Bütçe ve Sponsorluk

Gecen yil ülker'in fenerbahce icin ayirdigi bütce 30 milyon euro'ydu . Biz 8.4 milyon euro'yu '3 yıl' icin alacagiz.. Yaşasın tarihin en büyük sponsorluk anlasmasi . Pantolonun paca boyundan bir haber adamlari kulup baskani yapmanin dayanilmaz hafifligi.

Bu adamlar resmi sitemiz oldugunu bilmiyor bence. Yahu biz basketdergisi gibi sitelerden bilgi kovalamak zorunda miyiz? Resmi siteyi kullansaniza, twitter gibi bir nimet var, taraftari bilgilebdirsenize oradan!

Liv tarafından Galiba son yıl sembolik br bedel verildi ben 1 milyon denildiğini hatırlıyorum ama kim nerede dedi emin değilim.Sponsor bulamayıp ortada kalınca mecbur kalındı

Bu sponsorluk haberi ilk çıktığında yıllık 3,5 milyon euro olacağı söylenmişti. Şimdi yıllık 2,8'e düşmüş.

Liv tarafından Galiba son yıl sembolik br bedel verildi ben 1 milyon denildiğini hatırlıyorum ama kim nerede dedi emin değilim.Sponsor bulamayıp ortada kalınca mecbur kalındı

Ergin hoca sitem ederek 5m €dan 1m € ya dusurduler demisti bir konusmasinda. Ayni konusmada ÜNAL Başkanı basketbol şubesine sahip çıkmaya cagirmisti.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu yönetimin bizleri ahmak yerine koymasına şaşırmadım. Yine herzamanki gibi farkli anlayıslar farkli dusunceler icersindeler. 3 yıl kalacağını söylüyor sn. Özbek . Bu demek oluyorki bu klubü düze cikaracagım ayağina 3 yıl daha geriye göturecegim. Yalanlarımla sizleri oyalayacagim.
İnşallah 3 yıl icinde klup cok da geri gitmez. Sonra Ünal Aysal gibi biri gelsin de tekrar toparlasın takimi barıs özbeklerden vs. vs.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kurulan kadro 5.5 milyon dolar civarında. 3.1 milyon dolarını sponsor, yönetimimiz de zahmet edip 2.4 milyon dolarını karşılamış. Bu sürekli böyle devam edeceğine göre en az 3 yıl düşük bütçeli takımlar kuracağız demektir. Bu şekilde büyümek mümkün değil.

Can Topsakal Odeabank'ın bu sene 3 milyon, seneye 2,4 milyon, diğer sene de 3 milyon vereceğini söylemiş. Artararak devam etmesi daha mantıklı değil mi? Seneye neden azalıyor?

Diyelim ki bu sezon tüm sportif hedeflerimize ulaştık. Ligde ve Eurocup'ta şampiyon olduk. (inşallah) Elimizdeki kontratlar hep 1 senelik... Sene sonu bu oyunculara ciddi teklifler geldiğinde nasıl elimizde tutacağız? Bütçenin üstüne koyarak gitmezsek, her sene sıfırdan takım kurmak zorunda kalırız.

Can Topsakal Odeabank'ın bu sene 3 milyon, seneye 2,4 milyon, diğer sene de 3 milyon vereceğini söylemiş. Artararak devam etmesi daha mantıklı değil mi? Seneye neden azalıyor?

Diyelim ki bu sezon tüm sportif hedeflerimize ulaştık. Ligde ve Eurocup'ta şampiyon olduk. (inşallah) Elimizdeki kontratlar hep 1 senelik... Sene sonu bu oyunculara ciddi teklifler geldiğinde nasıl elimizde tutacağız? Bütçenin üstüne koyarak gitmezsek, her sene sıfırdan takım kurmak zorunda kalırız.

Muhtemelen borçlar yüzünden günü kurtarabilmek için böyle bir ayarlama yapılmıştır.Bütçemiz her daim açık ama geçen seneki gelir gider dengesizliği çok çok büyüktü bunun bedelini bir süre ödeyeceğiz malesef.

Bu arada odeabank erkek takımına sponsor olmasa yıllık 2 milyondan kadın takımına yine sponsor olacak mıydı ?

Muhtemelen borçlar yüzünden günü kurtarabilmek için böyle bir ayarlama yapılmıştır.Bütçemiz her daim açık ama geçen seneki gelir gider dengesizliği çok çok büyüktü bunun bedelini bir süre ödeyeceğiz malesef.

Bu arada odeabank erkek takımına sponsor olmasa yıllık 2 milyondan kadın takımına yine sponsor olacak mıydı ?
Kadın takımı konusu benim de merak ettiğim bir konu... Odeabank ile 5 yıllık 10 milyon euroluk bir anlaşma imzalanmıştı. Şimdi o anlaşma iptal oldu heralde... Yeni bir sponsor da ufukta görünmüyor. Bir ara Mektebim Okulları denmişti. O da olmadı heralde...

Kadın takıma sponsor bulmak erkek takımından daha zordu. Keşke Odeabank kadın takımı ile devam etseydi de, erkek takımına başka sponsor bulunsaydı.

bekara karı boşamak ne kadar kolay hadi olsanıza sponsor o kadar kolaymı bu devirde sporson bulmak futbol takımları zor sponsorluk hatta sponsorsuz devam edenler varken şükredelim halimize