Carlos Arroyo

Sezon sonu +2 daha imzalayıp 38-39 yaşına kadar tutmalıyız. Yaşlandıkça daha mi iyi oynuyor bilemiyorum. Türkiye'deki ikinci senesi ilk senesinden, bu sezonu da ikinci senesinden daha verimli.

Sezon sonu oturulup sözleşme imzalanmalı. Sözleşme süresini de Arroyo'nun keyfine göre yazalım. İsterse 45 yaşına kadar oynasın ama oynasın yani. Bana göre Avrupa'nın en özel 5 oyuncusundan biri Arroyo.

Her zaman dediğim gibi yine diyorum: onu izlerken Tony Parker'ı izliyorum sanki. Zekâsıyla, top kontrolüyle, 'ben burdayım' diyişiyle, orta mesafeleriyle, pivotlarımızı oynatmasıyla tam bir Tony Parker gibi.

Sadece basketbol takımımızın değil, kulüp tarihimizin gelmiş geçmiş en değerli yabancı sporcularından. Saygılar sana usta, eline, aklına, emeğine sağlık...

50 Yaşına kadar imzalayalım oldu olucak.

Sene sonu kesinlikle gitmelidir.Avrupa'da yavaş kalıyor mükemmel oyuncu ama avrupa seviyesinde artık iş yapamıyor.Ona endeksli oynuyoruz.
Langford'u almalıyız.

Avrupa seviyesin de iş yapamıyor demek ya maçları izlemiyorsunuz anlamına geliyor yada arroyo ya özel bir kininiz var. Oynadığı oyun herkesce kabul görüyor ve beğeniliyor zaten bunu istatistikleriyle de görüyoruz nasıl iş yapamıyor diyorsunuz anlamıyorum.

Avrupa seviyesin de iş yapamıyor demek ya maçları izlemiyorsunuz anlamına geliyor yada arroyo ya özel bir kininiz var. Oynadığı oyun herkesce kabul görüyor ve beğeniliyor zaten bunu istatistikleriyle de görüyoruz nasıl iş yapamıyor diyorsunuz anlamıyorum.

Maçların hemen hepsini izliyorum Arroyo iyi fakat tek başına oyun oynanmaz elinde eriyen toplar son 4-5 saniyede zorlama ile atılıyor.Girerse girer.
Hücum aksiyonlarımız kilitleniyor. Bu sene aliağa , Telekom , Banvit , Kuban ve kaybettiğimiz çoğu maçta Arroyo durdu takım oynamadı burda suç arroyo'da değil ama FB Futbol takımındaki Alex gibi Arroyo as Değil skorer oynamalı takımı yönetmek değil yardımcı olmalı yaşından dolayı çok yük biniyor.
Langford
Arroyo
Gordon rotasyonu efsane olur.Örneğin Langford'un dinamizmi Gordonun çevikliği ve sert savunması ile Arroyo'da rahatlamış olur.

Maçların hemen hepsini izliyorum Arroyo iyi fakat tek başına oyun oynanmaz elinde eriyen toplar son 4-5 saniyede zorlama ile atılıyor.Girerse girer.
Hücum aksiyonlarımız kilitleniyor. Bu sene aliağa , Telekom , Banvit , Kuban ve kaybettiğimiz çoğu maçta Arroyo durdu takım oynamadı burda suç arroyo'da değil ama FB Futbol takımındaki Alex gibi Arroyo as Değil skorer oynamalı takımı yönetmek değil yardımcı olmalı yaşından dolayı çok yük biniyor.
Langford
Arroyo
Gordon rotasyonu efsane olur.Örneğin Langford'un dinamizmi Gordonun çevikliği ve sert savunması ile Arroyo'da rahatlamış olur.

kesinlikle katılmıyorum sözlerinize,arroyo gününde olan şutörleri,dominant olan pivotları hep sıcak tutmuştur,bahsettiğiniz maçların tamamını izledim hepsindede her oyuna sokmaya çalıştı diğer oyuncuları ama baktı olmuyor kendisi insiyatif aldı,bence sezon sonunda kişisel sorun vs olmadığı takdirde kalması gereken açık ara 1.ci oyuncudur Carlos..

Langford durunca da Milano durur, Spanoulis durunca Oly diye bir takım kalmıyor.

Arroyo kalmalı yanında Gordon ve Jerrels tarzında 2 tane 1-2 numara bulunmalı.

Transfer konuşurken takımın bütçesini de göz önünde bulunduralım. Öyle kadrolar var ki bu başlıkta bütçemizin iki katı kadar.

Planinic gelsin illa felan iyi ki Türkiye'ye geldi de ne olduğunu herkes gördü. Yoksa O'nun üzerinden de Hoca'ya giydirilirdi.

Şimdi de Calathes'i istiyenler var. Ben Hoca'nın sistemine uyan bir guard olduğunu düşünmüyorum.

Langford Hoca'nın sistemine uyar. Ama gelmesi zor. Ben de Spanoulis, Rodriguezi istiyorum.

Arroyo kesin kalmalı ama tek olmamalı. Engin'i aldık takıma, ki kaderinin Barış Ermiş ile aynı olduğunu düşünüyorum, ama hocanın gördüğü yok. Sinan aynı şekilde. Sene başında iyi bir yerli rotasyonumuz var dedik ama kullanmadı Ergin Hoca.
Barış gitti Antep'e her maç +10 sayı +5 asist herkesi yendiler... Engin gitse yine aynısını yapar biliyoruz ne kadar yaratıcı olduğunu.

Bana göre Arroyo-Engin bile yeter ama ya bilmediğim şeyler var Engin'le ilgili (belki istenen düzeye gelmedi oyunu) ya da hocanın problemi var.

Euroleuage seviyesinde zorlanıyor bunu görmek zor olmasa gerek herkese saygı duyuyorum fakat Arroyo kalsada Yanına dinamik ve sakatlık sorunu yaşamamış avrupa'lı bir Oyun kurucu alınmalı bence.
Ama Arroyo üzerine takım kurmak yanlış olur.
Arroyo Yardımcı olmalı tüm yük ona binmemeli.

Şuç arroyo da değil dedikten sonra arroyo gitsin avrupa iş yapamıyor diyorsun . Arroyo her maç arkadaşlarına yardımcı oluyor ancak ona ayak uyduran oyuncular çıkmıyor maalesef bu yüzden arroyo da inisiyatifler alıyor . Tek başına 35 dk oynayan bir oyun kurucu her maç maksimum oyun sergileyemez yaşı ne olursa olsun bu sene onu 10-15 dk kadar her maç dinlendirseydik eğer ondan daha iyi verim alırdık kaldı ki bu şekilde bile müthiş bir katkı sağlıyor. Seneye arroyo yu dinlendirecek ve yardımcı olacak oyuncularla devam etmeliyiz arroyo her zaman ilk sıraya yazılması gerekiyor .

Herkesi anlıyorum Arroyo'nun oyun zekasına diyecek birşey yok ama Arroyo'yu yedekliyecek sağlam bir yabancı bir Türk guard şart.
Endere güvenip Guard'a gerek yok diyen herkesle sabaha kadar tartışırım.

Arroyo
Langford
Gordon
Nikolov

Olursa çok iyi olur.

Herkesi anlıyorum Arroyo'nun oyun zekasına diyecek birşey yok ama Arroyo'yu yedekliyecek sağlam bir yabancı bir Türk guard şart.
Endere güvenip Guard'a gerek yok diyen herkesle sabaha kadar tartışırım.

Arroyo
Langford
Gordon
Nikolov

Olursa çok iyi olur.

Arroyo kesinlikle gitmelidir diyen biriyle bırakın sabaha kadar tartışmayı, 1 saat bile tartışılmaz. Hadi yedekleyecek oyuncu bulalım denmesini anlarım ama kesinlikle gitmelidir derken falan muhtemelen şaka yapıyorsunuzdur.