Arda Turan

Re: 10 # Arda Turan

Ömer Faruk Ünalan' Alıntı:
[quote="Onur Özmen":2rfcu75h]söylediklerine aynen katılıyorum.benim kızdığım nokta taraftara hala kızgınım diyor.taraftara kızabilir ama takım için aldığı parayı hak ederek oynaması lazım.taraftara kızgınım diyerek yüreğini sahaya koymaması basit çözüm

Arda bu sezon 50 küsur resmi maçta oynamış bir futbolcu. Robot mu bu adam, diesel yakıtı doldur içine her maç koşsun. Performans düşüklüğünü yukarıda saydığım nedenlerle beraber buna da bağlıyorum. Ama ben Arda'nın sizin tabirinizle "Yüreksiz" oynadığını düşünmüyorum. Ki çok maçta da sakat sakat oynadı Arda, sırf Galatasaray sevgisinden. O haliyle bile elinden geleni yapmaya çalıştı; hee doğru muydu?Hayır yanlıştı, %100 iyileşip dönmeliydi. Ama kulübü için belinden rahatsız olduğu dönemde oynadı kendini riske edip..

Ben Arda'nın arkasındayım, tek kalsam bile arkasında olmaya devam edeceğim. Böyle adamları kolay yetiştiremiyoruz, kolay bulamıyoruz. Ama harcamaya gelince bizden iyisi yok..[/quote:2rfcu75h]
bende ardayı çok seven birisiyim demek istediğim şey sadece o yuhalama olayını unutmalıdır.dünkü canlı yayında hala o olayı unutamadığını söyledi.eğer kafasını o olaya takarsa hem kendine hem takıma zarar verir bunu demek istiyorum. öyle harcama gibi bir durum yok.

ardanın o olayı kafasında silebilmesi için gs taraftarının birşeyler yapması lazım...bu forumda bile dünya kadar ardayı istemiyen var niye sevgilisine sinema kapatmış ve taraftar ıslıklayıp laf söyledikten sonra taraftara küsmüş(gerçekten büyük suçlar işlemiş arda!!!)...gerçekten bu olayda biz çok yanlış yaptık..arda gibi değeri medyanın önüne yem ettik ve ardanın gitmesinin yolunu biz açacaz..burda evrenin gitmesine çıkarılan haklı isyanı arda konusundada çıkarmalıyız..en azından ultraslan bir basın bildirisi yada kulübe topluca yürünerek ardaya sahip çıkmalıyız..düşünün binlerce kişi sevgiliniz ile ilgili beste yapmış ve sizi ıslıklıyor...bundan daha kötüsü anca ardayı dövmek olur..biz diyoruz ya herkes gider biz kalırız biz galatasaylıyız diye..biz ne kadar galatasaraylıysak arda da en az bizim kadar galatasaraylı...

Şu yazdığın Arda'yı dahada uçuruma sürükler...Bir hata yaptık,sonra bunu düzeltmek adına bir hata daha yaptık,ama yeter bu son hata olsun...Sinema filmi çekmiyoruz,herkes profesyonel bir şekilde sahada işini yapsın,futbolcuya dayalı düzene son verilsin,takımızdaki X ne ise Arda'da odur...Tüm futbolcular bu kulübün birer işçisidir,aldıkları paranın,giydikleri formanın hakkını versinler saha içinde kafi...

Arda kalmalı ve bizde taraftar olarak ona sahip çıkmalıyız o büyük Galatasaraylıdır sakat sakat oynadığı maç çoktur takımda ona büyük yük biniyor ve sene sonunda zaten yorgun düşen Arda'ya basın,medya yetmezmiş gibi taraftarlardan da tepki gelince hele ki bir Türk erkeğine yapılmayacak şekilde sevgilisini her lafa karıştırmak yok sinema kapatmış şöyle yapmış böyle yapmış... Genç adam sevgilisi de olacak arada böyle sinema kapatma gibi jestlerde yapar özel hayattır aşırıya gitmedikçe kimseyi ilgilendirmez zaten gitmiyorda. Arda hakkında çok ileri gitmeden geçen seneki trabzon maçında dizi delik oynamasını bir akıllara getirin o halde bile mucadele ediyordu. Ama son sözüm de 66 sana çok yakışıyordu Arda ;)

Bugün herkes daha iyi anlamıştır Ardanın süperstarımız olduğunu..Kafası rahat maça çıktıktan sonra takımımızın ve ülkemizin en iyi oyuncusu olduğunu yine yeni yeniden gösterdi bugün..İkinci devre sakat sakat çoğu maça çıktığı için kötü gözüktü ve tribün ıslıkladı..11 gol 28 asist daha ne yapabilirki insan merak ediyorum..Herkes Evren Büker-Kewell in gitmemesini istiyor... ama Ardanın gitmesini isteyenler çoksa(webaslanda ankette oylar eşit)bize ayıp gerçekten..Bu takımın yeni Bülent Korkmazı olacak isim ARDAdır...İnşallah gitmez ve yeni stadımızda uefa kupasını tekrar almamızı sağlar...

Arda sahiden güzel gol attı.Zaten Arda'nın kalitesini değil verimini tartışıyoruz.Sene başında Arda süper top oynuyordu.Hepimiz Arda'yı Messi'yle karşılaştırdık, bütün eleştirenlere Arda saha da, biz tribünde cevap verdik.2. yarıyla birlikte Arda'nın performansı çok düştü.Böyle olunca kız arkadaşıyla gezmesi, kendine olan güveni, verdiği demeçler göze batmaya başladı.En sonda taraftara küstü.Açık söylüyorum hiçbir futbolcunun taraftara küsme hakkı yoktur.Taraftar herkese hakkını verir.Senin işin saha top oynamak Arda.Sen iyi oynadığın sürece veya formanın hakkını verdiğin sürece sana hiç kimse kızmaz.

Kürşat Turkay' Alıntı:
Bugün herkes daha iyi anlamıştır Ardanın süperstarımız olduğunu..Kafası rahat maça çıktıktan sonra takımımızın ve ülkemizin en iyi oyuncusu olduğunu yine yeni yeniden gösterdi bugün..İkinci devre sakat sakat çoğu maça çıktığı için kötü gözüktü ve tribün ıslıkladı..11 gol 28 asist daha ne yapabilirki insan merak ediyorum..Herkes Evren Büker-Kewell in gitmemesini istiyor... ama Ardanın gitmesini isteyenler çoksa(webaslanda ankette oylar eşit)bize ayıp gerçekten..Bu takımın yeni Bülent Korkmazı olacak isim ARDAdır...İnşallah gitmez ve yeni stadımızda uefa kupasını tekrar almamızı sağlar...

İmza kere imza.

Ayrıyeten; Gülen yüzünü görmeyi çok özlemişiz be çocuk.. Hep öyle kal olur mu..

dipnot: Dediğim anda asistini de yaptı. Var ol.

Adeta bende performans düşüklüğü falan yok ben istedim mi oynarım dercesine mesaj verdi bugün.Helal olsun süper top oynadı.Umarım Arda'ya bu kadar giydirenler Arda'nın kalitesini hatırlamışlardır.
Arda'nın taraftara verdiği tepki bir yerden sonra fazla kaçmış olabilir ancak bu Arda'yı silmemiz gerektiği anlamına gelmez.Arda yazın süper bir hazırlık kampı geçirip , taraftarla aradaki buzları eritip yeni sezonda bambaşka olacak.

Bir çok defa bir çok yerde Arda'yı savundum. Burada da görmedim ben "Arda topçu değil " diyen birini.. Hepimiz biliyoruz Arda'daki yeteneği. Ama Arda'nın kafasını rahatlatacak olan ben değilim kendisi.. Bunu kafasına yazmalı. Bir de bir asparagas dolaşmaya başladı. Arda'nın kız arkadaşına o laflar atılınca ağrına gitmişmiş. Ne zamana atıldı o laflar? ben neden duymadım her maça giden ben..Hayır bir laf 40 defa dendi mi herkes doğru olduğunu sanmaya başlayacak. Arda'nın anasına bacısına Kız arkadaşına değişik meslek gruplarını başına ekleyerek bağırdı rakipleri. O laflar, ağrına gidip extra performans sergilemedi ama biz "sinema" dedik diye o lafı anasına bacısına kız arkadaşına edilmiş küfür olarak anladı ha.. Vay be arkadaş ne gururlu ne adam gibi adammış.

Arda kafası rahat olsun istiyorsa, basınla arasına mesafe koyacak. Yok Kenan abi TV'de dur ona bağlanayım. Dur dilara ablaya görüneyim Beyaz'a da uğrayayım demeyecek. Burası ingiltere değil Bizim Beckham vari oyunculara ihtiyacımız yok (ki İngiltere bile postaladı Beckham'ı). Diyarbakır maçında Baros tribüne koşarken trip atıyor Baros'u yoldan ceviriyor futbolcularla birlikteyiz imajı çizmesini biliyor iki dakikada. Manisa'da tribüne gider yapmasını biliyor. Ondan sonra biz de ARda!! Arda!! diyeceğiz.

GS tribününün Arda'ya hiç bir saygısızlığı olmamıştır. Kız arkadaşına edilen hiç bir laf da yoktur. Buradaki arkadaşlarda bıraksın o işleri.. Bilakis Arda'nın GS taraftarına saygısızlığı olmuştur. Üstelik medyanın gazına gelen de kendisidir. Ondan sonra göya biz Arda'yı harcamışız..

Arda'yı çok seviyorum. 20 milyonda verseler gönderilmesini istemiyorum. Aslantepe'ye en önde çıkmasını istiyorum. Ama bakacağı takip edeceği yerlerin Hakan abileri değil Takım arkadaşları, Yönetim ve GS taraftarları olduğunu anlasın. Onlar(Hakan'lar) kendi çıkarları için, GS'da yeniçericiliği devam ettirmek için Arda'yı istiyor. Biz ise onu sadece seviyoruz. Hiç bi çıkarımız yok, Arda'nın iyiliğinden başka. Aramızda hangimiz Arda kötü oynasında gitsin takımdan diyor? İyi oynasın, istiyorsa gitsin ama bu gönül kalmasından yana. O benim kendi payıma kardeşim. Kafası rahat olsun rahat olsun da biz Arda diye bağırırsak değil aşkını kendi halinde yaşarsa, Zırt pırt TV'lerde mesleği dışında gözükmezse kafası rahat olur.

Kimisi gece alemlerinde/Kimisi sinema peşinde/Galatasaray ruhu yok hiçbirinde/Düşmüşler paranın peşine..tezahüratı ben tvden duydum Arda bu taraftara kırılırsa boşa kırılmaz...

Kürşat Turkay' Alıntı:
Kimisi gece alemlerinde/Kimisi sinema peşinde/Galatasaray ruhu yok hiçbirinde/Düşmüşler paranın peşine..tezahüratı ben tvden duydum Arda bu taraftara kırılırsa boşa kırılmaz...

Tamam ben ARda'ya tezahurat yapılmadı demedimki. Kız arkadaşını katmadık dedim. Arda eğer bu tezahurattan alınacaksa. Sinema kısmına değil. "Sizin gibi RUHSUZ görmedik" kısmına alınmalı.. Basın sinema sinema diye bir şeyleri öne çıakrdı. Taraftar camia ARda peşine takıldı. Arda'ya sinema dedik alındı ne gururlu çocuk kafası rahat değil. Ya garibim Sabri ne yapsın. Yedi sülalesine yetecek küfrü yedi Ali Samiyen tribünlerinden. Keita'ya pas atar keita ayağının altından kaçırır Sabri'ye küfür. Keita pas atar Sabri ayağının altından kaçırır Sabri'ye küfür. Daha sezon başı netenya maçında olan durum bu.

Neyse uzatmaya gerek yok. Dışarıdaydım maçı seyretmedim. ARda kendisinden beklediğimiz gibi oynamış sizlerden duyduğuma göre. SEvindim şahsen. Çünkü taraftarda işi abartmıştı. Arda'nın topçu olmadığından gem vurmaya başlamıştı. ARda topçu kere topçudur. Ama TOPÇUdur. Orada iyi olduğu sürece, takım kaptanı gibi davrandığı mangal partilerinde aekadaşalrını yalnız bırakmadığı kaptanlığı sadece duran toplara vuracakları belirleyen insan olarak görmediği sürece de dıaşrıda ne yaptığı kimseyi bağlamaz. Eğer birileri gene laf der diyorsa gitsin eski topçumuz Çingen Arif'e sorsun. Her gece klüpde bardaydı. Ama sahaya çıkar topunu oynardı Arif. Hayat bazı şeyleri böyle öğretiyor Seneye Arda'yı daha farklı göreceğiz.

NOT: Arda başlığı olduğu için Arda ile ilgili yazdım. Tribünle ilgili görüşlerimi de çok defa yazmıştım. Onlarda sütten çıkmış ak kaşık değil..

Kürşat Turkay' Alıntı:

Hiç bağırmasaydık keşke.

Futbolcular herşeyi tamam etti de, biz mi protesto ettik oyuncuları?

Hiçbirşey hatırlamıyorsanız son 2 maça bakın.Siz utanmıyormusunuz Antalya ve Gençlerbirliği maçlarındaki oyundan, vurdumduymazlıktan? Size göre kadroda bulunan Neill, Baros, Kewell hariç diğer oyuncular burasının Galatasaray olduğunun farkında olarak mı oynuyor?

Hoş, yabancı oyuncular nereden bilecek bu tarz söylemleri... Adamlarda en azından iş ahlakı var, sahada ellerinden gelenin en iyisini koyuyorlar.

Baros her maç 2 gol atıyor da onun için mi seviyoruz? Neill her maç 0 hata ile oynuyor da onun için mi baş tacı ediyoruz? Daha da önemlisi sahada top oynamayı unutmuş Arda, sağda solda fink atarken, onu eleştirip Baros'u, Neill'i sahiplenmemiz, onların rahip hayatı yaşamasından mı ileri geliyor?

Bu adamlar hiç dışarı çıkmayacakmı, sevgilisiyle, ahbabı ile dolaşmayacak mı? Dolaşacak tabii, niye dolaşmasın.

Her maç güzel oynayamaz hiçbir oyuncu, ama bize o forma için mücadele ettiğini göstermeli öncelikle.

Bunu gösterdikten sonra ister Sortie'de alem yapsın, isterse değil sinemayı alışveriş merkezini kapatsın.

Ama önce sahada birşeyler koyacaksın ortaya, koyamıyorsan da gönülden Galatasaraylı olduğunu söyleyipte bunu özde uygulamamazlık yapmayacaksın.

Taraftar kan ağladığında, sen çıkıp dışarılarda fıldır fıldır dolaşmayacaksın.

Daha yazacağım bir şey vardı, bizzat şahit olduğum ama neyse hala Galatasaray'ın kaptanı kendisi, kolundaki pazuband'a hala tarif edilemeyecek bir saygım var, susuyorum o yüzden.

Arda bu sezonda bizle kalacaktır diye tahmin ediyorum. Çünkü alınan Serdar Özkan ve büyük ihtimalle gelecek olan Semih Şentürk'ün transfer olma sebeplerinin başında Arda geliyordur. Herkesin dediği ve gördüğü gibi kafası rahat olursa hem bir sezon bizi taşır hemde çok büyük para bırakır.