Arda Turan

Re: 10 # Arda Turan

Salih Coskun' Alıntı:
Kaptanligi alindi deniyor.
ultrAslan'in, Arda'nin kaptan olarak sahaya ciktigi hic bir maca gitmeyecegi söyleniyor.

Var midir acaba gerceklik payi?
Arda Ultraslan'ın çoğundan daha iyi bir Galatasaraylıdır... Onların ne haddine!!!

Hoş ben de kızıyorum sürekli gezmelerde olmasına.

Arda orada hiç bir tepki veremezdi karşılık olarak. O ortamda Galatasaray kaptanına 'ulan' demek Aziz Yıldırım'ın kalitesinin ve terbiyesinin bir örneğidir. Ayrıca buradaki diğer suçlu kesinlikle yönetimdir, Arda'nın her yaptığını ortaya çıkaran medyaya sesini çıkar(a)mayan Adnan Polat'tır suçlu.Hala gidip o insanlarla röportaj yapmaya, yayınlarına katılmaya devam etsin.Arda'nın da yanlışları vardır fakat en büyük suçlu benim gözümde yönetimdir.

Yukarıda bir arkadaş örnek vermiş, aynı durumu Adnan Polat Emre'ye yapsa ne olurdu ? Aziz Yıldırım medya ile birlikte ortalığı ayağa kaldırırdı falan filan.

Olay Aziz Yıldırım'ın ayıbıdır ama insan Arda'ya da suç bulmuyor değil. Bir değil iki değil ya

Enes Kömürcü' Alıntı:
Arda orada hiç bir tepki veremezdi karşılık olarak. O ortamda Galatasaray kaptanına 'ulan' demek Aziz Yıldırım'ın kalitesinin ve terbiyesinin bir örneğidir. Ayrıca buradaki diğer suçlu kesinlikle yönetimdir, Arda'nın her yaptığını ortaya çıkaran medyaya sesini çıkar(a)mayan Adnan Polat'tır suçlu.Hala gidip o insanlarla röportaj yapmaya, yayınlarına katılmaya devam etsin.Arda'nın da yanlışları vardır fakat en büyük suçlu benim gözümde yönetimdir.

Yukarıda bir arkadaş örnek vermiş, aynı durumu Adnan Polat Emre'ye yapsa ne olurdu ? Aziz Yıldırım medya ile birlikte ortalığı ayağa kaldırırdı falan filan.
Adnan Polat Emre'ye yapmazdı dolayısıyla A.Y' ın ortalığı ayağa kaldırmasına gerek kalmazdı...

Mazhar Ozsoy' Alıntı:
Adnan Polat Emre'ye yapmazdı dolayısıyla A.Y' ın ortalığı ayağa kaldırmasına gerek kalmazdı...
Mecazen diyorum; medyada oluşturulacak baskıyı düşünebiliyor musunuz ? Şunu vurgulamak için o örneği verdim; aynı durumu Polat onlara yapsaydı basında tam tersi bir durumda yankı bulurdu.Bu da Adnan Polat'ın otoritesizliğidir.

Enes Kömürcü' Alıntı:
[quote="Mazhar Ozsoy":d8qmxk3t]
Mecazen diyorum; medyada oluşturulacak baskıyı düşünebiliyor musunuz ? Şunu vurgulamak için o örneği verdim; aynı durumu Polat onlara yapsaydı basında tam tersi bir durumda yankı bulurdu.Bu da Adnan Polat'ın otoritesizliğidir.[/quote:d8qmxk3t]
zaten başkan başkan olsa bu adi basın ardanın üstüne bu kadar gidemezdi.

ULTRAASLAN GRUBU'NDAN ARDA AÇIKLAMASI...

"ARDA'YI PROTESTO ETMEK GİBİ BİR DÜŞÜNCEMİZ YOK"

"ARDA TURAN'IN KAPTANLIĞI VE GALATASARAY İLE OLAN GELECEĞİ YÖNETİM KURULU TASARRUFUNDADIR"

Galatasaray Kaptanı Arda Turan'ın bir açılışta Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile karşılaşması ve aralarında geçen diyalog gündemdeki sıcaklığını korurken, bu konuda UltraAslan taraftar grubu adına genel koordinatör Oğuz Altay yazılı bir açıklama yaptı.Yapılan açıklamada; "Arda Turan, bazı davranışlarından rahatsız olmamıza rağmen, göz bebeği sporcumuz ve takımımızın kaptanıdır, kendisini protesto etmek gibi bir düşüncemiz yoktur, ayrıca Arda Turan'ın kaptanlığı ve Galatasaray ile olan geleceği Galatasaray Spor Kulübü Başkanı ve Yönetimi Kurulu tasarrufundadır" denildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

"Dün Kanaltürk televizyonunda yayınlanan bir programda, Kaptanımız Arda Turan bir açılışta karşılaştığı Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı arasında geçen diyalogda "ulan" sözüne maruz kalmıştır. Sözde babacan bir tavırla söylenen bu sözü maalesef spor ahlakı çerçevesinde göremiyoruz.

Bu haber üzerine haber müdürü Serhat Ulueren'e telefonla ulaşan Levent Uzun isimli şahısultrAslan adına aradığını ve Ardanın protesto edileceği yönünde bilgi vermiştir.

Söz konusu şahısın ultrAslan yönetiminde olmadığı gibi yakın çevremizde de tanımadığımızı ve bu şahsın söyleminin ultrAslanı bağlamadığını belirtiriz.

Daha önce bir röportajımda belirttiğim Arda'yı magazin sayfalarında değil spor sayfalarındaki başarıları ile görmek istediğimiz yönündeki açıklamam, Ar da gibi yetenekli bir sporcunun hem kendisine hem Galatasaray'ımıza daha fazla yarar sağlaması yönünde bir temenniden ibarettir.

Arda Turan, bazı davranışlarından rahatsız olmamıza rağmen, göz bebeği sporcumuz ve takımımızın kaptanıdır, kendisini protesto etmek gibi bir düşüncemiz yoktur, ayrıca Arda Turan'ın kaptanlığı ve Galatasaray ile olan geleceği Galatasaray Spor Kulübü Başkanı ve Yönetimi Kurulu tasarrufundadır.

Son günlerde ultrAslan adına yapılan mesnetsiz açıklamalarda olduğu gibi bu açıklamaya itibar edilmemesini ve ultrAslan tarafından yapılacak açıklamaların sadece ve sadece benim imzam ile sadece resmi sitemiz www.ultrAslan.com'dan duyurulacağını bir kez daha deklare ederiz...

Yalnız Aziz Yıldırım'ın "Ulan Arda, sen de mi burdasın?" sözünden sonra Arda'nın "Futbol bitti, artık açılışlara katılıyoruz. dediği iddia ediliyor. Olayı izleyenlerden, işin aslını rica edebilir miyim?

Arda gene ne yapmış anlayamadım.Ne var bunda, adama konuşma yasağı verebilirsin ama evden çıkma yasağı veremezsin.O açılışta Sabri, Mustafa Sarp, Necip Uysal gibi birçok oyuncu varmış.Arda'nın da orada olması gayet doğal.

Aziz Yıldırım'ın dediği lafa da karşılık vermeden mi geçseymiş?Olur mu öyle şey, aynı camia içinde bulunduğu insan.Ayrıca Aziz Yıldırım'ın 'Ulan' ithamına karşı 'Başkanım' diye hitap etmesi de Arda'nın efendiliğini gösterir.

Bu arada o 'Futbolu bıraktım.' sözü de espriden ibarettir..

Eren Akın' Alıntı:
Arda gene ne yapmış anlayamadım.Ne var bunda, adama konuşma yasağı verebilirsin ama evden çıkma yasağı veremezsin.O açılışta Sabri, Mustafa Sarp, Necip Uysal gibi birçok oyuncu varmış.Arda'nın da orada olması gayet doğal.

Aziz Yıldırım'ın dediği lafa da karşılık vermeden mi geçseymiş?Olur mu öyle şey, aynı camia içinde bulunduğu insan.Ayrıca Aziz Yıldırım'ın 'Ulan' ithamına karşı 'Başkanım' diye hitap etmesi de Arda'nın efendiliğini gösterir.

Bu arada o 'Futbolu bıraktım.' sözü de espriden ibarettir..
İmzamı atarım..
Zaten kötü günler geçiriyoruz,basının gazıyla kaptanımızla tekrar kötü duruma düşmemek gerek.
Sahip çıkalım Arda'ya

Arkadaşalr Arda'nın nereye gittiği saat kaçta gittiği mühim değil. ama duruma göre mühim değil. Misal evde anneniz çok hasta iken siz Yakın arkadaşınızın bile olsa düğününe gidermisiniz? Düğüne gitsneiz ben " yahu yakın arkadaşı tabi gidecek" derim. Ama kafada soru işareti de olur. Ki aile bağlarınız konusunda akrabalarınızdan da sık sık eleştiri geliyorsa anneniz hasta iken bakkala ekmek almaya gitseniz farklı bakılması muhtemeldir.

Bunun dışında ardanın konumu farklı. Takımın en çok kaznaan oyuncularından ama bakın bakalım ligin ilk yarısında kaç maç oynamış? Baros, Kewell ondan fazla oynamasına rağmen burda bir sürü eleştiri geliyor. aldı parayı beleşe oturuyor diye. İddia ediyorum arda'nın yaptıkalrının aynısını Kewell yapsaydı denilenelr daha farklı olurdu. Arda sevildiğinin farkında dğeil. Bunalrı eleştiri sanıyor. gittiği açılışta sanırsınki alışveriş merkezi açıyor. Alt tarafı bir işkembeci. Daha sonra ziyarete gitse de olur yani. Arda'nın kör göze parmak sokmayı bırakması lazım. Neden sabri de oradayken ona değil de Arda'ya yapılıyor bu eleştiriler düşünmeli.

Aziz yıldırım'a yanıt vermemesi tabii ki doğru. Zaten Aziz yıldırım kendi statüsüne uygun bir şekilde samimi bir selam vermiş büyütülecek durum değil. Aziz yıldırımdan beklemediğimiz laflar değil. Arda'nın da ne olursa olsun bir kulüp başkanına yanıt vermesi yakışık almaz.

ultrAslan da açıklama yapmış levent uzun diye bir adam yakınımızda da tanıyan oyk. diye. Ama ultrAslan düşmanalrı hemen bunu fırsat bilip saldırmayı görev bilmişler. Gökmen Özdemir dün twitterda yazmış "Ultraslan Arda'ya sırtını dönecekmiş.. Ya futbolcular ellerinde "bu maç kaç bilet aldınız" pankartıyla çıkarsa sahaya!!!" bende yanıt olarak. " ya taraftar bir de sizi seyretmek için paramı verecektik!!! derse" diye yazdım. Neyse hafife alınacak konu değil ama uzatılacak konu da dğeil. Kriz yönetemeyen, futbolcusunu koruyamayan aciz sümsük bir idari oluşumun esiri olduk.

Ben Aziz Yıldırm'ın yaptığı hayvanlığın bedelini Arda'ya ödetmemek gerektiğini düşünüyorum. Ne yapacaktı yani düzgün konuş ulan mı deseydi zaten olayın sonrasında durumun farkına varınca baya bi morali bozulmuş Arda'nın. Ha orada ne işi vardı derseniz eğer o başka bir mesele tartışılır.

Bu adam ne çektiyse en yakınındakilerden çekti.Yönetiminden, taraftarından çekti.Kimse koruyamadı yapılan saçma sapan saldırılara karşı.Benim tek isteğim var kendisiyle ilgili.Çekip gitsin, Avrupa'nın en üst noktasına kadar yükselsin.Keyifle, mutlulukla seyredelim.

Arda'ya neden kızılıyor anlamıyorum.Siz Ayı görünce kükrüyor musununuz? :)Bilindik aziz ayılığıdır kamera önünde 'Ulen Arda' lafı.

Dün yine kanaltürk her zaman ki gibi kendisine malzeme yaratmak için kalitesini gösterdi.Eleştiriye bak.Arda,azize neden hemen cevap vermedi neden onu uyarmadı.Ulan 1 saniyelik olay,çocuk nasıl cevap verecek o arada.En zeki insan bile hemen cevap veremez.

İşte serhat ulueren ve çalıştığı tv resmen linç kampanyası başlattı.Yok yönetim Ardanın kaptanlığını alacak,ultrasalan dan etkili bir kişi bana mesaj attı,Arda yı protesto edeceğiz,sırtımızı çevireceğiz diye.Sonra açıklama yapıtı neyseki ultraslan böyle birşey yok diye.

Bu serhat ve tayfası Arda nın kaptanlığını almak için resmen fırsat kolluyor akbabalar gibi.Bir fırsat yakaladılar mı hemen çullanıyorlar çocuğa.Allahtan taraftar bu kuş beyinlilerin gazına gelmiyor.

Senin kaptanın bir ağırlığı olmazsa bu tür şeylerin başımıza gelmesi normaldir.Zamanında Bülent Korkmaz'a, Hakan Şükür'e kim "ulan" diye hitap etmiş?

Benim kızdığım nokta cevap vermesinden ziyade cevap veriş şekli. Tamam bir şey söylemeden geçecek hali yok ama o her zamanki laubali uslubuyla "futbolu bıraktım" bilmem ne diye esprili cevap vermesini yakıştıramıyorum. En başta bu sakatlık konusu üzerine espri yapılacak bir konu olmamalı, hele ki takım bu haldeyken. Neyse onu geçtim ama böyle şeyleri hep yapıyor Arda. Yani kaptan değil şovmen sanki. Karakteri böyle falan diyebiliriz ama ben işte bu karakteri sevmiyorum. Bir ağırlığı falan yok. Dolayısıyla böyle şeylerle de daha defalarca karşılaşabilir.

Umut Öncel' Alıntı:
Senin kaptanın bir ağırlığı olmazsa bu tür şeylerin başımıza gelmesi normaldir.Zamanında Bülent Korkmaz'a, Hakan Şükür'e kim "ulan" diye hitap etmiş?
Bülent'e,Hakan'a kimse öyle hitap edemezdi zaten onların bir ağırlığı vardı ve onlar gerçekten Galatasaray kaptanlığını hak eden kişilerdi.

Yiğit Can Yalçın' Alıntı:
Benim kızdığım nokta cevap vermesinden ziyade cevap veriş şekli. Tamam bir şey söylemeden geçecek hali yok ama o her zamanki laubali uslubuyla "futbolu bıraktım" bilmem ne diye esprili cevap vermesini yakıştıramıyorum. En başta bu sakatlık konusu üzerine espri yapılacak bir konu olmamalı, hele ki takım bu haldeyken. Neyse onu geçtim ama böyle şeyleri hep yapıyor Arda. Yani kaptan değil şovmen sanki. Karakteri böyle falan diyebiliriz ama ben işte bu karakteri sevmiyorum. Bir ağırlığı falan yok. Dolayısıyla böyle şeylerle de daha defalarca karşılaşabilir.
Aynı şekilde düşünüyorum Arda'nın konuşmaları çok laubali senin kaptanı olduğun takım kötü durumda sen kalkmış cem yılmaz vari konuşmalar yapmaya kalkıyorsun,tamam futbolu bıraktıktan sonra komedyen olmayı düşünüyor olabilir arda ama şuan Galatasaray'dan para kazanıyor ve futbolcu.

Herkes konuşulanlara takılmış da ben orada kötü niyet görmüyorum. Ortadaki samimiyet beni rahatsız ediyor. Devamlı Fenerbahçelilerin bulunduğu bir ortamda kaptanımızı görmek ben rahatsız ediyor. Ayrıca maça götürülmeyip işkembecilerde görmek de ayrı bir komedi. Bunun dışında "ulan" kelimesi ve akabindeki cevap irdelenecek bir şey değil. Gayet normal, samimiyetten doğuyor. Asıl tartışılması gereken bu samimiyet.