Darius Songaila

Bugun su ana kadar 8 dk da aldı 4 Faulu :(

Bana göre ısım olarak gercekten kendısı tatmın edıcı bırısı fakat bu turnuvada vasat bır oyuncudan daha ıyı dıyemeyız. 6 mac oldu ızlıyoruz kendısını sansımıza da hepsı canlı olarak. cok cabuk faul problemıne gırıyor. Eskıden ıcerıde cok domınattı oralarda daha etkılıydı fakat bu turnuvada ve karıyerın son yıllarında pekte yeterlı oldugu soylenemez. Su bır gercek zaten 5 numarada oynamayacak 4 numarada da yerını dolduracak kalıtede oyunculara sahıbız fakat Eurolıg sevıyesınde oynayacaksak uzulerek soyluyorum kı bır yabancı oyuncu olarak, takıma yıldız oyuncu rolunde veya karıyerlı oyuncu olarak Songaila bızım beklentılerımızı karsılayamacak duzeyde.

Bugun su ana kadar 8 dk da aldı 4 Faulu :(

Bana göre ısım olarak gercekten kendısı tatmın edıcı bırısı fakat bu turnuvada vasat bır oyuncudan daha ıyı dıyemeyız. 6 mac oldu ızlıyoruz kendısını sansımıza da hepsı canlı olarak. cok cabuk faul problemıne gırıyor. Eskıden ıcerıde cok domınattı oralarda daha etkılıydı fakat bu turnuvada ve karıyerın son yıllarında pekte yeterlı oldugu soylenemez. Su bır gercek zaten 5 numarada oynamayacak 4 numarada da yerını dolduracak kalıtede oyunculara sahıbız fakat Eurolıg sevıyesınde oynayacaksak uzulerek soyluyorum kı bır yabancı oyuncu olarak, takıma yıldız oyuncu rolunde veya karıyerlı oyuncu olarak Songaila bızım beklentılerımızı karsılayamacak duzeyde.
2 maç çok iyi oynadı türkiye maçı da dahildi ama sonraki maçlarda performansı çok düşük şutu iyi ama savunması atletizmi yetersiz 5 numara bence de oynayamaz. 5te tüm yük andric-furkana kalacak. beşiktaşın bile eurolig seviyesinde yabancılar aldığı dönemde daha kalite bir uzun alınabilirdi 5 numaraya inşallah eurolige katılırız da sonra kafamızı duvarlara vurmayız gerçek bir uzun almadığımız için

Biz çok fazla parçalara tek tek bakıyor ve takılıyoruz Mahmuti ve Teknik heyet kafalarındaki bütünü oluşturmak için o bütüne uygun parçaları buluyor ve ona göre bir bütün oluşturuyor.O bütünün parçalarından biri de Songaila.Bi sezonu boş geçirmiş bir oyuncu olarak bazı sıkıntıları olsada Mihrap gayet yerinde duruyor bence .

Ayrıca Jankunas ve K.Lavrinovic'in olduğu 4 numara rotasyonda en az onlar kadar şans ve dakika aldığına göre mevcut form durumu ile ve çok fazla faul almasına rağmen verdiği /vermesi beklenen birşeyler varkı rotasyonda Ana elamanlardan biri.Ayrıca sakatlık falan olmazsa sene içersinde kondisyonu ve form durumu da yükselecektir .

Kaldı ki TBL'deki hatta Euroleague gruplarına kalırsak (inşallah) en azından grup sürecindeki çoğu maçta karşısında GAsol kardeşler,Bizim milli takımın uzun rotasyonu,ayarında uzunlar olmayacak .Uzun süredir maç kondisyonu olmayan adam bir anda dünyanın en iyi uzun rotasyonlarına sahip milli takımların karşsıında maça çıkmaya başladı ama şu koşullarda bile bence umut veriyor.

Bu arada 99 olacakmış forma numarası

Orta mesafe şutu var,Top sürüp baskete gidebiliyor çok iyi olmasa bile sırtı dönük de sayı bulabiliyor bugün Ali T. arkasında iken sırtı dönük yaptı sayıyı ..

Yok artık Songalıa bu kadar buyuk bır tecrubeyle yaptıgı ınanılmaz hata sut cektı nerdeyse pas verırken ve macı kaybettıler elendıler.

hayırlısıyla bi gelsin de Oktay hoca ondan faydalanmasını bilir.keske ömer aşığı alabilseydik.5 numarada ömer 4 numarada songaila gercekten den de müthiş olurdu.

takıma oldukça faydası olacaktır..efektif kullanılırsa fark yaratacağı aşikar..Gerçek hayatta zaten kolay faul problemine girdiğini biliyoruz ama arkadaşlarımız üzülmesin menajerlik oyununda da 5 dakikada 5 faul alabiliyor:)

benim takımımda 21.1 dakika ortalamayla 11.4 sayı 5.1 ribaund 1.0 asist ortalamalarıyla oynuyor..bizde de benzer istatistiklerle oynarsa oldukça efektif olacaktır.

Dün hücum anlamında gerçekten çok iyiydi..Jaka'dan sonra en iyi oyuncuydu diye düşünüyorum..Darius transfer olduğunda tam Oktay hocaya göre demiştik,aynen öyle oynuyor.İşi hiç zorlaştırmadan kolay sayılar bulmada üstüne yoktur herhalde..

Ara sıra hala çok basit hatalar yapıyor,umuyorum ki onları da azaltacaktır.

Bana zaman zaman geçen seneki Rancik'i hatırlatıyor. Bazen inanılmaz işler yapıyor belki ama çoğu zamanda savunmada ve hücumda çok basit hatalar yapıyor. Belki konuşmak için erken ama kendisinden daha fazla bir performans bekliyordum. En azından şu ana kadar beklentilerimi karşılayamadı maalesef. Bu yüzden de Zaza'nın transferi önemli. Giderse de mutlaka bir 5 numara şart bize.

Rancik ile Songalia'yı karşılaştırmak,Messi ve Arda karşılaştırmasından bir adım ötede değildir mantık olarak.Lütfen beyler,ayıp oluyor!