Arda Turan

Re: 10 # Arda Turan

Ya biraz objektif bakmak lazım olaylara.Arda'yı en çok eleştirenlerden biriyim.Ama şu olayda eleştirilecek bir nokta görmüyorum ben.Sonuçta ikiside milli takımda oynuyor.

Ne yapsaydı yani görür görmez saldırsa mıydı ?

Arda Turan'a Kadıköy'de ana avrat küfür ediyorlar,Arda dönüyor tribüne 'bende sizin' diyor.E ozaman Volkan'da Arda'yı gördüğünde saldırsamıydı.

Şunu unutmamak gerek Volkan bizim için neyse Arda da onlar için öyle.

EPL'ye gitse nolacak iki gün sonra geri dönecek...Bu temposuyla orda adam barındırmazlar...Türkiye'nin açık ara en tempolu oyuncusu Tuncay kayıp oldu o ligde...Ben açıkca gitmesini canı gönülden istiyorum,dersini almışda gelmiş şarkısı ile Arda'yı tekrar izlemek için bunu istiyorum...

Arda giderse ispanyaya gitsin italya çok sert ingiltere de en hızlı adam gitti halini görüyorsunuz.

İspanya yakışır dani alvesi biraz deli etsin :)

Herkez gider biz kalırız biz GALATASARAY'lıyız.

Arda Premier lig hayalleri kuruyor ama Arda helede bu haliyle İngilterede zor oynar,oynayamaz.
İspanya olmadı Almanya ya gitmelidir.Gittiği takımda büyük bir takım olmalı.Bayern Münih,Sevilla,Valencia,A.Madrid gibi...
Ben Arda nın Sevilla ya gitmesini çok isterim.Navas ı Real alacak büyük ihtimal.Onun boşluğunu Arda doldurur.Hem seneye Şl dede oynayacak Sevilla.

Yahu başkası gidip şu adamla böyle samimi olsa, kimin sesi çıkar?

Ben uydurmadım, Arda kendisi söyledi "Ben tribünden yetiştim" diye. Tribünden yetişen adam, en azından zamanında omuz omuza olduğu adamlara saygı gösterir de şu herifle böyle samimi olmaz.

Eyvallah, aynı takımda oynuyor olabilirler, gider selam verirsin ona kim ne diyebilir? Ama yaptıkları, ettikleri belli olan bir adamla bu samimiyet ne yahu? Sen Galatasaray'ın sıradan bir oyuncusu değilsin kendine göre, triplerin havaların bu yüzden değilmi Arda efendi? Madem kendini özel görüyorsun, diğer oyunculardan bir farkın var Galatasaraylılık, timsallik konusunda, ona göre davran.

Arda'yı Galatasaray taraftarı bitiriyormuş...

Başka takıma transfer olmakla üstü kapalı tehdit edip "2.kaptan olmam" diyen, bunun neticesinde kaptanlık verilen Arda değil mi, yalan mı bu?

Sırf şu kaprislerini çekmek için, Adnan Polat, Haldun Üstünel "Metin Oktay" diye bir söz çıkardılar ortaya, Arda'nın altyapıdan olması ile de bu saçma kararın kılıfı bulunmuş oldu.

Anlamamakta ısrar ediyorsunuz, her altyapıdan gelen oyuncu Metin Oktay değildir.

Metin Oktay tektir, özeldir. Öyle her önüne gelen adama "Metin Oktay" demek, Metin Oktay'a hakarettir öncelikle.

Arda'da da yeterli potansiyel var şu an, ilerideki seneler için "Tuttuğum takım önemli değil, ben profesyonelim" zırvalarını söylemek için...

İtalya'da Juve Viking, kötü sonuçlardan dolayı takım otobüsü çeviriyor, sorumlu olarak Del Piero'yu tokatlıyor takımın önünde, Del Piero çıkıp taraftardan oyun için özür diliyor.

Bizde bütün sene gösterdikleri üstün başarı(!) için bir maç protesto olunca, paşa efendi tribüne kıçını dönüyor, el kol yapıyor, sevinmeye tribüne giden adamı döndürüyor.

Liverpool'mu nereye istiyorsa oraya gitsin, ama bu saatten sonra bizden uzak olsun mümkünse.

Arda iki maç önce bir açıklama yaptı,diğer taraftarlar bana küfür etti,bizim taraftarlarımızın ise onlara tepki göstermemesine alındım tarzı bir açıklamaydı bu...Şimdi Galatasaray taraftarına Volkan küfürden beter birşey yaptı hatta taraftarı bırak camiaya büyük saygısızlık yaptı,şimdi bırak ona tepki göstermeyi bari can ciğer kardeşmissiniz gibi görünme be kardeşim diyen taraftara ne alakası var neden deniliyorki...

Vay be.

Del Piero dayak yemiş, özür dilemiş Arda.
Onun gibi dayak yemiyorsun adam değilsin sen...

Arda'yı bende eleştiriyorum. Ama öyle bir yazıyorsunuzki insan küfür etmemek için kendini zor tutuyor be.

Yunus Gökyıldız' Alıntı:
Vay be.

Arda'yı bende eleştiriyorum. Ama öyle bir yazıyorsunuzki insan küfür etmemek için kendini zor tutuyor be.

Yunus, büyüğüne karşı adabın olsun, küfür edeceksen, banlanma korkun varsa vereyim adresimi gel yüzüme küfür et, yapamayacağın işleri de yel olsun diye yazma.

Demagojinin dibine vurmuşsun, kimse Arda'yı dövelim, ya da dayak yitipte gelsin özür dilesin demedi, sen öyle anlamak istedin ve öyle cevapladın.

Hiç birşey bilmiyorsa, "Tribünden yetiştim" deyipte yaptıklarından utanmıyorsa, Baros'un isyanını örnek alsın, çetesi ile kıçına teneke bağlattırıp göndermesine vesile olduğu Lincoln'ü örnek alsın.

Lincoln'ü bende sevmezdim doğruya doğru, badem gözlü yapacak halim yok ama gelen gideni aratır derler ya o hesap bu da.

Lincoln bile olsaydı o sahada, Volkan o hareketi yapamazdı, yapsaydı da karşılığını ziyadesiyle alırdı.

Neyse, bunların ne önemi var, bir zamanların Galatasaraylılığı olan armayı saha içinde ve dışında layıkı ile temsil etme durumu bırakın saha dışını, saha içinde bile gerçekleşmediğinden gereksiz gerçekten, boş lakırdı benimki.

Baki olan Galatasaraydır, Galatasaraylılıktır, Metin Oktay, Hagi, Hakan Şükür gibi adamlar geçti bu formanın altından, onları seviyoruz ama hiçbiri Galatasaray isminin üstünde değil.

Yukarıdaki isimler bile bu ismin önüne geçemiyorken, ayıptır sorması Arda kim yahu?

Oğuzhan Erdinç' Alıntı:
[quote="Yunus Gökyıldız":3fpgx09g]Vay be.

Yunus, büyüğüne karşı adabın olsun, küfür edeceksen, banlanma korkun varsa vereyim adresimi gel yüzüme küfür et, yapamayacağın işleri de yel olsun diye yazma.

Demagojinin dibine vurmuşsun, kimse Arda'yı dövelim, ya da dayak yitipte gelsin özür dilesin demedi, sen öyle anlamak istedin ve öyle cevapladın.

Hiç birşey bilmiyorsa, "Tribünden yetiştim" deyipte yaptıklarından utanmıyorsa, Baros'un isyanını örnek alsın, çetesi ile kıçına teneke bağlattırıp göndermesine vesile olduğu Lincoln'ü örnek alsın.

Lincoln'ü bende sevmezdim doğruya doğru, badem gözlü yapacak halim yok ama gelen gideni aratır derler ya o hesap bu da.

Lincoln bile olsaydı o sahada, Volkan o hareketi yapamazdı, yapsaydı da karşılığını ziyadesiyle alırdı.

Neyse, bunların ne önemi var, bir zamanların Galatasaraylılığı olan armayı saha içinde ve dışında layıkı ile temsil etme durumu bırakın saha dışını, saha içinde bile gerçekleşmediğinden gereksiz gerçekten, boş lakırdı benimki.

Baki olan Galatasaraydır, Galatasaraylılıktır, Metin Oktay, Hagi, Hakan Şükür gibi adamlar geçti bu formanın altından, onları seviyoruz ama hiçbiri Galatasaray isminin üstünde değil.

Yukarıdaki isimler bile bu ismin önüne geçemiyorken, ayıptır sorması Arda kim yahu?[/quote:3fpgx09g]
Benim kimseden korkum yok banlanmaktanda korkmuyorum. Eleştri yapacaksanda düzgün yap.

edit: Özür dilerim...

Yunus Gökyıldız' Alıntı:
Benim kimseden korkum yok banlanmaktanda korkmuyorum. Eleştri yapacaksanda düzgün yap.

Ulan soğuttunuz herşeyden be. Rijkaard'a giydirenler, Arda'ya giydirinler boku çıktı be...

Yunus,

Haklı olabilirsin ancak sakin olmakta fayda var.

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
[quote="Yunus Gökyıldız":2zlk3ntr]Benim kimseden korkum yok banlanmaktanda korkmuyorum. Eleştri yapacaksanda düzgün yap.

Ulan soğuttunuz herşeyden be. Rijkaard'a giydirenler, Arda'ya giydirinler boku çıktı be...

Yunus,

Haklı olabilirsin ancak sakin olmakta fayda var.[/quote:2zlk3ntr]
Onur Yavuz abimden alıntı gibi olmuş bu yazı.

:p

Eğer takımımız seviyorsak ardanın kalması için elimizden geleni yapmalıyız...çünkü o fb marşının çalınca tepki veren,fb maçında oynamak için futbol hayatını riske atacak kadar gs lı,o kadar ıslıklanmaya birde sevgilisine laf atılmasına rağmen hala kalma durumu var onun yerinde kim olsa giderdiyurt dışında..sabredersek neden yeni bületimiz olmasın allah aşkına ardanın omzu çıksa sahay hala oynamaya devam etmeyeceğine kim şüphe edebilir..bence en azından bir keredeolsa istanbulda toplanıp kulübe yürüsek ve ardaya sahip çıksak inanın öyle bir sinerji olurki başarılar gelir...herkes gider biz kalırız ama bizimde çok hatalarımız oldu..fb maçında resmen biz kaybettik...tribünler olarak çok kötüydük..en kötüsü ankaragücü maçıydı kapalı-yeni açık-eski açık herkes ayrı tezahürat ediyor..bizimde bu sene hatalarımız oldu..eğer gslılık ruhuna inanıyorsak ardaya sahip çıkalım..çünkü o bizden biri o en az bizim kadar galatasaraylı...

Arda Turan'ı çok seven biri olarak, kalmasını çok isterim ama gitmesi onun için en iyisi olacak. Yoksa bu medya ile, bu medyanın gazına gelen biz taraftar ile Arda daha çok zarar görecek, yıpranacak ve geriye gidecektir.

Ama eskisi gibi kendisine sahip çıkmayı tekrar başarabilirsek; kalmalıdır.

Bugün Not defterinde Kenan İmirzalıoğlu'na söyledi zaten..Ben Galatasaray taraftarından, en çok sevdiğim kişilerden bunu hiç beklemezdim.Beni en çok bu üzdü dedi.
Kenan'da ona sitem sevgiden doğar gibi bir söz söyledi.Yani Arda ne basından ne başka birşeyden bu kadar üzülmemiş, hatta onları takmıyormuş bile..

Yukarıdaki yazıya imzamı atarım, destek olacaksak kalsın, aksi taktirde gitsin avrupa'ya kendisi için.

özel yaşantına dikkat etme sahada her maç yürü sonra hep alkış bekle bence bu futbola ters, takım sevgisine ters.kırılan gider bizim sevgimiz GS'ye

Onur Özmen' Alıntı:
özel yaşantına dikkat etme sahada her maç yürü sonra hep alkış bekle bence bu futbola ters, takım sevgisine ters.kırılan gider bizim sevgimiz GS'ye

Yok yahu, yoksa Arda her gece barlarda gece kulüplerinde dağıtıyor da biz mi görmedik?

Elbette aslolan Galatasaray'dır, gerisi geçicidir fakat şunu da kabul edelim;
Arda Turan bu ülkenin yetiştirdiği son dönemdeki (en) iyi ve EN popüler futbolcu. Medya tabii ki Arda'nın peşine düşecek. Ne yapsın yani çocuk, evden dışarı çıkmasın mı? Elbet gezecek. Hatırlayın ilk 6 haftayı, nasıl döktürüyordu. O zaman evden çıkmıyor muydu yoksa?

Ne zamanki medya Arda'nın üzerine oynamaya başladı, taraftar da bunun gazına gelip Arda'ya tepki gösterdi; Arda'nın çöküşü o zaman başladı.

Hepimizin var & zamanında oldu kız arkadaşı, hangimiz laf edilmesini sindirebilirdik? Arda nasıl sindirsin? Hee, Arda Sinem'den sonra performansı düştü kabul ediyorum. Ama bunun nedeninin Sinem olduğunu düşünmüyorum, Arda'nın ilişkisini sürekli gündemde tutan medya ve onun gazına gelen taraftarın "Kimisi sinema peşinde" tezahuratı olduğunu düşünüyorum.

Eğer Arda'ya sahip çık(a)mayacaksak Arda gitsin, hem bizim için hem kendisi için en iyisi bu olacak. Ama eğer geçtiğimiz senelerdeki gibi sahiplenmeyi tekrar başarabilirsek kesinlikle kalmalı, ben inanıyorumki yapacağı çok iş var..

Ömer Faruk Ünalan' Alıntı:
[quote="Onur Özmen":2lswrb8v]özel yaşantına dikkat etme sahada her maç yürü sonra hep alkış bekle bence bu futbola ters, takım sevgisine ters.kırılan gider bizim sevgimiz GS'ye

Yok yahu, yoksa Arda her gece barlarda gece kulüplerinde dağıtıyor da biz mi görmedik?

Elbette aslolan Galatasaray'dır, gerisi geçicidir fakat şunu da kabul edelim;
Arda Turan bu ülkenin yetiştirdiği son dönemdeki (en) iyi ve EN popüler futbolcu. Medya tabii ki Arda'nın peşine düşecek. Ne yapsın yani çocuk, evden dışarı çıkmasın mı? Elbet gezecek. Hatırlayın ilk 6 haftayı, nasıl döktürüyordu. O zaman evden çıkmıyor muydu yoksa?

Ne zamanki medya Arda'nın üzerine oynamaya başladı, taraftar da bunun gazına gelip Arda'ya tepki gösterdi; Arda'nın çöküşü o zaman başladı.

Hepimizin var & zamanında oldu kız arkadaşı, hangimiz laf edilmesini sindirebilirdik? Arda nasıl sindirsin? Hee, Arda Sinem'den sonra performansı düştü kabul ediyorum. Ama bunun nedeninin Sinem olduğunu düşünmüyorum, Arda'nın ilişkisini sürekli gündemde tutan medya ve onun gazına gelen taraftarın "Kimisi sinema peşinde" tezahuratı olduğunu düşünüyorum.

Eğer Arda'ya sahip çık(a)mayacaksak Arda gitsin, hem bizim için hem kendisi için en iyisi bu olacak. Ama eğer geçtiğimiz senelerdeki gibi sahiplenmeyi tekrar başarabilirsek kesinlikle kalmalı, ben inanıyorumki yapacağı çok iş var..[/quote:2lswrb8v]
söylediklerine aynen katılıyorum.benim kızdığım nokta taraftara hala kızgınım diyor.taraftara kızabilir ama takım için aldığı parayı hak ederek oynaması lazım.taraftara kızgınım diyerek yüreğini sahaya koymaması basit çözüm

Onur Özmen' Alıntı:
söylediklerine aynen katılıyorum.benim kızdığım nokta taraftara hala kızgınım diyor.taraftara kızabilir ama takım için aldığı parayı hak ederek oynaması lazım.taraftara kızgınım diyerek yüreğini sahaya koymaması basit çözüm

Arda bu sezon 50 küsur resmi maçta oynamış bir futbolcu. Robot mu bu adam, diesel yakıtı doldur içine her maç koşsun. Performans düşüklüğünü yukarıda saydığım nedenlerle beraber buna da bağlıyorum. Ama ben Arda'nın sizin tabirinizle "Yüreksiz" oynadığını düşünmüyorum. Ki çok maçta da sakat sakat oynadı Arda, sırf Galatasaray sevgisinden. O haliyle bile elinden geleni yapmaya çalıştı; hee doğru muydu?Hayır yanlıştı, %100 iyileşip dönmeliydi. Ama kulübü için belinden rahatsız olduğu dönemde oynadı kendini riske edip..

Ben Arda'nın arkasındayım, tek kalsam bile arkasında olmaya devam edeceğim. Böyle adamları kolay yetiştiremiyoruz, kolay bulamıyoruz. Ama harcamaya gelince bizden iyisi yok..