Cevher Özer

Benim anlamadığım bu adam her maç 3-4 dakika oynayacak adam değil. Bence uzun süreler alsa Songaila'dan çok daha fazla faydalı olur. En azından takım için mücadele eder.

Boş atışları kaçırmasa o süreyi muhakkak alacaktır ama Songaila'nın bu formsuzluğundan kendine süre yaratamıyorsa onun hatası diye düşünüyorum. Oktay hoca iki formsuzdan ismi büyük olana şans veriyor.

sorumluluk aldığında iyi işler yaptı...
takım adına ayakta kalan tek isim diyebiliriz...
daha çok süre daha çok özgüven...

Cevher oyundayken rebound ve ortaya düşen toplarda daha hakim oluyoruz. Kaldı ki sürekli dış şut atmasını beklemek yerine içerden de kullansak çok daha verimli olabilir. Geçtğimiz yıl zorunluluktan Shumpert ı 4 numarada fazlaca kullandık ama bu sezon çok lüks olmaya başladı. Kaldı ki Oktay hoca rotasyonu çok sıkı tutuyor. Songaila ve Cevher in iyi oynadıkları maçlarda kenara gelmeleri takıma yeni katılmış oyuncular için olumsuz bir etki oluyor. Bu pozisyonda Cevher den daha iyi yerli yok alabileceğimiz, o halde onu takıma ısındırmak gerekir diye düşünüyorum.

Cevher Güçlü bir oyuncu bileği yumuşak,ayrıca kontenjan için bir avantaj. Daha fazla süre alıp değişmez oyunculardan olabilir...En büyük transferimiz olur.

Kesinlikle gösterge olamaz.İlk Euroleague maçında normal haline döner merak etmeyin Melik Cem bey.

Tofaş'a,Bandırma Kırmızı'ya,Mersin BŞB'ye karşı oynadığı basketbola aldanmayın lütfen.Yarın zorluk seviyesi yüksek, başabaş geçen bir maçta süre alırsa yine savunmada aksıyacak yine %10'la üçlük atacak...

Hiçbir şekilde gösterge olamaz. Bugün üçlük atmayanı döverlerdi. Çok boş atışlar yakaladı ve 4/7 ile oynadı. Ben Cevher'in performansını beğenmiyorum ne yazık ki. Çok istikrarsız oynuyor

deplasmandaki barca maçına rezalet başlasa da devamında ayakta kalan tek oyuncuydu...bu adam beşiktaşta sıradan bir rol oyuncusu falan degildi chatmanla birlikte takımın önemli skor opsiyonuydu.bir senede bütün yetilerini kaybetmiş olamaz...

edit: bir de benim tam olarak kastettigim 'acaba songaila ufaktan rotasyon dışı kalacak da bunun mu hazırlıgı mı yapılıyor' idi

Cevher Türkiye ligindeki maçlarda oynar,tamam.Ama euroligte pota altında kullanabileceğimiz bir oyuncu değil,her açıdan pota altında bize katkı sağlayamaz,songaila'nın durumu zaten ortada,bize pota altı oyununun hakkını verecek bir oyuncu lazım.

Sezon başında kaliteli yerli deyince ilk akla gelen Cevher'i Galatasaray'ımız almış ve hayatında ilk defa Euroleague'de oynama fırsatı sundu ona fakat görüyoruz ki form tutamadı. Sorun nedir tam olarak anlam veremiyorum ama Cevher Özer'e çok güveniyorum. Yarın ki maçta verilen sürede iyi katkı verirse eminim Oktay hoca ona destek verecektir.

Kusura bakmayın ama Cevher aldığı süreyi nasıl iyi değerlendirememiş? Sadece dışarı çıkıp üçlük atsın diye alındıysa Cevher çok yanlış yapmışız zaten. Euroleague de her iki Barcelona maçında da direnen oyuncuydu. Ligde kötü dediğiniz üçlük yüzdesi %40 a yakın, %60 2 sayılık %90 serbest atış yüzdesiyle oynuyor ama Shumpert kadar süre alamıyor adam. Sonra da 2 metreyi bulmayan Shumpert ın 4 oynadığı takım olarak neden tüm reboundları Efes alıyor, fülker alıyor diye sorarız.

Kusura bakmayın ama Cevher aldığı süreyi nasıl iyi değerlendirememiş? Sadece dışarı çıkıp üçlük atsın diye alındıysa Cevher çok yanlış yapmışız zaten. Euroleague de her iki Barcelona maçında da direnen oyuncuydu. Ligde kötü dediğiniz üçlük yüzdesi %40 a yakın, %60 2 sayılık %90 serbest atış yüzdesiyle oynuyor ama Shumpert kadar süre alamıyor adam. Sonra da 2 metreyi bulmayan Shumpert ın 4 oynadığı takım olarak neden tüm reboundları Efes alıyor, fülker alıyor diye sorarız.

Gerçekten konuyu iyi açıklamış arkadaş son maçlarda ben Cevher'in süre aldığını hatırlamıyorum.

Tabiki üçlük atsın diye alınmadı fakat Beşiktaş'da oynadığı zamanlarda işin savunma yönünde de vardı. Son oynanan Anadolu Efes maçında oyunda olduğu sürede savunmada 0 katkı ile oynadı. Bu sıkıntısı neden kaynaklanıyorsa giderilsin çünkü bende senin gibi ona güveniyorum Efe kardeşim.

barcelona macinin geri donulmesinde ki en onemli etkenlerinden biriyddi bence cevher ve savunmasi..efes macinda biraz daha sabredilseydi cunku bayadir az dakika aliyo savonovici daha iyi tutardi

Benim anlamadığım nokta şu ki, zayıf rakiplere karşı oynarken de pek süre vermemeye başladık artık. Zaten 4 numara rotasyonumuz sıkıntılı, zorluk seviyesi düşük maçlarda 20-25 dakika süre verip takıma kazandırmak gerek diye düşünüyorum. Tabi işin doğrusunu Oktay Hoca bilir.. Bakalım akıbeti ne yönde olacak Cevher'in..

songaila gitti süre aldı ve hakkını verdi tabi shumpinin de sakatlanması faktör oldu...aynen devam cevher...o ceza şutlarını daha yüzdeli sok bu takımda kal seneye de...

Evet süre aldıkça kendine gelecek gibi. Bugün iyi işler çıkarttı kanımca. Reboundlarda gayet başarılıydı, arkadaşın da dediği gibi ceza sutlarını biraz daha yüzdeli atsa daha iyi olacak. Bir de şu kartal dövmesini sildirse :p(Şaka tabi)

Bugün kıpırdandı.Ancak istenilen seviyede değil.Daha fazlasını yapabilir.Şut oranını daha da yukarıya çekmesi lazım.Kilit olan burası.Mücadele etmeyenin sahaya karakter,yürek koymayanın bu takımda yeri yok zaten.Mücadelesinin yanında şutlarda istenilen yere gelmesi sezonun sonu için çok önemli.