Arda Turan

Kewell bu forumda en sevılen oyunculardan bırısı ama ıkı sezondur mıllı takımda döktürüyor Galatasaray'a gelınce yan gelıp yatıyor sahada yuruyecek halı yok bır havada takılıyor yada sakatım yok oram ağrıyo burdam ağrıyo dıye oynamıyor ama Kewell cok karakterlı cok profosyonell diye kral ılan edıyor ama aynı seyı Arda yapınca HAİN ilan ediliyor kewell haınlerın onde gıdenı bu soylemlere gore .

Ünlü olmak, göz önünde olmak, büyük futbolcu olmak kolay değil işte..
tüm bu krizleri de yönetebilmek lazım..
hakan şükür ne zaman böyle hareketler yapmış ki arda'nın 100 katı eleştiriliyordu..
ardanın taraftara kızmaya hakkı yok, taraftar her daim arkasında oldu.
ama karşımızdaki de peygamber değil arada off puff diyemeyecek miyiz..

arda, fenerbahçeye giderse üzülmem, emre abisine üzülmediğim gibi..
fenerbahçe formasını giymeyi kabul edecek insana ne üzülürüm, ne küfür ederim..
daha aşağılık bir durum olabilir mi kendisini galatasaraylı kabul eden için..
o formayı giyen adamı Allah kurtarsın bu saatten sonra.

bence arda hain falan değil, sadece bu yükü kaldıramıyor..
avrupaya gitmenin tam zamanı.. yaşı müsaitken, talep varken gitsin, işine baksın..
30 küsür yaşında daha olgun şekilde döner yuvasına..
Benim arzu ettiğim budur.

arda hele bir kewell duzeyine ve kariyerine gelsinde.karsilastirmayi ozaman yapariz.
ayrica bir oyuncuya hernekadar performans acisndan celiskiye dusursede milli takimda oynuyor kulubunde oynamiyor demek son derece yanlistir

sevgili ozan biz ardanin samiyende 22bin kisi ona tezahurat yaparken o bir eli kalbinde isaret parmagiylada kiz arkadasini isaret ettiginide tanik olduk..kolaydir taraftarin sevgisini kazanmak..ama bir okadarda zordur cikmak cunku taraftar sabirlidir..arda maalesef tuketti bu sabri..olay bu hainlikle alakasi yok

sevgili ozan biz ardanin samiyende 22bin kisi ona tezahurat yaparken o bir eli kalbinde isaret parmagiylada kiz arkadasini isaret ettiginide tanik olduk..kolaydir taraftarin sevgisini kazanmak..ama bir okadarda zordur cikmak cunku taraftar sabirlidir..arda maalesef tuketti bu sabri..olay bu hainlikle alakasi yok

erdem ne yaptıda arda o sabrı tüketti ? bence bız Ardayı medyanın etkısıyle tüketiyoruz !

Ozan sana katılmamak elde değil. Aziz Yıldırım medyası itinayla 2 yıldır Arda'nın üzerine oynuyor. Bizim taraftarda güya Arda'ya sahip çıkmış. Nerede çıkmış ilk düştüğünde bir tekmede biz attık adama.
Sinema bestesi filan... Arda döktürürken alkışlamak 22bin kişi bağırmak değil önemli olan. Önemli olan bugün Arda'yı herşeye rağmen bağıra basabilmek.

Arda'nın en büyük şansızlığı A.Polat'ın hala sebebini anlamadığım bir nedenden dolayı Arda'ya kaptanlık vermesi. Bütün üzerindeki yükü 22 yaşında bir çocuğun üzerine yıktı. Takımda Kewell, Neill, Ayhan gibi adamlar varken 22 yaşında birine kaptanlık vermek ancak ibra olmayacağını bile bile meydan okuyup seçime giremeyen bir aklın ürünü olabilir zaten...

Arda;Bilica gibi adamın bırıne carpıp kacmadıgı için yada Fenerlı futbolcular gıbı otel odalarında sex partılerı yapmadıgı , lugano gibi içip içip polislere artıstlık yapamadıgı Guti gibi alkol almadıgı mekanlardan cıkmadıgı,Ferrarı gıbı bir onunla bir bununla yakalanmadıgı yada hakan balta gibi elınde sıgara onunde birası yakalanmadı diyemı eleştiriliyor Hayır sadece bır sevgılısı var ve ona sınema kapatmıs jest olsun dıye yada bazı sevdıgı ınsanları kıramayıp açılıslara gittigi icin yerden yere vuruluyo kı elımızden kacsın gitsin diye DEVAM EDELIM VURALIM ARDA'ya aziz yıldrımı ve medyayı sevındırelım...

Basın gaz veriyo ayrı. Ama Arda da tripten tribe giriyo artık.

Taraftar kime sahip çıkıyo bi sahaya bakın anlarsınız. Bugün en sevilen adamlardan birisi Cana. Harika futbol oynadığı için mi?

Arda eski günlerine dönsün herşey düzelir zaten. Bu taraftar Arda ile uğraşanlara gerekli tepkiyi verecektir, vermiştir. Adnan Polat ve yönetimi gerekeni yapamamıştır ama yeni gelecek yönetim de verir inşallah. Bunların olabilmesi için Arda biraz kendine bakacak.

Hakan Şükür'ün en kötü zamanlarında bile "seni çekemeyen bütün ... suratına tükür" diye haykırdı bu taraftar. Bir başkası için yine bağırır ama önce hak etmesi lazım.

Arda'nın bu saatten sonra yapması gereken topunu oynayıp yapılan eleştirilere sahada cevap vermektir. Öyle el kol hareketleri filan çok lüzumsuz polemikler...

Futbolda gücün yeterse ayaklarını ve yeteneğini konuşturursun, eğer yetmezse; o zaman başlar eller ,kollar oynamaya,çeneler açılmaya ! Bunun örneklerini ve sonuçlarını 7 den 70 e herkes görmüştür heralde,çünkü örnekleri her dönem mevcuttu.

Futbolda gücün yeterse ayaklarını ve yeteneğini konuşturursun, eğer yetmezse; o zaman başlar eller ,kollar oynamaya,çeneler açılmaya ! Bunun örneklerini ve sonuçlarını 7 den 70 e herkes görmüştür heralde,çünkü örnekleri her dönem mevcuttu.

Serkan Bey,

Arda 13 maç 3 gol 4 asist ile oynuyor bu sezon... Sadece sakatlandı diye polemik konusu haline getirildi bilincli olarak.
4 senede ilk kez sakatlık sorunu yaşıyor bu adam...

Galatasaray taraftarı Arda'yı haketmiyor bu apaçık belli. Hep yalanlar senaryolar sustuysak biryere kadar... Türkiyedir Galatasaray diye bağırırlar ama saçma sapan haberleri bilnç altında tutup Arda'nın gerçekten ilk hatasında Ardaya tepki koyarlar.

İşin kötüsü şuan Galatasaraylılar çoğu Arda'dan nefret etme derecesine gelmiş. Bu çocuk ne yaptı bu kadar 3-4 senede ilk kez uzun zamanlı sakatlık geçirdi. Ona bile dayanamadık. Ardanın tek hatası AY'ın kendisine lan demesine bir tepki koyamayışı yada o düzeydeki bir muhabbeti kabullenmesiydi bence. EB ile arkadaşlığına birşey diyemiyorum benim de çok fanatik Fenerli arkadaşlarım var.

Arda Galatasaraylı Fenere gitmeyecek ama Emre Fbli imiş ve gitti. Yok karşı yakaya gitsin vs demek saçmalık. Avrupaya gitsin kafası rahat basından uzak başarılı olsun. Gururlanırız biz de ama gururlanmayı haketmiyoruz.

Sabri'ye s.kt.r ol git diye bağırılıyor Sabri ses etmiyor, bana göre çok yanlış ve boş bir şekilde kimisi 'sinem'alarda diye bağırılıyor Arda taraftara küsüyor. Bunu geçtim Arda'nın vucut dili söyledikleri yaptıkları eskisi gibi değil. Görüntüleri aradım ama bulamadım 2008 yılındaki Fenerbahçe maçında sol kanadı Fenerbahçe ataklarına kapatan bir Arda vardı. Kaç tane çok çaldı koştu didindi. En son fener maçında ise maç 1-0 iken Arda Baros'un bile arkasında kalıp yürüyordu görev bölgesine doğru. Top ayağına gelince olumlu şeyler yapmaya çalıştı, eyvallah ama böle olaylar çoğu şeyi belli ediyor. Biz taraftar olarak yanlış yaptık o futbolcu olarak yanlış yaptı buralara kadar geldik işte. Arda'nında sezon sonu gideceği açık. Böylede olması lazım. Kafa olarak gelişip gelir inşallah buralara.

Ben Arda'nın yeniden kazanılacağını pek düşünmüyorum. Daha doğrusu şöyle; son 8 haftada, sezon boyu bir elin parmağı kadar lig maçında forma giyen bir futbolcu kaç maçta forma giyer meçhul. Tepkiyi azaltmak için Antalya maçında kesin oynar, Trabzon maçında da oynar. Geri kalan 6 maç soru işareti...

Mert Göker abimin dediği gibi, piyasasını canlandırdı milli maçla.. Basın kendisiyle uğraşıyordu sürekli, o da basına dadanmaya başladı. Umarım sezon sonu gitmesi konusunda bir aksilik çıkmaz. Hem kulüp için hem de kendi kariyeri açısından gitme vakti geldi de geçiyor...

Yahu Arda Galatasarayda kaç maç oynadı zaten..Kimse ardaya birşey demiyor..Ne yapıyorsa kendine yapıyor..Benim umrumda bile değil yada bizim..Çünkü biz Arda galatasarayda diye Galatasaraylı değiliz yada arda Türkiye liginden giderse milli maçtan milli maça hatırlayacağım bi isim..

Hakikatten ben bile taraftarımı anlamıyorum..Bunu ardaya laf atma anlamında da söylemiyorum ve asla sevmediğim bir tarz ama allah aşkına Arda galatasarayda kendisini ona bağlatcak kaç maç çıkardı..Şu maçı ardanın sayesinde kazandık dediğimiz ne var..Ardayı tav olmamızın nedeni yetenekleri , Galatasaray jargonuyla konuşması ve Hayalperest kesmin yeni bir Metin oktay çıkarma sevdasıydı bukadar basit..Alex gibi bir adam takımından ayrılır üzülürsün Hagi futbol bıraktığında yaşadığımız gibi..Yada Taffarel..Arda takımda kalacaksada gideceksede ne olacaksa şu bir gerçekki ona gösterilen sevgi ve sabır hiçbir futbolcuya gösterilmedi gösterilmeyecekti..Metin Oktay bile ozamanların şartları gücünde bukadar sevgi görmemiştir taraftardan..Lütfen abartmayın bazı şeyleri

Yahu Arda Galatasarayda kaç maç oynadı zaten..Kimse ardaya birşey demiyor..Ne yapıyorsa kendine yapıyor..Benim umrumda bile değil yada bizim..Çünkü biz Arda galatasarayda diye Galatasaraylı değiliz yada arda Türkiye liginden giderse milli maçtan milli maça hatırlayacağım bi isim..

Hakikatten ben bile taraftarımı anlamıyorum..Bunu ardaya laf atma anlamında da söylemiyorum ve asla sevmediğim bir tarz ama allah aşkına Arda galatasarayda kendisini ona bağlatcak kaç maç çıkardı..Şu maçı ardanın sayesinde kazandık dediğimiz ne var..Ardayı tav olmamızın nedeni yetenekleri , Galatasaray jargonuyla konuşması ve Hayalperest kesmin yeni bir Metin oktay çıkarma sevdasıydı bukadar basit..Alex gibi bir adam takımından ayrılır üzülürsün Hagi futbol bıraktığında yaşadığımız gibi..Yada Taffarel..Arda takımda kalacaksada gideceksede ne olacaksa şu bir gerçekki ona gösterilen sevgi ve sabır hiçbir futbolcuya gösterilmedi gösterilmeyecekti..Metin Oktay bile ozamanların şartları gücünde bukadar sevgi görmemiştir taraftardan..Lütfen abartmayın bazı şeyleri

erdem bence bız baska arda'dan bahsedıyor olmalıyız yada ben son 4 sezondur arda adında baska bı adam seyredıyorum kosan canını dısıne takan atan attıran ardanın kazandırdıgı maçları bende SAYAMIYORUM ama olmadıgından degıl fazla olmasından ...

Eren Kardeşim çok güzel demiş.
Arda belki kendini hsta GS'lı görüyor bu taraftara saygısı olduğunu düşünüyordur ancak bu takımda Sabri gibi bir örnek varken Arda'nın GS'lılık yada taratara saygı yarıştırması mümkün değildir.

Sabri'ye son 2 yılın haricinde bu tribünler kordineli olarak küfür ediyordu adam ağzını bir kez açmadı.Her maç çıktı elinden geldiğince oynadı golünü attığnda yine taraftara koştu.Onunda sevgilisi vardı,nişanlısı oldu evlendi eşi oldu ama Sabri her sevincini ya sahadaki arkadaşlarıylayada ona küfürü layık gören taraftarıyla paylaştı.

Şimdi Arda'nın bu tür değerler hakkında yorumda bulunması ada kendini üstün görmesi bir okadar abest kaçıyor benim gözümde. Bütün bunların haricide ben Arda'yı hala seviyorum.Ona ala inanıyorum ve güçlü bir yönetimin kanatları altına girecek bir Arda'nın herkesin aklına kazılacak performanslar sergileyeceğine sonuna kadar inanıyorum.

Ama ondan ricam bu taraftar kendisine küfür edern rakip taraftarı eli göğsünde selamayarak çıkan Metin Oktay'ı, bir önceki sezon takımdan yollanmak için her türlü eylem yapılan ama UEFA kupasını çıkık omuzu ile kaldıran Bülent Korkmaz'ı, her daim medyada eleştirilmiş,taraftardan hep tepki görmüş ama her zaman armasnı öperek taraftara koşmuş Hakan Şükür'ü,yukarda bahsettiğim karakterdeki Sabri'yi görmüşken kendini büyük GS'lı görmesin,o daha çocuk...