Arda Turan

Re: 10 # Arda Turan

Eren Aydın' Alıntı:
[quote="Harun Taşkapılı":1pedeurh]Sevgilisiyle sinema salonu kapatsın..
Çikolata alsın demi o kadar paraya veya tüm kazandığını bağışlasın gecekonduda yaşasın. İzin zamanlarında da sevgilisi ile gezmesin Haldün Üstünel'in evinde otursun. Kestane pişirirler sobanın üzerinde beraber.
Özel hayatı olmasın Arda'nın bencede...[/quote:1pedeurh]
Harbiden savunmak için okadar abartıyosunuzki helal olsun.Kimse Arda nın parasının hesabını yapmıyor burda yapamazda zaten.Sinema kapatmak inan bana cok para değil.İnan bende cok rahat kapatabilirim okadar para kazanıyorum ama benim kişiliğim ona el vermez.Sinema kapatmadaki mantık nedir inan bulamıyorum.ya insanlardan sıkılıyosan o zaman dışşarı cıkma yada sevgilini kıskanıyorsan onu dışarı cıkartma.madem baş başa seyretmek istiyosun al dvd sini seyret.

Asıl siz karalamak için yoğun çaba sarfediyorsunuz. Arda sinemaya gitse rahat otarabileceğini mi sanıyorsunuz? İmza almak isteyenler fotoğraf çektirenler vs. vs.
Sevgilisini kıskandığı için filan... :) Hem vizyonda olan filmlerin dvd leri yok zaten. Eve alıp izleme şansı yok o yüzden.
Bu arada hani kamptaki futbolcular hep beraber film izlemeye filan gider ya, o zamanda salon kapatılır. Futbolcular rahat izlesin diye. Bunun sevgiliyi kıskanmakla, kişilik ile bir alakası yok. Zaten sinema kapatmanın nasıl bir kişilik bozukluğu olduğunu çözemedim. Gövde gösterisi filan mı sizce ben sinema kapatabiliyorum diye? Milyon euro alan biri kişiliği bozuk olduğu için bunu mu yapar?

kişilik bozukluğu var mı yok mu bilemem.Senin mantığında Arda nın o zaman sevgilisiyle hiçbir yere gitmemesi lazım cünkü heryerde aynı ilgiyle karsılaşabilirler.Özel hayatı beni çok ilgilendirmez ama saha içine gelirse cok ilgilendirir.Gün gectikçe eriyor futbol olarak fizik olarak değil,taraftarında sabrını taşırmaya başlıyor.

Zaten çoğu yere gidemiyor Harun kardeşim. Bu benim mantığım değil olayın aslı yani.
Ayrıca özel hayatının futbolundaki düşüşte yeri olduğunu hiç düşünmüyorum. Arda en son Kayseri'deki Estonya maçını Arda gibi oynadı, Bosna maçıyla başlayan bir durgunluğu girdi, halada tam olarak çıkamadı. O zamanlar özel hayatında bir sorun yoktu. Şimdi ise; 'Arda sinema kapattı demekki bu çocukta kişilik bozukluğu var, buda sahaya yansır.' gibi düz mantık kurmakta ben anlam göremedim ama biliyorum sizin için böyle ve kim ne derse desin Arda size göre sürekli hata yapıyor ve adam olmaz. Bu fikriniz değişmiyeceğine göre bu tartışmayı sürdürmenin çok anlamı yok.
Sadece bilinki Arda'nın sorununu çok farklı ve yanlış yerlerde arıyorsunuz. Şuanda oyununa en çok etki eden şey nerede oynadığının belli olmayışı. Ama sizin cevabınız belli, Arda kafa yapısı bozuk sadece bu yüzden oynamıyor.

Arda sezon sonunda hemen avrupa'ya gitsin,Daha önce'de dedim Türkiye'de kalırsa daha'da kötüye gidecek,Avrupa'ya giderse hem Galatasaray kazanacak ( ki benim için önemli olan o ) hem arda kazanacak.

Forumda Arda kadar para kazanıp sinema kapatmanın fazlasını yapacak o kadar kişi var ki kimse üzerine gitmesin bu kadar bu konunun...

Sinema kapatmasıda mı suç ya da kabahat yahu? Milyon dolar kazanan bir genç araba alır laf çıkar, sinema kapatır laf çıkar bu nedir Allah aşkına?

Geceleri çıkıp dağıtmamış, kızlarla sex partisi yapmamış, hovardalık yapmamış.. Ne yapmış? Efendi gibi parasını vermiş ve kız arkadaşıyla film izlemiş, herşeyde de bir olumsuzluk aramayın.. Oyununu, kaptanlığını eleştirelim ama özel hayatıyla değil, lütfen artık biraz geniş düşünelim!

Elalemin derdi nedense sizi geriyor anlayamıyorum..Size ne kardeşim ! İster sinema kapatır,ister eve kapatır..Sahadaki futbolunu eleştireceksen eleştir..Özel hayatından sanane..Nasıl yaşayacağını sana mı soracak ?

Bazıları takmış kafayı Arda'ya sallamadan duramıyor..Arda bir an önce gitsede,sizin gibi kötü niyetlilerin dilinden kurtulsa..Taş olsa çatlar insan,bu kadar çekemeyen,her adımını eleştiren insanlar oldukça,bu çocuktan ne bekleyebilirsiniz ki ?

Kolay mı bu kadar yükü taşımak..Klavyeden sallayın bakalım,nasıl olsa en kolayı o.

Tolga Kaplan' Alıntı:
Elalemin derdi nedense sizi geriyor anlayamıyorum..Size ne kardeşim ! İster sinema kapatır,ister eve kapatır..Sahadaki futbolunu eleştireceksen eleştir..Özel hayatından sanane..Nasıl yaşayacağını sana mı soracak ?

Bazıları takmış kafayı Arda'ya sallamadan duramıyor..Arda bir an önce gitsede,sizin gibi kötü niyetlilerin dilinden kurtulsa..Taş olsa çatlar insan,bu kadar çekemeyen,her adımını eleştiren insanlar oldukça,bu çocuktan ne bekleyebilirsiniz ki ?

Kolay mı bu kadar yükü taşımak..Klavyeden sallayın bakalım,nasıl olsa en kolayı o.

Abi eline sağlık...

Hem Arda'yı eleştiren hem de savunanların (sinema kapatma olayı) nedenleri aynı ama ortaya çıkan sonuç farklı yorumlanıyor.

Şöyleki Arda sinema kapattı olayı üzerinden eleştiri yapanlar bu tür bir davranışın günümüz şartlarında antipati ile karşılanacağını, daha dün 150-300 lira ile kimsenin ne olduğunu bilmediği ve Sinem'inde o zamanlar yolda görse şimdiki gibi bir empati beslemeyeceği bir durumdan ve halkın içinden gelen birisinin onlar ile içiçe olmaktan sıkılmaması onlardan kaçmaması gerektiğini düşünüyorlar haksızda sayılmazlar...

Arda'ya destek olanlarda onu rahat bırakın, istediğini yapsın onun hakkı diyorlar bu görüşte saygıya değer ama iki tarafında gözden kaçırdığı bir durum söz konusu ben Arda'nın o giyim kuşam, tavırlar, etrafı ile diyaloğu(koruma ile gezmesi) kendi kararı olduğunu düşünmüyorum imaj meykır dedikleri ''yol göstericilerin'' ne yap derse yaptığı bir konumda Arda, kendi istediği hayatı yaşadığı kanısında değilim...

İki tarafında ortak olduğunu düşündüğüm konu Sinem olaylarından(birlikteliğinden) sonra Arda'da düşüş var. Ve bu takımın kaptanı çok şey bekleniyor, ilişkisini bu kadar magazinsel ve herkesin gözü önünde yaşamamalı...

Bence bu Arda'nın da hatası.Bu kadar gündemde olmasının sebebi biz değiliz.Yani burada eleştirenler Arda'yı takip etmiyor hatasını yakalamak için.
Arda Denizli maçından sonra sorulan soruya cevap olarak kız arkadaşım derse, Beyaz Show'da Sinem Kobal'a aşk var mı sorusunun cevabının ardından salondan büyük alkış gürültü kopuyorsa ve bununla birlikte zaman zaman Arda'da düşüş oluyorsa Arda'da kendine dikkat etmeli.

Gençsin, yakışıklısın, zenginsin,yeteneklisin kabul ancak senin yapacaklarına muthaç olan 20 milyon taraftar var bunu da unutmamalı ve magazine çok malzeme vermemelidir.

Ali bey bir sentez yapmaya çalışmışsınız ama eksik yerleri var. Arda'nın saha içindeki performası Kayseri'de yapılan Estonya maçından sonra çok aşağılara indi. Bosna maçında sahada yoktu mesela. Bu sebeple Sinem'le hiç mi hiç alakası yok.
Zaten en başta Arda üzerinden iki cephe varmış gibi göstermeyede gerek yok. Burada herkes kendi fikrini savunuyor. Kimse kalıplaşmış karşıt fikirleri savunmuyor. Arda'nın performasının düşmesinin tek bir sebebi yok bana kalırsa. Ne olduysa Bosna maçı ve sonraki süreçlerde oldu. Tam olarak ne olduğunuda kimse bilemeyecek, herkes kendine göre teoriler üretecek sadece.
Yine bana göre Arda'nın şuanki sorunu mevkisizlik. Ne oynayacağı ne yapacağı belli değil. Buna bir çözüm bulunduktan sonra Arda'yı saha içinde eleştirmek en mantıklısı olacaktır.

Ali Demirci' Alıntı:
Hem Arda'yı eleştiren hem de savunanların (sinema kapatma olayı) nedenleri aynı ama ortaya çıkan sonuç farklı yorumlanıyor.

Şöyleki Arda sinema kapattı olayı üzerinden eleştiri yapanlar bu tür bir davranışın günümüz şartlarında antipati ile karşılanacağını, daha dün 150-300 lira ile kimsenin ne olduğunu bilmediği ve Sinem'inde o zamanlar yolda görse şimdiki gibi bir empati beslemeyeceği bir durumdan ve halkın içinden gelen birisinin onlar ile içiçe olmaktan sıkılmaması onlardan kaçmaması gerektiğini düşünüyorlar haksızda sayılmazlar...

Arda'ya destek olanlarda onu rahat bırakın, istediğini yapsın onun hakkı diyorlar bu görüşte saygıya değer ama iki tarafında gözden kaçırdığı bir durum söz konusu ben Arda'nın o giyim kuşam, tavırlar, etrafı ile diyaloğu(koruma ile gezmesi) kendi kararı olduğunu düşünmüyorum imaj meykır dedikleri ''yol göstericilerin'' ne yap derse yaptığı bir konumda Arda, kendi istediği hayatı yaşadığı kanısında değilim...

İki tarafında ortak olduğunu düşündüğüm konu Sinem olaylarından(birlikteliğinden) sonra Arda'da düşüş var. Ve bu takımın kaptanı çok şey bekleniyor, ilişkisini bu kadar magazinsel ve herkesin gözü önünde yaşamamalı...
durumu çok güzel özetlemişsiniz .

Burada Arda'nın hatası sorgulanacaksa ancak şu nedenden sorgulanabilir. Oda, bu konuyu medyaya sızdırmadan halletse daha iyi olurdu.

ayıp yahu!

bu kadar acımasız olmayın ne yapmış bu adam, arkadaşının sevgilisini hamile bırakıp aldırtmış mı sonra ;)

alt tarafı sevgilisine hoş bir sürpriz yapmış ne var yani hangimizde o imkanlar olsa aynısını yapmazdık?

Mehmet E. Güneş' Alıntı:
ayıp yahu!

bu kadar acımasız olmayın ne yapmış bu adam, arkadaşının sevgilisini hamile bırakıp aldırtmış mı sonra ;)

alt tarafı sevgilisine hoş bir sürpriz yapmış ne var yani hangimizde o imkanlar olsa aynısını yapmazdık?

Mesele bunu yapması değil Arda'nın son zamanlarda oluşan hayat biçimi ve onun sahadaki getirileri. Her şey kameraların önünde her şey magazinsel sürekli her konuda konuşan bir Arda ve her şeyini ortada yaşayan bir Arda. Bu onu etkiliyor o yüzden bunu daha iç dünyasında yaşasa hem kendi hem biz daha az zarar görürüz demek istiyoruz yoksa özel hayatında istediğini yaşayabilir sınır bile koymayabilir ama iş profesyonel hayatını etkileyecek noktaya geldiyse dur demeyi bilmeli ha ben bilmiyorum diyorsa da...

Alison Sudol' Alıntı:
[quote="Mehmet E. Güneş":t6trlab3]ayıp yahu!

Mesele bunu yapması değil Arda'nın son zamanlarda oluşan hayat biçimi ve onun sahadaki getirileri. Her şey kameraların önünde her şey magazinsel sürekli her konuda konuşan bir Arda ve her şeyini ortada yaşayan bir Arda. Bu onu etkiliyor o yüzden bunu daha iç dünyasında yaşasa hem kendi hem biz daha az zarar görürüz demek istiyoruz yoksa özel hayatında istediğini yaşayabilir sınır bile koymayabilir ama iş profesyonel hayatını etkileyecek noktaya geldiyse dur demeyi bilmeli ha ben bilmiyorum diyorsa da...[/quote:t6trlab3]

Alison abi ,
Arda magazinceleri arayıp gelin sinema salonu kapıyorum Sinem'le film izliycez çıkışta poz vericem mi diyo ? Yapma Allah aşkına.