Boston Celtics

Chris Bosh oynamazsa şansları eşit görüyorum, oynarsa eleniriz diye düşünüyorum.. Oldukça yıprandık bir önceki seride. Ama iyi yönden bakarsak, konferans finaline yükselmemiz başlı başına büyük bir başarı oldu. Sezon başında Play-Off dışında bile kalabilir diyenler olmuştu takım için ama iyi toparladı yaşlı kurtlar. Tabi finale çıkmamızda Rose'un sakatlığındaki payı da es geçmemek lazım, keza sakatlanmasa yarı finalde noktalardık sezonu..

Bizim oyunculara gelirsek, Ray Allen ve Michael Pietrus'un vereceği katkılar oldukça önemli. Pierce-Rondo-Garnett-Bass dörtlüsünün bi standartı oturdu zaten. Yukarıda söylendiği gibi Ray Allen yokları oynuyor uzun zamandır, bu seride adam akıllı katkı vermesi şart.. 2 numara pozisyonunda Bradley veya Allen'dan birinden katkı almamız lazım.. Umarım bazı oyuncular performanslarının üstüne çıkar da sürprizi gerçekleştirip konferans şampiyonu olabiliriz..

Çok iyimsersin Can :)

Standart performans veriyor dediğin Brandon Bass-Paul Pierce-Rajon Rondo üçlüsünü sahadan usturayla kazıdılar bugün.

Standart performans veriyor dediğin Brandon Bass-Paul Pierce-Rajon Rondo üçlüsünü sahadan usturayla kazıdılar bugün.

bi boston taraftarı degilim üstüne üstlük takım kimyalarını hiç sevmem lakin dün gece rondo bırak usturayı direkt samuray kılıcıyla oynadı :D vasat bir rotasyonla maçı alabilirlerdi ama vasat denebilecek dahi bir rotasyonları yok...

Bu sezon içi, Spurs'ün yaptığı hamleleri bizim yapmamız gerekiyordu. Onlar bench'i kuvvetlendirip şampiyonluğun bir numaralı adayı haline gelirken, biz allaha emanet, gittiği yere kadar götürüyoruz bu kadroyla. Düne dair tek üzüntüm Rondo oldu. Gel gelelim, doğuda finale kim çıkarsa çıksın, Spurs karşısında şampiyonluk şansları olduğuna ihtimal vermiyorum. Es kaza oradan Thunder çıkarsa bir ihtimal...

Erdalcım bugün de 4ünden 3ü Miami'yi sahadan kazıdı. Senin kadar üstün basketbol bilgim yok ama basketbolun değişken bir oyun olduğu konusunda hem fikirizdir kanımca :)

Seriye gelirsek, ilk 2 maçtan birini alamadığımız için pek şansımız olacağını sanmıyorum. Seriyi ne kadar uzatabileceğiz bakalım..

Yalnız hakemlere değinmeden geçemeyeceğim. Her orta kararda taktirleri Miami'den yana kullanıyorlar. Miami pota altında çalınmayan faulleri , çok rahat Celtics pota altında çalabiliyorlar. Bu gece allahtan süre yetmedi hakem abileri maçı verecekti yoksa..

7jlzg.jpg

Boston adım adım finale gidiyor önlerinde son maç kaldı.Miami hala Lebron ve Wade dışında skor katkısı yapacak oyuncu bulamadı 6. maçtada işleri zor.Boston tecrübesiyle 6 maçı alır ve finale çıkar diyorum.

2 gündür iple çektiğimiz maç fiyasko gibi bitiyor.
Kaptan'a 4/18 yakışmadı, çok ruhsuz oynadı.

Karşıda da Lebron diye bir adam var, ne attıysa girdi bugün.
İlk yarı bir ara üst üste 12 şutun tamamını basket yaptı.
Kısaca ne attıysa girdi...

Sadece bu maç için demiyorum, genel olarak bu seriyi düşününce Lebron'un artık kesinlikle yüzüğü hakettiğini düşünüyorum. Ama gel gelelim öyle bir Heat var ki ortada, Lebron bugün standart bir oyun oynasa belki Celtics şu fiyasko oyunuyla bile kazanabilirdi maçı. Bütün takım (Wade de dahil) Lebron'a veriyor topu, ne yaparsa allah kerim modunda. Bizi bu seride elemeleri çok anormal olmayacak ama ilerleyen sezonlarda hem daha diri, hem takım oyunu hem de Rose gibi bir guarda sahip Bulls karşısında bu manteliteyle işleri çok zor. Hele karşı tarafta psikopata bağlayan Thunder karşısında ne yapacaklar merak konusu.

Son olarak Lebron'u gerçekten kutlarım bu oyunundan ötürü, belki de en konsantre maçını oynadı..

Lebron çatlak seslere çok sert cevap vermiş.Sanırım bütüne yakını sayı olmuş.Tebrikler lebron en azından takımına bir şans daha kazandırdığı için.Ancak bu çok sevinilecek bir durum olmamalı sadece bir yıldız ile nereye kadar olabilir Wade bile sefilleri oynuyor maçlar aslında Lebron-Boston Celtics şeklinde geçiyor.Belki Miami bir maç daha kazanır ve finale çıkar ancak orada çok daha zorlanırlar.

Bostonda Pierce ve Garnet çok etkisiz oynamış biraz daha yüzdeli oynasalar maça ortak olabilirlermiş.Son maç gerçek bir final olacak artık kimin kazanacağını bekleyip göreceğiz.

Bu takımın birlikte oynadığı son maçtı. Zira önümüzdeki sezon mucize birşey olmazsa KG ve Ray Ray olmayacak. Her sene biraz daha yaşlandılar denildi, pilleri bitecek denildi, hatta en son bu sezon Play-Off dahi yapamaz denildi ama sonuna kadar götürdüler her zaman. Bu kadro belki sadece 1 şampiyonluk kazandı ama 5 sezon içinde yaşattıklarıyla gerçek bir örnek oldular. Yaşı gibi yüreği de büyük olan oyunculara herşey için teşekkürler...

http://www.youtube.com/watch?v=yrSBP6Zh4kU

Kevin Garnett - 3 yıl için 34 MD
Brandon Bass - 3 yıl için 20 MD
Jason Terry - 3 yıl için 16 MD
Jeff Green - 4 yıl için 36 MD

Bizden 9 MD isteyip 3 MD'ye Heat'e kaçan Ray Ray'e de selam çakalım.

KG kaldı ya, o bize yeter...

Kevin Garnett - 3 yıl için 34 MD
Brandon Bass - 3 yıl için 20 MD
Jason Terry - 3 yıl için 16 MD
Jeff Green - 4 yıl için 36 MD

Bizden 9 MD isteyip 3 MD'ye Heat'e kaçan Ray Ray'e de selam çakalım.

KG kaldı ya, o bize yeter...

Boston Taraftarının Ray Allen'ın Miami'ye gidişini hainlik olarak yorumlamasını anlayabiliyorum.

Ancak unuttukları bir durum var, veya görmezden geldikleri. Boston 2 seneden beri her fırsatta Ray'i takas etmek için piyasada dolandı, Big Three'nin en dışlanan elemanı olmasına izin verdi. Bunun yanında Rondo ile yaşadıkları sıkıntı da var. Ray Allen belki Boston'da kalsa iyi olabilirdi ama bunca konu geçtikten sonra, hep ilk gözden çıkartılacak adam gibi gözüktükten sonra Ray niye gitti, demek de pek doğru değil. Bunca olayın üstüne Miami'ye giderek selamı çakan Ray Allen oldu.

Sevgili Uğur, Ray Ray'in bahsettiğin dönemlerle şu anki kontratı arasında dağlar kadar fark var. O dönemler Ray'in yüksek bir kontratı vardı ve bu takımın en pahalı üçlüsünden biriydi. PP ve KG'nin takas edilmesinin mümkün olmadığı bir ortamda Ray Ray'in takaslarda adının çıkması anormal bir durum değildi haliyle. Nitekim bu dedikodular nerdeyse 3 yıldır konuşulan birşeydi, sonradan hortlamadı. Birde şöyle düşünelim, bu konuda o kadar eleştirilen Celtics yönetimi yeri geldi Ray Ray ve Perkins arasında tercih yapmak zorunda kaldı ve Perkins'i yedi. Nitekim bu transfer sezonunda da çok uğraştılar kendisini takımda tutmak için ama o bizim 6 MD teklifimizi 9 MD'ye yükseltmeye kalkıp, gitti 3 MD'ye Heat'e imza attı. Neyse yolu açık olsun...

Sevgili Uğur, Ray Ray'in bahsettiğin dönemlerle şu anki kontratı arasında dağlar kadar fark var. O dönemler Ray'in yüksek bir kontratı vardı ve bu takımın en pahalı üçlüsünden biriydi. PP ve KG'nin takas edilmesinin mümkün olmadığı bir ortamda Ray Ray'in takaslarda adının çıkması anormal bir durum değildi haliyle. Nitekim bu dedikodular nerdeyse 3 yıldır konuşulan birşeydi, sonradan hortlamadı. Birde şöyle düşünelim, bu konuda o kadar eleştirilen Celtics yönetimi yeri geldi Ray Ray ve Perkins arasında tercih yapmak zorunda kaldı ve Perkins'i yedi. Nitekim bu transfer sezonunda da çok uğraştılar kendisini takımda tutmak için ama o bizim 6 MD teklifimizi 9 MD'ye yükseltmeye kalkıp, gitti 3 MD'ye Heat'e imza attı. Neyse yolu açık olsun...

Kontratlar arasında ciddi bir fark var, doğrudur. Ancak benim vurgulamak istediğim, Ray Allen böyle anlarda gözden çıkarılması en kolay oyuncu olarak görüldü. Ve öyle yada böyle bu adamı her fırsatta takas dedikodularının içine soktular ve bu tartışmaların içinde tuttular. Durum böyle iken Ray Allen gibi kariyere sahip bir oyuncunun bundan alınması gayet doğaldır. Bir sistem, bir takım kurulmuş. Bu Big Three'de her fırsatta dışta kalan, takas dedikodularına adı karışan adam Ray Allen oluyor. Bu insanı rahatsız eder. Ray Allen da demek ki daha önce yaşananları unutmadı ve böyle bir tavır sergiledi. Bir de sene içerisinde çıkan Rondo haberleri vardı. Ray de bunları değerlendirip, kafasının daha rahat olacağı, kendini daha iyi hissedeceği, aile vs. nedenlerle Miami'yi seçti..