Darius Songaila

Songaila tam aradıgımız adammış.İnşallah milli takım performansını kulüp performansına yansıtır.Bu arada yarın boş geçer umarım :)

geçen sene ermalin her şutunda yüreğim ağzıma geliyordu. neyseki songaila var. şutu bu kadar iyi bir uzuna sahip olmak özellikle tbl'de müthiş bir ayrıcalık.

Songaila süperdir,orta mesafeden takır takır atar dediğimizde laf edenler vardı bi de,utanın utanın :)

Hem alçak post hem yüksek posttan çok iyi sayılar buluyo Songaila..

Bir adet küçük bir adet de büyük endişem var yalnız..

Küçük olan şu,Songaila eski Songaila değil,hırs olarak,dominantlık olarak..Gerçi bunda şu anki Litvanya milli takımının genel yapısı ve Songaila'nın geçirdiği sakatlıklardan kaybettiği özgüveni sebep olabilir..Bizim ateşli taraftarlar Luksa gibi sakin oyuncuları pek etkilemez ama Songaila ve Lako gibi oyuncular için tam cuk oturur..Yani sene içinde surat ifadeleri bile ne kadar farklı olacak görürsünüz :)

Asıl endişem şu,çok çok basit faul alıyor..Yani kaç maç oldu,ben de kaçıncı sefer bahsediyorum,en ufak bi gelişme yok bu konuda..Umarım bizde teknik ekip ile bu sorunu aşar,iyice uyarırlar kendisini..Hiç yakışmıyo kalitesine böyle amatör gibi faul alması..

Ama genel olarak Songaila candır..

Bu arada hala sakatlansın muhabbeti ile ilgili laf çarpıtanlar var,geçin artık o muhabbetti lütfen,olay çıksın diye uğraşıyosunuz resmen,konuşuldu bitti o konu..

Songaila süperdir,orta mesafeden takır takır atar dediğimizde laf edenler vardı bi de,utanın utanın :)

Hem alçak post hem yüksek posttan çok iyi sayılar buluyo Songaila..

Bir adet küçük bir adet de büyük endişem var yalnız..

Küçük olan şu,Songaila eski Songaila değil,hırs olarak,dominantlık olarak..Gerçi bunda şu anki Litvanya milli takımının genel yapısı ve Songaila'nın geçirdiği sakatlıklardan kaybettiği özgüveni sebep olabilir..Bizim ateşli taraftarlar Luksa gibi sakin oyuncuları pek etkilemez ama Songaila ve Lako gibi oyuncular için tam cuk oturur..Yani sene içinde surat ifadeleri bile ne kadar farklı olacak görürsünüz :)

Asıl endişem şu,çok çok basit faul alıyor..Yani kaç maç oldu,ben de kaçıncı sefer bahsediyorum,en ufak bi gelişme yok bu konuda..Umarım bizde teknik ekip ile bu sorunu aşar,iyice uyarırlar kendisini..Hiç yakışmıyo kalitesine böyle amatör gibi faul alması..

Ama genel olarak Songaila candır..

Bu arada hala sakatlansın muhabbeti ile ilgili laf çarpıtanlar var,geçin artık o muhabbetti lütfen,olay çıksın diye uğraşıyosunuz resmen,konuşuldu bitti o konu..
İlk sorunu taraftar motivasyonuyla aşması muhtemel.Ama 2. soruna gelirsek erken faul alması onun yıllaradn beri handikapı. Bu yaştan sonra aşması zor ama zaten geniş bir kadromuz var.

turnuvanın geride kalan kısmında 17.7 dakika ortalamayla 10.3 sayı 4.0 ribaund ortalamalarıyla oynadı..hücumda efektif kullanıldığında ne kadar etkili olduğunu herkese göstermiştir sanırım..

bizde 24-25 dakika civarını bulacaktır ortalaması eğer efektif kullanılırsa bu ortalamalarında üstüne çok rahat çıkabilir..Savunma zaaflarını takım savunmamızla kapatmamız önemli..zaten kolay faul alan bir oyuncu olduğu için savunmada takım ona biraz yardımcı olabilirse daha faydalı olur.

Yalnız benim mi dikkatimi çekti bu durum bilmiyorum ama maç içerisinde Petravicjus un bjk nin oyuncusu olduğu, Jasaitisi n Telekom un yeni oyuncusu olduğunu bastıra bastıra söyleyen Murat Kosova Songaila nın bizim yeni oyuncumuz olduğunu bir defa duymadım.

Genel olarak çok iyi bir maç çıkardı ama son dakika içerisinde yaptığı sportmenlik dışı faul, tecrübesine yakışmadı bence. O hücumdan 1 sayı ile değil de 4-5 sayı ile dönsek muhtemelen maçın en kritik hareketi olacaktı o faul.

orta mesafe şutu mükemmel gerçekten. rotasyonda furkan-songaila aynı anda sahada olduğu anlarda ne hucümda ne savunmada sıkıntı yaşarız.

Songaila da aynen Luksa gibi çabuk faul alabiliyor ve bu sorunun bizde de devam edeceğini tahmin ediyorum. Ancak uzun rotasyonumuzda Songaila'dan en çok beklediğimiz özelliklere sahip oyuncular var (Cevher-biraz Luksa hatta gerekirse Shumpert). Bu faul problemi bize çok sorun yaşatmaz ancak bizim için önemli olan Furkan'ın faul /sakatlık problemine girmemesi çünkü onun savunmaya vereceği katkıyı ne Songaila ne Luksa ne de Cevher'den bekliyoruz. Belki bu sene performansının biraz daha üstüne koyan Sertaç Furkan'ı destekleyebilir ancak başımızda Oktay Mahmuti gibi bir koç varken bizim bunları pek düşünmememiz iyi olur derim.