Arda Turan

Re: 10 # Arda Turan

Arda'nın Aziz Yıldırım'la konuşması başlı başına bir tartışma konusuydu esasında.Aziz Yıldırım Arda'ya Fener'e gel 3 milyon euroyu hemen hesabına yatırayım dediğinde Arda buna hayır demedi ki.Sezon başı 3 milyon euro'ya hayır diyecek bir tane Galatasaray'lı tanımıyorum.
Zaten ondan sonra çıkan haberlerde Arda'nın kafası karıştı denildi ve ne yaptı Galatasaray yönetimi? Arda'nın ücretinde iyileştirme yaptı.Yani bunda mecbur kaldı.Arda ben bu iyileştirmeyi istemiyorum diyebilirdi, demediğine göre?

Tonguç Sarp Gavtoğlu' Alıntı:
Arda'nın Aziz Yıldırım'la konuşması başlı başına bir tartışma konusuydu esasında.Aziz Yıldırım Arda'ya Fener'e gel 3 milyon euroyu hemen hesabına yatırayım dediğinde Arda buna hayır demedi ki.Sezon başı 3 milyon euro'ya hayır diyecek bir tane Galatasaray'lı tanımıyorum.
Zaten ondan sonra çıkan haberlerde Arda'nın kafası karıştı denildi ve ne yaptı Galatasaray yönetimi? Arda'nın ücretinde iyileştirme yaptı.Yani bunda mecbur kaldı.Arda ben bu iyileştirmeyi istemiyorum diyebilirdi, demediğine göre?
Fenerbahçeli misiniz siz?Yanlış anlamayın lütfen.

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
Zamanı gelmişti bencede.Aile içinde küslük olmaz zaten yeterince uzadı bu konu.

Ayrıca insanların düzenli ilişkilerinin eleştirilmesine tamamen karşıyım.Medyatik olmak başka bir şey.Magazin aleti olmak başka(bkz.Jo,Ümit Karan,Volkan Arslan).Arda aylardır düzenli bir ilişki yaşıyor sevgilisi yan yana görüntülenmek dışında hiç bir magazinsel olayıda çıkmamış durumda.Bu durum ne taraftar olarak bizi nede futbol camiasını ilgilendirir.Bu durumun tribünlerde sataşma malzemsi yapmak çok yanlıştı.
Doğan aslında sende biliyorsun olayın magazinle alakalı olmadığını..Basın olayı egzajere etti.Ondan sonra da biz sanki öyle demek istemişiz gibi, "ne olmuş sinemaya gittiyse? alt tarafı sinema" demeye başaldıalr. Oysa ki ne alakası var. Orda sinema sadece bir sembol. Bilmiyormuydunuz Arda'nın, eski futbolcu abilerinin gazında hareket ettiğini? Yabancı oyunculara karşı tavırlı olduğunu? Gerekirse pas atmadığını? Basında allah gibi biliyor bunları ama işte konuyu saptırmak işlerine geliyor. Çünkü daha sonra bu konuları tekrar kendileri açmak isteyebilirler. Hele GS iyi gitsin o zaman görürüz basının yazacaklarını.. iz tribünden o gün şu mesajı verdik. "Siz GS gibi oynayın diliniz dininiz ırkınız renginiz isminiz hiç önemli değil. Neill 3 ay oldu geleli ama onu sahiplenebiliriz yeri geldimi" yani bana Arda'nın sineması hikaye.. Benim tezahuratta kızdığım konu zaten sinema mevzuu değildi. GS forması giyen herhangi birine ben ruhsuz dememona kızdım. Yoksa eşeğe analtsan anlar orada o sinema lafının sembolik olduğunu.. Basında eşek kadar akıl olmadığı için (ya da işlerine gelmediği için) olayı böyle yörüngeye oturttular. Ama bizler bu oyuna gelmeyelim. Arda'nın görevi sadece ruhla oynamak değil. GS'lılığı takım arkadaşlarına aşılamak. Onlara kaptanlığını yapmak olmalı.. Onu seviyoruz o bile onu sevmemize engel olamayacak...

Tonguç Bey, güzellikle yazıyorum ama anlamıyorsunuz. Dediğiniz komik bir olay. Zamanında Hasan Şaş, Hakan şükür fenerden gelen büyük teklifleri reddeden sadece iki insan. O yüzden Galatasaraylıları tanımadığınız çok açık. Ayrıca Takımın kaptanı olarak Arda'ya iyileştirme yapıldı. Sizin saçma sebebiniz yüzünden değil.

İyileştirme takım kaptanı olduğu için mi yapıldı yoksa Fenerbahçe ile imzalamasın diye mi orası tartışılır da, eğer gerçekten takım kaptanı olduğu içinse bir şey demem.Ama sanmıyorum.Senelik 3milyon eurodan bahsediyoruz.
Aziz Yıldırım'ın bu teklifini kabul etmeyip, yapılan iyileştirmeyi de kabul etmeseydi bak o zaman inanırdım.Ama Galatasaray mecbur kaldı ücretini artırmaya.
Emre'ye de öyle diyordunuz, şimdi formayı öpüyor.

Hasan Şaş bile biz biliyorduk Emre'yi diyor. Kimse Emre'ye bayrak adam muamelesi yapmadı. Arda ile zerre kadar benzerliği yok o açıdan. Ayrıca Arda'nın Aziz Yıldırım'ın teklifini reddetmediği fikrine nereden kapıldınız? Aziz Yıldırım bilseydi ortada red olmadığını çıkıp demezmiydi Adnan Polat'a bak oyuncunda beni istiyor diye. Olay bu aşamada kalırmıydı dediğiniz gibi birşey olsa.
5 saniye aklınızı kullansanız saf bir dünce olduğunu anlayacaksınız ama amacınız ortamı arıştırmak ise ne gerek var tabi.

Tonguç sarp Gavtoğlu sen hangi takımın taraftarısın ?

Tonguç Sarp Gavtoğlu' Alıntı:
Emre'ye de öyle diyordunuz, şimdi formayı öpüyor.

Bilelim de ona göre davranalım?

Hüseyin Çıtak' Alıntı:
Tonguç sarp Gavtoğlu sen hangi takımın taraftarısın ?

[quote="Tonguç Sarp Gavtoğlu":mn5wbcg5]Emre'ye de öyle diyordunuz, şimdi formayı öpüyor.

Bilelim de ona göre davranalım?[/quote:mn5wbcg5]
Fatih Solak'tan nefret ettiğine göre fanatik Galatasaray'lıdır... :ehue

İşin esprisi bir yana son "Aslantepe" konusuna yazılanları görünce ben de bu cevabı ciddi ciddi merak etmeye başladım. :?

Harika bir yazı olmuş, yazanın kalemine sağlık.. Çok doğru tespitlerde bulunulmuş..

Son günlerde en çok canımı sıkan konu Arda konusu. Umarım tatlıya bağlanır bir an önce.. Gitmesine gönlüm bir türlü razı olmaz çünkü :?

Ali Erdem Güntepe' Alıntı:
[quote="Mehmet E. Güneş":32h0blt7]http://acetobalsamico.blogspot.com/2010/04/fotografn-yolla-oralardan-arda.html

başından sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim...

Harika yazı,teşekkürler Mehmet :)[/quote:32h0blt7]

ne demek renkdaş, sen saol :)

by bülent timurlenk. tek kelime ile muhteşem...

Ne güzel de söylemiş Timurlenk...

"Git artık Arda Turan, kendinden nefret etmeden... Nerede, nasıl, tekrar gülümseyeceksen; oradan bir fotoğrafını yolla. "Mutluyum" yazsın sadece arkasında..."