Arda Turan

Re: 10 # Arda Turan

Bence bu tartısma mılletımızın ulusal mucadelere nasıl baktıgının resmıdır. Evet galatasaray onemlıdır. Ancak mıllı takımdan daha onemlıdır demek cok yanlıs ve utanılası bır ıfadedır. Arda amator ruhlu bır cocuktur. Galatasaray ın tum alt yapısının basarısıda bu amator ruhlu oyunculardan gelmektedır. Neden bızım ulkemızde kı en ıyı alt yapıya sahıp oldugumuzun en buyuk cevabıdır bu.

Dun o halde maca gıtmıs olmasıda bellıkı bır rısk tasımadıgı ıcındır. Sonucta o ayakla 30 dk macta oynadı golunu de attı. 90 dakıka da tamamladı. Bır zorlanma var ama o amerıkan alcılar tamamen koruma amaclıdır ve dıs etkenlerden ayagı %100 korur. Bence haksızlık edıyoruz. Bu dusunce de bır kaptanımız oldugu ıcın gururlanmak yerıne onu elestırıyoruz buda cok entresan olmus.

Dun son ntv de kı roportaj da cok bellıkı Arda bu milletın en sevılen en onemlı sporcusudur. Bu oyuncuda sonuna kadar Galatasaray lıdır. Tebrıkler kaptan ben senınle gurur duyuyorum.

bu sözlere inanamıyorum ya ne demek milli takımdan sonra gelir biraz insaf yahu bu kadar da olmaz yani biz Türkiye CUmhuriyetinde yaşıyoruz birileri gibi fb cumhuriyeti diye bir yer kuralım orada yaşayalım söylenilen cümleler çok ilginç gidip beni Galatasaraydan başkası ilgilendirmez demek ne demek tabiki canını verebilecek kadar seversin ama herşeyden önce Türkiye gelir ..

Sadece bilmediğimden soruyorum,Arda'nın şu andaki sakatlığı maça gitmesiyle ve bazı ani hareketleri yapması ile daha kötü duruma gelecek bir sakatlıkmı veya iyileşme sürecini uzatabilirmi bu?

Kerem BOZGEYİK' Alıntı:
Sadece bilmediğimden soruyorum,Arda'nın şu andaki sakatlığı maça gitmesiyle ve bazı ani hareketleri yapması ile daha kötü duruma gelecek bir sakatlıkmı veya iyileşme sürecini uzatabilirmi bu?
tabiki uzatmaz sadece çocuğun sakatken maça gidip eğlenmesini sindiremiyorlar arda 2hafta sonra gelecek

Öncelikle herkesin düşüncesine saygı duyun ! Benim içinde herşeyden önce Galatasaray gelir.Ama konu burda Galatasaray'danda çıkıyor.Adam sakat sakat 60 dk oynuyor (işte tam bu nokta profesyonellik dışı) sonra maça gidiyor ve bu adam Galatasaray Kaptanı !

Ama böyle devam etsin karşı yakanın oyuncularınıda görüyoruz.Olmaz bu kadarda !

Saim Karakuzu' Alıntı:
tabiki uzatmaz sadece çocuğun sakatken maça gidip eğlenmesini sindiremiyorlar arda 2hafta sonra gelecek

Saim sanırım sporcu sakatlıkları konusunda uzman doktorsun,tabiki uzatmaz diye net bir ifade kullandığına göre aksi mümkün değil diye düşünüyorum...

Yine bilmediğimden,bilgi sahibi olayım diye soruyorum Arda'nın sakatlığını ele alarak neden bu sürecin uzamayacağını bizim anlayacağımız dilde anlatabilirmisin?

İçi boş şeyler söylemekten kurtuluruz böylece...

bu çocuğun ayağı alçıda değil mi şuanda yada hiç yürümeyecek mi hiç bir yerlere gitmeyecek mi sakatken milli maça gitmesinin ne sakıncası var anlamıyorum gidip barlarda eğlense anlarım ama takımla birlikte milli maça gitmesi neden bu kadar millete batıyor anlamıyorum evet doktorum Kerem bey ve Arda turan 2hafta sonra sahalara dönecek biraz sakin olun çok yükleniyorsunuz çocuğa gerçekten milli maçta tabiki oynayacak terinin son damlasına kadar bundan kimeneki neyse ben fikrimi söyledim sonuçta siz hala Galatasarayı Türkiyenin önünde tutabilirsiniz ama Galatasaray Türkiyenin en büyük takımıdır o kadar Türkiyeden önemli değildir ..

Mustafa Yanar' Alıntı:
Öncelikle herkesin düşüncesine saygı duyun ! Benim içinde herşeyden önce Galatasaray gelir.Ama konu burda Galatasaray'danda çıkıyor.Adam sakat sakat 60 dk oynuyor (işte tam bu nokta profesyonellik dışı) sonra maça gidiyor ve bu adam Galatasaray Kaptanı !

Ama böyle devam etsin karşı yakanın oyuncularınıda görüyoruz.Olmaz bu kadarda !
bu konuyu bende anlamıyorum ama acaba sıcak sıcak hissetmedi mi noldu bilmiyorum 2kasında kopmaya yakın sakatlık az uz değil keşke Galatasaray formasıylada gösterebilse bu özveriyi tıpkı 66numaralı formayı giydiğinde gösterdiği gibi ..

Saim Karakuzu' Alıntı:
bu çocuğun ayağı alçıda değil mi şuanda yada hiç yürümeyecek mi hiç bir yerlere gitmeyecek mi sakatken milli maça gitmesinin ne sakıncası var anlamıyorum gidip barlarda eğlense anlarım ama takımla birlikte milli maça gitmesi neden bu kadar millete batıyor anlamıyorum evet doktorum Kerem bey ve Arda turan 2hafta sonra sahalara dönecek biraz sakin olun çok yükleniyorsunuz çocuğa gerçekten milli maçta tabiki oynayacak terinin son damlasına kadar bundan kimeneki neyse ben fikrimi söyledim sonuçta siz hala Galatasarayı Türkiyenin önünde tutabilirsiniz ama Galatasaray Türkiyenin en büyük takımıdır o kadar Türkiyeden önemli değildir ..

Saim ben Doktor olduğunu farkettim zaten, yoksa böyle net bir açıklama yapmak mümkün değil dediğim gibi...
Senden bir açıklama rica ettim hani öğrenelim diye,bilimsel bir açıklama;Ardanın ayağındaki sorun ve bunun iyileşme süreci,kopan bağ veya herneyse bunlar nasıl bir yapıya sahiptir,nelere dikkat etmek gerekir vs vs. diye bir açıklama...

Bu arada son dediklerinle benim sorum arasında hiçbir bağlantı yok Saim,onları nerden çıkardın,neye karşı söyledin anlamadım...Galatasaray'ın Türkiye'nin en büyük takımı olmasıyla Arda'nın sakatlığı ve iyileşme süreci arasındaki bağlantı ne?

Kerem Bey ben sizin alaycı söylediniz izlenimi doğdu bende Ardanın sakatlığı için doktorların yapması gerekenleri yapmıştır zaten ayağını kullanmasıyla bir durum yok şu anda koşması ve egzersiz dışında şu anda 1hafta tedavi süreci olur burada kopmak üzere olan bağlar için güçlendirme olur daha sonra da sanırım bir hafta bir egzersizle kendine gelir yani o kadar yürümesine engel bir durum yoktur destek alarak yürüyebilir ondan öyle dedim mesajımın son bölümü sizle alakalı değildi o şurada yazılan bazı mesajlarla alakalıydı Türkiyeyi ( malesef diyorum ) takımımızdan daha az sevmek önem vermekle alakalıydı şu yazılan bir kaç sayfada bunlarla doluydu benim demek istediğim tamamen buydu

Rijkaard, Hiddink'e çattı!

Arda?nın maçın ortalarında aldığı darbe sonrasında göz göre göre oyuna devam ettirilmesine öfkelenen teknik adamın, kurmaylarına dert yanarak ?Aksadığını gördüler. Sakatlanacağını bile bile oynatmaya devam ettiler? şeklinde öfkesini dile getirdiği iddia edildi.

SABRİ DE HEDEFTE

Sabri?nin sakatlıktan yeni çıkmasına karşılık 2 maç üst üste oynatılarak riske edildiğini söyleyen Rijkaard?ın, bu oyuncunun arzulu oynamasına da anlam veremediği ifade ediliyor. Hollandalı?nın Sabri?yle de durumunu konuşacağı belirtildi.

HOLLANDALI?DAN HOLLANDALI?YA BÜYÜK ÖFKE

Arda ve Hakan?ın Milli Takım?dan sakat dönmesi Rijkaard?ı çıldırttı. Cimbom?un hocasının, vatandaşı Hiddink?i ?Arda darbe almıştı. Sakatlanacağını bilerek oynatmaya devam etti? şeklinde suçladığı öğrenildi.

KAPTANI DA SUÇLADI

Rijkaard?ın Hiddink dışında bir diğer suçlu olarak da Arda?yı gösterdiği belirtildi. Hollandalı çalıştırıcının kurmaylarına, ?Arda?nın oyuna devam edemeyeceğini söyleyip çıkmak istemesi gerekirdi? ifadesini kullandığı vurgulandı.

kaynak: Milliyet

burada konu vatan millet sakarya 'ya dönmüş =) bu gençliği başka konularda da hep böle görmek isteriz=))

Bir Türk icin önce uluslararasi maclar gelmelidir. Bu Galatasaray'in Avrupa maci da olur, milli takimimizin maci da olur. Arda da milli takimda fedakarlik yaparak Türkiye'yi, Türk milli takimini ne kadar sevdigini, deger verdigini gösterdi. Bunda elestirilebilecek ne var anlamadim. Ha yarin Galatasaray'in Avrupa maci olsa ve Arda bu sakatliktan sonra oynayamayacak olsa anlarim da basit bir lig maci icin kritik bir milli maci feda edemem ben. Arda vatansever bir insana en yakisanini yapti fedakarlik göstererek. Burada elestirilebilecek birisi varsa o da teknik heyetin amatör ruhlu oyuncuyu sakatliktan sonra cikartmasi olabilirdi.

Ayrica Arda'nin sakatligi yürümesini, oturmasini engelleyecek bir sakatlik degil, ayaginda herhangi bir kirik da yok. Ha evde oturmus, ha tribünde oturmus ne fark eder? Gitti aslanlar gibi destek oldu 12 dev adama. Bu konuda kimse elestiremez Arda'yi.

Beni Arda'nin avukati da zannetmeyin, daha önce yeri geldiginde Arda'ya hakaret ettigim icin ceza almisligim da vardir.

Arda´ya sürekli sahip çıkarsak onu korumuş olmayız, yeri geldiğinde eleştirmeliyiz ki yaptığı yanlışları görebilsin.

Sizce Arda Galatasaray´dan yıllık 2 Milyon Euro garanti para yerine maç başına 100.000 Euro alsaydı aynı tutumu sergiler miydi, önemli olan bu. Evet milli forma hepimiz için değerlidir ama yeri geldiğinde ekmek fabrikana öncelik tanıyacaksın.

Arda bu ülkenin en çok sevilen sporcusu değildir, eğer öyle olsaydı bu kadar çok yıpratılmaya çalışılmazdı. Emre Belözoğlu´nun basına karşı yaptığı terbiyesizlikleri anımsayın ve bu iki isme karşı takınılan tavrı karşılaştırın.

Benim de geçen ay annemin ayağı alçıya alınmıştı, doktor kesinlikle bir yerlere gitmeyeceksin, çok hareket etmeyeceksin, gerekmedikçe yürümeyeceksin diye defalarca tembihledi. Ki annemin ki sadece iyileşme durumu, futbol oynamıyor, koşmuyor, ağır idmanlar yapmıyor.

Artı Emre Belözoğlu ile arkadaşlığı da zaten her zaman sindiremediğim birşey. Futbolcularımızın o herifle aynı ortamda bulunmalarına bile tahammül edemiyorum.

Biz Arda'ya Fb'liler ile arkadaş olma demiyoruz zaten.Ama bunu milletin gözüne sokarak yapma bari.EURO 2008'de gol atıyor, eliyle 5 yaparak E.B.'yi işaret ediyor.Yazın gazetelerin magazin sayfalarında görüyorum, Volkan Demirel'le sarmaş dolaş.Dün NTVSpor'da izledim.İbrahim Kutluay'la bayağı kanka olmuşlar.Yarım saat tavla muhabbeti yaptılar.Kaldı ki, Galatasaray taraftarının bu kişilere özel bir nefreti var.Tekrar söylüyorum.Arda fb'lilerle arkadaş olsun, hatta kanka, kan kardeşi falanda olsun ama bari bunları gözümüzün içine sokarak yapmasın.

Yav arkadaş, Volkan Sami Yen'de kaba etiyle top tutuyor, bizi küçük düşürmeye çalışıyor.Sonra bizim kaptanımız o adamla sarmaş dolaş oluyor.Aynı kişi Cristian kendisini ittirdi diye maçtan önce kavga çıkarıyor, İstiklal Marşı'ndan sonra Cristian'ın elini sıkmıyor.Helal olsun ne diyeyim. :(

Arkadaşlar konunun milli duygularla alakası yokki. Sakatsan çıkacaksın oyundan. Senden daha fazla yararı olabilecek birileri girer belki oyuna ve oyuna renk verir. Sakat sakat oynarsın. Neden oynarsın? Oyuncu değişiklik hakkı bitmiştir, maçın bitmesine az kalmıştır, sakatlığın daha fazla oynadığın takdirde artacak bir sakatlık değildir (omuz kol sakatlığı) o zaman maça devam edersin. Siz futbolu bilen insanlarsınız. İkinci yarı Arda'nın attığı gol dışında kaç pozisyona direk katkısı olduğunu gördünüz? Ben hatta "o sakatlık olayının etkisi yok allaha şükür, 2. yarı sahada" dedim ama arkadaşlarıma, "2. yarı Arda sahada yoktu, topu ayağında çok ezdi" dedim. Sahada olmasının iyi yanı. İsmi Arda olduğu için top ona her geldiğinde 2 kişi ona bastı. Nitekim ilk golde Arda'ya basmaya çalıştıklarından, İsmail Arda'nın hızlı pasını değerlendirdi ve ilk golün asistini yaptı.

Özetle anlatırsak. Arda aslında sakat sakat oynayarak milli takıma da zarar verdi. Oynayamıyorum deseydi Tuncay sola geçerdi, Kazım girerdi oyuna ama sistem aynen devam ederdi. Bugün Arda olmadığı için bizde Kewell oynayacak, bir şey değişmeyecek ama bu derece düşünce içinde olan oyuncu, bu durum dolayısı ile kendini sorgulamalı.

Teknik kadroya hiç değinmiyorum bile. Terim ısrarla derdi "sakat sakat hiç bir oyuncuyu oynatmam" diye. Hatta bu yüzden Avrupa şampiyonasında oynarım demesine rağmen bir çok oyuncuyu oynatmadı. Oyuncu sağlığı daha önemli diyerek. Ki Servet'i de bir çok kez oynatmadığına şahit olduk. Daha 2. maçında bir oyuncuyu sakat sakat oynatmaya çalışacak kadar acz içindeyse Hiddink, bence şimdiden bırakmalı görevi.

Sakat futbolcuların ise sokağa çıkmasına karşı değilim. Futbolcu sakatlığı farklı bir şeydir. Normal insanların sakatlığı gibi yatalak yada elden düşme durumları olmaz. Mesela Pino 1 aydır yok sakatlığından dolayı ama o ilk sakatlandığında Pino ile benim bacaklarımızı teste soksalardı kesin Pino benden sağlam çıkardı. Buraya kadar her şey doğru. Yani Arda sokağa çıkabilir. Taa ki NTV kameraları, Arda'nın ayağını gösterene kadar. Ayağı bandaj altında demekki mümkün olduğunca üstüne basma demişler. Burda Türkçüyüz milliyetçiyiz laflarına kimse girmesin. Bizde bu vatanı seviyoruz. Arda eğer ülkesini seviyorsa çıkacak Karpaty maçlarında gösterecek onu. Ülkeyi sokağa dökecek avrupada başarıları ile. Bakın bakalım Arda'dan en son ne zaman iyi performans gördük Avrupa maçında.

Resmen Rİjkaard'ın başını yemek için GS'da isteksiz, Milli takımda istekli oynuyorlar. Milli takımda yüzleri gülüyor GS'a geldiği gibi suratı asılıyor. Ondan sonra birde bana burda laf sokma çabaları Arda'ya sahip çıkmıyormuşum diye:))) Yahu beni biraz tanısanız anlarsınız. Ben Sabrinin en kötü zamanları Sabriye, şu an Aykut'a sahip çıkan adamım. Mustafaya Ayhana her zaman sahip çıkıyorum. Neden onlara sahip çıkıyorum? Çünkü en azından yapabileceklerinin tamamını yapmaya çalışıyorlar. Bazı oyuncularımız gibi milli takımda ayrı Florya da ayrı hareket etmiyorlar.Şu yabancı sınırı kalkmazsa. (Kİ kalkacak gibi durmuyor) Takıma kaliteli iki yerli oyuncunun alınması lazım ve o iki yerli oyuncu alındığı an Arda ve Servete teşekkür edilmeli ve onore edilerek törenlerle bu takımdan gönderilmeli. Yoksa GS'da her sendelemede tekrar kaosu yaşarız.

Resmen Rİjkaard'ın başını yemek için GS'da isteksiz, Milli takımda istekli oynuyorlar. Milli takımda yüzleri gülüyor GS'a geldiği gibi suratı asılıyor. Ondan sonra birde bana burda laf sokma çabaları Arda'ya sahip çıkmıyormuşum diye:))) Yahu beni biraz tanısanız anlarsınız. Ben Sabrinin en kötü zamanları Sabriye, şu an Aykut'a sahip çıkan adamım. Mustafaya Ayhana her zaman sahip çıkıyorum. Neden onlara sahip çıkıyorum? Çünkü en azından yapabileceklerinin tamamını yapmaya çalışıyorlar. Bazı oyuncularımız gibi milli takımda ayrı Florya da ayrı hareket etmiyorlar.Şu yabancı sınırı kalkmazsa. (Kİ kalkacak gibi durmuyor) Takıma kaliteli iki yerli oyuncunun alınması lazım ve o iki yerli oyuncu alındığı an Arda ve Servete teşekkür edilmeli ve onore edilerek törenlerle bu takımdan gönderilmeli. Yoksa GS'da her sendelemede tekrar kaosu yaşarız.

Sühan Abi bile böyle diyorsa Arda yavaştan toparlanmalıdır.