Carlos Arroyo

Takımın üstüne kurulmasının hakkını veriyor ama Huertas'la oynadığı kısım karar bölümünde eksi 7 sayı olarak döndü bize.Geçtiğimiz sezondan daha iyi anlaşacağı bir Gordon'la bu sorun çözülebilir.Mevcut yapının karşılığı tam olarak dünkü maç.Euroleague'in büyüklerine karşı iç sahada farklı bir senaryo izlemedik.

Arroyo'nun da kötü günü olabilir tabiki, o da bir insan sonuçta ama dünkü maçta Arroyo kötü gününde falan değildi düpedüz belliydi bir şeyinin olduğu. Maç oynanırken de ya parasını almıyor ya da hocayla kavga falan etmişler diye düşünmüştüm zaten. Arroyo'nun kötü günü bu sene içeride oynadığımız Siena maçı gibi olurdu, oynayamadığı için gözlerinden ateş fışkırırdı, oyundan çıkarken de bir şeyleri tekmeler, hocaya trip atardı ya da Partizan maçındaki gibi potayı dövse bile bir düzine asist yapardı. Dünse sahadayken bile ölü gibiydi, her zamanki hırsından eser yoktu. Hoca da durumun farkındaydı bence, Arroyo'da fazla ısrar etmemesinin sebebi buydu. Zaten Carlos Arroyo şöyle bir play off maçında ortalığı Chris Lofton gibi bir adama bırakacak oyuncu değil, ne yapar eder alırdı maçı.

Şu basket takımındaki oyuncuların üç kuruş parasını ödemeyip koca bir sezonun emeğini çöpe atanlara da ayrıca selam olsun...

Öncelikle böyle bir durum var mı yok mu bilmiyorum.Yıllardır gördüklerim muhtemelen doğrudur dedirtiyor bana,yine de ihtimallere göre konuşmakta fayda var.
İhtarname çeker desteklerim,antrenmana çıkmaz desteklerim,ileri götürür bugün maça çıkmaz yine desteklerim.Yalnız maça çıkıp da bilinçli olarak katkı vermiyorsa böyle bir oyuncunun zihnimin köşesinde olduğu her gün için kendime acırım.
Böyleyken böyle.Umarım yine ödenmeyen maaş konuşmaya başlamayız,üstte yazdıklarım da kendini imha eder.

Arroyo'nun da kötü günü olabilir tabiki, o da bir insan sonuçta ama dünkü maçta Arroyo kötü gününde falan değildi düpedüz belliydi bir şeyinin olduğu. Maç oynanırken de ya parasını almıyor ya da hocayla kavga falan etmişler diye düşünmüştüm zaten. Arroyo'nun kötü günü bu sene içeride oynadığımız Siena maçı gibi olurdu, oynayamadığı için gözlerinden ateş fışkırırdı, oyundan çıkarken de bir şeyleri tekmeler, hocaya trip atardı ya da Partizan maçındaki gibi potayı dövse bile bir düzine asist yapardı. Dünse sahadayken bile ölü gibiydi, her zamanki hırsından eser yoktu. Hoca da durumun farkındaydı bence, Arroyo'da fazla ısrar etmemesinin sebebi buydu. Zaten Carlos Arroyo şöyle bir play off maçında ortalığı Chris Lofton gibi bir adama bırakacak oyuncu değil, ne yapar eder alırdı maçı.

Şu basket takımındaki oyuncuların üç kuruş parasını ödemeyip koca bir sezonun emeğini çöpe atanlara da ayrıca selam olsun...

konudan bağımsız olarak; evet futbola oranla daha düşük ücret alıyorlar fakat bu kıyas, aldıkları paranın "3kuruş"tan oldukça fazla olduğu gerçeğini degistirmiyor.

Bu ulkede 3 kuruşa çalışanlar Soma'da canlarından oluyor.

konudan bağımsız olarak; evet futbola oranla daha düşük ücret alıyorlar fakat bu kıyas, aldıkları paranın "3kuruş"tan oldukça fazla olduğu gerçeğini degistirmiyor.

Bu ulkede 3 kuruşa çalışanlar Soma'da canlarından oluyor.

Kesinlikle haklısınız, ben 25 milyon taraftarı olan bir camia için küçük paralar olduğunu anlatmak istemiştim.

Her oyuncunun kötü günü olabilir, biz de dışarıdan izleyerek neden oynayamadığını anlayamayız. Bunu anlayabilecek, hatta oyuncudan öğrenebilecek tek kişi Ergin Hoca'dır.
Eğer sıkıntı paraysa ve bilerek isteyerek bu kadar kötü oynadıysa bir daha oynatılmaması taraftarıyım. Alacaklarının peşine düşsün, param ödenmiyor diye bas bas bağırsın, gerekiyorsa maça çıkmıyorum desin, ama sahaya çıkıp ruh gibi gezmesin kimse. Zaten ödenmeyen paralar bu şubenin olmazsa olmazı, hepimiz bu konuda tepkiliyiz yönetime. Fakat ben tepkisini bu şekilde gösteren oyuncuyu görmek istemem. Nakit akışını hiç bir sene planlayamayan yönetici de istemem ama onlar kulübün demirbaşları herhalde. Bu olayların bizim şube kadar çok yaşandığı bir şube/kulüp daha yoktur sanırım.

Alacak verecek meselesinden ziyade Barcelona serisindeki sakatlığın etkisi de olabilir, o serinin son maçında da formsuzdu, sonraki çerez lig maçlarında da (yani kıstas kabul edilirse). Bilmiyorum sakatlığın etkisi var mı ama en azından 1 aylık ara kondisyonu ve oyun mentalitesini etkilemiştir.

Alacak verecek meselesinden ziyade Barcelona serisindeki sakatlığın etkisi de olabilir, o serinin son maçında da formsuzdu, sonraki çerez lig maçlarında da (yani kıstas kabul edilirse). Bilmiyorum sakatlığın etkisi var mı ama en azından 1 aylık ara kondisyonu ve oyun mentalitesini etkilemiştir.

Şu son barcelona dediğiniz maç 21 sayıyla oynadığı maç mı?

Bence 1 sene daha oynar. Dakikaları 36 dakika yapacağına 20-25 dakika yap. Nasıl oynuyor iyi bak. Tabi arkaya iyi bir back up almalısın Enderle olmaz.

Peki biz Arroyo'yu bırakacağızda kimi alacağız ? Fener yana yakıla PG arıyor. Huertas'ı koparmak istiyor. Teodosic'i kaptırınca NBA'den Farmar yada Aaron Brooks'u getirmek istiyor. Peki biz kimi alacağız ?

Sakatlık yüzünden Beşiktaş maçında oynayamadıysa sözümüz yok. Ancak para muhabbetine isteksiz , vurdumduymaz oynadıysa seneye kalmasına gerek yok bence.

Bu adam 9 sene NBA'de oynadı..Kariyeri düşüşe geçti, Avrupa'ya döndü tekrar NBA'e gitti ve en son Türkiyeye geldi, her zaman %100'ünü verdi..Bunca para ve tempo arasında millli takımını hiç ihmal etmedi...Bugün küfür yedi, Soma Pankartını gösterdi...35 Yaşına gelmiş gerçek bir sporcudur Arroyo...Emin olun bu dakikadan sonra ne kariyere ne paraya ihtiyacı var...Ama hakkını almak bambaşka bir konu...Hakkını almadığı için hukuki süreç başlatmış olabilir, başlatmalıda...Bu insanlar makina değil, belki ihtarname çekti diye moralini bozdular, belki bambaşka birşey oldu ancak böyle bir sporcu asla sahaya çıkıp kasten oynamamazlık yapmaz...Geçen maç oynayamadı hatta bu maçta oynayamadı ama bunu farketti ve oynatmaya yöneldi..11 Asist 8 sayı gayet güzel bu şartlarda...Tekrar teşekkürler Arroyo....

O gün bir sıkıntısı olduğu belliydi ama bazı haber sitelerine inanıp kesin bilgim olmadan parasını almadığı için oynamadığını düşündüğüm için hatalıymışım. Nasıl bir oyuncu ve profesyonel olduğunu göstermeye devam ediyor. Kusuruma bakmasın...

Bugün yine görevini yaptı ama çok yorgun gözüküyor...Bu sene çok fazla maç yaptı ve çoğunda 35 dakika civarı oynadı..Biraz daha dayan Arroyo az kaldı...