Arda Turan

Re: 10 # Arda Turan

Volkan Kızıltaş' Alıntı:
Arda'nın tribünlerle uğraşması hoş değil de,tribünlerin Ardayla uğraşması hoş mu ?

bak volkanım.Galatasaray takım kaptanısın.Takımın 3 kulvarda da ilerliyor.Sana bir soru soruyorlar Avrupa'ya gitmek ister misin diye ? cevap veriyorsun evet ingiltere'de çok oynamak isterim diye.Liverpool'u istiyorum yok forması yok rengi falan diye konu kapanır.Sonra 1 hafta geçiyor başka bir roportaj gene aynı söz.1 hafta sorna gene aynı söz.

Sen Galatasaray takımı kaptanı olarak sürekli hayalinde Liverpool varken hele de sözleşmen 2013 de biticekken sürekli bunu dillendiriyorsan diyecek çok söz gelmiyor aklıma.Tribünlerin tepkisi bunadır.En azından benim tepkim bunadır.

Ben skor taraftarlığı yapmam.Ruh taraftarlığı yaparım.

Volkan Kızıltaş' Alıntı:
Arda'nın tribünlerle uğraşması hoş değil de,tribünlerin Ardayla uğraşması hoş mu ?

Kardeşim , kaç haftadır Arda formsuz , iyi oynamıyor vs.

Dedim yine diyorum tribünler haklı veya haksız bir tepki vermiş olabilir ama Arda bu takım'ın kaptanı.Geçen hafta yaşanmış bitmiş herşey.Önümüzde zorlu bir maç var.Futbolcu-Tribün birbirlerine verecekleri tepkiler sürmeye devam ederse bundan zarar görecek olan GALATASARAY kulübüdür.

Burak sen yapmazsın,ben yapmam belki buradakilerin hiç biri yapmaz..Ama bu çoğunlugun yaptığı gerçeğini değiştirmez..Biz Fatih Terim'le 6.cı olduğumuz tarihimizin en kötü sezonlarından birinde yaşım 15'ken tek başıma kahvede maç izlerdim..Koskoca kahvede 1 kişi maç izlediğimi hatırlarım..Olay bundan ibarettir..Bizim mantalitemiz ''iyi gün dostluğudur''..

Arda'yıda harcarız,Metin Oktay bugün olsa,onuda harcardık ..

Barış Yavruoğlu' Alıntı:
[quote="Volkan Kızıltaş":39lu9466]Arda'nın tribünlerle uğraşması hoş değil de,tribünlerin Ardayla uğraşması hoş mu ?

Kardeşim , kaç haftadır Arda formsuz , iyi oynamıyor vs.

Dedim yine diyorum tribünler haklı veya haksız bir tepki vermiş olabilir ama Arda bu takım'ın kaptanı.Geçen hafta yaşanmış bitmiş herşey.Önümüzde zorlu bir maç var.Futbolcu-Tribün birbirlerine verecekleri tepkiler sürmeye devam ederse bundan zarar görecek olan GALATASARAY kulübüdür.[/quote:39lu9466]
Abi,zorlu maçlar vardı da taraftar geçen hafta tüm takıma tepki vereceğine niye kaptana bu kadar yüklendi bende taraftara o açıdan kızıyorum.
Galatasaray kaptanına beste yapıp söylemek Galatasaray taraftarına yakışmadı.
Ayrıca bugün kaptan ben olsam bende gitmem tribünlere.

Kardeşim sadece Arda'ya tepki verilmedi ki...Ayrıca ben maç'ı televizyondan izledim abartıldığı kadar da ıslık , yuhalanma falan duymadım.

Arda formsuzken özel hayatı ile de çok gündeme geldi.Taraftarlar'ın o besteyi Arda'ya özel olarak hazırladığını zannetmiyorum.

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Volkan Kızıltaş":1ucejan1]Arda'nın tribünlerle uğraşması hoş değil de,tribünlerin Ardayla uğraşması hoş mu ?

bak volkanım.Galatasaray takım kaptanısın.Takımın 3 kulvarda da ilerliyor.Sana bir soru soruyorlar Avrupa'ya gitmek ister misin diye ? cevap veriyorsun evet ingiltere'de çok oynamak isterim diye.Liverpool'u istiyorum yok forması yok rengi falan diye konu kapanır.Sonra 1 hafta geçiyor başka bir roportaj gene aynı söz.1 hafta sorna gene aynı söz.

Sen Galatasaray takımı kaptanı olarak sürekli hayalinde Liverpool varken hele de sözleşmen 2013 de biticekken sürekli bunu dillendiriyorsan diyecek çok söz gelmiyor aklıma.Tribünlerin tepkisi bunadır.En azından benim tepkim bunadır.

Ben skor taraftarlığı yapmam.Ruh taraftarlığı yaparım.[/quote:1ucejan1]
Abim,tepkiyi o açıklamalardan sonra gösterecektin o zaman.Takım kötüye giderken ve bunda Arda'nın pek fazla suçu yokken Ardaya neden beste yapılır onu anlamıyorum.Ayrıca şuan bizde oynayan tüm futbolculara sorsan onlarda gitmek istiyorum der.

Yine değişik bir açıdan bakarak diyorum ki Arda'nın taraftarın yanına gitmemesi ve reaksiyon göstermemesi olabilir,haklıdır ancak şu an tam hatırlamıyorum ama ''hadi yaa,hadi bee'' tarzında cümleler sarfetmek olmadı.

Bu ya çok kırıldığını gösterir ya da kendini yüceleştirdiğini yani eleştirilemez olduğunu.Ama bence çok kırıldı çünkü çok gereksiz tepki verildi kaptana o da naz yapıyor bence.

Haftaya taraftar özürünü diler ,Arda da büyüklüğünü gösterip barışır.(Amiin )

Taraftar niye özür diliyor onu anlamıyorum. Arda hem top oynamasın, hem trip atsın, hem takımı taraftara karşı yönlendirsin hem de özür beklesin. Galatasaray taraftarı Galatasaray'ın değişmez bir parçasıdır, Arda Turan ise geçici bir futbolcudur. Arda bir Hakan Şükür bir Emre bir Hakan Ünsal gibi yarın olmayacak ama Galatasaray taraftarı hep olacak.

İşin aslı şu ki sene başında çok abarttık. Bazılarımız akıllandı ama bazılarımız hala abartıp şımartmaya devam ediyor.

Arda önce sırtındaki 10 numaranın farkında olsun, ondan sonra özür beklesin.

Metin Oktay dışında kimse vazgeçilmez değildir, bu böyle biline...

Geçen hafta Arda'ya verilen tepkinin yanlış olduğunu nasıl iddia ediyorsam bugün de Arda'nın tavrının yanlış olduğunu iddia ediyorum. Ben Manisalı birisiyim, takımımı desteklemeye gitmişim ve orada çok iyi bir destekle görevimi yapmışım; beyefendiyi yanıma çağırıyorum adam bana aenteresan enteresan yanıtlar veriyor, beni biplemiyor. Çok yanlış, çok sinir bozucu bir davranış ama gençtir hata yapabilir ve kötü niyetle yapmamıştır buna olan inancım da sonsuz.

Arda hadi bakalım haftaya da gelmesin tribüne :) Geçen hafta ona yapılan tezahuratlara katılmayan hatta o tezahurata tepki koyan biri olarak, ilk ben başlatırım ona tezahuratı.. Bugün gerçekten sinirlendirdi beni.. Hala anlayamamış Arda.. Biz iyi oyuna bakmıyoruz. Hadi bize kırgın diyelim. Egedeki o insanlara ne garezi var? Kime ne mesajı veriyor? Arda işine bakacak ve şunu her zaman hatırlayacak. GS'ın hiç birinize ihtiyacı yok. Sizlerin GS'a ihtiyacı var. Bak Hasan abisi ne demiş geçenlerde: " Liverpool beni istedi ama GS'da aldığımdan daha az teklif ettiklerinden tekliflerini kabul etmedim" Hangi GS? o zamanlar tarihinin en kötü dönemini yaşayan GS, liverpool'un verdiğinden gene de daha fazla veriyormuş Hasan'a.. İstiyorsa gitsin Arda gram umurumda olmaz. Kalırsa da acaip mutlu olurum o da ayrı...

Edit: imla

Rijkaard, Arda Turan ve taraftar arasındaki soğukluk için, "Arda önemli bir futbolcumuz. Onun için şu benzetmeyi yapabilirim. Yüksek bir ağaçsanız, daha fazla rüzgar alırsınız. Arda Turan bunları da aşacaktır. Taraftarıyla da en kısa sürede barışacaktır" dedi.

Bizim için çok önem arz eden bir maçta 2. golü atıyoruz ve kabul etmek gerekir o golde Arda çok güzel girdi araya ve resmen golün mimarı konumunda gol oluyor.2-0 . Herşey güzel adımıza.Golü atan Baros'un ve arka taraftaki kimi futbolcumuzun suratına bakalım.Birde golün mimarı,takımın kaptanı,Metin Oktay'ın onurlu formasının emanetçine bakalım.5 karış bir surat.

Bu portre benim için çoğu şeyi zedeledi Arda hakkında.Bugün yaptığı terbiyesizliğin daniskasınıdır.Aynı densizliği Samiyen'de yapmasınıda bakliyorum,yerse...

Arda sunun farkına varsın bence,bir arda gider on arda daha gelir bu klübede,bizim kadar onu sahiplenecek baska taraftar bulamaz ,haddini asmaya basladı akıl hocaları kim bilmiyorum ama suan yanlıs yolda emre belezoglu olma yolunda gidiyo anti-patik hala gelerek yeter ulan 6 aydır suratı asık geziyosun

Yesilkoyde Floryada takıldıgın yerleri sinemden önceki kızlarıda goruyordum.Adam kendisine neden tepkı koydugumuzu bile farkında degil,ona verilen kaptanlık vede formanın hakkını verip kendını gelistiricegine git gide formdan düsüyor,oldum havasına girmis daha bir sey olmadan bu kafa ilede olamaz zaten

Samiyende zaten gecen hafta oterbiyesizlıgı yaptı mactan önce tribun selamlamasında elini kaldırmadı ölece durdu neyse

ARDA gider BİZ kalırız BİZ GALATASARAYLIYIZ

Malesef yönetimin bu sezon yaptığı en önemli 2 hatadan biri ki takımın tüm kulvarlarda kaderini etkileyebilecek bir hatadır Arda'ya kaptanlık vermek. Genç yaşta bir oyuncuya kaptanlık vermek asla karşı olduğum bir yöntem değil ama eğer genç bir oyuncuya büyük bir takımın kaptanlığı verilecekse o oyuncunun mutlaka konsantrasyonunun sağlam, kafası mesleğinden bu kadar kolayca uzaklaşmayacak, medyanın her türlü acemiliklerine hazır olup ona göre kendini ve takım arkadaşlarını yönlendirebilecek ve en önemlisi şimarık olmayıp iyi veya kötü her olaydan sonra tamamen işine odaklanacak biri olması gerekiyor. Arda her ne kadar kötü huyları olsada kötü bir insan değil tam aksine özünde iyi bir insan ama kabul etmek lazım ki şimarık bir tip. Keşke yukarıda yazdığım özelliklerden bir kaptan çıksa takımımızdan. Belki o zaman bizim için hayırlı olan neyse o olurdu. Şuan Arda'nın ukalalıkları, terbiyesizlikleri, kaprisleri yüzünden Allah korusun bir sezonumuzu daha boş bitirebiliriz.

Alperen Kaplan' Alıntı:
Arda'ya ben de kızıyorum da, bu kadar abartmasak?

Gol attığımızda suratı 5 karış olacak, maçtan çıkarken suratı 5 karış olacak ben abartırım .Burası Galatasaray Kulubu, anaokulu değil.O kolundakinin değerini iyi bilecek...
Ha bana sorsanız ben haftaya tepkiye devam ederim bu sefer sadece Arda'ya. Böyle olmayacağını tahmin etsem bile.

Ben de Arda`nin yaptigini takdir ediyor degilim ama ben ona da hak veriyorum.Belki bir cok kisi inanmiyor ama ben inaniyorum ; Arda gercek bir Galatasarayli.Sizin bizim gibi.Tamam tribunler adini bagirdiginda cikarken en azindan bir alkisla donup karsilik vermesi gerekirdi ama suratinin da asik olmasi gayet dogal bence.Bunu daha once de soyledim kimse kimsenin Galatasarayliligini sorgulayamaz.Arda da Galatasarayliligini kimseye kanitlamak zorunda degildir.

Yine de umarim haftaya Arda tribune cagrilir ve gidip guzelce karsiligini verir , aradaki buzlar da erimis olur boylece.

Ben geçen haftaki tepkinin abartıldığını düşünüyordum ki bunu da bu forumda belirttim. Arda' ya yapılanın da yakışmadığını düşünüyordum ama dün Arda' nın yaptığı 10 kat fazla yakışmadı. Benim kaptanım tribüne gitmiyor, oyundan çıkarken tribüne doğru söyleniyor...

Tribüne gelmen için hep beraber ''You Will Never Walk Around'' mu söyleyelim Arda' cım(!)