Denham Brown

Re: Dee Brown hakkında görüşler

Kerem SEÇER' Alıntı:
Barış o saydığın 11 maçın 6'sında 5 asist ve üzerinde yapmış yani görevini bir nevi yerine getirmiş. Bu demek değil ki başarılı olmuş o maçlarda ama özellikle 9 ve 8 asist yaptığı maçları dahi ve 7 asist 6 top çalma ile oynadığı maçı dahi oval içerisine alman haksızlık olmuş bana göre.
Tam ben yazacaktım ama sen parmağı sokmuşsun yaraya, eline sağlık!!!

Kerem abi guardlık sadece asist yapmakmıdır? Eğer böyleyse hiç bir şey demiyorum..
O zaman her arkadaşına pas atan kişi / sahış guard mevkiinde çok ama çok rahat oynar.. Hemde öyle böyle değil..
Ondan buna pas versin, ondan alsın buna versin.. Ee zaten 24 saniyenin sonunda elbet birileri sayıya çevirecek.. Bu mudur guardın görevi..??

Birisi bana GUARDIN YAPMASI GEREKENLERİ bir söylermi acaba?

Barış bırakta senin basketbol tecrübeni, bilgini, diğer yeteneklerini biz övelim!
Sürekli bir şeyler söyleme telaşındasın, ama agresif, ama sataşarak, bırak bu huyları yada bu huylar seni bıraksın.
Sen değilmiydin Avery'i izledim muhteşem diyen, sonra Avery'i avarel diyen, ders çıkarmadınmı bunlardan???
Efes'i yenmişiz Dee oynamış güzelinden keyfini çıkaralım lütfen izin ver....
Yada Guardın görevlerini yaz!

Barış,

9 sayı 7 asist 6 top çalma 0 top kaybı (Antalya maçı),

8 sayı 7 asist 5 ribaund (Daçka maçı),

Savunmasıyla Fenerbahçe maçı,

8 sayı 8 asist (Efes maçı),

Bana göre bunlar kötü istatistikler değil bana asist yapmak mıdır demişsin ama sen de direk sayılara bakarak yazmışsın.

Neyse ben hiçbir zaman zaten basketbolu iyi bildiğimi söylemem, bazıları beni ciddiye de almaz buradan biliyorum. Komik duruma düşüyorum galiba ya. Neyse moralim bozuk galiba bugün saçmaladım mı ne. Haa bu sana değil yanlış anlama başkasına değil öyle içimden geldi. Forumda herkes basketbolu çok iyi bildiğini iddia ediyor da ben de aradan sıyrılayım da pek bilmediğimi söyleyeyim dedim.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Barış bırakta senin basketbol tecrübeni, bilgini, diğer yeteneklerini biz övelim!
Sürekli bir şeyler söyleme telaşındasın, ama agresif, ama sataşarak, bırak bu huyları yada bu huylar seni bıraksın.
Sen değilmiydin Avery'i izledim muhteşem diyen, sonra Avery'i avarel diyen, ders çıkarmadınmı bunlardan???
Efes'i yenmişiz Dee oynamış güzelinden keyfini çıkaralım lütfen izin ver....
Yada Guardın görevlerini yaz!

Avery'i antremanda izledim müthişti.. Takıma adapte olamayıp Olimpia'ya gidende bendim zaten dimi abi?
Sen değilmiydi Britton kupa için lige verilen arada şöyle böyle oynadı müthiş bir adam diyen.. Heh görüyoruz kendisini ;)

Aynı durum ona bakarsan..
Tamam abi siz tadını çıkartmaya devam edin.. Pembe rüyalar görmeye devam..
Kötü olduğunda eleştirmiyorum farkındaysan, iyi olduklarındada eleştiriyorum..Ben böyle biliyorum.

Ama ben bazı şeyleri öğrendim.. Mesela adama ben laf atıcam sonra suçlu benim laf attığım olacak.. Ben birisine hakaret edicem suçlu ben değil hakaret ettiğim kişi olacak.. Ben millete sataşıcam ama suçlu ben değil sataştığım insan olacak..

Guardın görevleri mi ? Buyur abi sana guardın bir kaç görevi ;

1- Takıma " SET " uygulatmak, takım oyunu oynatmak.
2- Skor yükünü çekmek, winner özelliği mutlaka olması gerekir. Maç kazandırması gerekir..
3- Takımın en zor anında çıkıp maçı rahatlatmak..
4- Asist yapmak, arkadaşlarına pas atmak.. Uzun oyuncular için en boş pozisyonu yaratmak.
5- Rakip guardı sık sık rahatsız etmek..
6- İçeri drive veya penetreler ederek rakip savunmayı rahatsız etmek.. Topsuz alanlarda bile içeri cut ederek savunmayı bozmak.
7- Dışardan iyi bir şut yüzdesine sahip olması gerekir..
8- En boştaki oyuncuyu görüp pas atmak..
9- Kafasına göre ordan burdan ŞUT ATMAMAK !

Ama kusura bakmayın bende bilmiyorum basketbolu.. Nedir ne değildir.. Bu yüzden bilen ve ENGİN (!) bilgilere sahip olan kişiler anlatsa daha iyi olur..

Neyse daha yazmayacağım iyi geceler..

Kerem Abi @ Herkesin görüş açısı farklıdır.. Daha fazla uzatmaya gerek yok.. Dee 1 numara, Dee süper, Dee tartışılmaz..

Konu burada kapansın gitsin.. Pembe rüyalar görmeye devam edelim..
O çok övdüğümüz standartların üstünde SUPERMAN olarak gördüğümüz oyuncuda seneye gider başka bir yere alır parasını bakar keyfine..

Bizde burada tartıştığımız ile kalırız..
Amacımız daha iyi bir Galatasaray ama bunun için yaptığımız eleştiriler sayesinde ya takımı SATANLARDAN oluyoruz, yada takıma İHANET EDENLERDEN.. Ama ne hikmetse bize bu yakıştırmaları yapanlar yokken bile bizler salonlarda oluyoruz..

Hadi cümleten iyi geceler..
Benim için artık uyku vakti..

Barış sen Dee'yi eleştirdiğin için kimse sana birşey demiyor, devam edebilirsin bundan sonrada, ama hala sorunun üslup sorunu olduğunu anlayamadın kal sağlıcakla!

Barış'a hak vermemek elde değil..

Barış kardeşim sen ne yazarsan yaz altına imzamı atarım !!

Bu arada Barış ile aynı okuldaydık geçen yıla kadar..Muhabbetim olmasa da ayağının çatlak olduğunu görmüştüm.Yani maça o şekilde çıkmıştır.

Barış Tugay el ele hep beraber tribüne :)

Pınar Anidjar' Alıntı:
Barış'ın ayağının çatlak olarak maça çıkması ile bu topic arasında bir bağlantı kuramadım.

Mesajları okusan anlarsında öyle bir zahmete girmemişsin ki..
Yok yani cümlede BARIŞ geçmiş ya.. Artık sende nasıl bir iz bıraktıysam bana cevap yazmaktan forumda adam gibi yazı yazmıyorsun.. Benle uğraşmaktan başka işin gücün yokmu senin..
Git başkalarına bulaş bana değil.. Sabrımı zorluyorsun..
Sınırını zorlamaya başladın yeter artık.. Saygı saygı bir yere kadar.. !!
Büyük olman veya bayan olman aklın sıra bana laf çarpıtman veya bana laf atman anlamına gelmez..
Bana bulaşma Pınar Anidjar git kime bulaşıyorsan ona bulaş.. Ama o kişi ben değilim..
Bir insanda sabır vardır ya SABIR !! Tamam mı SABIR !! Yeter be yeter..
Senin bana aklın sıra attığın lafları görmek için mi giriyorum ben bu foruma..
Her mesajıma cevap yazmak zorundamısın sen ya..
Gerçekten yeter..Sınırını zorlamaya başladın..

21.sayfayı oku anlarsın..
Gelen bir soru vardı, cevapladım, ardından Arda abi tavsiyelerde bulundu.. Konuyuda Tugay Abi doğrulamış..

Bu arada Eyüp Abi.. Eyvallah.. Hiç bir şey demiyorum sadece eyvallah ;)

Pınar Anidjar' Alıntı:
Barış'ın ayağının çatlak olarak maça çıkması ile bu topic arasında bir bağlantı kuramadım.
Daha önceki mesajlarda yazmıştı bu olayı..
Hayal ürünü değil yani bu maç.
Şahsen ben kolay kolay inanmam böyle şeylere ama Barış'ın olayı doğrudur.O yüzden belirtmek istedim.
Bilgilerinize arz olsun Pınar Hanım.. ;)

Benim bundan sonrasını yorumlamaya teknik bilgim yeterli değil, siz devam edin dostlar!

Bu sekilde devam ederseniz başlığı kitleyeceğim.
Barış Çamur yazılarına da dikkat et, bu genç yaşında insanlara sataşmanın bir manası yok. Aksi takdirde forumun huzuru için bazı yaptırımlar yapılması gerekecek.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Benim bundan sonrasını yorumlamaya teknik bilgim yeterli değil, siz devam edin dostlar!

Bu arada Eyüp Abi nickindeki yeşil rengi görünce belirteyim dedim..

Dün Fener maçında Eski Açık'ta ''Street Fighter'' karakterlerini konu alan kareografimizde sarı-kırmızı renkleri haricinden neden yeşil renk kullanmışız?
Yoksa örgütleniyormuymuşuz?
Ne demek istemişiz?
Başka renk mi yokmuş?

Evet..Bunlar Febe'nin taraftar sitelerinde konuşulduğu gibi Aziz'in kalemşörleri sayesinde medyaya da taşındı..

Ne diyeyim Allah akıl-fikir ihsan eylesin..

Neyse konu kaldığı yerden devam edebilir..Dipnot olarak yazmak istedim bir anda burada o rengi görünce.

Barış Çamur' Alıntı:
[quote="Muhammet Kaan":1pm2nobn]Dee gitsin Barış gelsin. Hepimiz rahat edelim:D

Esprimiydi ?
Ha, ha, ha M.Kaan abi..
İnan öyle güldüm öyle güldüm ki hiç sorma karnım ağrıdı gülmekten sandalyeden düştüm..[/quote:1pm2nobn]

Ne güzel işte Barış. Ortamda biraz gerginlik sezmiştim zaten. Ufak bi espiri olsun dedim.
Alındıysan özür dilerim.

Bu arada evet Dee bekleneni veremedi şu zamana kadar (efes maçında yapabileceklerinide gösterdi) ama benim gözlemim takımım Dee sahadayken (tüm maçlarda deil ama genelinde) daha akıcı bir basket oynadığı. Çok göz önünde deil bi Solomon gibi ama faydalı bence.

Barış Çamur' Alıntı:
Abi haklısın zaten bana laf atan, bana laf söyleyen, bebek-toy-basketbol bilgisi şüpheli diyen kişi çok haklı, çok ama çok doğru söylüyor, o saldırmıyor, o laf atmıyor, o hiç bir şey yapmıyor sütten çıkmış ak kaşık..Bize " TAKIMI SATANLAR " diyerek belkide hakaret edenlerin hiç suçu yok..Burada tek suçlu kendimizi savunduğumuz, Dee'yi eleştirdiğimiz ve takımı iyi - kötü gün ayrımı yapmadan DESTEKLEYİP - KÖTÜ YANLARINI ELEŞTİRDİĞİMİZ için yani bazılarına göre SATTIĞIMIZ İÇİN bizler suçluyuz..

Niye benim Pınar Hanımla derdim mi var? Kendisini tanımam etmem, hayatımda görmediğim muhattap dahi olmadığım birisi.. Ne tanırım ne görmüşümdür nede muhabbet ederim..
Bana laf attı, ben cevap verdim.. Sonra yine saldırdı, yine cevap verdim.. Ama diyorsan ki ; cevap verdiğin için HAKSIZSIN, cevap verdiğin için SATAŞIYORSUN.. O zaman eyvallah ben sataşmışımdır..
Ama zaten hırsızın hiç suçu yok değil mi..

Neyse konuyu uzatmanın anlamı yok.. Malum basketten hiç anlamıyoruz.. Malum medyada yazılanlara inanıyoruz.. Bizden adam olmaz.. Adam olanlar olmuşlar bile.. ;)

Pembe rüyalar görmeye devam..

Dee'yi Kobe gibi görmeye, yaptığı en ufacık bir şeyi bile dağlar gibi büyütmeye devam..

Dee'nin gözü sakatmış maça çıkmış müthiş bir özveriymiş..Tamam bu doğrudur, saygı duyarım fedakarlıktır, sakatlığı o an ne durumdaydı onu kimse bilemez kendisinden başka ama yinede tamam saygı duyarım.. Eyvallah, büyük bir fedakarlıktır..
Ama nedense Cücü'nün sakatlığı,
Hüseyin'nin ameliyatlı bir şekilde maça çıkmasını..
Tufan'ın bir sezon boyunca sakat sakat oynamasını..
Hite'n sakat sakat oynamasını..
Owens'ın rahatsız olmasına rağmen maçta olmasını..
Cenk'in şiddetli ağrılarının olmasına rağmen sahada olmasını..

Bunları kimse konuşmuyor..
Birde nedense yukarda yazdıklarımı MEDYAda yazmıyor.. Ben hakikatten medyadan takip edip bu forumda birşeyler yazıyormuşum..

Saygı duyarım.. ;)

SAYGILARIMLA
B.ÇAMUR

İMZA