Chris Owens

Chris Owens Galatasaray Cafe Crown?da

Galatasaray Cafe Crown, geçtiğimiz sezon Almanya?nın Alba Berlin takımında forma giyen Chris Owens?ı kadrosuna kattı.

2.04 m boyundaki ABD?li oyuncu forvet pozisyonunda görev yapıyor. 1979, Ohio doğumlu Chris Owens 1997 yılında Tulane Üniversitesi?nde profesyonel basketbola adım attı. Daha sonra Teksas Üniversitesi?nde NCAA kariyerine devam eden Owens, 2001 yılında en iyi savunma takımına dahil oldu. 2002 draftında Milwaukee Bucks tarafından seçildi ve aynı sezon Memphis?e takas edildi.

2003 yılında Avrupa kariyeri İtalyan ikinci lig takımı Trapani ile başlayan Chris Owens, daha sonra İspanya?nın Granada takımına transfer oldu. Ardından Yunanistan?ın Panionios takımına transfer olan oyuncu geçtiğimiz sezon Alba Berlin formasını giydi.

1936 Berlin Olimpiyat Oyunları'nda dört altın madalya kazanan ünlü Amerikalı atlet Jesse Owens?ın yeğeni olan Chris Owens, bugün İstanbul?da olacak.

Chris Owens

Mevki: Forvet
Doğum Tarihi: 01.03.1979
Geldiği Takım: Alba Berlin (Almanya)
Kolej: Teksas
Boyu: 2.04 m

Enteresandır, Chris Owens William Avery ile son üç sezondur aynı takımlarda forma giymiş. (Panianios, ALBA Berlin ve Galatasaray) Ayrılmaz ikili gibi oldular...

Geçen sezon çok önemli işler yapmıştı. İnşaallah en az geçen seneki kadar başarılı olur.

istatistiklerde dikkatimi ceken
1-serbest atısları ya cok iyi atıyor ya da kötü,ortalama bişey söyleyemiyoruz
2-ikilik atısları cok kullanmıs,bu kategoride sut denemesi cok fazla
3-anlaşılan bu adam bomboş kalmadıkca pek 3 lük kullanmıyor
4-iyi bir hücum ribautcusu
koş koş taktiğinin adamı,averynin kankası,tribünlere oynayan bir adam aldık gibi ,ilk izlenimler...

3 ayrı takımda da beraber olmaları ıyı bır avantaj ama gaines ne olcak ozaman adam iyiyse onu kesıcek madem bı ıs yapıcaktık gainesi niye aldık

gereksız transfer bence cok daha iyisi alınabılırdı sadece avery için yapılmıs 1 de murat hoca ıkılı oyun ogretmemek için almıs her halde bunlar nasıl olsa ıkılı oyunları ezber demıs yazık sımdı sormazlarmı green sucu ne idi owens dan daha mı kotuydu die sorarlar yazık valla beklentıye sokup bizleri sonra hangı akla hizmet ederek alınmıs 1 trasnferdır merak edıyorum kı green yolladıgında murat hocayı savunan nadir ınsanlardan bırıydım daha iyisını getırecegını dusnuyodum ınsanın akılan 1 de su gelıo dee verılen para dan acık olucagı için bu green yollayıp daha ucuzu olan owens geldı diede dusunılebılır

Re: Chris Owens Galatasaray Cafe Crown?da

Önce hayırlı olsun diyelim.
Şutu olmayan bir oyuncu daha aldık neden acaba???

4 numara da zaten birinin iceride digerinin daha cok disardan oynamasi daha avantajlidir. alba forumlarinda gezmeye devam ediyorum. birisi Chris Owens'in yaninda bir de Micheal Wright geri gelse tadindan yenmez demis. buna cevap veren biri, okadar da degil 2 tane star 4 numara oynatamayiz demis. Ford da herkez tarafindan Owens in yedegi olarak görülüyor ve gitse de farketmez deniyor. Owens in kalmasini neredeyse herkez onayliyor ve ileride komple bir oyuncu olacagina inaniyor cogu. potansiyelini ortaya cikarana kadar onu Alba da tutabiliriz ve tutmaliyiz diyorlar.

Wellcome to Galatasaray ! --Chris Owens--

bakalım nasıl bir oyuncu umarım yararlı olur.. ama 3 numara şaart ; sağlam 3 numara !!

Re:

Cem Diken' Alıntı:
3 ayrı takımda da beraber olmaları ıyı bır avantaj ama gaines ne olcak ozaman adam iyiyse onu kesıcek madem bı ıs yapıcaktık gainesi niye aldık

Ne kadar planlı programlı transfer yapıyoruz değil mi?

ben beğendim özellikle savunma yapmıoduk onun için iyi oldu ve 15 sayı ortalama fena değil 4 numar oynayan biri için

gaines ? cemal nalga ? owens bakalım 3 ü de 4 numara oynuyorlarr nasıl transfer yapıyoruz hiç anlamıyorum ... yani geçen yılki kadro belki bu kadar süper değildi ama hiç yoktan düzenli ve istikrar vardı şimdi ne düzen var.. ne istikrar sonu hayır olsun !! ama inancım sonsuz elinde sonunda bu kadro oturacak takım olacağız !!

sen cemal nalgayı basketçiden sayıyorsun öylemi bence cemal şu an ne galatasarayda oynacak yetenek ne de 1. lig de oynacak yetenek

Hayırlısıı bakalımm gorucezz murat hocanın ısallah bı planı vardır yoksa turkıye kupasındn sonra bıde ıdarı kadro degısıklıgle ugrasmayalım.

berkan sacmalıyorsun cemal yetenekli içeriyi iyi kullanan bir oyuncu ! fakat daha pişmedi !! 2 - 3 sene sonra cemal nalga'yı göreceksin! ayrıca beğenmediğin cemal nalga geçen yıl gayet iyiydi fakat kendini gösteremedi..

arkadaşım savunma yok bişi yok boyu kısa şutu yok cemale bizde yer yokk