Arda Turan

Arda ile 2010’a kadar devam!
Galatasaray Yönetimi, Tottenham ve Bolton’un talip olduğu Arda Turan ile 4.5 yıllık sözleşme imzaladı.

Ribery’yi Marsilya’ya kaptıran Galatasaray Yönetimi, yükselen performansıyla Avrupalılar’ın dikkatini çeken genç yıldız için harekete geçti. Sezon başında teknik direktör Eric Gerets’in istediği Gravesen ve Diarra gibi yıldız futbolcular yerine son dakikada İnamoto ile Carrusca gibi tanınmamış isimleri alarak taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan Galatasaray Yönetimi, 12. adamı hayli mutlu edecek sürpriz bir gelişmeye imza attı. Bu sezon sergilediği performansla göz kamaştıran Arda Turan ile masaya oturan Sarı-Kırmızılılar, genç yıldızla her konuda anlaşma sağladı ve 4.5 yıllık mukaveleye de imza attırdı.

Ekstra 2 yıl daha uzattı!

1 yıllık Vestel Manisaspor macerası sonrasında yuvaya geri dönen ve oynadığı futbolla A Milli Takım’a kadar yükselen Arda’nın alacağı para sır gibi saklanıyor. Franck Ribery’de yaşanan hüsranı gözönüne alarak girişimlerini hızlandıran Özhan Canaydın ve kurmayları, daha önce 2008’e kadar sözleşmesini uzatma garantisini aldıkları Arda ile 2010’a kadar anlaştı. Genç oyuncu, Liverpool maçındaki şovunun ardından Premier Ligi takımlarından Tottenham ve Bolton’un kıskacındaydı.

Kaynak: Fanatik

GALAT-ASIR-AY' Alıntı:
Arda ile 2010’a kadar devam!
Galatasaray Yönetimi, Tottenham ve Bolton’un talip olduğu Arda Turan ile 4.5 yıllık sözleşme imzaladı.

Ribery’yi Marsilya’ya kaptıran Galatasaray Yönetimi, yükselen performansıyla Avrupalılar’ın dikkatini çeken genç yıldız için harekete geçti. Sezon başında teknik direktör Eric Gerets’in istediği Gravesen ve Diarra gibi yıldız futbolcular yerine son dakikada İnamoto ile Carrusca gibi tanınmamış isimleri alarak taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan Galatasaray Yönetimi, 12. adamı hayli mutlu edecek sürpriz bir gelişmeye imza attı. Bu sezon sergilediği performansla göz kamaştıran Arda Turan ile masaya oturan Sarı-Kırmızılılar, genç yıldızla her konuda anlaşma sağladı ve 4.5 yıllık mukaveleye de imza attırdı.

Ekstra 2 yıl daha uzattı!

1 yıllık Vestel Manisaspor macerası sonrasında yuvaya geri dönen ve oynadığı futbolla A Milli Takım’a kadar yükselen Arda’nın alacağı para sır gibi saklanıyor. Franck Ribery’de yaşanan hüsranı gözönüne alarak girişimlerini hızlandıran Özhan Canaydın ve kurmayları, daha önce 2008’e kadar sözleşmesini uzatma garantisini aldıkları Arda ile 2010’a kadar anlaştı. Genç oyuncu, Liverpool maçındaki şovunun ardından Premier Ligi takımlarından Tottenham ve Bolton’un kıskacındaydı.

Kaynak: Fanatik
bu hafta içinde aldığım en güzel haber bu

Arda: "Avrupa'ya niye gideyim ki?"
Galatasaray'ın milli futbolcusu Arda Turan, sarı-kırmızılı kulüple sözleşmesinin sürdüğünü belirterek, ''Galatasaray Avrupa'nın en büyük takımlarından biri. Niye Avrupa'ya gideyim ki?'' dedi.
Galatasaray forması altında elde edeceği başarılar sonrasında yine de Avrupa'da oynamak isteyebileceğini dile getiren milli oyuncu, açıklamada, ''Zamanı geldiğinde kulübüm de uygun gördüğü takdirde Avrupa'da oynamak isterim'' diye konuştu.

Sezon başından beri Galatasaray forması altında ortaya koyduğu performansla genç yaşında (A) milli olmanın gururunu yaşayan Arda, insan hayatının bir anda değişebildiğini ifade ederek, ''Sezon başında Vestel Manisaspor'da kendimi göstersem de olurdu. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim her zaman genç yeteneklere şans verdiğini gösteriyor. Tabii ki insan hayatı bir anda değişiyor. Bu kadar çabuk olmasını kimse beklemiyor. Ama olmasından rahatsızlık duymadım'' ifadesini kullandı.

Genç yaşında Vestel Manisaspor ve Galatasaray gibi iki önemli deneyim yaşadığını kaydeden milli oyuncu, ''Genç oyuncu olarak Vestel Manisaspor ve Galatasaray gibi farklı ortamlarda oynamak değişik duygular veriyor. Vestel Manisaspor'da oynamak daha kolaydı'' dedi.

-''TARAFTARLARLA ARAMIZDA İYİ BİR BAĞ VAR''-

Galatasaray taraftarının önünde oynamanın müthiş duygu olduğunu ifade eden genç oyuncu, ''Taraftarlarla aramda iyi bir bağ var. İnşallah böyle devam eder'' diye konuştu.

Arda, sarı-kırmızılı taraftarların verdiği destek nedeniyle hiç baskı yaşamadığını ve çok rahat olduğunu söyledi.

-''ŞUTUMUN EKSİK OLDUĞUNU GÖRÜYORUM''-

Arda, genç bir oyuncu olarak şutunun eksik olduğunu düşündüğünü dile getirdi.

Eksikleri konusunda açıklamalarda bulunan sarı-kırmızılı oyuncu, biraz daha çabuklaşabileceğini, ama çabuklaşması halinde yeteneklerinin körelebileceğini söyledi.

Geçen sezon Galatasaray'da görev alan genç arkadaşlarının ortaya koyduğu performansın birçok oyuncunun önünü açtığını kaydeden Arda, ''Ben şu anki durumumdan memnunum. İnşallah daha iyi olacak. Zaman geldikçe ve gücümü arttırdıkça daha iyi olacağımı düşünüyorum'' diye konuştu.

-''TÜRK FUTBOLUNUN EN İYİ HOCASI MİLLİ TAKIMIN BAŞINDA''-

(A) Milli Futbol Takımı'nın Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda Macaristan ve Moldova ile yapacağı maçlara da değinen Arda, ''İyi futbolculara sahibiz. Başımızda Türk futbolunun gelmiş geçmiş en iyi hocası bulunuyor'' dedi.

Macaristan ile deplasmanda zor bir karşılaşma yapacaklarını vurgulayan milli oyuncu, şöyle konuştu:

''Hedeflerimizden birini atlattık. Önümüzdeki iki maçı da kazanırsak sonraki karşılaşmamızı 5 ay sonra yapacağız. Bu bizim için avantaj olacak. Macaristan maçından en iyi şekilde çıkacağımızı düşünüyorum. Takımımız hazır durumda. Macaristan'dan sonra Moldova'yı geçeceğiz. Böylece 3 maçta 3 M'yi (Malta, Macaristan ve Moldova) bu şekilde geçmiş olacağız.''

06.10.2006

Kaynak : AA

bakalım bizim ve ingiliz takımlarının gordugu bu buyuk yetenegi bu sefer menejerlik oyunları gorecekmi :ehue
gercekten dun geceki macaristan macının kahramanlarından biriydi sevgili arda

şutlarını geliştirirse aradığımız frikikçiyi bulmuş olacağız

dirk nowitski' Alıntı:
şutlarını geliştirirse aradığımız frikikçiyi bulmuş olacağız
bence frikikcimiz o degilde biraz daha calısması sartıyla sabri olabilir milli takımda bile duran top kullanmaya basladı kendisi

BuRaKGS' Alıntı:
Evet bır seyı dogru soyluyo sutu gercekten de zayıf :?
kesinkle dogru ama adam onuda tam yapsa en az 30 milyon dolar eder zaten calısır duzeltır

arkadaslar bu yıl frikikci sıkıntısı cekebiliriz ama önümüzde ki yıl takıma tekrar cagırıldıgı takdirde cafercan aksu gercekten müthiş yetenek ve adrese teslim harika frikikler atıyor en az arda kadar yetenekli bi oyuncu inşallah onada sans verirler önümüzde ki yıl (istanbul b.b. kiralık erkan ferin le birlikte takip etmek isteyene duyrulur )

ayakları kısa olduğu için çok çabuk yoruluyor...

Arda, hayatının en kritik dönemecinde..

Arda'yı ilk kez Fatih Terim oynatmıştı, ikinci kez göreve geldiği yıl, hazırlık maçlarında.. Gözüme çarptı.. Ama Terim onu ligde unuttu. Devre arasında gene oynattı.. Bu defa "Müthiş bu çocuk" dedim artık.. Ama Terim bir daha oynatmadı. Gitti. Hagi geldi.. Durum gene ayni.. Hazırlık maçlarında var. Hem de harika var, ama Hagi'nin gözünde yok.. Kenarda bile kalmadı..
Bu sırada ben, köşemde ve 90 Dakika'da bağırmaya başladım..
"Elinizde 10 Ribery edecek bir yetenek var, oynatmıyor, Ribery diye ağlıyorsunuz" diye.. Kimse umursamadı. Yeni hoca Gerets de..
Arda oynatılmayacağını anlayınca "Beni yollayın" dedi.. Manisa'ya gitti oynamak için, Vestel'e.. Orada başarılı bir sezon geçirdi, kiralık olarak. Sezon sonunda dönerken Gerets gene burun kıvırdı..
"Şart değil, olsa da olur, olmasa da.."
Yeni Futbol Sorumlusu Adnan Polat bastırdı..
"Kadroda kalacak, ister oynat, ister oynatma.."
Gerets onu bir maçta oynatmak zorunda kaldı.. Arda öyle bir oynadı ki, bir daha kesemedi.
Arda, Galatasaray ilk onbirine, kelimenin tam anlamı ile söke söke girdi.
Girdiği andan itibaren de benim "Elinizde 10 Ribery edecek bir yetenek var, ağlamayı kesin ona bakın" deyişimin ne kadar doğru olduğunu kanıtlamaya başladı.
Şimdi Galatasaray, hatta milli takım 11'indeki yeri garanti görünüyor..
Acaba öyle mi?..
Arda çok kritik bir dönemeçte.. Bu dönemi iyi kullanırsa, Avrupa çapında bir futbol yıldızı olur.. Kullanmazsa, adı Gündüz Kılıç'ın o hala unutmadığım listesinin başına yazılır ve unutulur gider..
"Olacağı kadar olamayanlar!.."
Arda, Terim ve Hagi zamanında ve ardından Vestel'de 2 numarada oynadı.. Modern futbolda hücum sağ beki.. Yani sağ kanatta saha boyu oynayan oyuncu..
Çok da iyi oynuyordu..
Bir gün Mehmet Demirkol'la Arda'nın yeteneklerini tartışıyorduk..
Mehmet, "Hıncal Ağbi" dedi, "Arda'ya dikkat ettin mi?.. Gövdesi uzun, ama bacakları kısa.. Bu yüzden herkesten fazla adım atmak zorunda kalıyor ve herkesten önce yoruluyor.. 60'ıncı dakikalardan sonra Arda'ya bak, nasıl kayboluyor sahadan?.."
Galatasaray ve milli takımın maçlarında dikkat etmeye başladım..
Mehmet haklı.. Oyunun sonunu getiremiyor Arda.. Üstelik, artık 2 numarada, yani saha boyunca değil, ofansif 11 numara, yani sadece yarım sahada oynadığı halde.. Gerek Gerets, gerek Terim ona savunma görevi vermedikleri halde, maç sonundaki Arda ile başlayan arasında çok büyük fark var, aleyhte..
Şimdi madde 1.. Arda 90 dakika oynamazsa büyük futbolcu olamaz.. Bunun iki yolu var.. Ya kondüsyonunu geliştirecek, 90 dakikaya dayanıklı hale gelecek, ya da Demirkol'un dediği gibi, yorulmasının sebebi fizyolojik ise, 60 dakikalık gücünü ekonomik kullanmayı ve bunu 90 dakikaya yaymayı öğrenecek.. Hagi gibi.. Galatasaray'ın unutulmaz ustasının hele son yıllarında 45-50 dakikalık gücü vardı, ama bunu oyuna öyle yayar, öylesi çaktırmadan kendisini sahada unutturup aktif dinlenme yapardı ki, 90 dakika biterken hala en "Ayakta" futbolcu o olurdu.
Arda'nın 90 dakika ayakta kalan futbolcu olmasına, teknik yönetim de katkıda bulunmalı. Özel kondüsyon ve taktik idmanları vererek. Gerets ekibi bu güçte mi?.. Sanmam.. Arda'daki sorunu fark ettiklerini bile sanmıyorum.
İkinci maddeye gelelim şimdi.. Bireysel taktik.. Bireysel taktiği bilmeyen oyuncu büyük futbolcu olamaz.
Bireysel taktik, top daha kendisine gelirken (Geldikten sonra değil, o zaman çok geç olur. Futbolun en önemli unsuru zamanlamadır. Büyük futbolcu ile sıradan arasında sadece "An farkı" vardır) ne yapacağına karar vermektir.
Tek pas mı yapacak, topu sürecek mi?.. Adam mı eksiltecek, şut mu atacak, sert mi vuracak, bombeli, falsolu mu?..
Bu karar topu nasıl ve ne yönde indireceğini, stop edeceğini belirler. Top tek hareketle istenen yönde iner, o yöne dönmek için ikinci hareket yapmaya gerek kalmaz.. Zamanlama, zamanı kullanma sanatı işte budur.
Bunun bildiğim en büyük ustası Galatasaraylı Suat Mamat'tı.. Topu yere indirdiği anda, oyuna sokmaya hazır olurdu, düzeltme gereği duymadan, yani vakit kaybetmeden.. Yani o çok kıymetli anı, rakibe kazandırmadan..
Bireysel taktik bilmek, futbolcunun hem kendisine, hem takımına katkısını arttırır.
Arda'da oyun zekası yüksek. Ne yapacağını, nasıl yapacağını biliyor, çoğu zaman yapıyor da..
Kritik noktası, adam eksiltmek, yani halk deyimi ile çalım atmakta..
Arda tıpkı Hasan Şaş gibi çalım atmayı seviyor.. Bana öyle geliyor ki, iki çalımından birini de, gerekli olduğundan değil, sevdiğinden yapıyor.
Şimdi çalım atma top kaybının yüksek olduğu bir risk.. Hele Arda gibi bu işin ustası olarak ün yaptınız mı, rakip hocalar armut toplamaz, başınıza iki, hatta üç adam dikerler.. Birini, ikisini geçer, üçe takılırsınız..
O zaman bu risk ne zaman göze alınmalı.. İşte bireysel taktik burada devreye giriyor..
Takımınıza bir avantaj sağlayacak, bu çalımla oyunu bir hamle ileriye götürecekseniz riski göze alın ve çalımı basın..
Mesela..
Çalımı attığınızda gol pozisyonuna girecekseniz.. Rakip gollük şuta, pasa, ya da penaltıya mahkum olacaksa..
Mesela..
Çalımı attığınızda önünüz açılacaksa, korner çizgisine kadar inip oradan pas verme, orta yapma, yani golcü arkadaşlarınızın ofsayta düşmelerini önleme imkanı doğuyorsa.. Kanat akınının özelliği, ofsayt alanını daraltmasıdır. Ortadan akın, ya da doldur boşalt yaptığınızda golcüleriniz kaleden çok uzakta ve savunmanın gerisinde durmak zorunda kalırlar, ofsayta düşmemek için. Oysa çizgiden orta yaptınız mı, artık ofsayt kalmaz.. Gol şansı büyür.
Arda'nın hücum, gol alanında, rakip 18 civarında ve üzerindeki çalımlarına hiçbir itirazım yok. Hatta teşvik ederim..
Ama santra civarındaki çalım teşebbüslerini tartışmak gerek.. Bireysel taktiğin işe karıştığı nokta işte orası..
Arda santrada topu kaptığında eğer bir kontratak durumu varsa, yani iki takım oyuncuları Galatasaray sahasına yığılmış, rakip yarı sahada bir iki rakip oyuncu kalmışsa, adam eksiltmek ve topu kaptırma riski rahatça göze alınır. Çünkü geçtiği anda gol akını, gol pozisyonu başlayacaktır. Geçemez kaptırırsan savunman yerli yerindedir zaten, büyük tehlike yoktur. O zaman risk almaya değer..
Ama Galatasaray normal bir çıkış yapıyorsa, bu defa oyuncu kalabalığı rakip sahadadır ve Galatasaray savunması santraya çıkmış kendi yarı sahasını boşaltmıştır. Bu anda topu kaptırdınız mı, savunmanızı gafil avlatır, rakibe gol akını yapma fırsatı verirsiniz. Rakibi geçmeniz ise o saha zaten dolu olduğu için size ve takımınıza pek bir şey sağlamaz. O zaman çalım riski göze alınmaz. Çok daha az riskli ayağa pasla oyun ilerletilir.
Galatasaray'ın tam hücuma kalkmışken top kaptıran ve rakibe gol hücumu fırsatı veren, hatta asist yapan bir orta saha adamı zaten var. Ayhan.. Çok iyi oynadığı söylenen son Konya maçında tam dört asist yaptı. Trabzon maçında beli kıran üçüncü golü de o başlattı. Şimdi bir ikinci Ayhan'a daha ihtiyaç yok..
Arda santra civarında aldığı toplarda doğru kararı veremezse, büyük futbolcu olma hayalleri biter..
İki kritik maçta iki kritik gol yedirsin, bugün adını bağıran tribünler ıslıklamaya başlarlar.
İşte Hasan Şaş örnek.. Bu ülkenin gelmiş geçmiş en büyük oyuncularından biri..
Dünya üzerinde Hakan Şükür ile birlikte en ünlü iki Türk futbolcusundan da biri.. Geçen yıl Galatasaray'ın şampiyonluğunda gene Hakan'la birlikte başrolü oynayan adam.. Ama Galatasaray tribünleri ile hala barışık değil. Çünkü kaptırdığı toplar yüzünden öldürdüğü akınlar ve Galatasaray kalesinde yarattığı tehlikeler, Hakan ve Hasan'ı bitirmekte büyük fayda gören Kutsal İttifak medyasının da yaygarası ile bir nefret yarattı. Bu yıl müthiş oynadığı halde milli takıma çağrılmıyor ve medyada benden başka kimsenin umurunda değil. Kimse "Hasan niye yok" demiyor, kadroda bir yığın olmaması gereken adam varken, üstelik.
Arda, ayni yolun yolcusu olabilir.. Dikkat!!!
Dönemeç dediğim yer tam işte burası..
Arda aklını kullanırsa, Ribery palavrasını falan değil, Ronaldinho'yu geçer..
Kullanmazsa, iki yıl sonra ikinci, üçüncü lig takımlarında yer aramaya başlar kendisine, Sergen gibi..
Tercih onun..

Cok dogru seyler soyluyor ne kdar cok kızsak da bu adamı sevıyoruz :)

G.Saray Arda'yı bırakmıyor
Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, sarı-kırmızılı takımın yoğun bir maç dönemine girdiğini, başarı için bu duruma ayak uydurmaları gerektiğini söyledi.
Mecidiyeköy'deki kulüp binasında basın toplantısı düzenleyen Adnan Polat, yarın oynayacakları Ankaragücü maçının ardından ortalama 3 gün arayla 17 maç yapacaklarını kaydederek, ''Bu durum takımı doğal olarak yoracak, ama bizim yeterli kadromuz var. Başarı istiyorsak bu tempoda ayakta kalabilmemiz lazım. Teknik heyetimiz zaman zaman dinlendirmelere gidecektir'' dedi.

Teknik direktör Erik Gerets ile özel bir görüşmesinin olmadığını, ancak dün takımla bir toplantı yaptıklarını vurgulayan Polat, ''Milli takımdaki oyuncularımız sabah dönmüşler ve bir de antrenman yapmışlardı. Bir genel durum değerlendirmesi yapıp, oyuncularımızı bilgilendirdim, sorularını yanıtladım. Galatasaray takımı 3 kulvarda yarışacağının bilinci içinde. Ona göre hem fiziksel, hem zihinsel dinlenme ihtiyacı bulunan futbolcularımız olabilir. Bir yerlere gelebileceksek, bu şartlar içinde ayakta kalabilmeliyiz. Bir mazeretimiz olamaz'' diye konuştu.

-''ARDA SATILIK DEĞİL''-

Adnan Polat, medyada kendi ağzından, ''Arda'nın bonservisi 20 milyon dolar'' şeklinde yer alan ifadeleri yalanlarken, bu oyuncuyu satmayı düşünmediklerini söyledi.

Arda için belirledikleri bir bonservis ücreti bulunmadığını kaydeden sarı-kırmızlı yönetici, ''Şu anda tespit edilmiş bir bonservis ücreti yok, çünkü satmayı düşünmüyoruz. Basına yansıdığı şekilde bir beyanat vermedim. Takımda satmayı düşündüğümüz hiç kimse yok. Arda kendisi de söylüyor. O henüz bir yıldız değil, yıldız adayı. Önce sezonu aynı istikrar ve başarıyla götürsün, o zaman yıldızlığa bir adım yaklaşmış olur. Ayrıca onun için Galatasaray Kulübü'ne gelen bir teklif de yok'' şeklinde konuştu.

Polat, sezon sonunda çok sayıda oyuncunun sözleşmesinin bitecek olması konusunda ise, ''Fırsat buldukça bu oyuncularımızla görüşüp, takımda kalmalarına çalışacağız. Bu anlamda sıkıntımız yok'' dedi.

-HAKAN ŞÜKÜR KONUSU-

Hakan Şükür'ün, Moldova'ya karşı 4 gol atmasının ardından milli takımı bırakabileceğinin sinyalleri vermesiyle ilgili görüşlerini açıklayan Polat, şunları söyledi:

''Ben, Hakan'la ilgili, daha önce de dinlenmesi gerektiğini söylemiştim. Milli takımda kalıp kalmamak, Hakan ile Futbol Federasyonu ve milli takım teknik heyetinin görüşüp vereceği bir karar. Bir süre dinlenmesi halinde hem Galatasaray'a, hem de milli takıma daha çok katkısı olacağını düşünüyorum. Geçen sezon mart ayından beri yaz tatilinde de olmak üzere tüm maçlarda oynadı. Bana göre 10 günlük (A) Milli Takım kampı, dinlenmesi için iyi bir fırsat oldu. Yorgun bir Hakan 4 gol atabiliyorsa, dinlenmiş halinin neler yapabileceğini siz tahmin edin. Bana göre daha milli takıma ve Galatasaray'a çok uzun süre hizmet edecektir. Yaşının 35 olmasını önemsemiyorum. Galatasaray'da biz yöneticilere de yardımcı oluyor. Arzu ettiği kadar kalabileceğini ifade ettim.''

-''GENÇLER FIRSAT BULACAKTIR''-

Geçen sezon yıldızı parlayan Aydın'ın bu sezon forma şansı bulamadığının hatırlatılması üzerine Adnan Polat, uzun lig maratonunda tüm oyuncuların şans bulacağını dile getirdi.

Polat, ''Aydın bizim gelecekteki yıldız adaylarımızdan biri. Galatasaray'da mutlaka görev alacak. Unutmayın ki takım 26 kişi ve 11 kişi sahaya çıkıyor. Hocamızın elinde son derece genç ve kaliteli futbolcular var. Bazılarını tercih etmesi lazım. Uzun maratonda birçok sakatlık, formsuzluk ve cezalı olacaktır. O zaman diğer oyuncularımız görev alacaklar. Allah hocamıza kolaylık versin, çünkü işi çok zor. Çok değerli oyuncular içinden seçim yapmak zorunda. Kolay değil'' diye konuştu.

-FUTBOLCULARA RÖPORTAJ YASAĞI-

Adnan Polat, dün yaptığı toplantıda oyuncularına röportaj yasağı getirdiğini anlatırken, yapılacak görüşmelerin yönetim kurulu onayından geçmesini istediklerini, bunu da Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin aracılığıyla yapacaklarını sözlerine ekledi.

13.10.2006

Kaynak : AA

"Galatasaray Kaptanı Arda Turan hakkındaki transfer haberlerinin arkası kesilmiyor... İngiliz spor sitelerinin iddiasına göre Arsenal Arda için 13 milyon pound ödemeye hazır. Liverpool ise oyuncu+para teklifiyle Galatasaray'ın kapısını çalabilir.

İngiliz kaynaklı spor siteleri Arda Turan'ın menajeri Ahmet Bulut'un açıklamalarına dayandırdıkları haberlerde genç futbolcunun Arsenal ve Liverpool'un gündeminde olduğunu iddia etti."

Arda için gün geçmiyor ki yeni bir transfer haberi olması yapılmasın. Çocuğun kafasını karıştırmak için ellerindne geleni yapıyorlar. İşin üzücü yanı, Taraftarım da bu oyuna geliyor. Siz hiç duydunuzmu Gökhan Gönül için transfer haberi? yada basından birilerinin türk futbolunun hayrı için Gökhan'ın yurtdışına gitmesi gerektiğini? Hiç bir FB'li Gökhan yurtdışına gitsin demez. çünkü öncelikle kendi klübünü düşünür. Benim taraftarım ise Arda barca'da oynarsa gurur duyarım Arsenal'de oynarsa onore olurum laflarını gezdirir dillerinde. Ben arda'nın hiç bir klübe gitmesini istemiyorum. Daha takıma tam katkı verdiği bile yok. Reijkard ile piştiğinde çok daha büyük bir yıldız olacak.

Profesyonel insanlar bu işi spor için değil para için yapar. Bizde arda'ya hakettiği parayı vererek onu oynatmaya devam etmeliyiz. Türkiye de aldığı 2milyon euro'nun İngiltere'deki karşılığı 3.5 milyon pound. o parayı kolay kolayda alamayacağı muhakkak. ve bizde dahasını verebiliriz Arda'ya...

Rica ediyorum artık taraftar Arda'nın nerede oynayacağının hesabını değil, GS'a ne kadar daha hizmet edebileceğinin hesabını yapsın. eğer istedikleri, Avrupa'da başarı ise...

Benim yaklaşık yakın çevremde herkese söylediğim her geçen günde haklılığına daha çok inandığım bir düşüncem var. Gittikçe eriyen bir Arda var,(istatistikleri yazacaksınız ama neyse) ve çok açık ve net bunun tek sebebi herşeylerini kabul eden GALATASARAY TARAFTARI. Bu böyle giderse biz Arda?yı şimdiden eleştiren taraftar değil ama körü körüne savunan taraftar Arda?yı ıslıklayacak. Zaman gösterek bunu ama inşallah tersi çıkar.

Ayrıca Rijkaard?da Arda?ya kötülük ediyor. Hadi bugünü geçtim, mecburiyetten forvet oynadı ama Arda?yı serbest oynatmasını aklım almıyor. Sol kanatta rakibini 60 metre kovalayan ve kayarak topu tereyağından kıl çeker gibi alan Arda gitti yerine kendine gücü yetmeyen ağır bir Arda kaldı. Halbuki Galatasaray?ın ihtiyacı ikincisi değil. Bu Arda?ya da zarar verdi. Avrupa kulüpleri eminimki tüm istatistiklerine rağmen Alexleşen (keşke pas konusunda Alexleşse sadece) Arda?Yı değil, aslan gibi 90 dakika gidip gelen Arda?yı tercih edeceklerdir.

Başka bir forumdan renktaşımız yazmış.Katılıyorum gün geçtikce hızlanacağına daha da ağırlaşıyor.

Ali Erdem Güntepe' Alıntı:
Benim yaklaşık yakın çevremde herkese söylediğim her geçen günde haklılığına daha çok inandığım bir düşüncem var. Gittikçe eriyen bir Arda var,(istatistikleri yazacaksınız ama neyse) ve çok açık ve net bunun tek sebebi herşeylerini kabul eden GALATASARAY TARAFTARI. Bu böyle giderse biz Arda?yı şimdiden eleştiren taraftar değil ama körü körüne savunan taraftar Arda?yı ıslıklayacak. Zaman gösterek bunu ama inşallah tersi çıkar.

Ayrıca Rijkaard?da Arda?ya kötülük ediyor. Hadi bugünü geçtim, mecburiyetten forvet oynadı ama Arda?yı serbest oynatmasını aklım almıyor. Sol kanatta rakibini 60 metre kovalayan ve kayarak topu tereyağından kıl çeker gibi alan Arda gitti yerine kendine gücü yetmeyen ağır bir Arda kaldı. Halbuki Galatasaray?ın ihtiyacı ikincisi değil. Bu Arda?ya da zarar verdi. Avrupa kulüpleri eminimki tüm istatistiklerine rağmen Alexleşen (keşke pas konusunda Alexleşse sadece) Arda?Yı değil, aslan gibi 90 dakika gidip gelen Arda?yı tercih edeceklerdir.

Başka bir forumdan renktaşımız yazmış.Katılıyorum gün geçtikce hızlanacağına daha da ağırlaşıyor.
şu yorumun aynısına yakınını ben yazdım butun forum üstüme çullandınız.demekki benden daha önce arda nın durumunu görenler olmuş.arda nın kendine gelmesi lazım ve ilk günki gibi olması lazım.sadece futbol olması lazım hayatında.yoksa ıslaklamar cok yakın heberi olsun

takım ardanın sorumluluğundadır...gerektiğinde hesabını vermelidir kötü gidişin..

ben ardanın yararına olacak birşey söyliyeyim bıraksın kaptanlığı,sadece kendi ile ilgilenir ve eskiye döner..kaptanlığı hem yapamıyor hemde ağır geliyor..

Ben Arda'nın 60 metre depar atıp, gelip savunma yapmasını falan istemiyorum. Çünkü bu Arda'nın hücumda yapabileceklerinin kısıtlanmasına neden olur. Zaten öyle bir dünyada yok. Gelip 60 metre koşup top çalacak, sonra gidip ileride Messi'lik yapacak. Yok öyle birşey.

Arda fiziki olarak şuanda güçlü değil, doğrudur. Ancak Arda'yı Arda yapan 60 metre koşup top çalması değil, yürüyerek adam geçecek düzeydeki yetenekleri ve onları sergilemesidir. Bunun yanında Arda üzerindeki sorumluluğun verdiği baskı ile çok şey yapmak istiyor. Bu hem kendisine hem takıma zarar verebiliyor. Sadece bunu aşması gerekiyor.