Andrija Zizic Gidiyor mu?

Bu ligde kadro olarak, Fenerbahçe yi de dahil edeyim 4 takım var bence bunların içinde bizde varız. Çünkü diğer takımların bütçleri ve kadroları bu takımların yanından geçmiyor. Ama aslında vurgulamak istediğim anafikir senin fikrinden pekte farklı değil, hocanın özrürlülüğü konusunda bilgim yok ama bu teknik ekip ve hocayla aynı senaryoyu görürüz demek istedim aslında, yazımın tamamı okunduğunda bu fikir çıktığını düşünüyorum.

eğer orda sadece özürlü yazmış olsa haklısınız pektabi..lakin orda "rotasyon" özürlü yazmakta..çokta zor değil sanki anlamak ama dert değil neyse..

Re: Dedikodu 2 - Andrija Zizic

Fatih Erdem' Alıntı:
[quote="Soner Aydın":2duj5ig1]Zizic giderse yerine Onun kadar isim yapmış bir oyuncu bulabileceğimizi,bulsak da alabileceğimizi sanmıyorum.Gaines le falan şampiyon olunmaz!Şampiyon olmak istiyorsak rakipler de psikolojik bir baskı oluşturabilecek oyuncular almamız lazım.Büyük oyuncularla şampiyon olunur.Hee siz bu hedefe gidelebileceğine inanmıyor 4 takımlı ligde play-off yarı finalini kafi görüyorsanız gaines de gelsin owens da.Gaines eğer Zizic kalibresinde bir oyuncu olsaydı eski takımı zizic den önce onu transfer ederdi.Bir de bu Zizic olayını sorgukamak lazım.Mukavele yapıp ben gidiyorum demenin bir bedeli olması lazım.Tazminat falan yok mu?Yarın bir gün de Graves i beğenen bir euroleague takımı da Graves i alsın sezon ortası,sonra Milo v.s...Biz de buna giden gider diyelim.Giden gider de karşılığında ne alcaz?Bu kadar ucuz mu hade bana eyvallah demek?

Biz Galatasarayımızı şampiyonlukları için değil ruhu için sevdik. Ben kendi adıma söyleyeyim 1973 de doğdum 14 yıl beklemiş oldum ama şampiyonluk olmadığı halde Galatasarayıma aşık oldum.
Gaines ve Owens olayıda ruh meselesidir. Atlayıp, zıplayıp, kendilerini paralıyorlardı. Açıkçası Zizic veya Gurovic gibi sahada hayalet olacağına, Gaines ve Owens gibi savaşan adamlar olsun. Buna heralde birçok renkdaşım katılacaktır.

Ayrıca şampiyonlukta öyle illaki isimli oyuncular var diye gelmez. İsimsiz oyuncularlada şampiyon olunur. Olmasını bilene.[/quote:2duj5ig1]
Abi merak etme biz de aşığız Galatasarayımıza.14 değil 18 yılı aşkın bekliyoruz şampiyon olmayı.Ama sevgimizden bir şey kaybetmedik,şampiyon olamasak da.Benim söylediklerimi çok farklı yerlere çekmişsin.
86-87 kadrosu bir sene sonranın avrupada yarı finale ulaşan kadrosuydu.Önemli oyuncular vardı ve beklenen şampiyonluk geldi.Şampiyon olmak istiyorsan iyi oyuncuların olacak 2+2 = 4.Sonra da takım olmayı becerebileceksin.
Bir de tabii şu çok önemli.Bu takımın hedefi nedir?Şube yöneticileri ısrarla şampiyonluk hedefinden bahsederken bu forumda fülker,efes ve tt nin kadorusunun bizden çok üstün olduğunu söyleyip yarı final i kafi görenler var.Ben bu görüşe katılmasam da.Bu sene kadro bozulmaz iyi bir guard ve belki türk rotasyonu güçlendirilirse şampiyon olmamız için hiç br neden göremiyorum (belki Murat Hoca:) )Tabii önce zizic gibi yıldızları elde tutmamız lazım.

ahmet dedehayır maçtan önce röportajında söyledi: ziziç mutsuz gitmek istiyor diye. mutsuzluğunu gidermeye çalışıyoruz dedi. eşiyle ilgili bir takım problemlerde var dedi. giderse ondan daha iyisini alır getiririz dedi.
bekleyip göreceğiz artık

Halil İbrahim' Alıntı:
ahmet dedehayır maçtan önce röportajında söyledi: ziziç mutsuz gitmek istiyor diye. mutsuzluğunu gidermeye çalışıyoruz dedi. eşiyle ilgili bir takım problemlerde var dedi. giderse ondan daha iyisini alır getiririz dedi.
bekleyip göreceğiz artık

Koca transfer sezonunda bulamamıslarda bu dönemdemi bulucaklarmıs ziziden iyisine gecelim !!!

Kasun hariç kim var Türkiye'de Zizic'den iyi...
Daha iyisi niye gelmedi diyor. Senin ikinci sınıf amerikalılarının yerine avrupa starı zizic gelmiş hala beğenmiyorsun be,ayıp!

Kerem SEÇER' Alıntı:
Bugüne kadar bu bölüm altında sadece Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nın doğrularını ve yanlışlarını yazdım. Yazdığım gerçekler gözle görülmemesine rağmen, bazılarının olaydan bihaber olmalarına rağmen hep taraflı bulundu. Artık sıkıldım bu durumdan. Kendi düşüncelerimin inandırıcı bulunmadığı bir bölüm altında yazmak saçmalığın önde gidenidir. "Erkek Takımımız" bölümü altında bir daha yazmayacağımı forum ahalisine bildirmek istiyorum. Mükemmel derecede Gaşatasaray'ı düşünen, Galatasaraylılık yönünden eşleri benzerleri olmayan arkadaşlarıma iyi yazışmalar diliyorum.

Keremcim biz şubenin içindeki birçok haberi senin sayende alıyoruz ve her zaman seni takdir ediyoruz.Kendinden mahrum bırakma bizi,başkalarına kızarak...

Zizic gidecek bu bariz belli bence bunun nedeni karısı filan değil nedeni bizim uleb den elenmemiz ve isapanya dan iyi bir teklif gelmiş olmasıdır.

Uleb'den elenmemiz gitmesinde bir etken olabilir ama rotasyonda istikrar sağlanamaması ve bazı maçlarda unutulması da etkendir diye düşünüyroum. Aynı şekilde son 1-2 maçta Gurovic'in ve Hüseyin'in de isteksizliği ortada yakında Guroviç'te giderse kimse şaşırmasın. Bugün de görüldü ki rakipler dışarıdan şut soktuklarında savunamıyoruz ve maçlar zora giriyor (son peryotta şutları kaçtı ve pota altında da Ziziç iyi savunma yaptı ve maç geldi). Pota altından oynayan takımlara karşı iyi mücadele edebiliyoruz çünkü orada savunma çok güçlü, özellikle de Ziziç. Giderse orada da sorun yaşarız.

Murat Hoca da kariyeri sınırlı olduğundan kariyerli oyuncuları idare edemiyor. Geçen yıllarda üst düzey 1 en fazla iki oyuncu varken bu sene yabancılar MS haricinde çok üst düzey ve bunların karşısında eziliyor. MS yerine daha kariyerli bir oyuncu olsaydı ne yapacaktı merak ediyorum. Dolayısı ile bu sene kadroda sorun yaşarız, sadece Ziziç değil başka kopmaları da bekliyorum.

Daha iyisinimi getireceklermis!! Bu donemde? Daha iyi oyuncu? Hemde bosta? HaHaHa...Bulup getirirler bi tane daha M.S basimiza bela ederler :oops: Subenin civisi iice yerinden oynadi, Antrenor desen bi alem, oyuncusu MUTSUZMUS!! gitmek ister, yoneticileri zaten ayri bir alem..Allah sonumuzu hayir etsin, isallah bi mucize olurda bu sene play-off ilk turda supurulmeyiz :(

Halil İbrahim' Alıntı:
bekleyip göreceğiz artık
Bu dönemde Zizic'den daha iyi bir oyuncu getirecekse ayrılması muhtemel olan Kristic'i getirebilir (Zizic'den gelecek para ile) . Olası bir Kristic transferi , Fener'in yaptığı Gordan Giricek transferine benzer . Sahsen bende Kristic'i bu forma altında mücadele ederken görmek isterim . Olmassada boşta Zizic'den daha kaliteli olmayıp daha yararlı olabilecek Gaines , Austin , McCoy gibi oyuncular var . Bunların yanı sıra 1 yerli takviye 1 de yabancı guard şart!!

aman Krsticle ilglenmeyelim gider Efes alır şimdi sene başında Kakiousis,Kaya ve Enginde yaptıkları gibi

Şu saatten sonra Zizic'ten pek bir fayda beklememek gerekir. Anlaşılan kafasında bitirmiş. Ayrıca Zizic'ten daha iyisi de şuan için bir masal gibi geliyor...

Zizic'i yollamak o kadar kötü olmayabilir aslında.. Milojevic'i ilk 5e yerleştirip, atletik bi amerikalıyı (hatta charles gaines tarzı diyeyim :p) katarsak pek de kötü olmaz..

Zizic iyi bir oyuncu, tecrübesiyle iyi katkı yapıyor özellikle hucumda ama Cemal haricinde reboundlarda etkili olacak savunmada blok tehditi yaratıcak oyuncumuz yok bence.. Özellikle reboundlarda eksiğiz baya..

gaines ve milojevicle şimdi ürettiğimiz skorun yarısını üretemeyiz pota altında...zizic giderse şampiyonluk yalan olur...bence pota altında yırtık bir uzun alınıp ms yerine kerem tunçeri alınırdı ve o zaman fener'e direnecek tek takım olurduk...Bir de feneri güçlü görmeyenlere gerçekten üzülüyorum Renk yüzü boyamalı gözü değil...

Berk Turanli' Alıntı:
Zizic'i yollamak o kadar kötü olmayabilir aslında.. Milojevic'i ilk 5e yerleştirip, atletik bi amerikalıyı (hatta charles gaines tarzı diyeyim :p) katarsak pek de kötü olmaz..

Zizic iyi bir oyuncu, tecrübesiyle iyi katkı yapıyor özellikle hucumda ama Cemal haricinde reboundlarda etkili olacak savunmada blok tehditi yaratıcak oyuncumuz yok bence.. Özellikle reboundlarda eksiğiz baya..
Gaines 4 numara oynadığı için size lı 5 numaralara karşı çok zorlanırız.

Ali Sercan Akkaya' Alıntı:
Daha iyisinimi getireceklermis!! Bu donemde? Daha iyi oyuncu? Hemde bosta? HaHaHa...Bulup getirirler bi tane daha M.S basimiza bela ederler :oops: Subenin civisi iice yerinden oynadi, Antrenor desen bi alem, oyuncusu MUTSUZMUS!! gitmek ister, yoneticileri zaten ayri bir alem..Allah sonumuzu hayir etsin, isallah bi mucize olurda bu sene play-off ilk turda supurulmeyiz :(

Hay sen cok yasa kardesım su sözleri ben yazsam :) direk saldırı moduna gecerlerdı.Düsüncelerime kalem olmusun saol

Hedefi olmayan bir takımda neden kalsın zizic gibi bir adam, adama hedefınız ne desen oda bılmıyo neden??? Hedef mac mac bakmak :)
Kimse zizice kızmasın bence adam uleb hedefi ile geldi sampiyonluk hedefi ile geldi sende o hedefi adamlara inandıramazsan mutsuz olur .Sonrada sorun yok parada yok esinde diye bahaneler üretilir!!!

Cok fazla basket bilgimiz olmasa bunu görücek kadar anlıyoruz son 2 senedir sölediklerimizin cıkması gibi kusura bakmayın bilgimiz bukadar :)

volkan özger 1 hafta no post bitmek bilmeyen muhalefetten :) ben onur yavuz un vekiliyim :) o yokken yerine bakıyorum..

bu arada adam gitmeye karar vermişse zorla tutmanın iki tarafa da faydası yok.. bu işten bize bir çorba parası çıkar mı ona bakmak lazım.. adam gelmiş, her hafta boş salona oynuyor, gittiği deplasmanlara bakıyor, beyimize ufak geldik demekki.. o formayı istemeyen aman giymesin.. elimizde bir formamız kaldı zaten..