Basketbol Takımımızın 2009-2010 Yapılandırılması

Re: Gelecek sezon küçülüyor muyuz?

Adama sormazlar mı; Yiğit Şardan efendi takım madem küçülecek sen ne iş yaparsın, o mevkide ne işin var diye ?

Nasıl beceriksiz insanlar tarafından yönetiliyor bu kulüp aklım ermiyor. bir futbolcu eksik al, basketbola yatırım yap. bu kadar mı zor bunu düşünmek.

bu sezon basketbolda kızların ve tekerlekli sandalyedeki avrupa kupaları dışında, tüm branşlarda mahalesef çok ama çok başarısız bir sezon geçirdik, hepimiz Yiğit Beyden umut dolu açıklamalar beklerken, erkek basketbolunu yok sayacaklarını, futbolda Bülent hoca ile devam edebileceklerini söyleyerek. Sezon başlamadan bitirmiştir. Belki Bülent hoca gidecek ve erkeklerede yatırım yapılacak ama bu zihniyetle hiç birşey olmayacağı belli oldu. teşekkürler Yiğit Şardan, Adnan Polat

Bu açıklamalardan sonra hala telekom & vestel & vodafone ile birleşme olmasını bekleyen var mı?
-------------
Zihniyet ve vizyon!

Başarı için kilit noktalar bunlar.

Cumartesi yaşanan olaylar zihniyeti , bugünkü açıklamalar da vizyonumuzu (yönetimimizin) daha doğrusu vizyonsuzluğumuzu gösteriyor.

Görün bu şube kimlerin elinde, nasıl bir zihniyetin işgali altında!

Hüseyin'le anlaşma yapılacak mı merak ediyorum bu açıklamadan sonra :)

Mithat abi hani siz istediğiniz sponsoru bulabilirdiniz kulübe? Ülker'i onun için göndermeye çalışmadınız mı?

Özyerin değeri bir kere daha anlaşıldı. bu şekilde bütçenin fazlasını harcayıp seneye açıkta kalmamak gerktiğini bütçeye göre harcama yapmak gerektiğini anlata anlata yorulmuştu.

linderota verdiğin parayla Nondayla uzattığın sözleşme bedeliyle gayet iyi bir takım kurulabilirdi..herşeyi geçtim Lincolne verilen parayla 5 yıllık takım kurardın..

peki okadar loca satıldı 40-45 milyon euro gelirden bahsediliyor ne olacak bir para..

ne olursa olsun KÜÇÜLECEĞİZ hesabı yapan bir yönetim benim için biter..sen bu takımı şampiyon yapmakla mükellefsin küçültmek kimsenin haddi değil..yapamıyorsan da bırakırsın..beceremedim dersin ama yinede küçültçem demekten iyidir..

futbolda da biz geleceğe dönük yatırımlar yapacaz dedikten sonra transferleri biliyoruz..Galatasaray hedef küçültme değil büyütme yeridir..

GALATASARAYIN HİÇ BİR BRANŞINDA KÜÇÜLME KABUL EDİLEMEZ!!!

Çok merak ediyorum sayın şardan bu sene 10.000.000 usd yatırdık başarılı olamadık bu kadar parayla yapamadık bundan sonra da yapamayız en iyisi küçülelim gençlerle oynayalım mı diye düşündü

Bu tam anlamıyla BASİRETSİZLİKTİR

Bu sene bir başarısızlık varsa bunun en büyük sorumlusu yönetim yani kendileridir.Galatasaray kulübü kimsenin arka bahçesi değildir.Yapamadık beceremedik o zaman küçülelim böyle bir mantık asla kabul edilemez.Galatasaray küçülecekse ileri gidemeyecekse Sayın Yiğit Şardanın orda durmasının ne anlamı var.

İlk 4 içinde olmak diye hede mi olurmuş yeniden play off hedefiyle oynadığımız karanlık dönemlere mi döneceğiz.O zaman Dedehayır ve Şardan direkt görevi bıraksınlar onların Görevi Galatasaray Basketbol şubesini her sene her anlamda daha ileriye taşımaktır

Getir Dee brown'un geri, al yanınada bir tane iyi winner( mümkünse Gurovic gibi olmasın ) yahut geri getir fitch'i, yanına büyük bir guard al, al sana şampiyonluğa oynayacak kadro işte. yahu bu kadar zor mu bu iş ? zaten sen şampiyonluğa oynayacak kadroyu kurarsan salonunda dolar, üründe satarsın, sponsorunda sözleşmesini yileştirir... yahu ben mi çok yüzeyselim ? ya da bu işler bu kadar kolay değil mi ? bilemedim.

Kaan Can Garip' Alıntı:
Getir Dee brown'un geri, al yanınada bir tane iyi winner( mümkünse Gurovic gibi olmasın ) yahut geri getir fitch'i, yanına büyük bir guard al, al sana şampiyonluğa oynayacak kadro işte. yahu bu kadar zor mu bu iş ? zaten sen şampiyonluğa oynayacak kadroyu kurarsan salonunda dolar, üründe satarsın, sponsorunda sözleşmesini yileştirir... yahu ben mi çok yüzeyselim ? ya da bu işler bu kadar kolay değil mi ? bilemedim.
Yok Kaan yüzeysel değilsin hemen hemen senin dediğin kadar kolay başarı geldiği zamanda dediğin gibi hem para gelir hem sponsor gelir elin kuvvetli olduğu zaman her şey senin istediği gibi olur

Kaan Can Garip' Alıntı:
fitch tau ya gitti. dee ise geçen seneki gönderiş şeklinden dolayı geri gelmez

Can,

Dediklerine imzamı atıyorum.

yahu bu oly ile pana her sene çılgınlar gibi rekabet ediyorlar basketbolda. biz bunlar gibi olamadık.. ezeli rakibimizle rekabet edemiyoruz, hayret bir olay. resmen sürünüyoruz fena mı olur şöyle son maça kalan bir final serisi oynasak Fenerbahçe ile ama nerde...

Bıktırdılar. Artık ben basketbolda şampiyonluk görmek istiyorum...

Emre,

Tau'da yapamaz Fitch :)

21 yaşına geldim hala şampiyonluk göremedim bu zihniyet devam ettikçe bir 21 sene daha bekleriz..

Kerem SEÇER' Alıntı:
Mithat abi hani siz istediğiniz sponsoru bulabilirdiniz kulübe? Ülker'i onun için göndermeye çalışmadınız mı?

Şubeyi bizmi idare ediyoruz Kerem sponsoru biz bulalım,yapsınlar şubeyi özerk versinler o zaman dediklerimizi yapmassak gelir suratımıza tükürürsün.

Madem basketbol şubelerine sponsor dışından yönetimsel destek getirilemeyecek bu şubeleri lav edip özekleştirmek en doğru karar olur.En azından onun başına geçenlerin futbolla veya oradaki başarıyla işleri olmaz sadece basketbola ve kendi başarılarına odaklanırlar.

Şimdi düşünmek lazım ülkemizdeki basketbol düşünüldüğünde sponsorların ve gelirlerin nereye kadar uzanaabileceği az çok belli 10 milyon dolar civarından öte sponsor geliri toplanamaz.

Tabi klüp içinde klüpte nasıl olur soru işareti.GS başkanından baağımsız aklınca hareket eden bir başka GS ortaya çıkmamalı.Bunun için gerekli çalışmalar veya ona göre tüzük değişiklikleri yapılabilir.En kötü ihtimal seçimleri aynı zamanllarda yapılır her aday kendine yakın gördüğü bir yönetimi destekler.

Mithat Duran' Alıntı:
[quote="Kerem SEÇER":2asjpy0k]Mithat abi hani siz istediğiniz sponsoru bulabilirdiniz kulübe? Ülker'i onun için göndermeye çalışmadınız mı?

Şubeyi bizmi idare ediyoruz Kerem sponsoru biz bulalım,yapsınlar şubeyi özerk versinler o zaman dediklerimizi yapmassak gelir suratımıza tükürürsün.[/quote:2asjpy0k]

Hocam Galatasaray için hizmet illa bir sıfat mı gerektirmektedir? Madem elinizin altında hazır imkanla var;bu imkanları Galatasaray'ın hizmetine vermek için şartlar koşmak da nesi?

Bence de Ünsal üstat %100 haklı kimin elinde imkan referans güç varsa bu kulüp için kullanmalı sponsor bulabilecek durumda olan bulup en azından yönetime sunmalı elinden geleni yapmalı bence de Galatasaraya hizmet bir sıfat gerektirmez

arkadaşlar fenerbahçenin izlediği yl izlenecek genç yabancı yerli oyuncular alınacak ama 3 4 yıllık anlaşma imzalanacaklar böle adamları nerden bulcaklar merak etyorum

Küçülme derken sanırım kendilerinin beyin kapasitesine göre takım kurmaktan bahsediyorlar..

Zihniyetin liseli, lisesiz meselesinden ibaret olmadığını tekrar hatırlamamız açısından gayet faydalı oldu Yiğit beyin yaptığı basın toplantısı adını verdikleri şey..

Genç takım yapacaksak Litvanya'dan Sırplardan kısacası basketbol damarlarında gezen bir ülkeden takımı alıp buraya getirelim. Sanki tıkır tıkır işleyen altyapımız var gençlecekmişiz. Galatasaray'ın en üst kademesinde siyaset had safhaya gelmiş belli.