Arda Turan

Re: 10 # Arda Turan

Bu olay özelinde önemli değil denilebilir ancak genel olarak Arda'nın durumu,takındığı tavır bir Galatasaray'lı olarak beni rahatsız ediyor...Açıkcası uzun yıllar sonra bir Galatasaray kaptanından pekte haz etmiyorum...Bundan 1 yıl önce en sevdiğin sporcu denildiğinde ilk adını söyleyeceğim kişiydi Arda bu arada...Bu değişim nasıl oldu açıkcası bende bilmiyorum...

Arda artık futbol dünyasının sevimli sempatik çocuğu modundan çıkması lazım, ben Arda'yım en ezeli rakibimin başkanı taraftarı bile beni sever, beni zaten herkes sever triplerinden bir an önce kurtulması lazım çünkü o Galatasaray kaptanı.

Kerem'e bir yönden katılıyorum, bir yönden de katılmıyorum bu samimiyet beni de rahatsız ediyor ama orada kullanılan kelime ve üslup da çok rahatsız edici. Kimse Galatasaray kaptanı ile enseye parmak bilmem bitarafa şaplak konuşamaz.

O gün Arda'nın yapabileceği bir şey yoktu Aziz Yıldırım'ın hayvanlığı karşısında, ne yapabilirdi ki çocuk. Ama dediğim gibi bu sevimli sempatik çocuk tavırlarında herkese sevimli gelmeye çalışma çabalarından kurtulması lazım, Aziz bu hayvanlığı yapabiliyorsa bunda Arda'nın genel davranışlarının da payı büyük.

Galatasaray Kaptanısın bu şekilde davranamazsın, sen gerekirse kulübünün hakkını savunmak için herkese antipatik de geleceksin. İlla da bir şekil yapacaksan Hakan Şükür gibi ağır ol belki kimse sevmez ama herkes saygı duyar en azından.

Bende Kerem Abi'nin dediklerini yazdım aslında.Orada Aziz Yıldırım'ın "ulan" kelimesini kullanması büyük yanlış.Arda'nın yapacağı yok ama iş nasıl bu boyutlara geldi onu düşünmek lazım.Fb başkanı bizim kaptana rahatça "ulan" diye hitap edebiliyor.O samimiyeti kendisinde bulabiliyor.Bugüne kadar hangi başkan, hangi oyuncu Bülent Korkmaz'a, Hakan Şükür'e kameralar önünde "ulan" demiş?Arda kesinlikle kaptanlığı hak etmiyor.Kameralar önünde iki ağlıyor hemen tepkileri dindiriyor.(Ağlıyor derken Erman meselesini kastetmiyorum)Adam çıkmış Gençler maçından sonra sabır diyor mesela.Gelde çıldırma şimdi.Umarım en kısa zamanda Arda'yı satarız.

Adnan Polat Ntvspor yayınında Arda olayı ile ilgili, oyuncularımızın özel açılışlara ve davetlere gitmesine yasak vardı dedi. Hani Arda hiç mi dışarı çıkmayacak diye soranlar için böyle organizasyonlara katılmanın kulüp tarafından yasaklandığını bir kez daha hatırlatalım.

Yasağı delen oyuncu ise takım kaptanı. Hani herkese örnek olması gereken oyuncu. Herkesin üstünde etkisi, ağırlığı olması gereken oyuncu. Kerem Bozgeyik ağabey çok güzel demiş 1 sene önce en sevdiğim sporcu kim diye sorsalar herkesin vereceği cevap Arda iken bir oyuncu taraftarları kendisinden bu kadar soğutmuşsa oturup düşünmesi gerekir.

Emre de ordaymış işte; manevi abisi. Ulan da çekerler adama başka şeyler de...

Seviyordum, yaptıkları sevgiyi bitirdi. Nötrdüm Ardaya karşı. Şimdi mi ?

Nefret ediyorum...

Hayır ama Türkiye içinde Arda'nın boşluğunu doldurabilecek bir oyuncu yok ki.Ondan Arda satılınca ister istemez , ilk gitmelerini istediğim Ayhan ve Barış yıldızlarımız olur.

Umut Öncel' Alıntı:
[quote="Erdal Avcı":2rkcymvz]Doğru ,Arda'da satılsın Ayhan ve Barış yıldızlarımız olsun...
Biz Arda satılsın Ayhan ve Barış yıldızlarımız mı olsun dedik?[/quote:2rkcymvz]

Bu kadar orantısız tepkinin sonu oraya çıkıyor Umut.

Hala doğru tepki verebildiğimizi düşünmüyorum.Ya göklere çıkartıyoruz yada yerin dibine sokuyoruz.

Biz zaten Arda kötü futbolcu onun için gitsin demiyoruz.En azından kendi açımdan bu böyle.Adamı ne zaman görsem Fb'lilerin içinde.Madem bu kadar çok yakın arkadaşı var, Aziz Yıldırım'a "başkanım" diye hitap ediyor, buyursun gitsin o zaman.Ben böyle kaptan görmedim doğrusu.

?''Beni hiç bir zaman yalnız bırakmayan ve samimiyetime güvenen Galatasaray taraftarına çok teşekkür ediyorum.Şunu bilmenizi istiyorum ki benim ne gece hayatım var ne de başka bir şeyim. 1,5 Yıl sonra ilk defa çok sevdiğim arkadaşım Meltem'in doğum gününü kutlamak için dışarı çıktım ve saat 00.10'da mekandan ayrıldım. Yazıldığı gibi 3lerde 4lerde değildi. Birkez daha bütün samimiyetimle söylüyorum ki benim ne gece hayatım var, ne içki içerim, ne de kumar oynarım. Yaratılmaya çalışan kötü propagandalara inanmayan bütün Galatasaray taraftarlarına çok teşekkür ediyorum. Ailem olarak gördüğüm Galatasaray'ı herşeyden çok sevdiğimi herkesin bilmesini istiyorum.'' Arda Turan

Kaptanlik vasiflari olmayan bir oyuncuya sirf istiyor ve iyi oyuncu diye kaptanligi verirsen böyle olur. Burada Arda'dan cok ona kaptanligi verenler suclu. Duygusal davranildi ben dahil hemen herkes desteklemistir sanirim Arda'nin kaptanligini. Ama yanlis yapildi.

Kaptan lider olur, kaptan örnek olur, kaptan biraz daha agir basli olur vs. vs. hepimiz biliyoruz kaptanin ne gibi özelliklerinin olmasi gerektigini. Arda'da bunlarin cogu yokken ona kaptanligin verilmesi en büyük hata.

Arda'da bu vasıflar yok diye yaftalayamaz kimse.Arda daha 23 yaşında bir genç.Benden 1-2 yaş büyük bu adam.Tabiki gençlüğünü yaşayacak,eğlenecek.

Herkes Bülent Korkmaz'la ,Hakan Şükür'le kıyaslıyor yok arkadaş böyle bir dünya.Bülent'in,Tugay'ın kaptan olduu zamanın Türkiye'si ile bugünün Türkiye'si bir değil.Yaşam tarzları,futbolcu hayatları değişti kıyas değil artık bu oyuncular.

Hakan Şükür'ün gençlüğündeki skandallara dönüp bakın isterseniz.Ozamanki durumuna bugünkü gözle bakarsak Hakan'da bu vasıflara sahip değildi.Zaten sonrasında Hakan evlendi,çoluğa çocuğa kavuştu zaten cemaate mensuptu oturaklı bir yaşam kurdu öylede davrandı ama anasının karnından böyle doğmadı bu adamlar.

Arda'yı bukadar çok yıpratmayalım.Eleştiri her zaman olsun,bende yapıyorum,memnun değilim performansından ancak kendi kaptanlığını yaptığı takımın taraftarı onu yuhlarken,sevgilisine laf atarken,ayağını dışarı çıkarsa manşet yapılırken,elin densizi 'ulan ' dedi diye kendi suçlanırken ben açıkçası çokta performans beklemiyorum.

Tugay zamanında boşuna demedi 'yurt dışına giderek kendi ömrümüde futbolumun ömrünüde uzattım' diye.

Doğan Sağlam' Alıntı:
Arda'da bu vasıflar yok diye yaftalayamaz kimse.Arda daha 23 yaşında bir genç.Benden 1-2 yaş büyük bu adam.Tabiki gençlüğünü yaşayacak,eğlenecek.

Herkes Bülent Korkmaz'la ,Hakan Şükür'le kıyaslıyor yok arkadaş böyle bir dünya.Bülent'in,Tugay'ın kaptan olduu zamanın Türkiye'si ile bugünün Türkiye'si bir değil.Yaşam tarzları,futbolcu hayatları değişti kıyas değil artık bu oyuncular.

Hakan Şükür'ün gençlüğündeki skandallara dönüp bakın isterseniz.Ozamanki durumuna bugünkü gözle bakarsak Hakan'da bu vasıflara sahip değildi.Zaten sonrasında Hakan evlendi,çoluğa çocuğa kavuştu zaten cemaate mensuptu oturaklı bir yaşam kurdu öylede davrandı ama anasının karnından böyle doğmadı bu adamlar.

Arda'yı bukadar çok yıpratmayalım.Eleştiri her zaman olsun,bende yapıyorum,memnun değilim performansından ancak kendi kaptanlığını yaptığı takımın taraftarı onu yuhlarken,sevgilisine laf atarken,ayağını dışarı çıkarsa manşet yapılırken,elin densizi 'ulan ' dedi diye kendi suçlanırken ben açıkçası çokta performans beklemiyorum.

Tugay zamanında boşuna demedi 'yurt dışına giderek kendi ömrümüde futbolumun ömrünüde uzattım' diye.

Doğan, ben öyle birşey söylediğimi hatırlamıyorum. :)

Neyse konuya dönecek olursak, kimse Arda'nın yeteneğini sorgulayamaz elbet özellikle mevcut kadromuz baz alındığında. Ancak şöyle bir durum var ki yeteneği var diye hiçbir Galatasaray futbolcusu Aziz Yıldırım ile bu kadar samimi olamaz. Fenerbahçe başkanı değil bu adam sadece, başlı başına karaktersiz bir adam. Aziz Yıldırım'dan bahsediyoruz ya...

Adnan Polat bile ki Arda'nın kendi başkanı, Arda'ya ulan diye hitap etmemiştir.
Aziz Yıldırım uzun süredir medyayı da arkasına alarak Arda'yı bitirme planını uyguluyor ve buna en fazla yardımcı olan kişi Arda'nın ta kendisidir. Arda ona izin vermese ulan diye hitap edebilir mi ? Gitsin başkasına ulan desin bakalım gözlüklerini eline veriyor mu Aziz'in vermiyor mu ?

Bunu anlamak çok zor değil. Arda Milli Takım uğruna ki başında Oğuz Çetin'in olduğu Milli Takım, bunun için kendi takımını ikinci plana atmıştır. Manevi abisi, en büyük Galatasaray düşmanlarından biri olan Emre ile belki kendi takım arkadaşları ile kurmadığı ilişkileri kurmuştur.

Daha ne yapması gerekir ?

Tugay,

Bahsettiğin adam Demirören olsa doğrusun kardeşim.Ancak bu adam kendi kaptanını maç sonu dövdüren,futbolun içindeki yegane mafya olan,NATO mütahiti Aziz Yıldırım.Kusra bakma ama 23 yaşındaki birinin ne ona tepki koyma ihtimali var nede kontra yapma.Heleki bu medya arkasındayken hiç bir futbolcu bunu yapamaz.

Emre ile arkadaşlığı konusunda bende çok sinirleniyorum,o konuda her türlü eleştiri yapılabilir.

Ama bak sende diyorsun Aziz Yıldırım Arda'yı bitirme,GS camiasından koparma planı uyguluyor.Bunuda medya üstünden yapıyor.Arda haberi çıkan 10 olaydan sadece 1 inde gerçekten suçludur belkide.Benim gözümdede 23 yaşında bir adamın bu kadar hata yapma payı vardır abi.

Vallah Barcelona bile istese Arda'nın gönderilmesini istemiyorum. Biz harıl harıl yerli ararken elimizdeki en iyi yerliyi neden verelim. Bu sıralar kendisinden hiç hoşlanmıyorum. Ama GS'lı bir oyuncuya ısınmam da çok kolay olur benim. Arda gene gönlümüzdeki yeri çok kolaylıkla alır. Çünkü onda yetenek var azimde var. Aslantepe onu da şaha kaldıracaktır. 23 yaş büyük bir yaş değil insanlar hata yapabilir. Bu anlamda empati kuruyorum hak veriyorum Arda'ya. Ama çevresinde bazı akıl hocalarından da kurtulması lazım çünkü gittiği yol yol değil. Futbolda büyümek yetenekle doğru orantılı dğeil. GS kaptanı olmasına gerek yok GS'da oynamasına da gerek yok birinci lig topçususun milli tkaım oyuncususun bir ağırlığın olmalı. Her açılışa fuara gitmemen lazım. Fuara git ama konuk olarak gitme. Seni çağırmak içni kapında yatsınlar. Bu ülke böyledir Deveye diken dediğin sürece barınırsın. İyi niyetli olmayacak Arda dikine gidecek, hayatını yaşayacak ama bunun kontrolünü sağlayacak. Akıl hocalarından kurtulacak. GS taraftarı da olsa onu gördüğünde aslansın kaplansın diyenlere değil kendine inanancak kendi öz eleştirisini yapacak. GS'ı geçtim kendi içni ne yapmış son 2 senede onu düşünecek.

Doğan Sağlam' Alıntı:
Tugay,

Bahsettiğin adam Demirören olsa doğrusun kardeşim.Ancak bu adam kendi kaptanını maç sonu dövdüren,futbolun içindeki yegane mafya olan,NATO mütahiti Aziz Yıldırım.Kusra bakma ama 23 yaşındaki birinin ne ona tepki koyma ihtimali var nede kontra yapma.Heleki bu medya arkasındayken hiç bir futbolcu bunu yapamaz.

Emre ile arkadaşlığı konusunda bende çok sinirleniyorum,o konuda her türlü eleştiri yapılabilir.

Ama bak sende diyorsun Aziz Yıldırım Arda'yı bitirme,GS camiasından koparma planı uyguluyor.Bunuda medya üstünden yapıyor.Arda haberi çıkan 10 olaydan sadece 1 inde gerçekten suçludur belkide.Benim gözümdede 23 yaşında bir adamın bu kadar hata yapma payı vardır abi.

Doğancım burada Arda kadar yönetim de suçludur. Yönetim sportif başarıyı eline yüzüne bulaştırdığı gibi Galatasaray'ın lobisini,karizmasını ve duruşunu da yerle bir etmiştir. En kötü dönem diye bahsetiğimiz Rahmetli Canaydın zamanında bile Galatasaray'ın medya ve diğer yönetimler karşısında bu kadar aciz kaldığına şahit olmadım ben...

Aziz Yıldırım konusunda elindeki kuvvet olarak haklı olabilirsin ama sırf bu güce sahip diye karşısındakini aşağılama, küçük düşürme ve laubali tavırlarla davranma hakkına sahip değil asla. Madem bu kadar güçlü, vursun yumruğunu yarım asırdır alamadıkları Türkiye Kupası'nı alsınlar. Ha o kadar da değil ama gücü Arda'ya yeter dersen, Arda da sıradan bir adam değil sonuçta. Muhattap olmak istemediği kişiyle zorla görüştürülecek bir adam değil herhalde. İşin özü; Arda uzak dursa, iletişim kurmasa bu olayların hiçbiri yaşanmayacaktı. Ama Arda göz göre göre kafasının dikine gidiyor, Aziz ile yetmezmiş gibi Emre ile de muhabbetine filtre koymuyor.

Tugay Aktepe' Alıntı:
Aziz Yıldırım konusunda elindeki kuvvet olarak haklı olabilirsin ama sırf bu güce sahip diye karşısındakini aşağılama, küçük düşürme ve laubali tavırlarla davranma hakkına sahip değil asla. Madem bu kadar güçlü, vursun yumruğunu yarım asırdır alamadıkları Türkiye Kupası'nı alsınlar. Ha o kadar da değil ama gücü Arda'ya yeter dersen, Arda da sıradan bir adam değil sonuçta. Muhattap olmak istemediği kişiyle zorla görüştürülecek bir adam değil herhalde. İşin özü; Arda uzak dursa, iletişim kurmasa bu olayların hiçbiri yaşanmayacaktı. Ama Arda göz göre göre kafasının dikine gidiyor, Aziz ile yetmezmiş gibi Emre ile de muhabbetine filtre koymuyor.

Gittiği yer Emre'nin yada Aziz'in yerinin açılışı olsa haklısın abide orada bir birinin olacağından habersiz bu iki adam.Hani salt bu olay olarak bakmayalım.

Aziz Yıldım'a 'başkanım' demesindede bence çok ekstrem bir durum yok ve sizi temin ederim Bülent Kaptan'da olsa Hakan Şükür'de olsa Aziz Yıldım'a böyle hitap ederlerdi. Kaldıki buradan hepimiz için atıp tutmak küfretmek çok kolay ama yarın öbür gün sen Aziz Yıldım'la karşı karşıya gelsen bakarsın sağına soluna gördüklerin yeter sana ağzını açamazsın kardeşim.Böyle bir gerçek var ortada. Bide biz makamı ne kadar yüceltirsek yüceltelim başkanların kıyasları başkanlardır. Aziz Yıldırım GS kaptanlığını kendine kanka görüyorsa bu onun ayıbıdır.Arda bu konuda bence hiç suçlu değildir.

Ancak Sühan Abi'nin dediği gibi Arda' nın akıl hocalarını ve çevresindeki bir kaç kişiyi değiştirmesi gerekiyor.

Başta Emre Belözoğlu denen adamı çevresinden defetmesi gerekir.

Arda'nın yaptığının yarısını Sabri yapsa, şimdiye kadar ne tepkiler görürdü ki Sabri'ye de tepki verildi ama Sabri tribüne küsüp surat asmadı. Golünü attı, formaya sarıldı. Bu konuları da göz önünde bulunduralım lütfen. Arda'ya tanınan tölerans haddini aşmıştı ama kıymetini bilemedi...