Arda Turan

Re: 10 # Arda Turan

Burada Arda'nın futbolculuğu değil adamlığı sorgulandı .. Burada böyle olduysa,tribünlerdi vs.. neler neler olmuştur.. Söylenen besteler de cabası.

Çok basit ve net Galatasaray'dan gitsin kendini kurtarsın,yoksa bizler O çocuğu bitireceğiz ..

Oğuzhan Erdinç' Alıntı:
[quote="Kürşat Turkay":1zqs0ztf]Kimisi gece alemlerinde/Kimisi sinema peşinde/Galatasaray ruhu yok hiçbirinde/Düşmüşler paranın peşine..tezahüratı ben tvden duydum Arda bu taraftara kırılırsa boşa kırılmaz...

Hiç bağırmasaydık keşke.

Futbolcular herşeyi tamam etti de, biz mi protesto ettik oyuncuları?

Hiçbirşey hatırlamıyorsanız son 2 maça bakın.Siz utanmıyormusunuz Antalya ve Gençlerbirliği maçlarındaki oyundan, vurdumduymazlıktan? Size göre kadroda bulunan Neill, Baros, Kewell hariç diğer oyuncular burasının Galatasaray olduğunun farkında olarak mı oynuyor?

Hoş, yabancı oyuncular nereden bilecek bu tarz söylemleri... Adamlarda en azından iş ahlakı var, sahada ellerinden gelenin en iyisini koyuyorlar.

Baros her maç 2 gol atıyor da onun için mi seviyoruz? Neill her maç 0 hata ile oynuyor da onun için mi baş tacı ediyoruz? Daha da önemlisi sahada top oynamayı unutmuş Arda, sağda solda fink atarken, onu eleştirip Baros'u, Neill'i sahiplenmemiz, onların rahip hayatı yaşamasından mı ileri geliyor?

Bu adamlar hiç dışarı çıkmayacakmı, sevgilisiyle, ahbabı ile dolaşmayacak mı? Dolaşacak tabii, niye dolaşmasın.

Her maç güzel oynayamaz hiçbir oyuncu, ama bize o forma için mücadele ettiğini göstermeli öncelikle.

Bunu gösterdikten sonra ister Sortie'de alem yapsın, isterse değil sinemayı alışveriş merkezini kapatsın.

Ama önce sahada birşeyler koyacaksın ortaya, koyamıyorsan da gönülden Galatasaraylı olduğunu söyleyipte bunu özde uygulamamazlık yapmayacaksın.

Taraftar kan ağladığında, sen çıkıp dışarılarda fıldır fıldır dolaşmayacaksın.

Daha yazacağım bir şey vardı, bizzat şahit olduğum ama neyse hala Galatasaray'ın kaptanı kendisi, kolundaki pazuband'a hala tarif edilemeyecek bir saygım var, susuyorum o yüzden.[/quote:1zqs0ztf]
Ardaya sahada mücadele etmemiş:11gol 28 asist yapan,sakat sakat onca maça çıkan,FB maçında belkide futbol hayatını riske sokan,taraftarın 20 küsür hafta gözbebeği olup oynamadağı maçlarda yenildiğimiz için ıslıklanan,sapına kadar Galatasaraylı olan,taraftarına tapan bir adam mücadele etmemiş...Bizim gerçekten kendi değerimizi bitirmekte üstümüze yok..Ankaragücü maçında üç ayrı tribünün ayrı tezahüratlar yaptığı(diğer maçlardada koordine 0 dı),fb maçında 70 ten sonra kalecisini ıslıklayan ve kaptanını ıslıklayan taraftar hep haklıdır....Futbolcuyu hep eleştirir 1 gram suçu olmasada...BURDA ARDANIN MÜCADELE ETMEDİĞİ SÖYLENİYORSA BİZ HER TÜRLÜ KÖTÜ SONUCU HAKEDİYORUZ DEMEKTİR...SÖZÜN BİTTİĞİ YERDİR,CÜMLEDİR BU...

Zorunlu Açıklama: Hürriyet Gazetesi

13 Haziran 2010 Pazar tarihli bugünkü Hürriyet Gazetesi'nin kapak sayfasının manşetinde "AS Plakalı cipe Maymun Fıkralı Cevap" başlığı altında Şükrü Kızılok imzası ile yayınlanan yazıda yer alan hakkımdaki diyalogların tamamı bir senaryodan ibarettir.

Ne benim ne de kız arkadaşım Sinem Kobal'ın AS plakalı bir cipi olmadıgı gibi, herhangi bir kişiye de bu konuda yapılmış yorumum yoktur. Var olmayan bir cipe, var olmayan diyaloglar yaratıp hayal ürünü yazılarla haftasonu gazeteciliğini mesnetsiz öykülere dayandırmanın; yazının içeriğinde yer alan fıkradan da komik olduğu ve Hürriyet gibi bir markayla uyuşmadığı kanaatindeyim.

Ayrıca bir süredir Hürriyet Gazetesi'nde benimle ilgili yer alan bu ve benzeri yalan haberleri şaşkınlıkla karşılıyorum.

Arda Turan
Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı Kaptanı
...Zaten son paragraf herşeyi anlatıyor..Hürriyet gazetesi Ardayı bizim önümüze yem atmak için uğraşıyor ve bazende başarılı oluyor..Şu gazetenin ne sayfasına girmeliyiz nede almalıyız nede hiçbir haberine inanmalıyız...

Ardasaray!

Florya'yı ?Ardasaray? yapan ey cemaat, muhalefetin yapamadığını doğuştan bir Galatasaraylı(!) yapıyor uyanın artık...

Galatasaray?da geçen sezon garip şeyler oluyordu, sustuk geçer hallederler diye ama nerde, şu dönemlerde abukluk maşallah tam gaz. Son kurban doğuştan Karşı-yakalı Caner, hayırlı uğurlu olsun, bana göre başarılı olur göreceksiniz. Olay bu futbolcunun transferi değil. Florya?daki sistem nasıl çalışıyor? Rijkaard, Polat, Sezgin, Turan hangisi daha yetkili? Son isme şaşırdınız sanırım. Oysa hiç şaşırmayın. Caner?e yumruğu basan kim, O. Servet?i küstüren ve şu anda biletini kestiren kim, O. Elano (Sırf 10 numaralı tahtının sallanmaması adına) ve Keita?ya pas vermeyip onları futbola küstüren yine O.

Yerli-yabancı futbolcular arasındaki buzdağlarını eritmeyen tam tersi bir görüntü veren, O. Emre Çolak?a yer açsın diye ağzıyla kuş tutmaya çalışsa yaranamayan Dos Santos?u ekarte etmeye çalışan yine O. Kaldı ki Meksikalı?nın bildiğim kadarıyla takımda kalmasını en fazla Rijkaard istiyordu. Şimdi bana söyleyin hocası istediği halde opsiyonu Galatasaray?da olan bir futbolcu niye alınmadı? Şimdi soruyoruz yetkililere, hoca ve taraftar Gio?yu takımda görmek istiyor, niye almıyorsunuz diye, verilen cevap; değeri arttı, almamız zor cevabı geliyor. Gel de delirme! Bununla da bitmiyor komedi, üstüne üstlük sırf O istiyor diye Beşiktaş?ın kara listeye koyduğu Serdar Özkan alınıyor. Affınıza sığınarak ben bu işe kısaca ?Yuh? derim. Siz ne derseniz deyin. Demek ki doğuştan Galatasaraylı olmak bir işe yaramıyor, Cüneyt Tanman, Prekazi, Hasan Şaş, Hagi ya da uzağa gitmeyelim Baros, hangisi doğuştan Galatasaraylı?

Ama kabahat onda değil. Bu yaşta ona kaptanlık verip, sepet gibi nereye gitse yanında dolaştıranlarda. Bakın kimsenin karakterine lafımız yok, özel hayatına da. Sinema kapatmış, en iyi, en kalite arabaya binmiş, saat takmış beni zerre kadar ilgilendirmez, Allah daha çok versin, bizim lafımız yine O?nun iyiliği için. Defalarca yazdık çizdik tınmadılar, ?Arda?yı satın bu futbolcunun önünü açın? diye. Ama artık bardağı taşırdınız. Önümüzdeki sezon ?Futbolcular eşittir, Arda daha eşit? diyorsanız bir ay sonra Rijkaard, sonrasında da Adnan Polat ve ekibi gider. İster misiniz Haldun?u dışlama harekatının alt yapısında yine aynı isim olsun, ne de olsa Saffet Ulusoy kankası, aldırırsa kulübe şaşırmayın. Anlamak istemeyenler ya da kulak arkası yapanlara Türkçesi; Florya?yı ?Ardasaray? yapan ey cemaat, muhalefetin yapamadığını doğuştan bir Galatasaraylı(!) yapıyor uyanın artık...

Yalçın Dümer.....

Kuskusuz çoğu G.Saray'lı yı kızdıracak ama nedense ben kızamıyorum.

Emin Doğanca' Alıntı:
Ardasaray!

Florya'yı ?Ardasaray? yapan ey cemaat, muhalefetin yapamadığını doğuştan bir Galatasaraylı(!) yapıyor uyanın artık...

Galatasaray?da geçen sezon garip şeyler oluyordu, sustuk geçer hallederler diye ama nerde, şu dönemlerde abukluk maşallah tam gaz. Son kurban doğuştan Karşı-yakalı Caner, hayırlı uğurlu olsun, bana göre başarılı olur göreceksiniz. Olay bu futbolcunun transferi değil. Florya?daki sistem nasıl çalışıyor? Rijkaard, Polat, Sezgin, Turan hangisi daha yetkili? Son isme şaşırdınız sanırım. Oysa hiç şaşırmayın. Caner?e yumruğu basan kim, O. Servet?i küstüren ve şu anda biletini kestiren kim, O. Elano (Sırf 10 numaralı tahtının sallanmaması adına) ve Keita?ya pas vermeyip onları futbola küstüren yine O.

Yerli-yabancı futbolcular arasındaki buzdağlarını eritmeyen tam tersi bir görüntü veren, O. Emre Çolak?a yer açsın diye ağzıyla kuş tutmaya çalışsa yaranamayan Dos Santos?u ekarte etmeye çalışan yine O. Kaldı ki Meksikalı?nın bildiğim kadarıyla takımda kalmasını en fazla Rijkaard istiyordu. Şimdi bana söyleyin hocası istediği halde opsiyonu Galatasaray?da olan bir futbolcu niye alınmadı? Şimdi soruyoruz yetkililere, hoca ve taraftar Gio?yu takımda görmek istiyor, niye almıyorsunuz diye, verilen cevap; değeri arttı, almamız zor cevabı geliyor. Gel de delirme! Bununla da bitmiyor komedi, üstüne üstlük sırf O istiyor diye Beşiktaş?ın kara listeye koyduğu Serdar Özkan alınıyor. Affınıza sığınarak ben bu işe kısaca ?Yuh? derim. Siz ne derseniz deyin. Demek ki doğuştan Galatasaraylı olmak bir işe yaramıyor, Cüneyt Tanman, Prekazi, Hasan Şaş, Hagi ya da uzağa gitmeyelim Baros, hangisi doğuştan Galatasaraylı?

Ama kabahat onda değil. Bu yaşta ona kaptanlık verip, sepet gibi nereye gitse yanında dolaştıranlarda. Bakın kimsenin karakterine lafımız yok, özel hayatına da. Sinema kapatmış, en iyi, en kalite arabaya binmiş, saat takmış beni zerre kadar ilgilendirmez, Allah daha çok versin, bizim lafımız yine O?nun iyiliği için. Defalarca yazdık çizdik tınmadılar, ?Arda?yı satın bu futbolcunun önünü açın? diye. Ama artık bardağı taşırdınız. Önümüzdeki sezon ?Futbolcular eşittir, Arda daha eşit? diyorsanız bir ay sonra Rijkaard, sonrasında da Adnan Polat ve ekibi gider. İster misiniz Haldun?u dışlama harekatının alt yapısında yine aynı isim olsun, ne de olsa Saffet Ulusoy kankası, aldırırsa kulübe şaşırmayın. Anlamak istemeyenler ya da kulak arkası yapanlara Türkçesi; Florya?yı ?Ardasaray? yapan ey cemaat, muhalefetin yapamadığını doğuştan bir Galatasaraylı(!) yapıyor uyanın artık...

Yalçın Dümer.....

Kuskusuz çoğu G.Saray'lı yı kızdıracak ama nedense ben kızamıyorum.

Yalçın Dümeri günahım kadar sevmem ama bu yazısında sonuna kadar katılıyorum.

Bir an önce Ardayı yollamalıyız 2 tarafın da iyiliği için.

Emre sana hiç katılmıyorum. Arda gitti diyelim. Sen bu sene GS'da oynayabilecek 5 tane ilk 11 oyuncusu sayabilirmisin? En iyi niyetimle Sabri Hakan Arda ve zorunluluktan kaleciyi saydıkmıydı 4 de kalıyoruz. 5. yerlimiz yok takımda. Bu yüzden Orta sahaya veya Stopere bir türk koymak zorunda kalacağız. Üstüne bir de Arda giderse iyicene harap oluruz

Bir yıl boyunca neredeyse hiç faydalı olmayan Elano,dünya kupasında iki maç iyi oynadığı için yada 2 gol attığı için takımda kalmalı, ama kendi altyapımızdan yetişen,takımda kaptanlık yapan ve şuan türkiyedeki en iyi futblculardan biri olan Arda Turanı bir an önce göndermek büyük çelişki.medya remsen Ardayı Galatasaraydan uzaklaştırmak için elinden geleni yapıyo.Tabiiki hiç bir futbolcumuz vazgeçilmez değildir ama herşeyin yeri ve zamanı önemlidir.ama şuan acaba gönderilmesi halinde Ardanın yerini doldurabilecekmiyiz.

Bu medya yıllardır bağıra bağıra altyapıdan gerçek anlamda yıldız futbolcu yetişmesini istiyordu. İstedikleri oldu Arda gibi çok yetenekli bir oyuncu yetişti. Son 1 senedir şimarık dendi, rahatına, parasına, puluna düşkün dendi. Zaman zaman da kavga ederken görüntülendi. Şimdi benim asıl merak ettiğim medyanın işi gücü yok mu da kendi isteyip elde ettiği değeri eleştirmeye başlasın. Sanki Arda'da sütten çıkmış ak kaşık değil miş gibi geliyor bana.

Arda ak kaşık değil tabii ki ama bir insanın nromal insan gibi olmayıp üstün yeteneklerde olmasını, bu arada da normal insan gibi bir ruh halinde olmasını bekleyemezsiniz. Tabiata aykırı:)

Sühan Cem' Alıntı:
Arda ak kaşık değil tabii ki ama bir insanın nromal insan gibi olmayıp üstün yeteneklerde olmasını, bu arada da normal insan gibi bir ruh halinde olmasını bekleyemezsiniz. Tabiata aykırı:)
Abi benim Arda'dan beklediğim sahada işini yapsın. Doya doya hayatını yaşasın, Allah ve sevdikleri dışında hiç kimseye çok yakın olmasın. Her fırsatta oraya buraya röportaj vermesin. Takım şampiyonluk yolundayken Liverpool'a gitmek istiyorum nidaları atmak yerine bir kaptan gibi kenetlemeye çalışsın takımını. Ama dediğim gibi çok göz önünde bulunmasın, medyayla arası bir Hakan Balta gibi, Mehmet Topal gibi olsun canımı yesin.

Yalçın Dümer son derece doğru bir yazı yazmış,Kişilerin Galatasaray isminin önüne geçtiği hiçbir ortam'da Galatasaray başarılı olamaz,olamıyorda zaten,bu yanlıştan dönmek zorundalar ama nedense fatura hep yanlış kişilere kesiliyor,Herşeyin suçlusu Haldun Üstünel oldu şimdide,sonra sıra kime gelecek ? Heralde Haldun Üstünel'in yerine Sarıgül'ün oğlunu geçirecekler,ben Galatasaray'daki görev dağılımlarının dürüstlüğüne inanmıyorum,başka hesaplar olduğunu düşünüyorum,ve bunlar,bunu yapan insanlardan muhakkak kurtulacağız,onunda zamanı gelecek.

Bizim Arda'nin su Messi ve Ronaldo'dan cok da fazla ekisigi yok. Ama eloglu yarim Arda etmeyecek Di Maria'yi 25 milyon Euro'ya pazarlamasini biliyor, biz ise 15 milyon ? teklif edecek takim bulamiyoruz Fenerbahce'den baska.

Salih Coskun' Alıntı:
Bizim Arda'nin su Messi ve Ronaldo'dan cok da fazla ekisigi yok. Ama eloglu yarim Arda etmeyecek Di Maria'yi 25 milyon Euro'ya pazarlamasini biliyor, biz ise 15 milyon ? teklif edecek takim bulamiyoruz Fenerbahce'den baska.

Arda'nın şutu yok,golcüğü yok,hızı yok pek fazla eksiği yok ya Messi'den veya Ronaldo'dan.

Ali Erdem Güntepe' Alıntı:
[quote="Salih Coskun":2cc2bpj0]Bizim Arda'nin su Messi ve Ronaldo'dan cok da fazla ekisigi yok. Ama eloglu yarim Arda etmeyecek Di Maria'yi 25 milyon Euro'ya pazarlamasini biliyor, biz ise 15 milyon ? teklif edecek takim bulamiyoruz Fenerbahce'den baska.

Arda'nın şutu yok,golcüğü yok,hızı yok pek fazla eksiği yok ya Messi'den veya Ronaldo'dan.[/quote:2cc2bpj0]
Zekasi daha fazla asist özelligi daha fazla. Golcülügü de milli takim bazinda en az onlar kadar var. Arda = Messi veya Ronaldo demiyorum ama arada büyük bir fark da yok. Asil deginmek istedigim konu, fiyatinin 15 milyon ? civarinda olmasi. 30 milyon ?'dan asagi satmamamiz lazim su sartlarda. Egerki Di Maria 25 milyone Real'e transfer olabiliyorsa.

Salih farkındamısın bilmem ama Arda'yı eleştirenlerden çok senin gibi onu Messi ile Ronaldo ile kıyaslayanlar zarar veriyor...Herkes bu kıyaslamalardan sonra ondan bir Messi bir Ronaldo performansı bekliyor,olmayıncada hayal kırıklığı...
Yapmayın lütfen Arda iyi bir oyuncu yetenekli bir oyuncu ama Ronaldo,Messi nerde Arda nerde yahu...

Yalnız Salih bir konuda haklı.

Di Maria gerçekten Arda'dan iyi oyuncu değil.

Kerem BOZGEYİK' Alıntı:
Salih farkındamısın bilmem ama Arda'yı eleştirenlerden çok senin gibi onu Messi ile Ronaldo ile kıyaslayanlar zarar veriyor...Herkes bu kıyaslamalardan sonra ondan bir Messi bir Ronaldo performansı bekliyor,olmayıncada hayal kırıklığı...
Yapmayın lütfen Arda iyi bir oyuncu yetenekli bir oyuncu ama Ronaldo,Messi nerde Arda nerde yahu...
Asil anlatmak istedigimi anlatamadan konu baska yere cevrildi. Aslinda direkt Di Maria ile kiyaslamam gerekirdi Messi ve Ronaldo'yu katarak hatayi ben yaptim kabulüm :)
Ben beklemiyorum Arda'dan Galatasaray'i tek basina tasimasini. Arda'yi bitiren taraftarin beklentisi degil, ilk basta Arda'nin kendisi ve Medya bence. Acikcasi cok iyi bir oyuncu ve cok iyi Galatasarayli olmasina ragmen pek sevemiyorum Arda'yi yaptigi hatalardan sonra. Ama bu ayri mesele. Futbolculuguna kimse laf söyleyemez. Demek istedigimiyse bir önceki paylasimimda anlattim zaten. Bunu anlatmak isterken de dünya kupasnin sifir ceken iki yildizi Messi ve Ronaldu'yu da kattim cünkü su halleriyle Arda'dan fazlaliklarini göremedim acikcasi bu da bir gercek bana göre.