Darius Songaila

Sakatlık ciddi değil ama keşke ciddi olsaydı böylece pota altına transfer düşünmeyen Yönetim o bölgeye bir tane takviye yapardı.2-3 ay sonrada Songaila geldiğinde taş gibi 5 Uzun'lu Pota Altı Rotasyonumuz olurdu.

Ben acı çekmesini istediğimi söylemedim,Ama bizim o bölgede bir sıkıntımız olduğu aşikar ve oraya takviye yapılması için birilerinin sakatlanmasını bekliyorlar maalesef, cani yada satanist değilim merak etme her sakatlık'ta acı çekilecek diye bir kaide de yok Arda'da geçen sene sakat iken Sevgilisine sinema kapatıyordu,hayatını yaşıyordu. Galatasaray'ın menfaatleri herşeyden önce gelir benim için.. Benim anlatmak istediğim buydu,yoksa Songaila'nın sakatlanmasını istediğim falan yok

İlhan, sen düpedüz Songaila'nın 'ciddi' sakatlanarak yerine alternatif kazandırmak istediğini belirtmişsin, bir mesaj sonra da hayır ben bunu istemiyorum diyerek olayı farklılaştırmışsın.

Yeni oyuncularımızın katılmasıyla beraber, uzun rotasyonumuzun sahaya yansıyışını görmeden nasıl 'işe yaramayacaklarını' çıkartıyoruz? Bunun mantıklı bir açıklaması olabilir mi?

Hiç kimse teknik kadro ile olan röportajı okumadı mı? Oyunun neredeyse bütün detaylarına dair çok önemli bilgiler verildi orada, ve biz hala burada '' ya keşke Darius ciddi sakatlansaydı da yerine başkasını alırdık '' diyoruz. Bu hastalıklı bir görüşten başka bir şey değildir. Bunu savunacak tek bir bilgi de yok, olamaz.

Ayrıca, formamız altında ter dökecek bir insanın sakatlanmasını istemek ne derece doğru, tartışmıyorum bile. Lütfen herkes yaptığı yorumlara dikkat etsin, Polat Kocaoğlu'nu tekrardan takımımıza kazandırmadık beyler, Darius Songaila'yı aldık, farkında mıyız?

Ayrıca, formamız altında ter dökecek bir insanın sakatlanmasını istemek ne derece doğru, tartışmıyorum bile. Lütfen herkes yaptığı yorumlara dikkat etsin, Polat Kocaoğlu'nu tekrardan takımımıza kazandırmadık beyler, Darius Songaila'yı aldık, farkında mıyız?

Kalıplı değil, cücük kadar boyu, hızı desen hususi otoların içinde kalmış kamyon kadar ağır... Cık cık cık...

Pekovic istiyoruz. O olmadı Dwight'ı kapıp getirsinler. EL'e kesin kalırız. Lokavt uzarsa... Ohooo...

Keşke dirseklerin döneydi Songaila!

Hala Kendimi size ifade edemediğimi düşünüyorum.. 1)Ben bunu neden yazdım ? Takımda Saf bir 5 numara olmadığı aşikar burda herkes hemfikirdir herhalde,O bölgeye Takviye yapılması için neden birilerinin sakatlanılması bekleniyor? 2)Abicim ben Songaila sakatlansın çapraz bağları kopsun,kafası yarılsın sezonu kapatsın demiyorumki sakatlansa bile 2-2,5 ay sonra gelsin Galatasaray'ı en iyi şekilde temsil etsin zaten şurda Ligler'in başlamasına 2 ay var daha,,3)Peki Hedef Euroleague ise Twitterda,Youtube'da organize olup Galatasaray4Eurolague diye bas bas bağırıyorsak gerçekten Furkan Aldemir'i 5'e kaydırarak orda başarılı olacağımızı düşünüyormusunuz ? Songaila saf 4 numara,Cevher'de öyle,İkisininde Şut tehdit'i var..Ama Furkan Aldemir? Şutu yok,,Rebaundlar'da etkili genç,enerjik bir çocuk Euroleague'de yarın bir gün Batiste'nin,Schortsianitis'in,Bourosis'in karşısına çıkınca bu çocuğun bacakları titremeyecek mi ? Nasıl Olcak ? Ben bunları merak ediyorum arkadaşlar,takım için endişelendiğimden söylüyorum lütfen kimse beni yanlış anlamasın,Benim Düşüncelerim bu. 5 Nr'da sıkıntı yaşayacağımızı düşünüyorum,Oktay Hoca'ya güvenimiz tam,içimiz rahat ama bizimde aklımızda soru işaretleri oluşuyor işte..

2)Abicim ben Songaila sakatlansın çapraz bağları kopsun,kafası yarılsın sezonu kapatsın demiyorumki sakatlansa bile 2-2,5 ay sonra gelsin Galatasaray'ı en iyi şekilde temsil etsin zaten şurda Ligler'in başlamasına 2 ay var daha,,

Bu nasıl hastalıklı bir düşüncedir ya?

Staff ile yapılan röpörtajı okumayıp buraya yazdığınızı düşünüyorum;takım sistemi gereği mobil-hareketli uzunlar tercih ediliyor bir takımın başarıya ulaşması için sadece 2.16 lık uzunlar mı olması lazım yani?Koçun kafasına göre sistemi var ve bunu uyguluyor daha siz neyin tartışmasını yapıyorsunuz anlayamıyorum.

Desteklediğiniz takımın transfer yapması için takımdaki oyuncunun sakatlanmasını istemek te nedir Allah aşkına? Bir de "çapraz bağları kopması,2 ay sakatlansın" diyorsunuz ne kadar düşüncelisiniz..

Ne kadar transfer endeksli bir taraftar kitlesi olduk yahu?

2)Abicim ben Songaila sakatlansın çapraz bağları kopsun,kafası yarılsın sezonu kapatsın demiyorumki sakatlansa bile 2-2,5 ay sonra gelsin Galatasaray'ı en iyi şekilde temsil etsin zaten şurda Ligler'in başlamasına 2 ay var daha,,.

Tamam sadece 2 ay için dedi iseniz mesele yok biz de saf saf tüm sezonu kast ettiniz sanmıştık.Yalnız birkaç haftalık sakatlık kesmez bence yerine oyuncu almazlar iki ay optimum süre olmuş !

Neden herkes forumda bir açık buldumu birine yükleniyor anlamış değilim.İlhan'ın anlatmak istediği takımda 5 numara yok illa birinin sakatlanması mı gerekiyor almak için? Hiç kimse takımındaki oyuncusunun sakatlanmasını istemez.Düşündüğü Songaila sakatlansaydı yerine biri alınırdı.Songaila'da döndü mü al sana mis gibi pota altı.Abartmaya gerek yok. Songaila'ya gelince Litvanya sonuna kadar gider turnuvanın.Yarı final görürler gibi.Umarım süre alır bol bol da sakatlıksız formuna kavuşur.Euroleague elemesinde kilit rol oynayacak.

Neden herkes forumda bir açık buldumu birine yükleniyor anlamış değilim.İlhan'ın anlatmak istediği takımda 5 numara yok illa birinin sakatlanması mı gerekiyor almak için? Hiç kimse takımındaki oyuncusunun sakatlanmasını istemez.Düşündüğü Songaila sakatlansaydı yerine biri alınırdı.Songaila'da döndü mü al sana mis gibi pota altı.Abartmaya gerek yok. Songaila'ya gelince Litvanya sonuna kadar gider turnuvanın.Yarı final görürler gibi.Umarım süre alır bol bol da sakatlıksız formuna kavuşur.Euroleague elemesinde kilit rol oynayacak.

Ben de bu şekilde düşünüyorum..İlhan'ın orda anlatmak istediği çok farklı bir şey iken,kurduğu cümlede art niyet varmış gibi davranmak bence doğru değil..Bazen sadece kendi Galatasaraylılığı en doğruymuş gibi davranananlar var,bu da hoş değil..Hiç bi Gsli oyuncusunun sakatlanmasını istemez..Uzunlarımızı yetersiz bulan arkadaşlarımız var,İlhan da aslında orda yönetime sitem ediyo,başka türlü uzn almayız diye,oyuncu bari çok az sakatlansın,biri alınsın o da hemen dönsün diyor..

Bu kadar abartılacak ve üzerine gidilecek bir konu değil bu,hemen okuduğunuza göre yorum yapmak sağlıksız oluyor..

Elma ile armutu karıştırmak sanırım bizim en büyük yanlışımız, millet olarak.

Geçen sene Ermal'in varlığından herkes memnundu sanırım, bu sene boşluğunu doldurmak için teknik kadro transfer yapmayacağız demesine rağmen alternatifler arıyoruz. Şuan 5 numaraya sahip olmadığımız düşüncesi, hangi basketbol gerçeği ışığında doğru? Uzun oyuncularda hareketli olmanın ve birden fazla noktaya katkısı olan oyuncuları tercih eden teknik kadronun kurduğu uzun rotasyonumuzda, Furkan ve Luksa ikilisi tanımı tamamiyle karşılıyor. Eğer biz bahsedilen kalıplı, oyununun en büyük ve tek silahı olan sırtı dönük, ağır bir pivot alsaydık, düşünülen sistemin sahaya yansıyışı yine aynı olabilecek miydi? Allah aşkına biz Furkan'ı 5-7 dakika aralığında oynatmak için mi aldık? 2 sene peşinden bu kadar ısrarlı bir biçimde bunun için mi koştuk?

Düşünülen sistem ve yerlerine gelen oyunculardan bir tereddütüm yok. Var olacak tereddütleri, takımımıza yeni katılan bir oyuncunun sakatlanmasıyla giderilmesini istemek ayıbın ötesinde bir şey. Değil iki ay, ben hiç bir oyuncumuzun 2 gün bile sakatlanmasını istemiyorum. Sonuçta takıma katılan bütün bu isimler, teknik kadronun süzgecinden geçtiler ve bu sistemi devam ettirecekleri inancında olan oyuncuların sakatlanmaları güzel hissettirmez teknik kadroya.

Hiç kimseyi art niyet ile suçlamadım, hiç kimsenin de Galatasaraylılığını irdelemedim, bu forumda böyle yetkilere sahip olan birisi yok zaten. Ancak takıma katılan ismin sakatlanmasını istemek -her ne şart ve her ne süre olursa olsun- ayıptır. Bunun da gayet normal bir şeymiş gibi karşılanması beklenemez, böylesine farklı fikirlerin olduğu büyük bir forumda. Eğer birbirimizin düşüncelerine karşı çıkmayacak isek, tartışmayacaksak, kapatalım forumu gidelim, hiç bir işlevi kalmıyor çünkü forumun bu türlü.

Son olarak, rica ediyorum birbirimize hakaret etmeden tartışmayı sürdürelim.

Elma ile armutu karıştırmak sanırım bizim en büyük yanlışımız, millet olarak.

Geçen sene Ermal'in varlığından herkes memnundu sanırım, bu sene boşluğunu doldurmak için teknik kadro transfer yapmayacağız demesine rağmen alternatifler arıyoruz. Şuan 5 numaraya sahip olmadığımız düşüncesi, hangi basketbol gerçeği ışığında doğru? Uzun oyuncularda hareketli olmanın ve birden fazla noktaya katkısı olan oyuncuları tercih eden teknik kadronun kurduğu uzun rotasyonumuzda, Furkan ve Luksa ikilisi tanımı tamamiyle karşılıyor. Eğer biz bahsedilen kalıplı, oyununun en büyük ve tek silahı olan sırtı dönük, ağır bir pivot alsaydık, düşünülen sistemin sahaya yansıyışı yine aynı olabilecek miydi? Allah aşkına biz Furkan'ı 5-7 dakika aralığında oynatmak için mi aldık? 2 sene peşinden bu kadar ısrarlı bir biçimde bunun için mi koştuk?

Düşünülen sistem ve yerlerine gelen oyunculardan bir tereddütüm yok. Var olacak tereddütleri, takımımıza yeni katılan bir oyuncunun sakatlanmasıyla giderilmesini istemek ayıbın ötesinde bir şey. Değil iki ay, ben hiç bir oyuncumuzun 2 gün bile sakatlanmasını istemiyorum. Sonuçta takıma katılan bütün bu isimler, teknik kadronun süzgecinden geçtiler ve bu sistemi devam ettirecekleri inancında olan oyuncuların sakatlanmaları güzel hissettirmez teknik kadroya.

Hiç kimseyi art niyet ile suçlamadım, hiç kimsenin de Galatasaraylılığını irdelemedim, bu forumda böyle yetkilere sahip olan birisi yok zaten. Ancak takıma katılan ismin sakatlanmasını istemek -her ne şart ve her ne süre olursa olsun- ayıptır. Bunun da gayet normal bir şeymiş gibi karşılanması beklenemez, böylesine farklı fikirlerin olduğu büyük bir forumda. Eğer birbirimizin düşüncelerine karşı çıkmayacak isek, tartışmayacaksak, kapatalım forumu gidelim, hiç bir işlevi kalmıyor çünkü forumun bu türlü.

Son olarak, rica ediyorum birbirimize hakaret etmeden tartışmayı sürdürelim.

Güzel söylüyosun da ortada olan bazı gerçekler de var Arda..Biz millet olarak önlemi baştan almak yerine anca yumurta kapıya dayanınca çözüm bulmaya çalışırız..Galatasaray olarak biz de bu gruba dahiliz..Sadece biz değil yanlış anlaşılmasın,herkes böyle bizim ülkede..

Dikkat edersen Oktay hoca veya yönetim de aynı tarzda açıklamalar yaptı hep bugüne kadar..5 numarayı böyle deneyeceğiz,3 numara da önce Shipp'i deneyeceğiz,olmazsa transfer yapacağız gibilerinden..Bence denenmesi iyi bir şey ben Oktay hocaya güveniyorum,ama başarısız olursa aynı şekilde bu onun ve ekibinin başarısızlığı olacaktır..Bu iş böyledir çünkü,riskli kararlar verirken olası kötü sonuçlarına katlanmasını da göze alacaksın..Tabi her insan gibi Oktay hocanın da hata yapma lüksü var,hatasını çıkar söyleriz ama yine destek oluruz orası ayrı..

Açıkçası ben kararsızım bu uzunlar konusunda..Ne çok süper olduk diyen arkadaşlar kadar iyimserim,ne de bu uzunlarla hiç birşey yapamayız diyen arkadaşlar kadar kötümserim..Bekleyip görmek lazım..Her ne kadar eli ayağı titreyecek olsa da Furkan'dan çok ümitliyim ve ona rotasyon adamı gibi davranılmasını doğru bulmuyorum..Çok önemli katkılar verecektir..Andric'in performansını zaten biliyoruz..Cevher'den de aynı şekilde çok umutluyum,bence Tutku ve Ermal gibi bizde iyice yıldızlaşacak..Songaila ile ilgili görüşlerimi daha önceden de söyledim,çok çok önemli bir oyuncu bence..Ayakları çabuk,orta mesafe şutu çok iyi ama herşeyden önemlisi tam bir savaşçı..E Litvanya ekolünden bahsetmiyorum bile..

Bence biraz bekleyip görmek lazım..Eğer ki Oktay hoca kafasındaki planları sahaya yansıtmada başarılı olursa rakiplere çok büyük gözdağı veren ve çok çok ters gelen bir takım olacağız..Kazanırız kaybederiz ayrı ama özellikle enerjimizle rakip takımları fazlasıyla yoracağımız kesin..Yani yensek de yenilsek de bu takım enerjisiyle büyük keyif verecek bizlere..Umarım planlar umulduğu şekilde gider..

Gitmez ise de,Oktay hoca gerçek bir 5 ve gerçek bir 3 numara transferi yapmamanın cezasını çeker..Ama dediğim gibi yine arkasında oluruz..Madem ki büyük bir kulubüz,madem ki büyük bir camiayız,bünyemizde barınan insanların hata lüksü olmasını,bizimle beraber olgunlaşmasını sağlamalayız..

İlhan'ın dediklerine gelince de..Bence Arca sen de dahil o konuda hatalısınız..Özellikle senin forum yöneticisi olarak üzerine gitmek ve ateşi körükleyecek(bilerek yapmıyorsun tabi ki ama,ister istemez öyle oluyor,ne demek istediğimi anlıyorsun) sözlerden kaçınman gerekirdi bence..

Sonuçta İlhan benim ilk cümlemdekinden şikayetçi olduğu için böyle bir şey söyledi..Hangi Gsli ister oyuncusu sakatlansın..Ama biz bunun örneklerini daha önce çok yaşadık,önlem almayız almayız(ben bekleyip görelim diyorum ama İlhan uzunları yetersiz buluyor,saygı duymak lazım)
sonra oyuncular sakatlanınca ah keşke şöyle yapsaydık böyle yapsaydık deriz..O da bundan ağzımız çok yandığı için bari baştan sakatlansın da hemen birini daha alalım,sonra kısa süre içinde o da dönsün diyor..Hangi mantıklı insan böyle plan kurar yoksa ? Kendi düşünceleri doğrultusunda şikayetçi olduğu konuda haklı,o yüzden söyledikleri de haklı..Uzunların eksik olduğunu düşünenler daha iyi anlaycaktır İlhan'ın demek istediklerini..

Ben de tam ortada olduğum için,aslına bakarsan daha olumlu bakan biri olmama rağmen onun ne demek istediğini anlıyorum..O yüzden yazılanlara bu kadar tepki göstermeden,neye dikkat çekmek istiyor,neyi anlatmak istiyor onlara bakmalıyız..Söylediklerinin kötü niyetli olduğunu düşünsem veya acımasızca konuştuğunu düşünsem,hele de Songaila'yı çok sevenlerden biri olarak ben tepki gösterirdim başta..

Sarper, pek tabii İlhan ve onun gibi düşünenler uzun rotasyonumuzu yetersiz bulabilir, başka alternatifleri takımda görmek isteyebilir, bunlar doğal şeyler. Sonuçta herkesin farklı bir basketbol görüşü var, hepimizin aynı fikirde olması mümkün değil. Ancak bu basketbol görüşlerimizi forum ortamına aktarırken, bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi, bir oyuncumuzun sakatlanarak yerine alternatif kazanılması gereği kabul edilemeyecek bir bakış açısı. Evet biz yöneticiler olarak forumdaki asayişi kontrol altında tutmak görevimiz ancak bu kendi görüşlerimizi belirtmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Karşımda, oyuncumuzun sakatlanmasını isteyen bir kişiye hiç bir şey olmamış gibi yaklaşmamı bekleyemezsin, benim yapım buna karşı çıkar. Mesela '' Keşke sakatlığı ciddi olsaydı '' yerine, '' Uzun sezonda bunun gibi sakatlık koşullarında, bizim bu kadar endişelenmemizi ve elimizde kalan oyunculara bakarak takıma alternatif kazandırılması gerekir '' dese burada kimse ona bir şey demezdi. Her şeyin başı üslup, burada birbirimizi görmüyoruz sonuçta ve alınan kıstas yazdığımız şeyler, ben kim art niyetli, kim art niyetsiz diye bakmıyorum olaya, net örnek yazılan şeyler.

Teknik konuya gelirsek, Oktay hocanın ve yönetimin 3 numarada yeni değişikliğe gideceğini belirtmişlerdi ama uzun rotasyonu konusunda kafalarda bir tereddüt yok. Yola böyle çıkılıyor ve Ekstrem bir olay olmadığı sürece de böyle devam edilecek. Dediğin gibi her işin belli riskleri var, her işin sonunda da başarılı ibaresini görmek mümkün değil. Ancak kurulan sistemin 2. yılında tercih edilen oyuncuların niteliğini irdelemek bana biraz garip geliyor. Elbette başarısız olunduğunda eleştirileri göğüsleyecektir teknik kadro ama başarıyı getiren formulü buldukları, geçen seneden ortada. Ben sağlanan somut başarılara ve basketbolumuzun seviyesine bakıyorum, diğer şeyler pek ilgilendirmiyor beni. Konudan sapmamızı sağlayacak bir çok şey söylendiğinden fazla devam ettirmiyorum bu noktayı.

Songaila ilk yarısını litvanyanın polonya karşısında 53-38 üstün tamamladığı devrede 6 dakika 46 saniye süre alıp 12 sayıyla oynamış..bakalım ikinci devrede ne yapıcak..