Denham Brown

Re: Dee Brown sizce yeterlimi?

Bence olay Dee yeterli mi değil, Dee potansiyelinin ne kadarını yansıtıyor. İlk senesi olması bakımından Avrupa basketboluna alışması zor olacağını biliyorduk, bir de kendisinin aile özlemi ve duygusallığı olunca pğerformansı beklenenden düşük kaldı. Avrupa'da oynamış ve bilen bir guard alınsa Dee'den daha iyi katkı yapabilirdi. Ama eğer Dee seneyede kalırsa işte o zaman gerçek Dee'yi görürüz...

Dee Brown gibi akliyla oynayan (hemde ilk senesi) amerikali cok az bulunur. Fast Breaklerde level atlatiyor takima. sut konusunda cok istikrarsiz, ayni sekilde serbest atislar da pek güven vermiyor. ama onun eksiklerini Cüneyt kapatiyor bence. Cüneyt-Dee ikilisi bence süper. Euroleague de bir cok takimin böyle PG rotasyonu yok. bence sorun baska pozisyonlarda.

Dee nin olmadığı veya tam olarak oynamadığı bütün derbileri kaybettik ama oynağı derbilerinde hepsini kazandık .

Dee Brown un kesinlikle takımımıza katkı sağladığını düşünüyorum.Avrupa basketboluna alışırsa ki giderek alıştığını düşünüyorum çok daha fazla katkı alacağımız kesin.Handikapları istikrarlı şutunun olmayışı ve yine serbest atışlarda sıkıntısının olması.Diğer taraftan maçta tempoyu yükseltmeye çalıştığımız anlarda fast break leri ve kaptığı toplarla bulduğu sayılar çok önemli.Bunun yanısıra Cüneyt le beraber oynadıklarında Cüneyt in üzerindeki baskı da azalıyor.Bu sayede Cüneyt 2 numara gibi oynayıp hem daha diri kalıyor hem de zorlamadan ziyade kolay ve boş atışlar buluyor.Toparlarsak dee kesinlikle GS a yararlı bir oyuncu ve umarım diğer yabancılarla birlikte seneye de bu takımda yeralır.

bence avrupa basketbolunu gayet iyi kavradi. tek eksigi az penetre etmesi ve sutundaki istikrarsizlik. bunlari da zamanla asacaktir.

dee brown nereye geldiğini bilmeden geldi bize bu sene.
abdye yaz tatili için gittiğinde gelecek sene galatasarayda nasıl bir iş yapacağını kendi ölçüp tartacak ve nerde oynadığını bilecek.bu neden gelecek sene çok daha iyi bir dee izliyebiliriz.
bana göre bu takıma el seviyesinde bi türk,soloman tarzında(pozisyon farketmez winner olsun yeter)bir oyuncu bizi hedeflerimize götürür.

Arda Öztürk' Alıntı:
dee brown nereye geldiğini bilmeden geldi bize bu sene.
abdye yaz tatili için gittiğinde gelecek sene galatasarayda nasıl bir iş yapacağını kendi ölçüp tartacak ve nerde oynadığını bilecek.bu neden gelecek sene çok daha iyi bir dee izliyebiliriz.
bana göre bu takıma el seviyesinde bi türk,soloman tarzında(pozisyon farketmez winner olsun yeter)bir oyuncu bizi hedeflerimize götürür.
önümüzdeki sene dee kilit oyuncu olmalı bu yüzden takımı dee brown'a göre kurmalıyız ..

Torino ya kalıp iyi işler yaparsak Dee gelecek sene bizde kalır çünkü TBL için iyi bir oyun kurucu fakat NBA için o kadarda iyi değil . Açıkcası NBA de onun gibi çok oyun kurucu var bence GS de kalıp yazında baya bi şut çalıması lazım !

yeterli.
Özyer ve Dedehayır'ın yerinde olsam hemen 3 yıllık sözleşmeyi koyarım önüne..kabul eder etmez orası ayrı..birkaç sene içinde çok özel,her yerde bulunmayan bir oyuncu olacak..umarım nba e bizden gider.

yeterli değil.

bir guarda göre özellikle serbest atış yüzdesi ccok düşük. ama bunu geliştirebilir,ben daha büyük bir sorun olarak set hucumlarında penetre edememesi, rakibinie ekarte edememesini görüyorum. öteki forumda da yazmıştım dee brown set hucumlarında gelen perdeden yararlanıp potaya doğru gitmiyor, yanlamasına topu sürmeye devam ediyor.

hatta topu rakip alana getirirken bile zorlanıyor.zaten murat özyerde böle durumlarda murat kayayı oyuna alıyor.fenerbahce macında solomon dee browna sayı artırmayı bırakın potayı göstermemişti.bence cüneyt dee brown daha fazla potaya yöneliyor.ama onun kadar süratli ve güçlü deil. ben ısılı erkek takımında oynatma fikrine daha ciddi bakmaya başladım :p

Dee, bence takımın en önemli oyuncularından ama daha çok çalışması gerekir. Yüzdelerini yükselttiği takdirde uzun yıllar vazgeçilmez bir oyuncu olacaktır.

Avrupa oyun tarzı için yeterli değil bana göre.. Çok hızlı bi guard bu konuda hiçbir şüphe yok.Ancak çok formsuz şut konusunda.Özellikle serbeest atışlar..Felaket atıyor serbest atışları.. Avrupa tecrübesi de yoktu zaten.. NBA'de oynadığı dönemden dolayı hızlı oyuna alışkın olduğu için Avrupa savunmasına da yatkın bir oyuncu olmadığı görüşündeyim..Tabi takıma katkısını gözardı edemeyiz orası ayrı..

dee brown un tbl de oynadığı 22 maç sonundaki istatisliği
serbest atış 26/48 yani % 54
üçlük 37/114 yani %32.5
fied goal 53/123 yani % 43
reb 2.6
ass 4.7(tek elle tutulur istatisliği budur belki)
t çalma 1.3
t kaybı 2.4( t.ç nin 2 katı)
yeterli mi değil mi bilmem ama bu biraz takıma göre değişir ama şu istatislikler amerikada herhangi bir orta sınıf üniversite oyuncusunun bile 1. sınıfta yakalayacağı istatislikler
hiç maçlara bakmayan biri bu istatislikleri yırtar atar:)

Murat Kayabaş gerçekte olmayan BJK kulübü taraftarıdır. Gerçek adı Gökhan'dır. Site yöneticileri ltfn TC kimlik nodan bakın Murat Kayabaş diye birisinin olmadığını göreckesiniz. En yakın zamanda forumdan atılmasını arz ederim !

Dee Brown'un sutu cok zayif..Resmen sutu olmayan,asistleri ile ve surati ile on plana cikan bir guard.Ayrica cok panik-atak oldugundan cabuk faul problemine girmeye mahkum bir oyuncu...

NBA'de oynamasi cok zor bu oyunuyla..Kadroya girse bile 14 kisilik her mac DNP olur,sahada oynama firsati bulamaz..

Avrupa'da ise Euroleague takimlarinda bilhassa ust duzey gorev yapmasi cok zor.Ancak Union Olimpia,Cibona,Le Mans gibi hedefi olmayan,surpriz pesinde kosup TOP-16'ya kalmayi kendisine hedef koyan takimlarda rahatlikla oynama firsati bulabilir.

Zaten Dee Brown'in bir ust seviyedeki versiyonu Lakovic-Milos Vujanic-Lynn Greer vs..gibi guardlardir.