Arda Turan

Re: 10 # Arda Turan

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Kim kimin adamlığını sorguluyor. Beğenmezsiniz, etmezsiniz ama saygı göstermek zorundasınız. Bugüne kadar Arda'nın ne terbiyesizliğini, hareketini gördük de adamlığını sorguluyoruz.

Uğur çok haklısın,bazen insan kendini tam olarak ifade edemediğinde (özelilklede böyle bir ortamda) yanlış cümleler kullanır,hataya düşer,Arda da zaman zaman bunu yapıyor.

Bazı Galatasaray taraftarı gitsin avrupaya da boyunun ölçüsünü alsın gelsin diyor,şaka gibi ya,insan bir Türk oyuncu için ve kendi altyapımızdan çıkmış bir oyuncu için bunu diyebiliyor,Arda bunu dedirtecek ne yaptı gerçekten çok merak ediyorum,herkesin iyi hasletleri vardır,kötü hasletleri vardır,ama Arda mevzu olunca basından önce biz hep o kötü hasletleri görüyoruz ki onlarda onun kişisel meselesidir.Sahada mücadele etmez,devamlı rakiplerle,rakip futbolcularla uğraşır,ona bunu tekme sallar,çirkeflik yapar o zaman bu eleştirileri anlarım.Eksik veya tam, takım için mücadele veren bir Arda görüyorum ben ve bu konuda ona çok haksızlık edildiğini düşünüyorum.

Şuan Galatasaray taraftarının en çok sevdiği oyuncu kim deseler,ilk üçte sayılacak isim Hagi'dir,kimse onun bazı davranışlarını tasvip etmiyordu ama diğer artıları ile bunları örtüyordu,Arda yaptıklarıyla örtemeyecek neler yapıyor onu anlamıyorum gerçekten ve anlamayacağım.

Abi kim ne yazmış, artık pek ilgilenmiyorum. Benim fark ettiğim birşey var. Herkes Arda'yı indirme peşinde. Arda'nın hataları yok mu? Var, hem de çok. Bu düzende kaç tane yetenek kaybolup gitti. Biri ite-kalka buraya kadar gelmiş. Buraya özgüveni ile, yeteneği ile, karakteri ile gelmiş. Yanlışları oldu, gelişimini aksatıcı hareketler de yaptı. Ama röportajda dediği gibi başında ona yol gösterecek, bilgileri verecek kişi mi vardı? Adam ne diyor? Ben 4-4-2'yi Milli Takım'da öğrendim. Bunun ötesi mi var? Bu da mı Arda'nın suçu?

Konu Galatasaray Futbol Takımı Kaptanı ise ben objektif olamam. Konu kız arakadaşı ile sinemaya gitti, lüks arabaya bindi diye adamlığını sorgulamaksa ben yokum. Performansını eleştireceksek, buyrun. Ama çocuğun kız arkadaşı, arabası, adamlığı, kaptanlığı... Hiçbirşeyi kalmadı...

Bizim görevimiz nedir? Kaptanımıza destek vermek. Bizim yaptığımız ise adamlığını sorgulamak. Bundan sonrasını konuşmaya bile gerek yok.

Eğer Böbrek Vakfı'nda gönüllü görev alan, hastalara yardım eden, Keko'ya hayatının en güzel saatlerini yaşatan, Galatasaray'ı senin benim gibi seven birinin adamlığını, karakterini sorguluyorsak...

NOT: Hangi Galatasaraylı FB maçında hocam ben sakatım, oynamam der.

Sene başında herkes Arda'nın arkasındaydı. Şimdi de karşısında. Olsun gün gelir, devran döner. Ama bir adamın performansı düştü diye, mücadelesinin düştüğünü söylememek lazım. Eğer bu takımda hala zaman zaman hücum presi görüyorsak bunun sebebi Arda'dır.

Arda'yı kim niye indirmek istesin.Sühan Abi'nin dediği bir cümle var.
Türk insanı mütavazi insanları çok sever diye.
Ne yazık ki, Arda bazen sınırı aşıyor.
Sen Galatasaray'ı düşün konuş tartış.Liverpool lafını bu sene 10 kere duydum onun ağzından.Galatasaray'ın büyüklüğünü çok iyi biliyorsa burada takımıma nasıl başarı sağlarım onu düşünsün.Galatasaray'da kazandığı başarı henüz yok.Buna konsantre olsun.

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Kone Galatasaray Futbol Takımı Kaptanı ise ben objektif olamam. Konu kız arakadaşı ile sinemaya gitti, lüks arabaya bindi diye adamlığını sorgulamaksa ben yokum. Performansını eleştireceksek, buyrun. Ama çocuğun kız arkadaşı, arabası, adamlığı, kaptanlığı... Hiçbirşeyi kalmadı...

Bizim görevimiz nedir? Kaptanımıza destek vermek. Bizim yaptığımız ise adamlığını sorgulamak. Bundan sonrasını konuşmaya bile gerek yok.

Eğer Böbrek Vakfı'nda gönüllü görev alan, hastalara yardım eden, Keko'ya hayatının en güzel saatlerini yaşatan, Galatasaray'ı senin benim gibi seven birinin adamlığını, karakterini sorguluyorsak...

NOT: Hangi Galatasaraylı FB maçında hocam ben sakatım, oynamam der.

Sene başında herkes Arda'nın arkasındaydı. Şimdi de karşısında. Olsun gün gelir, devran döner. Ama bir adamın performansı düştü diye, mücadelesinin düştüğünü söylememek lazım. Eğer bu takımda hala zaman zaman hücum presi görüyorsak bunun sebebi Arda'dır.

Uğur

Ben Arda'yı lüks arabaya bindi, kız arkadaşı ile sinemaya gitti diye kişiliğini sorgulamıyorum. Kaldı ki bunu kendi kişiliğime yakıştıramam. Benim Arda'yla sorunum her röportajında milletin üzerinden prim yapıp kendini savunması, takım bu haldeyken hala çok rahat, vurdumduymaz bir görüntü vermesi, takım bu haldeyken her röportajında yurt dışına gitmek istiyorum nidaları artması. Galatasaray kaptanına bu yakışmaz. Galatasaray kaptanı, Galatasaray kaptanı gibi davranmalı bence. Ben Arda'nın ayrıca takım üzerinde hiç bir ağırlığını göremedim. He sen nereden biliyorsun diyeceksen, bir kaptanın takım üzerinde bir ağırlığı varsa o takım sahada canını dişine takarak mücadele etmelidir, kendiside dahil(Hemde böyle zor günlerde). Oysaki bu takımda Hakan Şükür, Bülent Korkmaz kaptanlık yaptığında herkes canını dişine takarak, kanının son damlasına kadar mücadele ederek oynuyordu. Ama ben Arda'nın kaptanlığında sahada böyle bir takım göremiyorum. Hal bu iken hala Arda oraya buraya konuşup ben Galatasaray Futbol Takımı kaptanlığını layikiyle yerine getiriyorum diyorsa ben onun kişiliğinde problem ararım. Evet bunu görmek istemessin ama böyle düşünüyorum. Bende böyle düşünmeyi istemezdim ama malesef.... :oops:

Burak Barut' Alıntı:
Arda'yı kim niye indirmek istesin.Sühan Abi'nin dediği bir cümle var.
Sen Galatasaray'ı düşün konuş tartış.Liverpool lafını bu sene 10 kere duydum onun ağzından.Galatasaray'ın büyüklüğünü çok iyi biliyorsa burada takımıma nasıl başarı sağlarım onu düşünsün.Galatasaray'da kazandığı başarı henüz yok.Buna konsantre olsun.

Peki abi, neden Rijkaard'ı, bizi kötülemek, geri plana atmak, başarımızı engellemek istediğini düşünüyoruz?

Bence Emin de maksadını aşan kelimeler kullanmış. GS formasını giyen oyunculardan bahsediyoruz. Hele ki kaptanından. Adam gibi adamdır Arda. Ama şuda var daha 22 yaşında bu çocuk. Bu yüzden adamalığının muhtevasında çocuklukda var.Bu yüzden Arda'ya tavsiyem spontane konuşmaması. Bilinçli ve hazırlanmış konuşmalar yapması. Kaptanlığı çzödüm lafı ise Turgay Şeren Aslan Nihat bekdik Gündüz kılıçtan gelip Bülentlere kadar uzanan yolda tüm kaptanalrımıza saygısızlıktır. Madem bir senede çözülüyor bu kaptanlık. Takımdaki inançsızlığı neye bağlıyor kaptan? Bak Bülent korkmaz bile ne diyor? Arda ve diğer kaptanalrın, takımı alıp bir konuşması lazım diyor...

Uğur, Baros'a sorsan sakat olsa FB maçında genede oynamak ister, Keita, Gio, Elano hepsi oynamak ister. Bunlar vitrin maçalrıdır avrupa ve dünya için. Ama bir GS'lı eğer sakat ise takıma yararı olup olmayacağını düşünür. Maçı seyrettinmi bilmem ben kapalıdaydım. Arda oyuna girdikten sonra tam önümde oynadı. Yürüyemiyordu desem yeterli olur sanırım..

Arda, Kewel-Gio dahil GS'ın en önemli ve en değerli oyuncusudur. Taraftar ve yönetim ona o değeri vermiştir. Ama o ağzına pelesenk ettiği yurtdışında oynamak istiyorum laflarını bir türlü bırakmış değil. Adnan Polat başkan bile azarlamış Arda'yı.. Gerard gibi olmak istiyorum diyorsun. Onun gibi erken yaşta kaptanlık aldım diyorsun. Ama bak bakalım Gerard hiç dedimi başka klüpte oynamak istediğini? Kaldı ki klüp gidemezsinde demiyor. Sene sonu anlaş git. Kolaylık sağlarız diyor. Dikkat ediyormusunuz 4 paragraf konuştum. Arda ayaında top tutuyor yok sağ ayağı şöyle şutları şöyle demedim bile.. Bunu ben bir yerimden uydurmuyorum. Bu malzemeyi Arda hazırlıyor. Bakın bakalım Bülent Korkmaz kaç sene kaptanlık yaptı. Kaç röportajı olmuş? Hakan Şükürde Arda'nın şu anki hai gibiydi 93-94lü yıllarda. Medya şebeği olmuştu resmen. Sonra ne oldu Hakanda çöküş başladı. 2 sene kendine gelemedi. Hakan abisine sorsun medya ile ilişkileri yüzündne ne hale düşmüş hakan? Yaşı küçük lduğu için hatırlamaz o yılları çünkü..

Uzun lafın kısası. Arda'yı ben her hali ile kabul ederim. Kötü oynasada o benim Arda'm dır. Ama Arda da benim arda'm olduğunu ispat etmeli.Şark bülbülü gibi Yurtdışına gitmek istiyorum yurt dışına gitmek istiyorum diye şakımayı bırakmalı. Sanki malatyasporda oynuyor. Galatasarayda 2 milyon euro alıyor. Pazarlıkla bu 3 e de çıakbilir. 2 milyon euro demek İngilterede 4 milyon euro aldığında eline gececek para demek.. Giderse allah yolunu açık etsin. Kalırsa allah bacaklarına zeval vermesin. Ama ne olursa olsun allah önce akıl fikir versin...

Uğur YILMAZ' Alıntı:
[quote="Burak Barut":3gkmd12b]Arda'yı kim niye indirmek istesin.Sühan Abi'nin dediği bir cümle var.

Peki abi, neden Rijkaard'ı, bizi kötülemek, geri plana atmak, başarımızı engellemek istediğini düşünüyoruz?[/quote:3gkmd12b]

Ya Uğurcum, yaşın dolayısıyla ne kadar hatırlıyorsun bilmiyorum ancak Galatasaray Avrupa Kupası alırken eleştrilmeten oyuncusu yoktu neredeyse.
Popescu'nun yaşından, Bülent'in hatalarından, Hakan Şükür'ün evliliklerinden.Hepsi zamanında eleştirildi.Ama bu eleştirilerden bi başarı öyküsü doğdu.Çok açık söylüyorum ne Hagi ne Popescu ne de başka bir oyuncumuzda şu kadar ukalaca laflar duyduğumu hatırlamıyorum.

Arda 22 yaşında, eyvallah ama bence baskıyı kendi yaratıyor.Kendi malzeme veriyor ve baskı yapıyorlar diye sürdürüyor.Taraftarından da aşırı destek görüyor zaten ama sürekli Liverpool lafları falan benim hoşuma gitmiyor.Hele de son haftalara girerken.

Şunu soralım o zaman ;

Bu yıl ya da Bosna maçlarından sonra Arda Turan' ı saha içinde mi çok gördük yoksa verdiği ropörtajlarla mı ?

Arda iyi şeyler yapmayı çok isteyip kaş yaparken göz çıkaran bir insan burda herkez diyordu bu sene sonunda gitsin şimdi herkez adam avrupaya gitmek istiyorum deyince hatalı oluyor.Dememesi lazım takım şampiyonluk yolunda en kritik haftalara girmiş ama daha 22 yaşında.

Bugün için hem Arda hemde bizim için olabilecek en yararlı senaryo Arda'nın sezon sonu avrupaya satılmasıdır.Hem kulüp kazanacak hemde Arda'nın dilindeki söylemler bitecek.Şahsen benim için Arda,Hagi,Terim farkı değil, 'hedefim avrupa','ilk önce burada başarılı olup sonra avrupaya gitmek istiyorum','hedeflerim için büyük bir basamak' vb söylemi kim yaparsa yapsın bu benim hoşuma gitmiyor şahsen.

Arda'yı sağ salim emellerine ulaştıralım.Avrupada başarılı olursa göğsüm kabarır,gurur duyarım.Yok olmaz ise varsın 4-5 sene sonra geri dönsün yuvasına.İşte ozaman gerçek, bu takımın değerini tam olarak anlamış bir kaptan olur bu takım için.

Aslına Arda'yı 2 başlık altında değerlendirmek gerekir:1-Sinem kobaldan önceki performansı,2- Sinem kobaldan sonraki performansı diye.

Bence dağlar kadar fark var,yani öncesinde cok daha iyiydi.

Sercan Karabıçak' Alıntı:
Aslına Arda'yı 2 başlık altında değerlendirmek gerekir:1-Sinem kobaldan önceki performansı,2- Sinem kobaldan sonraki performansı diye.

Bence dağlar kadar fark var,yani öncesinde cok daha iyiydi.

Sinem değil de Bosna maçı desek daha doğru olur bence.

Burak Barut' Alıntı:
Ya Uğurcum, yaşın dolayısıyla ne kadar hatırlıyorsun bilmiyorum ancak Galatasaray Avrupa Kupası alırken eleştrilmeten oyuncusu yoktu neredeyse.
Popescu'nun yaşından, Bülent'in hatalarından, Hakan Şükür'ün evliliklerinden.Hepsi zamanında eleştirildi.Ama bu eleştirilerden bi başarı öyküsü doğdu.Çok açık söylüyorum ne Hagi ne Popescu ne de başka bir oyuncumuzda şu kadar ukalaca laflar duyduğumu hatırlamıyorum.

Arda 22 yaşında, eyvallah ama bence baskıyı kendi yaratıyor.Kendi malzeme veriyor ve baskı yapıyorlar diye sürdürüyor.Taraftarından da aşırı destek görüyor zaten ama sürekli Liverpool lafları falan benim hoşuma gitmiyor.Hele de son haftalara girerken.

Arda'nın hataları da var. Ama zaman zaman çok üstüne gidildiğini düşünüyorum. Buna hep arkasında olduğumuzu düşündüğümüz halde biz de varız. Buna Arda'nın bazı lafları da sebep oluyor olabilir. Ettiği bazı laflar kimine göre ukalalık iken kimine göre özgüvenden kaynaklanıyor. Ama bu zaman zaman insanlara antipatik geliyor. Arda'nın buna dikkat olması gerekiyor.

Herşey iyi giderken aksaklıklar varsa da konuşulmaz, işler kötüye döndüğünde ise haberler çıkmaya başlar, sonra başarı gelince bu haberler başarının öyküsü halini alır. Belki biz de böyle bir sürecin içindeyizdir.

Neyse umarım Arda için de bizim için de hayırlısı olur. Ama ne olursa olsun Kaptan'a biraz daha saygı göstermek, eleştirirken insaflı olmak gerekir.

Ben burda arda yı eleştirirken forumdaki çoğu arkadaş tepki vermişti.şimdi stadda yuhlanmaya başlandı tepki verilmeye başlandı.bu daha başlangıç daha da kötüsü olacak.

Nuri Karakaş' Alıntı:
gider mi kalır mı bilmem ama sundan emininim ki giderse onun yerini dolduracak herhangi bir oyuncu gözükmemektedir.ne santos ne caner ne emre çolak ne elano keita. bu saydıklarımın hiçbiri malesef ardanın yarısı bile etmez.

bir ay önce yazmışım sonra arda sakatlanmış.ve aradaki bir türlü bitmek bilmeyen a.gücü[3-0) maçı trabzonspor maçı [0-1]f.bahçe maçı[0-1] (ki bu maçta tıpkı 5 yıl önceki manisaspor-fb maçındaki gibi oynayamacak durumda olmasına rağmen büyük bir fedakarlıkla oynamış fakat bu kez tutmamıştır.)neyse sivas maçı (1-1) oynanmış; ve arda yokken dahada açıkcası arda olmadığı için sampiyonluktan epeyce uzaklaşımız.arda tekrar hazır duruma geldiği seyircisinin karsısına ilk kez cıktığında maçtada bazı bilinçsiz bir grup tarafından tepki ile karşılanmıştır.

evvet aynen böyle olmuştur.şaka gibi.. dünya üzerinde herhangi bir futbolcuya bölesi bir haksızlık yapılmışmıdır bilmiyorum. hemde bunu yapan canı kadar sevdiği takımının taraftarı..

Harun Taşkapılı' Alıntı:
Ben burda arda yı eleştirirken forumdaki çoğu arkadaş tepki vermişti.şimdi stadda yuhlanmaya başlandı tepki verilmeye başlandı.bu daha başlangıç daha da kötüsü olacak.

Harun Abi senin verdiğin tepki çok öncedendi.O zaman ben Arda'nın mücadelesini görüyordum sahada gol atamasa da asist yapamasa da.

Ama üzülerek söylüyorum ki Arda'nın aklında şuan Galatasaray değil Liverpool var.Hayırlı olsun diyelim şimdiden Arda'ya.

Arda Turan = Galatasaraylılığı her şeye rağmen sorgulanamayacak kişilik.
Sanmasınlar seni yalnız biz buralARDAyız