Alpella: 58 - Galatasaray C.C.: 87 (Videolar 18. sayfada)

Fitch 10 asist...Bu rakam beni çok şaşırttı , çünkü önceki maçlarda takımın asist toplamı ancak bu kadar olabiliyordu.
Fitch 'siz de oynayabildiğimizin en canlı kanıtı henüz 2 hafta öncesinde ligin güçlü ekiplerinden Selçuk Üni'yi deplasmanda(!) yenmemizdir.
Fitch gönderilecekse ve yerine gelecek oyuncu uyum sorunu vs. nedenlerle başarısız olursa bu Murat Hoca'nın kendini infaz etmesinin resmidir.Böyle bir riske girer mi bilemem.Ayrıca önünde bir örnek varken yapılacaksa da durup düşünülmeli.Oktay Mahmudi Jenkins'i ''kısmen '' istediği gibi kullanabiliyor.Neden Murat Hoca yapamasın.Hem Fitch senelik bir oyuncu.Bize maç da kazandırıyor.Hedef 4.lükse biz de bu hedefe yakınsak , elde edebileceğimizi görüyorsak neden girelim bu riske derim.Bence Fitch kalmalı...

(son pozisyon hariç muhtesem bi alley-opp tu nba de hissettim kendimi :) )[/quote]
valla nba de genelde ters 360 dönüp vuruyorlar :D :D saka bi yana güzel hareketti ama fitch 7 asist yaptı bu da yadırganmamalı ve taraftarla bütünlesti bu adamı da bi anlasakk kurban kescemmm :)

İlla o gitsin bu gelsin konusu değil mesele ama uzun zamandır bende bunu düşünüyordum... Malik geçen yıl özellikle büyük maçlarda gayet iyi bir performansla oynayıp sırtlayabiliyordu takımı ama Fitch bu yıl izlediğim bütün kilit maçlarda sıkı savunmayı görünce bırakıyor oyunu... Ama ne olursa olsun şu an elimizde böyle bir oyuncu varken sezon ortasında onu yollamak yerine bir orta yol bulunup takıma daha yararlı ve istikrarlı bir hale gelmesi sağlanmalı...

Bu arada oyunundan çok en çok kafama takılan konu ise saha dışı durumlar Fitch kenardayken molalarda bile benchten 5 metre ilerde tek başına oturuyordu... Gerçi maçın sonunda Mıtchell'ında gazıyla biraz eğlendi ama çözebilmiş değilim bu adamın ruh halini garip bir arkadaş :D

Kerem Ölmez' Alıntı:
... Malik geçen yıl özellikle büyük maçlarda gayet iyi bir performansla oynayıp sırtlayabiliyordu takımı ama Fitch bu yıl izlediğim bütün kilit maçlarda sıkı savunmayı görünce bırakıyor oyunu...

Yanlış anlamazsanız, sizinle aynı maçları seyrettik değil mi geçen yıl? Ve bildiğimiz Malik dixon'dan bahsediyorz?

Tabiki müdafada kıyaslanmazlar ama benim değindiğim nokta takımın kitlendiği anlarda sazı eline alma durumu... Büyük maçlarda bu sene hiç göremedim ben bunu Fitch' de zaten takımımızın bence büyük bi problemi maç içinde zaman zaman kopmalar yaşanması işte bu noktalarda devreye girip extra işler yapmıyor bence sert savunmayı görünce...

Valla bana göre de eğer Fitch büyük maçların hiçbirinde varlık göstermeyecek, bu zaten Fitch'siz de kazanabileceğimiz maçlarda 30 sayı atacak ve sorunlar çıkarmaya devam edecekse(sorun derken su hangi maçtı hatırlamıyorum Murat hoca ile tartıştığı) bence de gitsin. Ha yerine yine böyle takım oyunu oynamamızı sağlayabilecek bir adam değil de böyle bir durum olucaksa getirilmesin.

Bu sezonun ilk Galatasaray maçını izledim tribünden...
Oldukça zevkliydi....
Kemik Grup oldukça zevk verdi....
Ancak çok daha fazla kişi olmalıyız...
Umarım haftaya Oyak Renault maçında ATAKÖY de toplanmalıyız...
Bu çok önemli çünkü ; şunu unutmamalıyız ki eğer seyirci olsaydı Darüşşfaka maçını kaybetmezdik !!!!!

Saygın R.Lion' Alıntı:
Bu sezonun ilk Galatasaray maçını izledim tribünden...
Oldukça zevkliydi....
Kemik Grup oldukça zevk verdi....
Ancak çok daha fazla kişi olmalıyız...
Umarım haftaya Oyak Renault maçında ATAKÖY de toplanmalıyız...
Bu çok önemli çünkü ; şunu unutmamalıyız ki eğer seyirci olsaydı Darüşşfaka maçını kaybetmezdik !!!!!

Tribünde olup o havayı soluduktan sonra dayanamadın foruma da döndün ha Saygın Abi , ilk maç ve son zamanların da ilk postu senin adına,ÖSS'den sonra bir dönüş bekliyordum fazla özletmediğin için sağol ;)

Bugünkü tribün gerçekten her anlamda çok iyiydi bence... Uzun süre sonra gayet güzel sevgimizi ilgimizi göstererek destek verdik kimseyle uğraşmadan... Ayrıca küfürü, olayı yaratabilecek en baş faktör MAHMUT USLU bile ordaydı ona rağmen gayet bilinçliydi tribün... Bu çok güsel ortam için gelen herkese teşekkürler :atki

P.S.:tahrikçi mahmut baktıki sataşan eden yok bastı gitti ilk periyotta :ehue

fitchin bu takımdan gönderilmesi resmen aptallıktır.. adam öyle veya böyle sayı atıyor asist yapıyor ribaund alıyor başka yapması gereken bir şey varsa söylesinler onuda yapar... o oyunda yokken takımın sudan cıkmış balıga dönmesi hocanın sorunu fitchin değil Murat hocayı benchde bu işleri halletsin diye bulunduruyorlar... iddaa ediyorum fitch gitsin bu takım üst üste iki mac kazanamaz... böyle bir oyuncu bulmuşuz birde onu göndermeyi düşünüyoruz sanki yerine nba dan oyuncu getırıcezde..
Murat hoca fitchi göndermek gibi bir hata yaparsa bu takım değil ilk dört ılk sekıze bıle zor girer o zmanda o cok hayall ettiği avrupada çalışma olayına elvada der...

Kerem Ölmez' Alıntı:
İlla o gitsin bu gelsin konusu değil mesele ama uzun zamandır bende bunu düşünüyordum... Malik geçen yıl özellikle büyük maçlarda gayet iyi bir performansla oynayıp sırtlayabiliyordu takımı ama Fitch bu yıl izlediğim bütün kilit maçlarda sıkı savunmayı görünce bırakıyor oyunu... Ama ne olursa olsun şu an elimizde böyle bir oyuncu varken sezon ortasında onu yollamak yerine bir orta yol bulunup takıma daha yararlı ve istikrarlı bir hale gelmesi sağlanmalı...

Bu arada oyunundan çok en çok kafama takılan konu ise saha dışı durumlar Fitch kenardayken molalarda bile benchten 5 metre ilerde tek başına oturuyordu... Gerçi maçın sonunda Mıtchell'ında gazıyla biraz eğlendi ama çözebilmiş değilim bu adamın ruh halini garip bir arkadaş :D
kerem abi yanlış hatırlamıyorsam malik'in büyük maçlarda oynayamadığını sıkı savunmaya gelemediğini tartışmıştık yıl boyunca bir tek efes maçında haksız çıktık.aynı sorun fichtte de var değişen bişey yok ama ficht savunmasıyla yavaş yavaş düzelttiği asistleriyle dixondan daha iyi bir oyuncu.
fichti şimdi göndermek büyük hata olur.ha yerine her maç 20 sayı 10 ribaunt 5+asist yapacak ayrıca savunmayıda yapabilen,uyumu bozmayacak ve gelir gelmez takıma uyum sağlayacak bir adam alabiliyorsak neden olmasın.

gordon' Alıntı:
Gard sorunumuz olmayabilir alınacak oyunculara göre. Lakin şu anki sistemde oldukça kolay savunulabilir bir takımız. Açıkçası bunu gördüğümden sene başında da pek umutlu değildim...Takımın hücum sistemi olmadığı konusunda hemfikirim, ama şu anki şartlarda Fitch gidince geri kalanın sistemli olacağına da pek inanmıyorum.

Aslında yazdıklarınıza büyük bir oranda katılıyorum. Ben sizden farklı olarak sene başında umutluydum. Türkiye kupasındaki takım bana bir ışık veriyordu. Neydi o ışık: Fitch yerine uyumlu, (çok ekstra kalite değil) mitchell düzeyinde bir üç numara ve sırtı dönük oynayan bir dört numara transfer edilerek çok can yakacak ve gelecek içinde üzerine bir sistem inşa edilebilecek bir takım yaratılabilirdi. takımın iskeleti bence iyiydi. Ama Fitch ve Mcgowan transferlerinin yanlış olduğunu düşünüyorum.

Şu an piyasada kısa bulamayacağımız açık. (efes profit'i getirebildi. kötü oyuncu değil ama efes'in ilk tercihi de değildi) Amaç günü kurtarmaksa Fitch'le devam edilecek. Fitch olsa da olmasa da bana öyle geliyor ki takım kazanabileceği maçları kazandı. Fitch'in olmadığı selçuk maçını kazandık (hem de deplasmanda Fitch'in olduğu Daçka maçını kaybettik. Fitch'in katkısı ile kazandığımız tek hedef maç Banvit maçı. Onun dışındaki maçlarda ister 40 ister 50 atsın bence önemli değil. (FB'nin alt yapısını yendik diye çok fazla saevinmemek gerek. Bazı genç arkadaşlar maalesef yaşları itibariyle halil üner'li günleri hatırlıyorlar. Bu galibiyetler onları bence fazla sevindiriyor. Galatasaray'ın yenilmezlik dönemlerini haturyacak yaşta olanlar için ise bu galibiyetler eften püften oluyor)

Fitch'e ilişkin geldiği günden beri aynı şeyi tekrarlıyorum: aşırı zorlaması, bencilliği takımdaki diğer oyunculara da sirayet ediyor. benchte en son sırada oturması muhtemelen bizim kulağımıza gelmeyen kaprisleri, cibona'dan gönderilmesine neden olan kaprisler. takımla aynı otelde kalmamak, aynı yemeği yememek hatta antreman saatlerinde değişiklik vs.. de cabası.

Burada önemli bir açmaz var. Gordon çok güzel belirtmiş. Ya drive edecek ya da el üstü şut bulabilecek bir kısa oyuncu her takıma şart. hele uzun rotasyonu bizimki gibi sırtı dönük sayı üretemeyen hatta hiç bir şekilde sayı üretemeyen bir rotasyonsa öyle bir kısa oyuncu daha da elzem oluyor. Bu saatten sonra öyle bir oyuncu bulmak mümkün değil. Ama en azından sırtı dönük oynayan bir dört numara bulunabilir. M. Wright tarzı topu verince kendi şutunu yaratabilen bir uzun kısa oyuncuların da boş kalmasını sağlayacaktır. her şekilde böyle bir uzuna öncelikli olarak ihtiyaç var.

Fitch'e gelince muhtemelen hepimizin beklentisi aynı. Play-off maçlarında çoşarak bize maç kazandırabilir ve o galibiyetler bizi daha ileri taşır umudu. Benim böyle bir umudum yok. Bunu iki nedeni var. Birincisi Fitch'in play-off'lara kadar takımda kalacağına olan inançsızlığım. ya kendisi sıkılıp gidecek ya da biz göndereceğiz. (şu para isteme mevzuunu Murat nereden duydun. açarsan sevinirim. uydurma bir haber olmadığını düşünüyorum) ikici nedeni ise Fitch'in takıma katkıdan fazla zarar verdiğine inanmam. bunu başka bir başlık altında hesaplamalarım ile gösterdim ve tartıştığımdan o konuya tekrar girip ortalığı alevlendirmek istemem. Ama şunu söylemem gerek: Fitch oyunda olduğu dönemde çok fazla top kullanarak diğer arkadaşlarının soğuk kalmasına neden oluyor. onları bir anlamda oyuna küstürüyor.

Ben daha az top kullanan bir Fitch isterim. 4-5 asist ortalaması tuttursa 3 top kaybı kabul edilebilir olur. ribaunta katkısını söylemeye bile gerek yok. Ama Fitch'e daha az top kullandırtacak bir güç henüz dünyada yok.

Fitch için ortamda bir 10 asist 10 ribaunt bir de 7 ribaunt 7 asist var. Tahminim istatistiklerden birisi bir yerden alıntı diğeri ise maçta tutulmuş. Bence resmi olmayan istatistikleri (kendi saydıklarımızı) kullanmayalım. yanıltıcı sonuçlar ortaya çıkarabiliriz.

Hep aynı şey tartışılıyor. Fitch cok iyi bir oyuncu. Ama geçen seneki Dixon'da çok iyidi. Yıllar evvelki Lloyd Daniels da çok iyidi. Ama Avrupaya gelmiş böyle iyi ve skor gücü Amerikalılar genelde sorun çıkartıyorlar ve takımda düzen bozuluyor. Aslında hocamız, geçen sene çok skorer oynayan Dixon'ı göndermekle, bireysel değil takım oyununu benimsedigini ortaya zaten koydu. Fitch'i de bence daha takım oyuncusu oldugu icin dusundu. Her ne kadar Cibona'da izlemesem de Fitch belki daha takım oyuncusu gibi gozuktu hocamıza. Ancak su anki duruma gore Fitch tek basina oynuyo gibi bir hava var. Bu da belki takım icindeki dengelerin cok iyi olmaması sebebiyle gerceklesiyor. Umarım zaman gectikce daha bir oturur takımımız.

Gordondan başlıyalım genel olarak dediklerine katılıyorum bende.Özellikle daha öncede yazmıştım gelen eleştiriler üzerine.Dediğin gibi bu takıma set çizmek özelliklede içeriden set çizmek imkansız gibi birşey bu uzun oyuncularla.Pas yapabilecek seti oynıyabilecek oyun zekası olan bir uzunumuz yok ne yazıkki görünen.

Bu el üstünden şut atan , şutunu yaratan oyuncuda Murat KAYA olamazmı demek istiyorum bu arada nacizane.Yanınada statik bir şutör olsa.
Mitchell-Murat-Şutör dış tehditi yeterli olmazmı.

Fitch konusu ilginç.Biraz gündem yoklama amaçlıda yazdım birazda duyduklarımdan.Ama bu gecede gördüm gitmiyorum diyor :D
Şahsi görüşüm gidecekse bir an önce gitsin yerine iki tane oyuncu alınsın.Biri 3 biri 4 numara olmak üzere.Ya da artık gereksiz sorunlar aşılmaya çalışılsın.
Ahmet Arif Beyin söylediği kaprisler ortada ne yazıkki.

Bu arada Alpellayı küçümsemeyin kesinlikle.Sadece bugün guardları oynasa farklı olabilirdi.Oyundan kolay düştüler.Yüzde olarakta çok kötüydüler.Sadece serbest atşları atsalar ilk yarı önde bitireceklerdi.

Yönetim uyuma taraftara sahip çık diye bağıran taraftar yerine yönetim uyuma şubeye sahip çık diye bağırıcaz yakında ne yazıkki.

Öte yandan, karşılaşmayı izleyen Galatasaraylı taraftarlar, zaman zaman Fenerbahçe'ye küfürlü tezahüratlarda bulundu.

Bu yazıyı http://www.ntvspor.net ten aldım valla ben iki kere edildigini duydum ve onlar da hemen susturuldu yanılıyorsamm aydınlatın beni ve o türkiyenin en iyi kanalı olduguna inandıgım ntv ne yaziki her gecen gün gözümden düsüyor sky türk türkiyenin basketbol kanalı oluyor yavaş yavaş siz ne dersiniz arkadaşlar :(

gökce başaran' Alıntı:
Öte yandan, karşılaşmayı izleyen Galatasaraylı taraftarlar, zaman zaman Fenerbahçe'ye küfürlü tezahüratlarda bulundu.
mahmut uslu gelmiş normaldir. :muhaha