Burak Elmas Yönetimi ve Basketbol

Bütçenin çok yüksek olduğunu sanmıyorum 2-2,5 milyon değil de 2,5-3 milyon dolar bandında olabilir çok çok.. Bunu demek için bile gelecek yabancıları görmek lazım. Bost ile ilgilenen EL kulüpleri Monaco, Asvel falandır onlar 300 civarı önerilmiştir diyelim 400 civarına çözdük demek ki.
Yine de 1m euro fazla bütçe ayirabilseydik çok daha garanti bir kadro kurabilirdik. Blackmon Melo'dan, Alex Perez yada Langston Hall Bost'tan 100-150 bin $ fazlasına anlaşmıştır en fazla. Kim kaça anlaştı bilmeyince yorum yapmak zor tabi.

Rıdvan Okben Ege ve 3 yıllık kontrat alan Göksenin alacağı ücretler Yiğit Can Korkmaz Muhammed Baygül Egemen Berkan vb. isimlerden anlamlı miktarda düşüktür umarım. Aksi halde düşüşte olan (Rıdvan Okben belki de Sipahi) potansiyel yerlileri almanın beklemenin ne anlamı kaldı.

Melo ile Blockmon arasında 100-150k fark olabilir ama Melo lehinedir bence. Bost da Perez'den fazla alacaktır diye düşünüyorum. Hall için birşey diyemem BŞ görece erken anlaştı talep ettiğine direkt evet demiş de olabilirler

Melo ile Blockmon arasında 100-150k fark olabilir ama Melo lehinedir bence. Bost da Perez'den fazla alacaktır diye düşünüyorum. Hall için birşey diyemem BŞ görece erken anlaştı talep ettiğine direkt evet demiş de olabilirler
Ben hala en az 4 milyon dolar ayirdigimizi düşünüyorum yabancılara ortalama 500 bin dolar versek 6 yabancımız olsa 3 milyon dolar vermiş oluruz yerlilere de 1 milyon doları paylaştirsak ki ki bu 1.5 da olabilir ciddi bütçemiz olduğunu gösterir

Furkan Bost'un bile 500 altı aldığını söylemişti Aldığımız Pivotun 500'e yaklaştığını bile sanmıyorum.Maccabi dışındaki Winner League takımlarından gelen oyuncular çok nadir istisnalar dışında zaten abartı rakamlar almıyor. Geçen sezon Winner ligin en öne çıkan oyunlarından biri olan Hamiltona 225 civarı verdik deniyordu örneğin. Aldığımız ve anlaşmaya yakın olduğumuz söylenen uzunlar 200-300 k civaridır bence Bost ile Melo ise 350-450 civarı. Tabi benimkiler tamamen tahmin bir bilen aydınlatırsa güzel olur 😬

Furkan Bost'un bile 500 altı aldığını söylemişti Aldığımız Pivotun 500'e yaklaştığını bile sanmıyorum.Maccabi dışındaki Winner League takımlarından gelen oyuncular çok nadir istisnalar dışında zaten abartı rakamlar almıyor. Geçen sezon Winner ligin en öne çıkan oyunlarından biri olan Hamiltona 225 civarı verdik deniyordu örneğin. Aldığımız ve anlaşmaya yakın olduğumuz söylenen uzunlar 200-300 k civaridır bence Bost ile Melo ise 350-450 civarı. Tabi benimkiler tamamen tahmin bir bilen aydınlatırsa güzel olur 😬
Bu dedikleri euro olabilir ama dolara çevirince benim dediğim rakama gelir diye düşünüyorum 450bin euro desek 550 bin dolar eder ki biraz daha fazla olabilir diye düşünüyorum

Benimkiler tahmin ama dolar üzerinden tahminlerim ☺️. Furkan 500 altı derken bir duyumu var gibi idi ama o da dolar cinsinden yazmıştı. Hamilton için geçen sene geçen 225 k rakamı da dolardı. ABD'li oyuncular dolar üzerinden anlaşma yapıyor zaten genellikle.

Benimkiler tahmin ama dolar üzerinden tahminlerim ☺️. Furkan 500 altı derken bir duyumu var gibi idi ama o da dolar cinsinden yazmıştı. Hamilton için geçen sene geçen 225 k rakamı da dolardı. ABD'li oyuncular dolar üzerinden anlaşma yapıyor zaten genellikle.
Benim duyduğum bütçe olacak gailba 4.5 milyon dolar olacak denmişti ki transferler kalite olarak bakarsak basketbol sampiyonlar ligi final adayı takımların bütçesi ki bence alınan kişilerin kalitesi final adayı yapar bence geçen sene çok özel bir sene idi ona göre düşünmemek lazım

İyi transferler yapıldığı doğru da oyuncu bazında tahmin ettiğiniz yıllık ücretler olduğunu sanmıyorum.Geçen sene ile bu sene arasında dolar üzerinden maliyetler açısından bir fark olduğunu sanmıyorum. Pandemi etkisinden bahsediyor iseniz pandeminin global ekonomi üzerindeki olumsuz etkisi devam ediyor. İngilterede vaka sayıları tekrar arttı. Bizde de artmaya başladı sonbaharda yeni bir pik olacak muhtemelen. Bütçenin 4,5 milyon dolar olduğunu hiç sanmıyorum sonuçta ikimizinki de tahmin neticede daha duyuma dayalı birşeyler bilen okuyunca yazar inşallah sanırım

İyi transferler yapıldığı doğru da oyuncu bazında tahmin ettiğiniz yıllık ücretler olduğunu sanmıyorum.Geçen sene ile bu sene arasında dolar üzerinden maliyetler açısından bir fark olduğunu sanmıyorum. Pandemi etkisinden bahsediyor iseniz pandeminin global ekonomi üzerindeki olumsuz etkisi devam ediyor. İngilterede vaka sayıları tekrar arttı. Bizde de artmaya başladı sonbaharda yeni bir pik olacak muhtemelen. Bütçenin 4,5 milyon dolar olduğunu hiç sanmıyorum sonuçta ikimizinki de tahmin neticede daha duyuma dayalı birşeyler bilen okuyunca yazar inşallah sanırım
Sonbaharda seçim var muhtemelen seçim sonrası pik yapar corona diye düşünüyorum en geç kasım başı seçim olacak ona göre planlama yapılıyordur gs yönetiminde bürokrasi de çok kişi var futbolda durgunluk bundan zaten önümüzü görmek istiyorlar bakalım

Mesela Eurocup'u aldığımız sene harcadığımız para 6 milyondu. Lasme 1, McCollum 800, Dorsey 500, Sinan 800, Green 300, Micov 550-750, Schilb 600-700 civarıydı. Davis, Jerrels vardı bir de. Trimble ve Bost'un ücreti 500'ün altındadır. Kravish 250-300k civarındadır muhtemelen. Diğer yerlilerin pek bir maaliyeti yok Rıdvan 1 milyon TL, Göksenin indirim yaptı, Ege de muhtemelen 1 milyon TL civarındadır. Geçen sene Motum 400 alıyordu mesela GS'den. 4,5-5 milyonlar imkansız bu paralara. Taş çatlasın 3,3-5'tur

Başkan Basketbol A.Ş ile ilgili soruya, Burak Elmas: "Basketbol A.Ş'yi yönetim kuruluna sunup, devreye geçireceğiz ama daha şirket kurulmadan NEF ile birlikte geleceğimizi kurmaya çalışıyoruz."diye açıklama yaptı.

Şimdi Sports Digitale'de Erinç, Sinan ve Kerem'in yaptığı programı izledim. Basketbol şubesi için söyledikleri yüzümü güldürdü. İki şube için de birden fazla sponsor anlaşmalarının tamam olduğu ve açıklanacağı. Altyapı için önemli bir atılımın olduğu.
Beklediğim hamleler bunlar. Sürdürülebilir ve sağlam bir yapı kurulması.

Son düzenleme:
Salon projesi çok önemli, umarım en kısa zamanda gerçekleşir. Salonun stadyumun yanında olması maç günü gelirleri için ve takım bütçesinin artışı anlamında da çok avantajlı. Başkan ve basketbol yönetiminin salon projesine bir an önce başlaması gerekiyor.

Salon projesi ancak kulübün içinden birileri el atarsa olur. Bir Murat Ülker yok bu kulüpte ve olsa da engel olmak için o genel kurul her şeyi yapar. Nihayetinde yönetimde neden zengin olmak zorunda, neden çevresi geniş insanlar olmak zorunda diye saçmalayan üyelere sahip.