Cemal Nalga Olayı ve Son Durum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Galatasaray Yönetim Kurulu'ndan Açıklama

herkes heryerde takımı çekeceklerini yazıyor ,olmamalı böyle birşey yapılmamalı..naparız bir yıl boyunca erkek takımı olmadan :oops:

neyseki kendimi rahatlatan konuşmayı buluyorum.

Helvacı, gelecek hafta salı günü yapacakları yönetim kurulu toplantısında, basketbol şubesiyle ilgili yeni atamaları yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Maslak Venue'de yapılan uA gecesinde içtikleri viski görünümlü elma suyu ile puro şeklinde nargileydi herhalde.Tarih de vereyim de güme gitmesin.17.02.2006[/quote]
Bak sevgili kardeşi Turgay beyi o geceye ben getirdim, ogece venünün kapısında içerde duran korumalar benim adamlarımdı.

İçeri girdik merdivenlerden aşşağıya indik,sol tarafta Sabahattin abi vardı onun yanına gittik ,zaten karşılamaya geldiler,ayakta sohbet ederken,bize şarap ikram ettiler ben almadım ,Turgay beyde aldı elinde tuttu bir yudum aldıktan sonra,iade etti.Turgay bey asla sigara kullanmaz siz sanırım bizden önce gelen ve çok az kalan diğer yönetici sn.Fatih GÖKŞEN'le karıştıryorsunuz.

erenbekdemir' Alıntı:
herkes heryerde takımı çekeceklerini yazıyor ,olmamalı böyle birşey yapılmamalı..naparız bir yıl boyunca erkek takımı olmadan :oops:

neyseki kendimi rahatlatan konuşmayı buluyorum.

Helvacı, gelecek hafta salı günü yapacakları yönetim kurulu toplantısında, basketbol şubesiyle ilgili yeni atamaları yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Bol Bol kavga ederiz.
Ligden ihraç edilip 2. lige düşürülürse üzülürüm, ama ihraç edilip seneye 1.ligden devam denirse buna üzülmem baya bi sevinirim.Bize böyle geniş bir yapılandırmak için süre ve kadrolaşma lazım.

?G.SARAY?A KARŞI SABOTAJ!?

?Bu hareket G.Saray?a çamur atmak için bilinçli düzenlenmiş bir tezgahtır. Olay bir sabotajdır. Almanya?daki özel maçta Cemal oynasa ne olur, oynamasa ne olur? Şaka gibi... Bir hazırlık maçında ?kaçak? oyuncu oynatmanın getirisi yok. Hadi F.Bahçe?yle şampiyonluk maçı oynarsın ve kazanmak adına hırsa kapılıp kahraman olmak adına bunu yaparsın. Aklı başında birinin yapacağı iş değil! Yöneticiler bunu araştırsın. Ben de işe el atacağım ve bu işin kokusu 15 güne kadar ortaya çıkacak.?

MEHMET CANSUN (Eski başkan)

Ben Mehmet Cansun'la aynı fikirdeyim.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
?G.SARAY?A KARŞI SABOTAJ!?

?Bu hareket G.Saray?a çamur atmak için bilinçli düzenlenmiş bir tezgahtır. Olay bir sabotajdır. Almanya?daki özel maçta Cemal oynasa ne olur, oynamasa ne olur? Şaka gibi... Bir hazırlık maçında ?kaçak? oyuncu oynatmanın getirisi yok. Hadi F.Bahçe?yle şampiyonluk maçı oynarsın ve kazanmak adına hırsa kapılıp kahraman olmak adına bunu yaparsın. Aklı başında birinin yapacağı iş değil! Yöneticiler bunu araştırsın. Ben de işe el atacağım ve bu işin kokusu 15 güne kadar ortaya çıkacak.?

MEHMET CANSUN (Eski başkan)

Ben Mehmet Cansun'la aynı fikirdeyim.

helal olsun en azından yönetime laf sokmaya çalışmıyor. ;)

Ben de kesinlikle Mehmet Cansun gibi düşünüyorum. Bu saçma sapan hareket bence de bilinçli olarak yapıldı. Ortada bir şeyler dönüyor ama acaba ne?

Yazmayayım yazmayayım diyordum ama tutamıyorum kendimi. Bir çok kişinin bu olayı "skandal" olarak tabir ettiğini, hatta bunun Galatasaray tarihinin en büyük "bombası" olarak betimlediğini gördüm.

En başından da belirtiyorum. Bu olayın savunulacak bir tarafı yok, alınan kararlar doğrudur. Ancak benim karşı çıktığım, basının dolduruşulya biz Galatasaraylılar dahil tüm kamuoyunun sporda uğraşılması ve üzerinde durulması gerek gerçek skandallar ve sorunlar yokmuş gibi tüm gücü ile basketbol takımızın yıpratılmasına uğraşılması.

Şimdi olayda kaçırdığım ve eksik olduğum bir nokta varsa bildirin lütfen.

Maç dandik, gereksiz bir hazırlık maçı. Şimdilerde olayı bu kadar abartan ve bir çoğumuzu da yanıltan basında maçlarla ilgili tek haber dahi yok. Cemal bu maçta oynatılıyor. Kazanmamız yahut kaybetmemiz durumunda hiç bir kazanç sağlamayacağız (ne teknik ekip, ne de klüp). Böyle bir maç. Cemal kaçak oynasa da oynamasa da zaten cezasını dolduracak.

Şimdi, Galatasaray, teknik ekip yahut yönetim; Cemal'i o maçta oynatarak bi çıkar yahut kazanç elde etti mi?
Cemal'i bir lig maçında yahut resmi bir maçta oynattık da bir galibiyet mi aldık?

Diyeceğim şudur velhasıl. Evet, yaşanan olay doğru bir olay değil ve yönetimin konu hakkında duruşu takdire şaayan. Ancak konu, inanılmaz abartıldı ve ben resmen Fenerbahçeli basının, kamuoyunun gündemi değiştirerek Galatasaray'a okların ucunu çevirmelerinden başka bir amaç göremiyorum bu abartıda.

Üstelik bizi de birbirimize düşürdüler ve geçen gün takımımız yanlız kaldı.
Lütfen diyorum.
Mehmet Cansun da çok çok güzel özetlemiş olayı.

Arkadaslar dun aciklanan karara gore olayda adi gecen kisilere tedbir konuldu ve karar aciklanincaya kadar musabakalarda yer almamalarina karar verildi ve kurum olarak galatasaraydan bahsedilmedi ...bundan sonra ligden dusurme yada galatasaraya kurum olarak direk ceza vermek hukuksal olarak buyuk yanlislik olur...Aramizda hukukcu arkadaslar varsa onlar bu durumu daha iyi bilirler yorumlarlarsa sevinirim....

Orkun Cinar' Alıntı:
Ligde alinan puanlar neden silinsin onu anlamadim zaten silinirse kume duseriz kesin)))) bu kadroyla alsak alsak 3-5 mac aliriz)))
Orkun Bey, ligde alınan puanlarda silinse biz yine en kötü ihtimalle playofflarda yarı final oynarız. Ne küme düşmesi, ne bu kadroya daha 3-5 alması o kadar da
boş takım değiliz. Küllerimizden yeniden doğarız.

Özerk olmasına rağmen resmi bir kurum statüsündeki TBF cezayı neden dolar bazında veriyor? Ulusal para birimimiz olan TL tedavülden kalktı da bizim mi haberimiz yok!

Konunun özüne dönecek olursam; ligde oynadığımız maçlarda mağlup sayılmamız için hükmen yenilgi olarak kabul edilmesi gerekir. İki hükmen yenilgi küme düşmeyi beraberinde getirmez mi? Ya ligdeki maçlarda alınan sonuçları tescil edersin -ki doğru olanı budur- ya da küme düşürürsün.

Belki galibiyetlere dokunulmaz ama puan silme cezası uygulanır ? Bu durumda hükmen yenilgi olmadığı için küme düşme de olmaz.

Onur Yavuz' Alıntı:
Özerk olmasına rağmen resmi bir kurum statüsündeki TBF cezayı neden dolar bazında veriyor? Ulusal para birimimiz olan TL tedavülden kalktı da bizim mi haberimiz yok!

Konunun özüne dönecek olursam; ligde oynadığımız maçlarda mağlup sayılmamız için hükmen yenilgi olarak kabul edilmesi gerekir. İki hükmen yenilgi küme düşmeyi beraberinde getirmez mi? Ya ligdeki maçlarda alınan sonuçları tescil edersin -ki doğru olanı budur- ya da küme düşürürsün.

İki hükmen yenilgiden, maça çıkmadığı için iki hükmen yenilgi alana çevrildi o kural Onur abi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...