Denham Brown

Re: Dee Brown hakkında görüşler

gerek yok böyle açıklamalara bu adam 2. yarı coşmasaydı yazabilcekmiydiniz acaba aynı şeyleri?.Dee Brown gözle görünür şekilde aylardır kötü oynuyordu.Yine maça felaket başladı ama burda kimse 2. yarı dee brown 21 sayı attı diye üzülmedi , biizm düşmanımız değil babamızın oğlu da değil böyle bugün iyi şut atmış olabilir ama bu adam hiç şut çalıştığını sanmıyorum genelde bütün maçlarda felaket şut atıyor , oyunu okuyamıyor, bolca top kayıpları falan... Neyse bakalım play off tada böyle oynayabilcek mi?2. yarı daki gibi oynasında ben her zaman mor olmaya razıyım

Tugay Aktepe' Alıntı:
Dee,tatil havasına girmiş Ender ve Penn karşısında yaptı bunları..

Ben hala Woolridge'teyim..28 sayıdayım..O maçı sizler gibi kolay kolay unutmayacağım.

Hee Uleb Cup'a dönersek oradan ayrı ayrı hikayeler çıkartabilirim sizlere..

Bu görüşe açıkçası katılıyorum..Penn ve Ender'i gördük bugün..Doğru düzgün savunma yapmadılar..Bir önceki sayfaya bakarsak 10 mesajın en az 5inde Dee berbat deniyor ; 25 sayı attığı için şimdi göklerde ;)
Yarın 5 sayı atsa ortalık birbirine karışacak gene bunu herkes biliyor ;) Bence bugünkü maç yerine sezondaki genel görünümüne bakınarak yorum yapılmalı .. Bugün sırf Ender ve Penn kötü diye mi böyle oynadı ; hayır.. Çok iyi mücadele etti.. Ama bu müthiş perfosmansında uyurgezer Efes kısaları da rol oynadı bana göre..

Dee çok iyi bir guard hala bunu tartışmak çok anlamsız, tatilde dediğiniz Penn ve Ender nasıl kendilerini yırttılar biliyormusunuz???
Ayrıca Penn ve Ender haftalardır kötü oynuyorlar tatilde değiller yani!!!

Herkes haddini biliyor.Yazımlarımda Dee'nin zaman zaman çok iyi işler yapabileceğini fakat bizi şampiyonluğa taşıyabilecek zihni olmadığını söyledim hala karşısındayım.Dee haftaya kötü oynarsa buradakiler susacak Dee gitsin diyenler konuşacaK.Şimdi kalsın diyenler konuşacak bu böyle sürüp gidecek.Her ne kadar bu sene benim için hayal kırıklığı da olsa bu takımın formasını giydiği sürece desteklemek zorunda hissediyorum kendimi.Bu sene sonunda takımdan ayrılırsa açarım ağzımı kaparım gözümü sayarım ona ama şimdi zamanı değil.Bu söylediklerim Dee için değil Arma için.
Not=Dee'den günlük performans değil istikrar istiyoruz her maç 25 atmasın.Her maç 15 sayı 6ribaund 7-8 asist yapması kafidir ;) Zaten kendisinden beklentilerde bu düzeydedir.

Haddimizi bileceğiz tabikide.
Bugun Dee nın ıyı oynamasından dolayıda hıc mutlu olmadık.

Galatasaraylı falanda degılız bız zaten.

Not:Sadece bı baslıga yazmak ıcın foruma gırıp ortalıgı karıstırmakda komık kacıyor bıraz.

Tugay Aktepe' Alıntı:

Ben hala Woolridge'teyim..28 sayıdayım..O maçı sizler gibi kolay kolay unutmayacağım.

Dipnot:pınar Hanım Dee'nin bırakın oynamasını yanına yaklaşılamayacağını söylüyordu gözündeki enfeksiyondan..Neden oynadı o zaman kendisine sormak lazım.

Tugay arkadaşım sen takıntılımısın yaw ! Adam daha ne yapsın ! Tek gözüyle diyoruz burada, sağlık poblemleri hiçbir şeye benzemez ! Adam 25 sayı attı ve bunu tek gözüyle ve sakatlığım tam olarak düzelmemişken yaptı ! Birde senin şu Mitchell ın var o ne yaptı ? Lütfen eleştirinin dozajını iyi ayarlıyalım.

Not: Bunları yazarken ellerim titriyordu !

Rubio ve Woolridge karşısında neler yaptı gördüm(k) boşuna anlatma Dee'yi..

Dee ne yapar, yapmalıdır bir söylermisin Allah aşkına.. Bu adam niye transfer edildi?

Hangi maçı kazandırdır ? Winner özelliği varmı ? Guard görevini bence yeteri kadar yapmıyor.. Asist yapıyor tamam Fast-Break adamı ama asla guard değil.. Veya bizim aradığımız guard değil..

Cücü = Dee bana göre.. Bu kadar abartmayın bu adamı ;)

Heh birde NBA'den geldi olayı var.. Eğer çok çok iyi bir oyuncu olsaydı NBA'de zaten kalırdı.. NBA'den ondan daha iyi şut atanı vede her maç ortalama 17-18 sayı atanı var merak etmeyin..

Aldığı para ile 2 tane guard alınır Türkiye'de..

mustafakaya' Alıntı:
Tugay Aktepe' Alıntı:

Dipnot:pınar Hanım Dee'nin bırakın oynamasını yanına yaklaşılamayacağını söylüyordu gözündeki enfeksiyondan..Neden oynadı o zaman kendisine sormak lazım.

Tugay arkadaşım sen takıntılımısın yaw ! Adam daha ne yapsın ! Tek gözüyle diyoruz burada, sağlık poblemleri hiçbir şeye benzemez ! Adam 25 sayı attı ve bunu tek gözüyle ve sakatlığım tam olarak düzelmemişken yaptı ! Birde senin şu Mitchell ın var o ne yaptı ? Lütfen eleştirinin dozajını iyi ayarlıyalım.

Şu tek göz olayını o kadar çok abarttınız ki.. Görende gözü çıktı ama yinede oynadı sanacak..

Hüseyin ameliyatla ULEB CUP maçına çıktı..
Cüneyt sakatlığına rağmen oynadı..
Hite sakat olmasına rağmen oynadı..
Tufan geçen sene sakat sakat bütün sezonu oynadı..

Bunlardan neden bahsetmiyorsunuz.. Dee'nin gözü ağrıyormuş, tek gözle bu kadarmış..
Ya arkadaşlar nereden biliyorsunuz uyuşturucu yiyip maça çıkmadığını, nereden biliyorsunuz bugün gözünün geçmediğini veya ağrılarının azaldığını..

Dee'yi Kobe gibi göstermeyin.. Şu tek göz olayınıda bırakın.. Maçı izlemeyen biri olsa sanıcak herhalde gözü çıktı ama yinede oynadı..

Barış Çamur' Alıntı:
mustafakaya' Alıntı:
[quote="Tugay Aktepe":301789gi]Dee,tatil havasına girmiş Ender ve Penn karşısında yaptı bunları..

Şu tek göz olayını o kadar çok abarttınız ki.. Görende gözü çıktı ama yinede oynadı sanacak..

Hüseyin ameliyatla ULEB CUP maçına çıktı..
Cüneyt sakatlığına rağmen oynadı..
Hite sakat olmasına rağmen oynadı..
Tufan geçen sene sakat sakat bütün sezonu oynadı..

Bunlardan neden bahsetmiyorsunuz.. Dee'nin gözü ağrıyormuş, tek gözle bu kadarmış..
Ya arkadaşlar nereden biliyorsunuz uyuşturucu yiyip maça çıkmadığını, nereden biliyorsunuz bugün gözünün geçmediğini veya ağrılarının azaldığını..

Dee'yi Kobe gibi göstermeyin.. Şu tek göz olayınıda bırakın.. Maçı izlemeyen biri olsa sanıcak herhalde gözü çıktı ama yinede oynadı..[/quote:301789gi]

Biz Dee yi Kobe göstermiyoruz ama sizde bu oyuncudan T-Mac performansı beklemeyin !

Dee NBA oyuncusu olsaydı orada kalırdı, Türkiye'ye gelmezdi diye yazmıştım zaten.Sadece onun bu kadar abartılması komik bir durum.Beklentilerimiz neden büyük ona karşı, diğer oyunculardan farkı neymiş onu merak ediyorum.350 bin dolar alması mı? Bazen onun hakkındaki tartışmalar o kadar saçma bir hal alıyor ki, cevap yazmadan edemiyorum.Ben ısrarla söylüyorum, benim için Dee 30 sayı atmış nasıl oynamış falan önemli değil, takımın başarısı önemli.Ama bazı arkadaşlarımızın eleştirinin de bir dozu olduğunu unutuyor.Sezon bitene bütün oyuncularımıza destek olmalıyız.Boks değil bu, basketbol ,takım oyunu.Pınar abla anlatsan da anlamazlar diyorlar bana ama ben ısrarla belki diyorum...

Pınar Anidjar' Alıntı:
Dee NBA oyuncusu olsaydı orada kalırdı, Türkiye'ye gelmezdi diye yazmıştım zaten.Sadece onun bu kadar abartılması komik bir durum.Beklentilerimiz neden büyük ona karşı, diğer oyunculardan farkı neymiş onu merak ediyorum.350 bin dolar alması mı? Bazen onun hakkındaki tartışmalar o kadar saçma bir hal alıyor ki, cevap yazmadan edemiyorum.Ben ısrarla söylüyorum, benim için Dee 30 sayı atmış nasıl oynamış falan önemli değil, takımın başarısı önemli.Ama bazı arkadaşlarımızın eleştirinin de bir dozu olduğunu unutuyor.Sezon bitene bütün oyuncularımıza destek olmalıyız.Boks değil bu, basketbol ,takım oyunu.Pınar abla anlatsan da anlamazlar diyorlar bana ama ben ısrarla belki diyorum...

Kelimelerin bittiği anlamların yettiği yerdeyiz .... Helal olsun sana be Pınar abla !

Eminim ki ; gerçeklerinizle anlatsanız belgelerinizle anlatsanız benim gibi basketbolun içinde olanlar çok şey anlarlar..

Bazı şeyleri anlatıyorum ama siz anlamıyorsunuz ;)
Sizinle basketbol konuşmak ile deveye basketbol oynatmak arasında pek fark yok gibi..

Herneyse.. ;)
Siz Dee'yi savunmaya devam edin.. Her yaptığı yanlışa rağmen.. 18 yaşındaki çocuğun madarası olmasına rağmen.. 4.sınıf bir oyuncudan 28 sayı yemesine rağmen..

350 Bin dolar diye alıyor diyede bilmeye devam edin..
Bir gün gelin Şahenk'ede yüzyüze görüşelim.. Sizin o engin (!) basketbol bilginizden bir basketbolcu olarak yararlanmak isterim açıkcası.. Malum çok biliyorsunuz ya.. ;)

Saygılarımla

Barış öncelikle o 18 yaşındaki çocuk benzetmeni senin gibi kendini basketbola adamış birine yakıştıramıyorum ya Avrupa Basketbolu'nu takip etmiyorsun yada Rubio'yu sevmiyorsun anlaşılan. Daha önce de dediğim gibi Dee oynarsa önce kendini kurtaracak sonra bizi. Kendini kurtarmak istiyorsa oynamak zorunda. Son olarak da Efes'in guardlarını bile küçümsedik ki buna hiçbir şey diyemiyorum. Efes bugün oynaması gerektiği gibi oynadı kimse tatil havasında değildi.

Darrell Mitchell'dan olan beklentilerle Dee'den olan beklentiler kat kat farklı.. Ama en basitinden bir örnek.. Dee Brown ortalama 12.25 sayı.. Darrel Mitchell 13.77 sayı.. Asist bilgilerini bilmiyorum ama attıkları skorlar bu normal sezon içindeki..Bu mantıklı bir durum mu..Barış'ın dediklerine katılmamak elde değil..Özellikle Hite ve Hüseyin özveriyle çıktı maçlara..Bunlar göz önüne alınmıyor da Dee'nin gözü mü kaideye alınıyor..

Bugün Dee iyi istatistikler yaptı ama kötü bir performans çıkarsaydı ne olacaktı..Dee budur alın size cevap falan bunlar hikaye laflar..Kaan Kural bile söylüyor.Avrupa basketboluna yatkın bir oyuncu olamadı ve takımın beklentilerine tam olarak cevap veremedi diyor..Biz rezil bir guard demiyoruz size..Beklentilerin altında diyoruz..

Barış, burada kimse bir başkasına basketboldan anlamıyorsun ihtamında bulunamaz. Üstelik sakin olalım, üslubumuzu tartışma kuralları çerçevesinde koruyalım. Bireysel saldırılara geçmeyelim.

Kaybedilen maçlardan sonra takımı,coachu ya da oyunculardan herhangi birini desteksiz eleştirmek ne kadar yanlışsa,kazanılan maçlardan sonra gördünüz mü Dee'yi,işte Murat hoca vs. gibi yorumlar yapmak da o kadar yanlış.Bir maçla kimseyi ne yerin dibine sokmanın ne de göklere çıkarmanın anlamı var.

Ayrıca Dee konusunda da Pınar Hanım'ın bu kadar üstüne gidilmesi hem yanlış,hem de bunun sebebini anlayamıyorum.

http://www.basketball-reference.com/pla ... nde03.html

BBR Blog: Classing Up the Joint
Sports-Reference: Baseball | Basketball | Football | Hockey
Player Search: players teams leagues coaches leaders awards playoffs all-star draft wnba d-league full court You Are Here > Basketball-Reference.com > Players > B > Dee Brown

Dee Brown
Daniel Brown (Dee)

Position: Guard
Height: 6-0 Weight: 185 lbs.
Born: August 17, 1984 in Jackson, Mississippi
High School: Proviso East in Maywood, Illinois
College: University of Illinois at Urbana-Champaign

Drafted by the Utah Jazz in the 2nd round (16th pick, 46th overall) of the 2006 NBA draft.
Our primary support comes from users like you. Sponsor this page for $15 per year.

Game Logs and Splits
Game Logs 2006-07 Finder
Splits 2006-07

TotalsGlossary / Convert to CSV / Convert to PRE / Click column headers to sort
Season Age Tm Lg G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS
2006-07 22 UTA NBA 49 0 450 32 98 .327 6 28 .214 24 37 .649 8 32 40 83 22 7 31 51 94
Career NBA 49 0 450 32 98 .327 6 28 .214 24 37 .649 8 32 40 83 22 7 31 51 94

Per GameGlossary / Convert to CSV / Convert to PRE / Click column headers to sort
Season Age Tm Lg G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS
2006-07 22 UTA NBA 49 0 9.2 0.7 2.0 .327 0.1 0.6 .214 0.5 0.8 .649 0.2 0.7 0.8 1.7 0.4 0.1 0.6 1.0 1.9
Career NBA 49 0 9.2 0.7 2.0 .327 0.1 0.6 .214 0.5 0.8 .649 0.2 0.7 0.8 1.7 0.4 0.1 0.6 1.0 1.9

Per 36 MinutesGlossary / Convert to CSV / Convert to PRE / Click column headers to sort
2006-07 22 UTA NBA 49 0 450 2.6 7.8 .327 0.5 2.2 .214 1.9 3.0 .649 0.6 2.6 3.2 6.6 1.8 0.6 2.5 4.1 7.5
Career NBA 49 0 450 2.6 7.8 .327 0.5 2.2 .214 1.9 3.0 .649 0.6 2.6 3.2 6.6 1.8 0.6 2.5 4.1 7.5

AdvancedGlossary / Convert to CSV / Convert to PRE / Click column headers to sort
Season Age Tm Lg G MP PER TS% eFG% ORB% DRB% TRB% AST% STL% BLK% TOV% Usg% ORtg DRtg OWS DWS WS LS WSAA
2006-07 22 UTA NBA 49 450 8.6 .411 .357 2.2 8.6 5.4 26.2 2.6 1.3 21.3 14.5 93 107 0.0 1.4 1 4 -1.5
Career NBA 49 450 8.6 .411 .357 2.2 8.6 5.4 26.2 2.6 1.3 21.3 14.5 93 107 0.0 1.4 1 4 -1.5

PlayoffsGlossary / Convert to CSV / Convert to PRE / Click column headers to sort
Totals Shooting Per Game
Season Age Tm Lg G MP FG FGA 3P 3PA FT FTA ORB TRB AST STL BLK TOV PF PTS FG% 3P% FT% MP PTS TRB AST
2006-07 22 UTA NBA 8 52 6 17 0 6 1 4 1 3 9 0 0 4 1 13 .353 .000 .250 6.5 1.6 0.4 1.1
Career NBA 8 52 6 17 0 6 1 4 1 3 9 0 0 4 1 13 .353 .000 .250 6.5 1.6 0.4 1.1

SalariesAbout salary data / Convert to CSV / Convert to PRE / Click column headers to sort
Season Team Lg Salary
2006-07 Utah Jazz NBA $412,718
Career (may be incomplete) $412,718

Estimated salaries are marked with an asterisk (*).

Bize ne kadar zengin bir kulübüz yaa Utah Jazz'ın 412 bin dolar verdiği adama ki ( maybe incomplete deniyor) 1.100.000 dolar vermişiz.

Basketbolu çok bilen arkadaşlar derslerini çok çalışmamışlar galiba.

Medya ne kadar güzel yönlendirebiliyor herkesi değil mi? Çünkü bazılarımız medyamızda çıkan bütün haberlere inanacak kadar toy.Büyüyecekler tabi, zaman var...

Kimse demiyor Dee müthiş oynuyor diye, çok istikrarsız oynadığına ben de katılıyorum.Ama yine diyorum takımın her oyuncusuna sonuna kadar destek olmamız gerek, eğer gerçekten şampiyon olmak istiyorsak.

Ömer abi @ Anlamıyorsun diyen ben değilim... Tam tersi saldırıya geçende o, ben sadece cevap hakkımı kullandım. Sanırım böyle bir hakka sahibim değil mi? Birileri bana atıfta bulunucak bende cevap vericem. Bu arada dikkatimden kaçmıyor değil, millet bana saldırıyor ben cevap veriyorum suçlu oluyorum ve beni direkt uyaran suçlayanda sensin.. Bir alıp veremediğin falan mı var benimle açıkca söyle bende bileyim.. Naptım ben tavuğuna kış mı dedim..?

Kerem Abi @ Rubio'yu sevmiyorum değil hatta kendisi şu anda örnek aldığım birisi konum olarak.. Onuun yerinde ve onun gibi olmak isterim açıkcası ama neyse konu bu değil.. Avrupa basketbolunuda gayet iyi takip ediyorum özellikle ACB ve Fransa ligini.. Ama Dee ile Rubio'yu kıyasladığımız zaman NBA patentli bir oyuncunun Rubio gibi genç ve tecrübesiz (en çok 1-2 yıl tecrübesi vardır) bir oyuncuya ezilmemesi gerekirdi.Her ne kadar hakemler ona biraz tolerans tanısada Rubio dalga geçercesine Dee'yi sahadan silmemeliydi.. Yani Dee kendisini sildirmemeliydi..

Bu arada Efes'in guardlarına ben birşey demedim :) Spencer ve Penn gayet iyi bir oyun sergilediler ama aynı oyun arkadaşlarından gelmeyince ve bizim savunmadaki müthiş oyunumuza birde hücumdaki başarılı üçlük yüzdemi eklenince maçı kazanabildik.

Birde guardlar takımın herşeyleridir.. Eğer guardlar yoksa, takımda yoktur ortada.. O yüzden Dee'nin biraz daha sorumluluk alması gerekiyor. Böyle çocuk gibi "ben küstüm oynamıyorum" diye bir şey olamaz.. O zaman bizde diyelim "Biz küstük paranı vermiyoruz".. Olurmu böyle bir şey ? Olduğu zaman ne olur? Oyuncu "paramı alamıyorum" der çeker gider.. O yüzden hemen küsen, mücadeleyi bırakan bir guard istemiyorum açıkcası..

Ayrıca Mitchell ile neden kıyaslanıyor anlamıyorum.. Geçen sene Mitchell'den şampiyonlukmu bekliyorduk, veya Mitchell'den ULEB CUP'ta bizi şampiyon yapmasını falan mı? Mitchell ile Dee'yi kıyaslayanın basketbol bilgisini tartışırım afedersiniz ama.. İkiside aynı kalitede oyuncular değil ki..

Barış anlaşamadığımız tek nokta Rubio konusu senle. Rubio bana göre Dee'den çok daha uluslararası tecrübeye sahip bir oyuncu. Bu arada ben Dee'yi sonuna kadar savunan birisi değilim ama Play-Off'ta çok şey bekliyorum ondan. Sezon bitmeden oyuncularımızı asıp kesmeyelim. Sezon Play-Off'ta başlar.

Pınar Anidjar @ Ben mi dedim size 1 milyon euro alıyor diye.. :) Sallamasınız diyorum hani ? Daha ne yazdığımı bile anlamamışsınız.. Ben bir şey demiyorum size.. Çünkü siz bildiğinizi okuyorsunuz, kendi kafanızdaki doğrulardan başka bir şeye bakmıyorsunuz.. Allah bilir mesajları bile okumuyorsunuz =) O yüzden artık size cevap bile yazmayacağım, çünkü anlatamıyorum galiba size derdimi.. Siz kendi kafanızda oynayıp, kendi kafanızda cevap yazıyorsunuz :) Toy dediğin kişi 4 yıldır basket oynuyor ve neyin ne olduğunu senden kat ve kat iyi biliyor.. En azından basketbol bilgisi olarak.. Bu arada ben mi dedim medyada bu kadar var diye.. Kendin yaz kendin yönet kendin oyna.. Başarılar size.. :)

Birde ne kadar doğru bilemem ama az önce öğrendiğim kadarıyla Dee'nin tercümanıymışsınız bütün gününüz onunlaymışmışmış.. Ee tabi bu oyuncuya laf söylettirmemeniz doğal ;) Bende olsam bende söyletmem.. Malum ekmek parası..Bugün Dee'ye yarın X'e değil mi ama.. ;) Sizi anlıyorum.. Duygusal yönden sizde haklısınız.. ;) Anlaşıldı sizin derdiniz..

Neyse size artık cevap vermeyeceğim, çünkü siz saldırıyorsunuz ben cevap veriyorum sonra suçlu siz değil ben oluyorum.. Buda birilerinin bana olan garezinden ötürü oluyor herhalde.. Yorum yapmayacağım artık.. :)

Not : Biliyorum bu yazdıklarımıda bazıları SALDIRIYORSUN diyecek :) Evet, kendimi korumak ve cevap vermek SALDIRMAKSA tamam saldırıyorum..

Kerem Abi @ Rubio'nun uluslararası tecrübesi en fazla 2 yıl olarak vardır.. 15 yaşında sahaya çıkamayacağına göre en genç olarak 16 yaşında sahada olsa diye düşünüyorum 2 yıl Avrupa tecrübesi vardır doğaldır bir şey diyemem..Ama Rudy'den zaman kalırsa takımı o yönetiyor tek başına.. Fakat bakıyorumda 18 yaşındaki birisinin 24 yaşındaki NBA patentli bir oyuncudan daha iyi bir oyun bilgisine ve takım yönetimine sahip.. Haksızmıyım?
Benimde demek istediğim şuydu.. Dee gibi bir oyuncu (Utah'tan gelmiş, NBA'de oynamış, Kalitesi - Tecrübesi - Yetenekleri belli..ve kısacası bu takımın HERŞEYİ) neden Rubio gibi olamıyor.. Rubio o yaşına rağmen takımı öyle bir yönetti, öyle setler uygulattı ki; Dee'yi ezdi geçti.. Birebirlerdede Dee'den daha iyi oyun sergiledi..

Bu arada tartıştığımız oyuncu 18 yaşında :) Rudy Fernandez olsa bir şey diyemem ama Rubio ya Rubio :) 18 yaşında ufak tefek bir velet işte.. Hangimiz DEE ile kıyaslayıpta Rubio'yu daha üstün bulurduk ki ? Doğruya doğru.. =)