Darius Songaila

Efes maçından aklımda yer eden Songaila ile alakalı birkaç kare var
Birincisi Savanovic ilk çeyrek üçlükleri atarken Songaila'nın can havliyle ona doğru koşuşları.
İkincisi 2. yarı bir fast-break sırasında bomboş giden Songaila'nın turnikeyi kaçırması.

Rancik gibi bir 4 numaradan vazgeçip aldık biz Songaila'yı, Rancik'ten hiçbir fazlası yok Darius'un. Rancik patır patır şut sokardı, gerekirse 3lüklerle takımı taşırdı (geçen sene normal sezonda deplasmanda oynanan Fenerbahçe maçı).
Eyüp Abi'nin de dediği gibi Rancik 8 Songaila eder bir de üzerine üçlü çektirir.

Şut girer çıkar anlarım, tuttuğu rakip şut sokar anlarım ancak bomboş kaçırdığı turnike Songaila'daki sorunun mental olduğunun göstergesi. Başka bir izahı yok.

Songaila'nın transferinin nedenleri orta mesafe şutları ve tecrübesiydi, ben öyle biliyorum en azından. Orta mesafe şutlarında %50'nin üzerine çıktığını çok az gördüm ben, lig maçları hariç.

Oktay hoca Songaila'yı kazanmaya çalışıyor da şu kafayla Gordon 4 oynar, Songaila oynayamaz.

adamı eleştirken kaçırdığı boş turnikeden bahsederseniz komik kaçar..daha da müsaitlerini furkan 2 defa ve gordon da kaçırdı..ilk 5 başlaması hata..savovic ilk 5e yerleşirse kenardan gelmeye başlar

adamı eleştirken kaçırdığı boş turnikeden bahsederseniz komik kaçar..daha da müsaitlerini furkan 2 defa ve gordon da kaçırdı..ilk 5 başlaması hata..savovic ilk 5e yerleşirse kenardan gelmeye başlar

Yanlış hatırlamıyorsam Furkan'ın kaçırdığı turnikede rakip vardı, keza Gordon'un smaçlamaya çalıştığı pozisyonda da rakip dengesini bozuyor. Ancak Songaila'nın kaçırdığı pozisyonda böyle bir şey yoktu, bomboştu adam.

Tabii ki kendisini kazanmak çok önemli ama şu saatten sonra zor gibi. Ne yazık ki kendisinde bizi yanıltacak hırs da yok gibi.

furkanın bos turnike kacırması yası gereği basit hatalar yapması normal gordon un sahadaki insan üstü mücadeliesi sonucu 1-2 kücük hata yapması doğal.ama songaila tecrübesi geregi biz bişey beklemiyoruz ama hocamızın ondan beklentisi gereği bu kadar ruhsuz umursamaz tavrını sürdürmesi her mac bizleri sinir krizlerine sokması.Mac geliyo dediğimiz anlarda yapılmayacak hatalar yapabilmesi umursamaz şekilde gayri ciddi takılması.bu adamın savunulaccak bi yanı yok yeter ki iyi gözlemleyin.

furkanın bos turnike kacırması yası gereği basit hatalar yapması normal gordon un sahadaki insan üstü mücadeliesi sonucu 1-2 kücük hata yapması doğal.ama songaila tecrübesi geregi biz bişey beklemiyoruz ama hocamızın ondan beklentisi gereği bu kadar ruhsuz umursamaz tavrını sürdürmesi her mac bizleri sinir krizlerine sokması.Mac geliyo dediğimiz anlarda yapılmayacak hatalar yapabilmesi umursamaz şekilde gayri ciddi takılması.bu adamın savunulaccak bi yanı yok yeter ki iyi gözlemleyin.
şu yazdığımı biraz dikkatli okuyun..adamı eleştirecekseniz kaçırdığı boş turnikeyi değil ama yavaş ayaklarını eleştirin veya tuttuğu adamın ilk çeyrekte 14 sayısını atmasını veya ruhsuzsa ruhsuz oluşunu..boş turnikeyi kaçırdı demek çok bayağı basit bir eleştiri..herkes kaçırır boş turnikeyi..herkesin başına gelebilir..ben furkan veya gordonu eleştirmiyorum da...

şu yazdığımı biraz dikkatli okuyun..adamı eleştirecekseniz kaçırdığı boş turnikeyi değil ama yavaş ayaklarını eleştirin veya tuttuğu adamın ilk çeyrekte 14 sayısını atmasını veya ruhsuzsa ruhsuz oluşunu..boş turnikeyi kaçırdı demek çok bayağı basit bir eleştiri..herkes kaçırır boş turnikeyi..herkesin başına gelebilir..ben furkan veya gordonu eleştirmiyorum da...

Hocam dedikleriniz 37 sayfadır eleştiriliyor zaten, hep yazdık hep yazıyoruz. Boş turnike olayı dediğim gibi mental sorunlardan kaynaklanan bir şey var, kafasını tam olarak maça veremiyor Songaila. Bu da bu tür hataları yapmasına neden oluyor.

Belki bunu milyonuncu kez söylüyorum, söylüyoruz ama göster artık kendini be aslanım. Songaila maçın yıldızı oldu diyelim, sevinelim. Alacaksan bu maçı al be aslanım.

anilaksac Anıl Aksaç
ÖZEL: GS Songaila ile yollarını ayırma kararı aldı, oyuncu bugün Olympiakos maç kadrosunda yer almayacak. Detaylar az sonra Salsabasket'te.

Böyle birşey var mı acaba