Arda Turan

Re: 10 # Arda Turan

Çok yanlış işler yapıyor Arda son zamanlarda ancak hiç nedenlerini sorgulamıyoruz.Bu yaşta kaptanlık verildi ve hergün gazetelerde mutlaka,yok giydiği tişört,yok sinema,yok sevgilisi,yok saba tümer,fb,liverpool vs. vs...

Arda bütün bunları takmazken sakat sakat oynadı. Ne için ? Galatasaray için,bizler için.Ama haksız yere protesto edilince belkide bütün bunların patlamasını yaşıyor.Tek dayanağı olan bizlerde onu üzünce belkide bu noktaya geldi olaylar.

Yaptığı hareketleri bende tasvip etmiyorum herkes gibi ancak dediğim gibi bu yaşanan son olayda ne yaşandığınıda bilemeyiz.Arda'yı suçlamadan keşke biraz düşünsek.
Herşeye tamam performansı,konuşmaları,hareketleri(ki bunlarında nelerden kaynaklanabileceğini söyledim) ama ne olursa olsun Arda'nın Galatasaray'lılığına asla ve asla toz kondurmam.

Eleştirmek ayrı olay, Arda'yı tik haline getirmek ayrı olay.Arda niye pas vermiyorsun diye sinirlenip yapmadı heralde bunu.Caner'in maç içinde kendini kaptırıp rakibine nasıl daldığını düşündüğümde(bkz. Atlatico ve Diyarbakır maçı) o esnada neler yaşanmıştır az çok tahmin edebiliyorum.Sakat oynasa bakbul geçmiyor,oynamasa yüreği el vermiyor son haftalara girdik Arda'nın sertlik karşısında gösterediği tepki normaldir.Bunu fırsat bilip Arda'ya saldırmak saçma.

Geçirilen süreçten sonra bu tarz bir kavganın yaşanması, hele hele Caner ile ilgili olması çok anormal değil. Zira Caner'in savrukluğu, kendini kontrol edememesi çoğu kişiyi rahatsız ediyordur. Sorun orda değil. Sorun ''Kaptan''ın işin içinde olması ve takımı birleştirici bir rol oynaması gerekirken bir kavganın aktörü olması. Dediğim gibi eğer Arda kaptan olmasa şu olayı yadırgamam. Çünkü son süreçte çok sıkıntı çekti. Ama ''Kaptan'' sıfatı taşıması bu olayı farklı bir yere taşıyor.

Ama ne olursa olsun Arda bu takımın oyuncusuysa ve kaptanımızsa ona saygı göstermek zorunluluktur.

Ayrıca bir oyuncunun yarım sezon gösterdiği kötü performans öncesine sünger çekilmesine, yeteneklerinin, karakterinin, adamlığının sorgulanmasına sebebiyet vermemelidir.

Galatasaray Takım Kaptanı, arkadaşının dudağını patlatıyor, suçlu Caner oluyor neredeyse.
Kameraların olduğu bi yerde, Takım Kaptanı sıfatıyla bu tür işi yapması ayıptır.
Defalarca söyledim.Arda'nın kötü performansıyla işim olmaz.Bursa maçında 5 gol 6 asist yapsa bile düşüncelerim bakidir.

Galatasaray Takım Kaptanı basına bu kadar malzeme veriyorsa, taraftarına da trip atıyorsa suçlu buraya yazı yazanlar da oluyorsa ne denir ki ?

Metin Oktay'ı tanımıyorum ama en büyük hayalim Liverpool diyen bi takım kaptanım varsa orada benim için Galatasaray'ı karısına tercih eden Metin Oktayla kıyaslanma olayı bitmiştir. . .

Özel hayatını da , sinemasını da, geçen sene güvenlikçiyi tartaklaması da , geçen sene Fb maçında kavgası da , bu sene başında Cristian'la tartışması da sürekli basına malzeme verdikçe üstüme çok geliyorsunuz deme hakkı yok...

Kendine çeki düzen versin, giydiği formanın kıymetini taktığı pazubandın ağırlığını versin ya da . . .

''Manisa'da yaşanan olay farklıydı. Maçtan önce Manisalılar tribünde kız arkadaşıma küfür ediyorlardı. Ancak bizim tribünden bana değil, onlara destek geldi. Bu canımı sıktı. O yüzden de tribüne gitmedim.''

Bu sözler sanırım Arda'nınmış. Maçta böyle bir olay oldu mu?

Uğur YILMAZ' Alıntı:
''Manisa'da yaşanan olay farklıydı. Maçtan önce Manisalılar tribünde kız arkadaşıma küfür ediyorlardı. Ancak bizim tribünden bana değil, onlara destek geldi. Bu canımı sıktı. O yüzden de tribüne gitmedim.''

Bu sözler sanırım Arda'nınmış. Maçta böyle bir olay oldu mu?

Gidenlere sorduk öyle bir şey kimse duymamış.. Arda'nın çok çabuk bu haberi yalanlaması lazım aslında.

Orada duracaksın.Bu iş baba cocuk olayına benzer.Bizim cocuğumuza başka biri dil uzatmaya kalkarsa o dil kırılır.
Manisasporlular öyle birşey yapsa gereken cevap verilirdi buna eminim.Ya haber yalan, ya da kaptanımız . . .

Bu yaşanan olaylardan sonra Arda da Emre gibi Fenerbahçe yolunda mı diye düşünüyorum.

Fazla yabancı dizi izliyoruz bence. Fikir yürütmenin bini bir para. Arda'yı yönetim yuhalattı, Arda şuraya gidecek, Arda şunu yapacak vs. vs.
Üzgünüm ama burası saniyelik düşüncelerin yazılacağı yerler değildir. Sadece Tonguç Sarp için ve bu konu için demiyorum. Her olayın altında her demeçte uzayıp giden ama hiçbir nihayete ermeyen komplo teorileri. Bunların hepsi ilerki zamanlarda ben demiştim diyebilmek için mi?

Yeniden Aziz Yıldırım'la buluşması önemli.Aziz Yıldırım Arda ile 15 dakika konuşayım transfer ederim demişti.

Aziz Yıldırım, 'bir gün herkez fbli olacak'ta dedi.Olmayı düşüneniniz varmı?

Gerçekten komplo teorisi üretmeyi bırakın.

Sami Yen, evladını kucaklayacak

Camiamız, "evladı" Arda Turan'ı kucaklamak için Pazar akşamını bekliyor.

Camiamız, "evladı" Arda Turan'ı kucaklamak için Pazar akşamını bekliyor. Ali Sami Yen'de son oynanan Diyarbakırspor maçında protesto edilen genç yıldıza moral vermek isteyen taraftarlar Arda'yı Bursaspor maçı öncesinde çiçeklerle karşılayacak.

Arda'nın ısınmaya çıktığında dört tribünden de çağrılacağı ve tribünden çiçek yağmurunun olacağı öğrenildi. Arda'nın da Pazar akşamını iple çektiği ve "Etle, tırnak ayrılmaz. Biz Galatasaraylıyız" dediği öğrenildi.

Canberk Işcan' Alıntı:
Sami Yen, evladını kucaklayacak

Camiamız, "evladı" Arda Turan'ı kucaklamak için Pazar akşamını bekliyor.

Camiamız, "evladı" Arda Turan'ı kucaklamak için Pazar akşamını bekliyor. Ali Sami Yen'de son oynanan Diyarbakırspor maçında protesto edilen genç yıldıza moral vermek isteyen taraftarlar Arda'yı Bursaspor maçı öncesinde çiçeklerle karşılayacak.

Arda'nın ısınmaya çıktığında dört tribünden de çağrılacağı ve tribünden çiçek yağmurunun olacağı öğrenildi. Arda'nın da Pazar akşamını iple çektiği ve "Etle, tırnak ayrılmaz. Biz Galatasaraylıyız" dediği öğrenildi.

Gözyaşlarımı tutamayacağım an olur..

Zamanı gelmişti bencede.Aile içinde küslük olmaz zaten yeterince uzadı bu konu.

Ayrıca insanların düzenli ilişkilerinin eleştirilmesine tamamen karşıyım.Medyatik olmak başka bir şey.Magazin aleti olmak başka(bkz.Jo,Ümit Karan,Volkan Arslan).Arda aylardır düzenli bir ilişki yaşıyor sevgilisi yan yana görüntülenmek dışında hiç bir magazinsel olayıda çıkmamış durumda.Bu durum ne taraftar olarak bizi nede futbol camiasını ilgilendirir.Bu durumun tribünlerde sataşma malzemsi yapmak çok yanlıştı.