Bugün...

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.

norm-ender-100-yil-cumhuriyet-marsi-parla-sozleri-202230-20231028.jpg

Boğaz'daki geçiş töreni muhteşemdi. Videolardakinden çok daha farklı. İnsan iliklerine kadar hissediyor. Eğer imkânınız varsa gitseydiniz keşke. Gökyüzündeki jetlerin gösterisine ve denizdeki donanmanın ihtişamına ve görkemine bakınca insan bir kere daha gurur duyuyor Türklüğüyle, ordusuyla, askeriyle. Gerçekten çok şanslıyız böyle bir orduya sahip olduğumuz için. Allah her daim onları da bizi de korusun ve muzaffer kılsın. Nice uzun Cumhuriyetli senelere !

Denizbank Banka Müdürü'nün yaptığı açıklamalar çok ilginç. Aralarında Arda Turan, Selçuk İnan, Emre Belözoğlu ve Fatih Terim gibi isimlerle enteresan bir para işine girmiş. Arda'nın 13.9M elden para teslim edip dolandırılmasına herkes çok şaşırdı ama Fatih Terim için söyledikleri daha da ilginç. Verdiği paranın çok çok fazlasını sürekli zorla istediğini söylüyor. Üstelik kadın darp edildiğini ve evinin basılıp silah çekildiğini söylüyor defalarca.

Şu an Bursa'da inanılmaz bir fırtına var,böylesini hayatım boyunca hiç görmedim,resmen korkuyorum,bu kasım ayı her anlamda kabus gibi geçti,sürekli cumartesi - pazar günleri lodos oldu,sık sık şiddetli yağışlar oldu,ben yağmuru ve lodosu hiç sevmeyen biriyimdir,umarım sağ salim bunuda atlatırız,atlatacağız.

Çocukluğumdaki en stresli maçta; 2001-2002'deki Ankaragücü maçında yarattığı gol için Emre Aşık'a keyifli bir iletişim çerçevesinde yüz yüze teşekkür ettiğim gün. :)

Son düzenleme:
29 Ekim 2023 ve o hafta Akdeniz'deki enerji kaynaklarına. 29 Aralık 2023 ise Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılına. Böyle ertelemeli bir yumuşak güç çalışması meydana geldi.

7 Ekim Hamas saldırısında israilliler katliama uğramadı mı? Bunu anmayı yasaklamak asıl vicdanlara sığmaz. Bu konuda taraf olmamızı gerektiren bir yasa yokken bu ülkede yabancıların düşünce özgürlüğü yok demek olan tutuklama da neyin nesi? Laik bir ülke dindaşlık yapmaz! İsrail katliamına da Hamas katlimina da tepki gösterir ve tepki gösterene aynı duruşu gösterir.

7 Ekim Hamas saldırısında israilliler katliama uğramadı mı? Bunu anmayı yasaklamak asıl vicdanlara sığmaz. Bu konuda taraf olmamızı gerektiren bir yasa yokken bu ülkede yabancıların düşünce özgürlüğü yok demek olan tutuklama da neyin nesi? Laik bir ülke dindaşlık yapmaz! İsrail katliamına da Hamas katlimina da tepki gösterir ve tepki gösterene aynı duruşu gösterir.

İnsan önce bir araştırır. Ben cidden inanamıyorum. Bütün Avrupa halkı ve Dünya halkları Filistin soykırım yapıyor diyor. Ama içimizdekiler hayır Hamas katliam yaptı diyor. Nasıl bir kafa yapısı bu?

Diğer İsrailli oyuncu Safuri'ye niye bir şey demiyoruz. Yam Madara neden birşey yapılmıyor. Çünkü susuyorlar. Müslüman bir ülkede, başka bir Müslüman halkına kimse öyle hadsizlik yaparak SOYKIRIMI savunamaz. Burası muz cumhuriyeti değil. Soykırımı öven kim varsa cezasını çeker.

Son düzenleme:

İnsan önce bir araştırır. Ben cidden inanamıyorum. Bütün Avrupa halkı ve Dünya halkları Filistin soykırım yapıyor diyor. Ama içimizdekiler hayır Hamas katliam yaptı diyor. Nasıl bir kafa yapısı bu?

Diğer İsrailli oyuncu Safuri'ye niye bir şey demiyoruz. Yam Madara neden birşey yapılmıyor. Çünkü susuyorlar. Müslüman bir ülkede, başka bir Müslüman halkına kimse öyle hadsizlik yaparak SOYKIRIMI savunamaz. Burası muz cumhuriyeti değil. Soykırımı öven kim varsa cezasını çeker.

Senin attığın linklerin hepsinden haberim var. İddialar üzerinden giderken bile yanılıyorsun. Hamas bir saldırı düzenlememiş gibi yazmışsın. Aklımla alay etme benim! İsrail saldırı sonrası kendi vatandaşını bile gözden çıkarabilecek bir ülke. Bu iddialar da bu yönde zaten. Sırf hamaslıları daha çok vurabilmek için neredeyse hedef gözetmeksizin ateş etmişler. Ancak zaten o konser alanı saldırıya uğrarken öldürülenler ve kaçırılıp tecavüz edilenler dahi malum. Tek terörist saldırı o konser alanına da olmadı elbette oradakileri de mi İsrail yaptı. Böyle olsa Hamas ben yapmadım der merak etme senden önce. O saldırıyı planlayanlar mumkün olan en yüksek zararı vermek istediler ve belli ölçüde başardılar. O günden sonra olanlar içinse İsrail adına insanlık dışı eylemlerdir. Benim için İsrail terörist devlet ve Hamas da terörist örgüt. Al birini vur ötekine ama olan sivillere oluyor.

Ayrıca kerdeşim İsrail soykırım yapıyor diye orada suçsuz yere ölen siviller şeytanlaşmadı! Hamas'ın yaptığı katliam orada halen duruyor. Herkes yaptığından tarih nezdinde sorumlu kılınmaya devam edecek.

Ayrıca burası çoğunluğu müslüman olduğunu söyleyen(resmi olarak ben de öyleyim kimlikte ama ateistim. ) ülke, müslüman ülke değil. Devletimizin dini yok laik bir ülkede yaşıyoruz sözde de kalsa. Soykırım nerede hangi halka yapılırsa yapılsın söz söylemeliyiz. Senin gibi sadece kendinden olanları koruyan insanlar kendilerini nedense iyilik timsali sanıyorlar. Bu kafa bizi ilkesiz bir muz cumhuriyeti haline getirdi asıl. Benim ülkemin göbeği Filistin ile kesilmedi. Onları desteklerim ama aksi bir şey söylenince de bunu diyenler suçludur demem diyemem. Dünyada bir haksızlık varsa bu benim ve ülkemin çıkarınaysa sorun yok değilse insanlık nerede haykırışları hiç samimi olmuyor.

Son düzenleme: