Cemal Nalga Olayı ve Son Durum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Galatasaray Yönetim Kurulu'ndan Açıklama

Bakalım daha neler duyacağız.

Basketdergisi.com'un haberine göre; öncelikle Fenerbahçe, Cemal Nalga ile ilgili tüm gelişmeleri gün be gün takip etti. Sarı-Lacivertli kurmaylar Cemal Nalga'nı durumunu tam 2 ay öncesinden biliyordu. Galatasaraylı oyuncuların bir arkadaş sohbeti sıradında bu olayı konuştuğu ve durumun Fenerbahçe cephesi tarafından öğrenildi.

Ses kaydı iddiası

Haftasonunda oynanan olaylı derbide ise Fenerbahçe tam maç öncesinde Cemal Nalga'nın cezasına rağmen oynadığına itiraz edecekken son anda bu fikirden vazgeçti.

Semih Özsoy'un uyarısıyla itiraz dilekçesi devre arasında verildi. Fenerbahçe, bu hamleyle Cemal Nalga'nın cezalı olduğu halde oynamasını sağladı. Fenerbahçe'de bu olay öğrenildikten sonra gelişmeler iki ay boyunca takip edildi. Bu takip sırasında tüm masrafları F.Bahçe kulübünün karşıladığı iddia edildi. Sarı-Lacivertliler, Galatasaray'ın oynadığı rakiplerini de uyararak itiraz etmelerini istedi.

Skandalın en çarpıcı kanıtı ise Cemal Nalga'ya ait olduğu iddia edilen ses kaydı. Cemal Nalga'nın Tufan'ın formasıyla oynadığı bir telefon görüşmesi sırasında kaydedildiği ortaya atıldı. Cemal bu ses kaydında Tufan'ın formasıyla oynadığını söylerken teknik heyetin emirlerine karşı gelemeyeceğinin altını çizdi.

Almanyaya giden kafilenin başında yönetici olarak kim vardı? Bunu bilen birisi varsa yazabilir mi bir zahmet?

Takımımız küme düşürülsün!
Hatta şubeyi kapatalım!
Bütün yönetim istifa etsin!
Sorumlular Taksim meydanında asılsın!
Cemal ve Tufan recm edilsin!
Bir daha maçlara gitmeyelim!
Arkadaşlarımızı maça çağırırken utanalım!

Başka neler yapılabilir???

Hatalı kimler varsa, elbette cezalandırılacaklar, ama bundan dolayı buraya böyle yazılar yazmak üzüntü verici!

Şöyle bir örnek verelim, bir kurumda bir yönetici usülsüzlük yaptığında, cezayı kim alır? kurumda dolandırıcı mı olur?

Tekrar ediyorum, yapılanın cezası neyse verilsin, ama Galatasaray taraftarına hançeri saplayın demek yakışmıyor!

Bu şube hepimizin gözbebeği, şimdi herkes şubeyi darp ederken bizlerin sahip çıkması lazım!

Yapılan hataya değil, ama armaya sahip çıkmalıyız!

Efes Pilsen maçında salonda olacağım, iyi günde nasıl sevinmeyi biliyorsak, kötü günde de, orada olacağım!

DAYAN GALATASARAY!

"Hançeri saplayın" denmiyor. Cerahat bütünüyle bünyeden sökülüp atılmalı. Buna kulüp üyelikleri de dahil. Bunun içinde liselisi, lisecisi, lisesizi kim varsa bu kulüpte barındırılmamalı.

Bu kulübün Fenerbahçe' den bir farkı var. Her zaman olmalı. Ama her zaman.

sonuçta belgelerde sahtecilik sayılıyor bu yapılan ve cezası üzgünümki ligden ihraç ..

Çok üzüldüm gerçekten :(

Bence bal gibide bunlar kendi aralarında bunu konuşarak yapabilirler...Koray hoca ve diğerleri çokta yetkisiz adamlar değiller,nolacak altı üstü hazırlık maçı diyebileceklerini düşünüyorum...Olayların buralara gelebileceğini kestirememiş olabilirler...Sonuçta Klubün adıyla insan kaçakcılığı filan yapmıyorlar,böyle birşey için yönetimi arayıp önce izin alalım diyeceklerini hiç zannetmiyorum...

Tüm bi sezonu küçülme kararı alarak gözden çıkaran yönetim Cemal iki maç oynasın da bi an önce forma girsin diye böyle bi karar almaz, bir kere yönetimin bu sene ki erkek basketbol takımı ile ilgili aldıkları karara aykırı o kadar ilgili bile değil ki yönetim takımla ( ilgi'den kasıt yanlış anlaşılmaz umarım ) . Ha münferit belki bir iki yöneticinin o da bu olay yapıldıktan sonra haberi olmuş olabilir ona bişey demem. Bu olayda teknik kadro günah keçisi falan değil Günahın bizzat kendisidir.

Hala daha olayın şokundayım. Heralde tarihimizin en kötü günlerini yaşıyoruz. Ne play-out oynamak ne de küme düşmek bu kadar yaralamazdı. 104 yıllık Galatasaray'ın adı ''Belgede sahtecilik'' suçuna karışıyor. Ve bu kulüpte görev alan sorumlu kişiler sorumsuzca ve bilinçsizce böyle bir işin altına giriyorlar. Bu öyle bir mola almadı diye geçiştirilebilecek bir hata değil. Bu hatadan daha fazlası. Ve bunun bedelini malesef sadece sorumlular değil Galatasaray markası da ödeyecek. Olay; sorumlular görevden alındı, iş bitti şeklinde değil. Ortada ciddi bir suç var ve işin ucu bize de dokunuyor. Her ne kadar Adnan Polat'ın bu işten haberi olmadığını düşünsem de bu onu da etkileyecektir. Ve başkanlığını da tehlikeye atacaktır. Zira bir kurum çalışanları tarafından suç işleniyorsa, kurumun başındakinin bundan zarar görmemesi pek mümkün gözükmüyor. Hele de etrafta bu kadar muhalifi varken.

Tüm bunların yanında medyadaki çakallarda hemen başımıza üşüştüler. Ve oay her ne kadar oldukça ciddi olsa da daha da büyüterek, üstelyerek gidiyorlar. Bu aslında pek de şaşırtıcı olmadı. Ancak bizler herşeye rağmen daha sakin kalmayı becerebilmeliyiz.

Bugünler de geçecektir.

Umarım izleri kalıcı olmaz.

Muhammet Çelebi' Alıntı:
Bakalım daha neler duyacağız.

Basketdergisi.com'un haberine göre; öncelikle Fenerbahçe, Cemal Nalga ile ilgili tüm gelişmeleri gün be gün takip etti. Sarı-Lacivertli kurmaylar Cemal Nalga'nı durumunu tam 2 ay öncesinden biliyordu. Galatasaraylı oyuncuların bir arkadaş sohbeti sıradında bu olayı konuştuğu ve durumun Fenerbahçe cephesi tarafından öğrenildi.

Ses kaydı iddiası

Haftasonunda oynanan olaylı derbide ise Fenerbahçe tam maç öncesinde Cemal Nalga'nın cezasına rağmen oynadığına itiraz edecekken son anda bu fikirden vazgeçti.

Semih Özsoy'un uyarısıyla itiraz dilekçesi devre arasında verildi. Fenerbahçe, bu hamleyle Cemal Nalga'nın cezalı olduğu halde oynamasını sağladı. Fenerbahçe'de bu olay öğrenildikten sonra gelişmeler iki ay boyunca takip edildi. Bu takip sırasında tüm masrafları F.Bahçe kulübünün karşıladığı iddia edildi. Sarı-Lacivertliler, Galatasaray'ın oynadığı rakiplerini de uyararak itiraz etmelerini istedi.

Skandalın en çarpıcı kanıtı ise Cemal Nalga'ya ait olduğu iddia edilen ses kaydı. Cemal Nalga'nın Tufan'ın formasıyla oynadığı bir telefon görüşmesi sırasında kaydedildiği ortaya atıldı. Cemal bu ses kaydında Tufan'ın formasıyla oynadığını söylerken teknik heyetin emirlerine karşı gelemeyeceğinin altını çizdi.
Şayet bu iddaalar doğru ise Galatasaray kulübü yöneticilerinin ve sporcularının(futbolcularda dahil) telefonları dinleniyor demektir ki dinletenlerde tahminim rakip kulübün yöneticileridir veya başkanıdır. İkincisi bu haber gene doğru ise basketbol şubesi ile ilgili Adnan başkan daha radikal bi karar alabilir.

Şu günlerde Taraftarların Başkan'ın istifasını istemesi saçmalıktan ötedir.3 yılda geldiğimiz noktayı unutmayın.Yıldırım Demirören ile kıyaslamayın Adnan Polat'ı...

Adna Polat'ın istifasını ancak Fb'li olanlar ister.Medyada saolsun bu durumu kaçırmayıp akbaba gibi olayın üzerine gidiyor.Sorumlular cezalandırılsın ama sapla saman karışmasın.

Çağlar Şentürk' Alıntı:
Adna Polat'ın istifasını ancak Fb'li olanlar ister.Medyada saolsun bu durumu kaçırmayıp akbaba gibi olayın üzerine gidiyor.Sorumlular cezalandırılsın ama sapla saman karışmasın.

Ben istiyorum,şimdi sen benim Galatasaraylılığımı mı?sorgulayacaksın bilmek isterim.

Mithat Duran' Alıntı:
[quote="Çağlar Şentürk":2qrmoze7]Adna Polat'ın istifasını ancak Fb'li olanlar ister.Medyada saolsun bu durumu kaçırmayıp akbaba gibi olayın üzerine gidiyor.Sorumlular cezalandırılsın ama sapla saman karışmasın.

Ben istiyorum,şimdi sen benim Galatasaraylılığımı mı?sorgulayacaksın bilmek isterim.[/quote:2qrmoze7]

Neden istediğinizi sorabilir miyim?

Re: Galatasaray Yönetim Kurulundan Açıklama

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Valla orada hocanın kararına karşı gelmek çok zor, ayrıca yapılan hatayı ihanet olarak görmüyorum!
Yaptıkları hatayı kariyerleriyle ödediler, tek amaçları Cemal'i lige hazırlamaktı ama faturası ağır oldu.
Tüm samimiyetimle Okan hoca, Cengiz hoca ve Mert Uyguç'a, bu güne kadarki hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Bu mesajı sayfalarca aradım ve buldum. Aynen imzamı atıyorum.

Mithat Duran' Alıntı:
[quote="Çağlar Şentürk":38bgfylo]Adna Polat'ın istifasını ancak Fb'li olanlar ister.Medyada saolsun bu durumu kaçırmayıp akbaba gibi olayın üzerine gidiyor.Sorumlular cezalandırılsın ama sapla saman karışmasın.

Ben istiyorum,şimdi sen benim Galatasaraylılığımı mı?sorgulayacaksın bilmek isterim.[/quote:38bgfylo]

abi sen eskiden beri istiyorsun istifayı öyle veya böyle vesile oldu.

Okan Çevik, Allahından bul.Senin yüzünden düştüğümüz duruma bak.
Seni lanetliyorum ve burada söyleyemeceğim bir çok şeyi msn ortamlarında söylüyorum seninle ilgili...

Yiğit Şardan istifa etti...

[/quote]

Ben istiyorum,şimdi sen benim Galatasaraylılığımı mı?sorgulayacaksın bilmek isterim.[/quote]

Neden istediğinizi sorabilir miyim?[/quote]

Eğer böyle kurumsal ve büyük bir kulübün başkanı isen,o külüpte başkanın haberi olmadan insanlar lavoboya gidemez.Ben bu işlerin içinde oldum zamanında,mutlaka başkana üstün körüde olsa bir duyum olmuştur.

Her zaman söylerim en kötü sistem sistemsizlikten iyidir.Alın bakın iş bilmezlerle çalışırsan bunlar gelir,başımıza.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...