şey varsa söylesinler onuda yapar... o oyunda yokken takımın sudan cıkmış balıga dönmesi hocanın sorunu fitchin değil Murat hocayı benchde bu işleri halletsin diye bulunduruyorlar... iddaa ediyorum fitch gitsin bu takım üst üste iki mac kazanamaz... böyle bir oyuncu bulmuşuz birde onu göndermeyi düşünüyoruz sanki yerine nba dan oyuncu getırıcezde..
Murat hoca fitchi göndermek gibi bir hata yaparsa bu takım değil ilk dört ılk sekıze bıle zor girer o zmanda o cok hayall ettiği avrupada çalışma olayına elvada der...

sana sonuna kadar katılıyorum
cidden ya sanki nba deki oyuncular bizi bekliyor
bu bütçeye bu kadar arkadaşlar birbirimii kandırmayalım
hem fitchin eksik olan özellikleri olmasaydı nba de oynardı zaten
kazanmışız bunu kutlayalım ve adamı göndermeye çalışmayalım...

Ben de maca gittim yeni gectim bilgisayar basına,oncelikle yabancı guard ları oynamadı bu cok onemli 1 avantajdı hucumda ozellikle mitchell ın hızlı hucumlarıyla sayı bulduk bence macın adamı mitchell dı sunuda ekliyim fitch 2.periyod oyundan cıktıktan sonra cok agresif davrandı koltuga falan vurmaya basladı bunun neticesinde 2.periyod zaten oyuna giremedi.

sunu gordum tribunde fitch kendine ozel 1 taraftar kitlesi kazanmıs herkes soruyo fitch nasıl gitcekmi kalcak mı? artık kesin 1 acıklama yapılması lazım trübün harikaydı gece kadıkoy sokakları inledi ayrıca son fatihin smacı harika oldu fakat artık fatih şu hook atıslardan vazgecsin :ehue

Bizerde bir sorun var. Kaç sayı attıya, kaç şut kaçırdıya bakıyoruz hep. Hiç oyunun gerçek gerekliliklerini yaptı mı bakmıyoruz. Neler bunlar, ribaunt, asist, top getirme, top çalma, iyi savunma ve vesayre. Bizim bir oyuncumuz var. Adı Fitch ve bunların hepsini yapıyor. Dün maçı bırakıp Ahmet ağabeyle Fitch seyrettik. En az 10 asist ve 10 ribaunt yaptı. 3 top çaldı ve mükemmel bir savunma yaptı her zamanki gibi. Dikkat ediyoruz, ribaunt alınıyor, Mitchell koşuyor, Fitch guard gibi topu alıyor. Gidiyor saf bir guard gibi adamını geçiyor, başka bir adamımızı tutan savunmacı yardıma geliyor, Fitch boşalan adama çok güzel bir pas çıkartıyor ve sayıyı buluyoruz. Bunu Mitchell yapması gerektiği halde yapamıyor. Hatta çarpıcı birşey söyliyeyim, 2. çeyrekte baskıya karşı top getiremedi, Fitch getirdi onun için. Kısacası, Mitchell düzgün bir guard bile değil bence, hiç pas vermeyi bilmiyor. Pasları hep dağıtan Gerald Fitch. Ah bir de şu istatistikler doğru tutulsa, Fitch asist kralı olur, ribaunt kralı olur (!).

Fitch'i göndermeye gelirsek, hakikaten bizim takımda yaratıcı bir oyuncu yok. Bire bir oynayıp sayı bulabilecek yahut paslar çıkartabilecek gordon'un dediği gibi. Ben bunu aynen maçta Ahmet ağabeye de söyledim, şampiyonluk falan diyoruz, Fitch'i gönderirsek hücumumuz sıradan bir Anadolu takımının hücumuna döner diye.. Evet, aynen öyle olur.

Ahmet Arif, rica ediceğim izlemediğiniz maçlar üzerinden, tamamen yanlış tutulmuş istatistiklerle Fitch düşmanlığı yapmayı bırakın artık. Bana eleştiriyorsunuz gibi gelmiyor, resmen cephe aldınız Fitch'e.

Murat abi, Murat Kaya'nın ilk adımı ve hatta devamı çok yavaş, screensiz adam geçemiyor maalesef. Ama çok temiz bir şutör, ona lafım yok tabii.

Ömer' Alıntı:
Bizerde bir sorun var. Kaç sayı attıya, kaç şut kaçırdıya bakıyoruz hep. Hiç oyunun gerçek gerekliliklerini yaptı mı bakmıyoruz. Neler bunlar, ribaunt, asist, top getirme, top çalma, iyi savunma ve vesayre. Bizim bir oyuncumuz var. Adı Fitch ve bunların hepsini yapıyor. Dün maçı bırakıp Ahmet ağabeyle Fitch seyrettik. En az 10 asist ve 10 ribaunt yaptı. 3 top çaldı ve mükemmel bir savunma yaptı her zamanki gibi. Dikkat ediyoruz, ribaunt alınıyor, Mitchell koşuyor, Fitch guard gibi topu alıyor. Gidiyor saf bir guard gibi adamını geçiyor, başka bir adamımızı tutan savunmacı yardıma geliyor, Fitch boşalan adama çok güzel bir pas çıkartıyor ve sayıyı buluyoruz. Bunu Mitchell yapması gerektiği halde yapamıyor. Hatta çarpıcı birşey söyliyeyim, 2. çeyrekte baskıya karşı top getiremedi, Fitch getirdi onun için. Kısacası, Mitchell düzgün bir guard bile değil bence, hiç pas vermeyi bilmiyor. Pasları hep dağıtan Gerald Fitch. Ah bir de şu istatistikler doğru tutulsa, Fitch asist kralı olur, ribaunt kralı olur (!).

Fitch'i göndermeye gelirsek, hakikaten bizim takımda yaratıcı bir oyuncu yok. Bire bir oynayıp sayı bulabilecek yahut paslar çıkartabilecek gordon'un dediği gibi. Ben bunu aynen maçta Ahmet ağabeye de söyledim, şampiyonluk falan diyoruz, Fitch'i gönderirsek hücumumuz sıradan bir Anadolu takımının hücumuna döner diye.. Evet, aynen öyle olur.

Ahmet Arif, rica ediceğim izlemediğiniz maçlar üzerinden, tamamen yanlış tutulmuş istatistiklerle Fitch düşmanlığı yapmayı bırakın artık. Bana eleştiriyorsunuz gibi gelmiyor, resmen cephe aldınız Fitch'e.

Murat abi, Murat Kaya'nın ilk adımı ve hatta devamı çok yavaş, screensiz adam geçemiyor maalesef. Ama çok temiz bir şutör, ona lafım yok tabii.

Bu yazıya imzamı atarım :D katılıyorum fitch düşmanlıgı yani bilmiom ama fitch her işi yapıyor ve bu beni mutlu ediyor

Salondaki ortam oldukça güzelmiş NTV'den ve Youtube'dan gördüğüm kadarıyla.Tribünü görünce gitmediğime daha çok üzüldüm.
Strickland'ın olmaması avantaj olsa da bu takım Fenerbahçe Ülker'e sadece 5 sayı farkla yenilmiş takım.Galibiyete fazla sevinmeyelim ama çok da küçümsemeyelim.
İkinci periyodun son 7 dakikasında 5 sayı üretip 15 sayı yemişiz.Belli bölümdeki tıkanmalar iyice alışkanlık yaptı bizde.Mersin maçında son periyot takıldık,rahat maçı güç bela kazandık.Keza Banvit maçı da aynı şekilde.Efes maçında 2. periyot 4 sayı kaydedebilip Efes'i bir daha son periyot hariç hiç yakalayamadık.Son Daçka maçını da son periyot kilitlenip kaybettik.Bu sorunun çözülmesi gerektiği kesin.
Fitch konusunda birşey söyleyemiyorum konuya çok uzağım.Ne yazık ki benim de içimden geçiyor sezon başındaki Fitchsiz takım ULEB hedefine ulaşırdı,biz de rahat,bunalımsız bir sezon yaşardık diye.

Ömer' Alıntı:

benim izledigim maclarda devamli Fitch in top getirmesine sinir oluyordum. Tuhaf tuhaf top kayiplari yapiyordu hep. Bilmiyorum Mitchell bana Guard pozisyonunda daha iyi gibi geliyor. Drive'lari dogru yapiyor hep. Fitch 3 uzunun arasinda dalip ya blok yiyor ya da sansina foul oluyor. Ama su macin istatistiklerine bakilirsa Fitch de düzelme var. Normalde Alpella gibi takima rahat 30 atardi Fitch. Ama sanirim artik takimla kaynasmis ve daha fazla pas alisveris yapiyor. O ilk Tofas macinda ki halini hatirliyorum da arkadaslarina top göstermiyordu. Sanki Streetball maci veya And 1 Mixtape gösterisi gibi :D . Neyse bu maclari kazanmak farz zaten artik ekstra maglubiyete yer yok. Telekom macina kadar fire vermememiz lazim.

Ömer' Alıntı:

ömere katılmıyorum dün mitchell fitchten iyiydi bence çok top çaldı vede savunmada çok iyiydi ayrıca dün fitch kaç şut denemiş kaçı girmiş mitchell kaç şut denemiş kaçı girmiş?????
dün mitchell kaçırmadı gibi bir şey bayada sayı attı fitch ise bir çok seferde boş döndü kaybettiği çaldırdığı toplarda cabası!!!
ayrıca bjk'yi fitch siz yendik....
fakat fitch'in gönderilmesi taraftarı değilim bir şekilde takıma uym sağlması tek isteğim...

Abi sen yapma Allah aşkına, Mitchell top bile getirmedi dün. Guard değil mi bu adam ya? Ben anlamadım gitti. Fitch'le Mitchell eşit sayıda top çaldı bu arada ve Mitchell'ın attığı 10 sayının asistini Fitch yaptı. Hatta Micthell ikisini ayağı çizgide olduğu için yedi.

Ömer' Alıntı:
Abi sen yapma Allah aşkına, Mitchell top bile getirmedi dün. Guard değil mi bu adam ya? Ben anlamadım gitti. Fitch'le Mitchell eşit sayıda top çaldı bu arada ve Mitchell'ın attığı 10 sayının asistini Fitch yaptı. Hatta Micthell ikisini ayağı çizgide olduğu için yedi.
peki ömercim ilk yarıdaki farkın 8 sayıya düşmesinin nedeni fitch'in boş dönmeleri değilmidir???
takımdan sonra idmana çıkması ve kenera alındığındaki tavırlarıda hiç hoş değil merak ediyorum parasımı ödenmiyor bilgin varsa????

eyüp abinin ve ömerin tartışması eskilere dayanır ama ben biraz daha ömere katılcam acaba bi macta bir an fitch murat tufan beşini denese hoca cok mu kötü olur diye düsünüyorum ama mitceall ın daha üniversiteden yeni geldigini unutmayalım ve bir de mitceall tufana cok güzel bir asist yaptı o hostu

gökce başaran' Alıntı:
eyüp abinin ve ömerin tartışması eskilere dayanır ama ben biraz daha ömere katılcam acaba bi macta bir an fitch murat tufan beşini denese hoca cok mu kötü olur diye düsünüyorum ama mitceall ın daha üniversiteden yeni geldigini unutmayalım ve bir de mitceall tufana cok güzel bir asist yaptı o hostu
gökçe'cim ben fitch gönderilsin demiyorum ama daha disiplinli davranması ve oynaması gerektiğini düşünüyorum takıma faydası çok büyük ama dün gözüme mitchell daha iyi gözüktü olay bu....
Bayan maçına geliyorsun değilmi gökçe ben çok hastayım grip vaziyetleri toparlarsam kendimi oradayım....