Denham Brown

Re: Dee Brown hakkında görüşler

benim anlamadığım nokta insanlar diğerlerinin sözlerine (kendileriyle ilgigli olmayan) nasıl bu kadar tepki koyuyor ve sürekli niye aynı insanlar dee yi savunup sürekli bi grup karşısında.ben dünkü maçta en az 3 defa dee diye bağırdım ama sezon sonu dee nin gönderilmesi ve yerine daha tecrübeli ve şutör bir guard alması taraftarıyım bu ikisi tezat değildir bence.dee galatasaray a geldiğinden beri en güzel defansını ve en güzel 1-2 hücum performanslarından birini oynadı onu bu maç ayakta alkışlamalıyız ve alkışladık ve bitti...
insanların biribirini x bir oyuncunun performansı konussunda kırmasını anlamıyorum burada maalesef birileri gereksiz sivri konuşuyor ve diğer tarafta bunun altında kalmak istemiyor doğal olarak,bu yüzden x bir oyuncu için birbirinizi kırmayın bu adamın sizin varlığınızdan bile haberi yokken boşverin..
birisi yazar ki ben yazıyorum dee gitmeli biriside yazar şu şu nedenden kalmalı burada insanlar diğerine nedenlerini açıklar ikna etmeye kalkar ama tartışma nesnesi ortadan kalkıp diğer insanların belaltına vurmamalıyız bu doğal olarak karşı tarafın reaksiyonunu getiriyor ve olay bazen benimde girdiğim kayıkçı kavgasına dönüyor..burada herke yazılarını diğer renkdaşları okusun diye yazıyor kimse gizli blog tutmuyor bu yüzden diğer inanların görüşlerinede saygı duyalım..

Biraderim 4 yıl basketbol oynaman hiçbirşeyi değiştirmez. Hani müdahale etmeyeyim diyorum; benle bir alakası yok diyorum da; 4 yıl basketbol oynayan biri olarak konuşmaların ; argümanların iyice cahil bir hal almaya başladı. Senin; veya diğer arkadaşlarının Dee'yi Rubio'dan üstün tutması ; profesyonel basketbolda hiçbirşey ifade etmiyor; açıkçası zerre umurumda da değil. Sana 3 gün içerisinde; 7 tanesi profesyonel nba scout u olmak üzere 15 farklı scout'un Rubio mu Dee mi dersen verecekleri cevapalrı göndereyim çok dilersen aam emin ol bu soruyu soranla baya dalga geçeceklerdir. Böyle bir soruyu da uluorta çok sorma; mahcup olursun. senin 18 yaşında velet dediğin adam ; bir araba yaş grubunda milli takımına uluslararası turnuvalarda kaptanlık yaparken; Dee; ortaokul takımında oynuyordu. Adamın Dee'nin hayatında toplam oynadığı hakemli maç sayısı kadar milli takımda oynamışlığı var nerdeyse. Dee'yi eleştirebilirsin; çok normaldir; zaten burası da forum; birileri birşeyleri eleştirsin veya övsün diye var; ama her işin bir yolu yordamı vardır; seninki böyle bişi değil ; fikr-i sabitlik. İşin kötüsü kullandığın şeyler de çok kötü ; hani Dee'nin 18 kötü özelliğini yazmak istesem hiçbiri olmaz Rubio'ya üstünlük kuramamış olması.. Her oyuncunun olduğu gibi Dee'nin de pozitif ve negatif yönleri var; ve her seferinde olduğu gibi de; sevgili forum üyeleri bu tartışmanın da gözünü çıkartmışlar.

Not: Forum üzerinden bu konu hakkında daha fazla yorum yapmicam biraderim. O yüzden; pınar hanıma yaptığın gibi ; develi hendekli cümleler kuracaksan; bunu özel mesaj yoluyla yapmanı rica ediyorum.

Ya allahım nasıl bir toplumuz adam iyi oynasada oynamasada konuşuluyor :) .

Ünsal Y.' Alıntı:
Biraderim 4 yıl basketbol oynaman hiçbirşeyi değiştirmez. Hani müdahale etmeyeyim diyorum; benle bir alakası yok diyorum da; 4 yıl basketbol oynayan biri olarak konuşmaların ; argümanların iyice cahil bir hal almaya başladı. Senin; veya diğer arkadaşlarının Dee'yi Rubio'dan üstün tutması ; profesyonel basketbolda hiçbirşey ifade etmiyor; açıkçası zerre umurumda da değil. Sana 3 gün içerisinde; 7 tanesi profesyonel nba scout u olmak üzere 15 farklı scout'un Rubio mu Dee mi dersen verecekleri cevapalrı göndereyim çok dilersen aam emin ol bu soruyu soranla baya dalga geçeceklerdir. Böyle bir soruyu da uluorta çok sorma; mahcup olursun. senin 18 yaşında velet dediğin adam ; bir araba yaş grubunda milli takımına uluslararası turnuvalarda kaptanlık yaparken; Dee; ortaokul takımında oynuyordu. Adamın Dee'nin hayatında toplam oynadığı hakemli maç sayısı kadar milli takımda oynamışlığı var nerdeyse. Dee'yi eleştirebilirsin; çok normaldir; zaten burası da forum; birileri birşeyleri eleştirsin veya övsün diye var; ama her işin bir yolu yordamı vardır; seninki böyle bişi değil ; fikr-i sabitlik. İşin kötüsü kullandığın şeyler de çok kötü ; hani Dee'nin 18 kötü özelliğini yazmak istesem hiçbiri olmaz Rubio'ya üstünlük kuramamış olması.. Her oyuncunun olduğu gibi Dee'nin de pozitif ve negatif yönleri var; ve her seferinde olduğu gibi de; sevgili forum üyeleri bu tartışmanın da gözünü çıkartmışlar.

Not: Forum üzerinden bu konu hakkında daha fazla yorum yapmicam biraderim. O yüzden; pınar hanıma yaptığın gibi ; develi hendekli cümleler kuracaksan; bunu özel mesaj yoluyla yapmanı rica ediyorum.

Ünsal' a katılıyorum. Ricky RUBIO ile Dee BROWN' un karsılastırılması bence de cok yanlıs. 18 yasında olmasına degil de bu yasına kadar oynadıgı resmi karsılasmalara bakmak gerekir. Ricky RUBIO sahada durusuyla bile güven veriyor, Dee BROWN gibi ne yapacagı belli olmayan bir oyuncu degil. Dee BROWN zaman zaman hızlı oynamak ile heyecanlı oynamayı birbirine karıstırıyor maalesef. Ben sahsen güven veren, ayagı yere saglam basan istikrarlı guardları daha cok tutarım.

Dee BROWN kendisini NCAA Liginde göstermiş ve hala o senelerin hayaliyle yaşayan biri. NBA patentli diyorsunuz ama NBA de kayda deger ne yapmış ki? Şimdi kim gelip de NCAA Liginin ACB Ligi' nden daha kaliteli oldugunu söyleyebilir? Tabi sadece ACB Ligi de değil; Milli takımlarla Avrupa ve Dunya Sampiyona' ları, Euroleague ve Uleb Cup' da cabası .

Tamam Rick RUBIO her ne kadar draftlere katılıp çok üst sıralardan seçilse bile su haliyle NBA' de tutunması oldukca zor. Kısa oyuncuların çok hızlı ve atlet oldugu NBA' de tutunmak kolay degil; ancak Dee BROWN bu ligde ne yapmıs ki Ricky RUBIO yapamaz diyoruz? Jose Manuel CALDERON ve Juan Carlos NAVARRO gibi Ispanyol pasaportlu oyuncuların vasatın üstünde bir performans sergiledikleri NBA' de Rick RUBIO gideceği takımla da baglantılı olarak kalburüstü bir oyun sergileyebilir. (Örneğin Toronto Raptors diyorum)

Ayrıca tabi 4 sene basketbol oynamak maalesef ki insanı basketbol dehası yapmıyor. Lütfen biraz daha dikkatli yazalım arkadaslar. Ben basketbola başladığımda 5 yaşında bile değildim (Şu anda 31-32 yaşındayım sizler düşünün); şimdi çıkıp da hepinize atıp tutsam iyi mi olur? Dee BROWN' ın istikrarsızlıgına ve genel anlamda savrukluguna ben de katılıyorum; bu takımda ben teknik sorumlu olsam oyuncu kurucu olarak Dee BROWN' ı secmezdim ama olan olmuş ve takım Play-Off larda devam ediyor, herşeye ragmen bu yüzden insanları kırmaya da gerek yok. (Ki Pınar ANIDJAR' da Dee BROWN' un performansının hiç de içaçıcı olmadığını kabul ediyor)

Tecrübeli ve olgun kişiler bu forumda kendini her türlü belli ediyor.İnsanlar hakkında bilip bilmeden yazıp çizmiyor.Benim Dee'de para aldığım yazılması, bunu da dalga geçer gibi ekmek parası için yaptığımın, lanse edilmesi hiç hoş bir durum değil.Gerçekleri bilmeden atıp tutmak sadece kişileri küçük duruma düşürür.Gün gelir bu kişilerin dedikleri doğru da olsa kimse onları kaale almaz.

Arda Bey, dediğiniz gibi ben de Dee'nin performasından çok memnun değilim.Sebepleri ise sizin yazdıklarınızla bağlantılı şeyler.Burası ne College ligi ne de NBA.Yıldız olduğu zamanlar geride kaldı.Dee kendini biran önce Avrupa Basketbolu'na adapte etmesi gerek.(Şuan için NBA de oynaması bir hayal) Geçmişi unutup, var gücüyle çalışması gerek.Duygusallığı bir kenara bırakıp, profesyonelce oynamaya bakması gerek.Yenildiğimizde kafasını herşeye ramen dik tutup, takım için elinden geleni yapması gerek.Yoksa kimsenin fark edemeyeceği, ışığı sönmüş yıldızlar arasında buluverir kendini...

Ama ben tekrar söylüyorum, şuan için Galatasaray için mücadelen ediyor ve biz de ondan playofflarda yapabildiği en iyi oyunu ortaya sermesini bekliyoruz.Umarım bunu bize gösterir ve takımımızın en iyi noktalara taşımasına yardımcı olur.

Kimse burada tartışmayın, etmeyin demiyor. Elbet bunlar olacak ama saygı çerçevesini aşmamalıyız diyorum. Şahsen üslubunu alaycı ve ciddiyetsiz buluyorum. Hele şu son yazdığın mesaj, karşındakini tanımadığın halde ne ile suçladığının farkında mısın?!

Bence zaten Dee BROWN,hakkında olumlu eleştiri veya olumsuz,yapan çoğu kişinin onun Kolej maçlarınıda izlediklerini sanmıyorum.Hatta Brown,hakkında kulaktan dolma bilgiler ile fikir edindiklerine adım gibi eminim.Tamamiyle medya da yaratılan ''büyük oyuncu'' tanımlamasından ve onun hakkında yapılan çok olumlu yorumlar nedeniyle herkesi kafasında hayal dünyasında gerçeğinden çok farklı bir Dee BROWN oluştu.

Dee BROWN,tabiri caiz ise sudan çıkmış bir balık gibi,ilk yılı Avrupa da neredeyse hiç görmediği sistem,sertlik ve yaşam tarzı bocalamasına neden oldu ama oynadığı oyun yavaş yavaş değişmeler göstermeye başladığının göstergesi.Tabii yine çoğumuzda genele bakarsak oynadığı oyundan pek memnun değiliz :?

Son olarak forum üyesi olarak yazma gereği duydum;

Bir kişinin tercüman olması,o kişi için olumsuz eleştiri yapmasına engel değildir.Zaten herşeyde ortada yazılanlardan ben böyle bir fikir edinmedim kim ne görürs, yaşarsa onu açıkça belirtiyor.Lütfen olayı farklı yönlere çekmeyin.Forumun kalitesini düşürmeyin.........

Barış çok sevgili arkadaşım sana 2 soru soracam :

1-)Rubio bizim takıma gelse(mesela), sen hayır o 18 yaşındaki (Dee Brown da 24 yaşında) oyunucu gelmesin ne yapacaz onu mu dersin ?

2-)Sende basketbolcusun tek gözünle çıkıp kendini riske edermisin ?

mustafakaya' Alıntı:
Barış çok sevgili arkadaşım sana 2 soru soracam :

1-)Rubio bizim takıma gelse(mesela), sen hayır o 18 yaşındaki (Dee Brown da 24 yaşında) oyunucu gelmesin ne yapacaz onu mu dersin ?

2-)Sende basketbolcusun tek gözünle çıkıp kendini riske edermisin ?

Cevapların ;

1- Açıkcası Rubio'yu takımda görmek isterim neden istemiyeyim.. Ama eğer Rubio, Dee'yi benchte atabilecek kapasitede bir oyuncu ise Dee'nin yeteneğinide sorgularım, Rubio'yu överim.. Dee'den beklenen ne, verdikleri ne.. Önce bunu anlayın.

2- Ben bileğim çatlak iken bandajla sahaya çıktım, her mola arasında sprey yedim, her faul atışı sırasında bileğime sprey sıktırdım.. Bilmem ne demek istediğimi anladın mı ?

Barış Çamur' Alıntı:
2- Ben bileğim çatlak iken bandajla sahaya çıktım, her mola arasında sprey yedim, her faul atışı sırasında bileğime sprey sıktırdım.. Bilmem ne demek istediğimi anladın mı ?

Eger gercekten de bu sekilde olduysa yanlıs yapmıssın. Pek tabi bu sadece senin degil, senin basında antrenör diye sahaya çıkan vatandaşın da suçu. Malesef ki günümüzde her elini sallayan antrenör oluyor.

Sevmediğim bir laftır ama yaşın kadar hatta çok daha fazla basketbol hayatı olan bir ağabeyin olarak bir daha bu şekilde sakatlık yaşarken oynamaman gerektiğini söylemek istiyorum.

Ya arkdaslar dee ne yaptı bugune kadar bu takıma ek ne güc sagladı efes macı dısında ??? yapmayın allah rızası için yapmayın en cok para alan en cok ilgi gören adam dee ama en az katkı saglayanda yabancılar arsından yine dee bu işte bir tezatlık var ozman su dee dıye bagırdıklarınızın yarısını hite ,charles diye bagırsınız adamlar zaten cosmak için yer arıyolar kimse önlerine gecemıcek, hala tutturmusunuz dee dee ne bu dee takıntılıgı evet 18 yasındakı cocuk deeyı ezdi gecti .

Mac mac kimin baktıgıda ortaya cıkıyo dee yorumculuga yapanlardan hala birisi 11 maglubiyetın cevabını vermıs degil ama insanları satıcı olarak adlandırıyo biz elestirince ipe götürenler oluyoruz .

Efesın karsında bi daha 15 sayı duselım bakalım öne gecebilirmiyiz izin verirlermı. Owens dıyosun owensda gazla oynadı ama kacırdıgı bos turnıkıler 5 idi macda.Biz ipe götürenlerle burda polyanıclık yapanlar farklı maclar izliyolar sanırım.

Bu rubio tartışması nedir anlamadım.Rubio çok yetenkli çok potansiyelli bi oyuncu ki seneye draftlarda bir 1 numara gösteriliyo bi aksilik olmazsa.Bence rubio yu dee ile karşılatırmak komik bence rubi daha 18 yaşında ve bence o dee nin yaşına geldiği zaman dünyanın sayılı guard larından bir olcak.Bİzim dee miz var bırakın rubioyu falan önümzüde playofflar var ve dee ye büyük iş düşecek umarım altından kalkabilir ve bize özlenen mutlulukları yaşatır takımımız...

Uzun zamandır dee yi takip ediyorum hiç bir zaman dee yi bi skorer olarak görmedim takımı iyi yöneten bolca asist yapan vede en iyi yaptığı hızlı hücumu kullanan zeki bi oyuncu bazen üçlükleriyle takıma hayat veren onda da çok istikrarlı olmayan bi oyuncu.Sadece avrupa basketboluna biraz alışması zor oldu belki seneye çok daha fazla verim alabilirz ama bence şimdilik sadece playofflara bakalım ve sadece bize şu son bölümde iyi bi performans vermesini umalım...

Arda EZER' Alıntı:
[quote="Barış Çamur":11vdth0a]2- Ben bileğim çatlak iken bandajla sahaya çıktım, her mola arasında sprey yedim, her faul atışı sırasında bileğime sprey sıktırdım.. Bilmem ne demek istediğimi anladın mı ?

Eger gercekten de bu sekilde olduysa yanlıs yapmıssın. Pek tabi bu sadece senin degil, senin basında antrenör diye sahaya çıkan vatandaşın da suçu. Malesef ki günümüzde her elini sallayan antrenör oluyor.

Sevmediğim bir laftır ama yaşın kadar hatta çok daha fazla basketbol hayatı olan bir ağabeyin olarak bir daha bu şekilde sakatlık yaşarken oynamaman gerektiğini söylemek istiyorum.[/quote:11vdth0a]

Hocam oynamamam gerektiğini belirtti ama bende takımın bana ihtiyacı varken onları yalnız bırakmak istemedim.. Hocam ne kadar kadroya almak istemesede benim zorumla kadroya girebildim..İkna etmem çok zor oldu, kendimi iyi hissettiğimi oynamak istediğimi ve takıma katkı sağlamak istediğimi söyledim ve 1-2 saatlik görüşme sonrası ısrarımın devam etmesi sonucunda kadroya dahil edildim.. Maç sırasında gözgöze geldik 11 sayı gerideydik.. Bende " sadece bir şans verin hocam " diyip sahaya çıktım.. Bileğimde çatlak varken bandajla ve iğneyle sahaya çıktım. Dediğim gibi her mola arasında sprey sıktırdım, her faul sırasında sprey sıktırdım.. Kenara geldiğimde doğru klüp doktorunun yanına gidiyordum hiç benchteki arkadaşlarımı tebrik etmeden hemde.. =)

Yaptığım yanlış birşeydi ama kendimi nedense o gün o maçta zorunlu hissettim.. Sahaya çıktım çok zor şartlarda oynadım, birde maçı kazanınca tabii acıyı, ağrıyı hissetmiyorsunuz..

Ama o maçtan sonra 3 hafta dinlendim..
Uyarın için teşekkürler Arda abi.. :) Zaten bir daha çıkacağımıda sanmıyorum..

____

Neyse Dee'yi konuşmaya devam edelim :) Kendi yaptıklarımı anlatmayı pek sevmem..
Dee'nin neler yaptıkları ortada, neler yapması gerektiğide ortada..
Dee'yi eleştirince günah keçisi ilan ediliyoruz.. Volkan Abi'ninde dediği gibi ; Pollyannacılığa devam.. ;)

Önemli olan " Mağlubiyette eleştirmek değil; GALİBİYETTEDE ELEŞTİRMEKTİR."

inşallah el amin karşısındada efes maçında oynadığı gibi oynar.bence efes maçında geldiğinden beri en iyi performansını gösterdi.

Efes gibi bir markayı yenmişiz ve Dee maçın adamı olmuş(bence) hala burada acımasızca eleştriliyor!!!

Barış Çamur!!!
Üslubunu yine bozmaya başladın sana bu tarz yakışmıyor!!!

Ve eleştri özgürlüğü diyenlere!!
Elbette eleştri özgürlüğü olsun herkes eleştirsin ama biraz mantıklı olunsun!!

adszhb9.jpg

_________

Yukarda Dee Brown'un bu sene ligte yaptıkları açık ve net bir şekilde belirlidir.
Oval içine alınan maçlardaki istatistiklerine dikkat çekmenizi öneririm.

Eğer bir maç +15 atıp diğer maç -8 atan oyuncuyu eleştirirken suçlular bizler oluyorsak daha bir şey demiyorum..
Eleştirmek hainlik, satıcılık, provakatörlük gibi ifadelere neden oluyorsa; kötü gününde eleştirmeyenler hala tozpembe rüyalar görenler ne oluyor merak ettim..

Birisi bana o maçları açıklayabilirmi ?
Birisi bana ikinci yarıda alınan bu mağlubiyetleri açıklayabilirmi?
Birisi bana " ŞAMPİYON OLACAK BU TAKIM " dediğimiz halde 11 mağlubiyeti açıklayabilirmi ?

Tamam bir oyuncu her maç 20 sayı atacak, double double yapacak değil bunu kabul ediyorum ama 11 maçta formsuz olmaz ki be kardeşim..

Bir maç 20 atmış diğer maç 3.. Ayıptır, yazıktır, günahtır..

Barış sana kimse eleştri yapma demiyor!!!
Sataşmalar yapıyorsun, bu üslup sana yakışmıyor anlamıyormusun????

Barış o saydığın 11 maçın 6'sında 5 asist ve üzerinde yapmış yani görevini bir nevi yerine getirmiş. Bu demek değil ki başarılı olmuş o maçlarda ama özellikle 9 ve 8 asist yaptığı maçları dahi ve 7 asist 6 top çalma ile oynadığı maçı dahi oval içerisine alman haksızlık olmuş bana göre.

Abi haklısın zaten bana laf atan, bana laf söyleyen, bebek-toy-basketbol bilgisi şüpheli diyen kişi çok haklı, çok ama çok doğru söylüyor, o saldırmıyor, o laf atmıyor, o hiç bir şey yapmıyor sütten çıkmış ak kaşık..Bize " TAKIMI SATANLAR " diyerek belkide hakaret edenlerin hiç suçu yok..Burada tek suçlu kendimizi savunduğumuz, Dee'yi eleştirdiğimiz ve takımı iyi - kötü gün ayrımı yapmadan DESTEKLEYİP - KÖTÜ YANLARINI ELEŞTİRDİĞİMİZ için yani bazılarına göre SATTIĞIMIZ İÇİN bizler suçluyuz..

Niye benim Pınar Hanımla derdim mi var? Kendisini tanımam etmem, hayatımda görmediğim muhattap dahi olmadığım birisi.. Ne tanırım ne görmüşümdür nede muhabbet ederim..
Bana laf attı, ben cevap verdim.. Sonra yine saldırdı, yine cevap verdim.. Ama diyorsan ki ; cevap verdiğin için HAKSIZSIN, cevap verdiğin için SATAŞIYORSUN.. O zaman eyvallah ben sataşmışımdır..
Ama zaten hırsızın hiç suçu yok değil mi..

Neyse konuyu uzatmanın anlamı yok.. Malum basketten hiç anlamıyoruz.. Malum medyada yazılanlara inanıyoruz.. Bizden adam olmaz.. Adam olanlar olmuşlar bile.. ;)

Pembe rüyalar görmeye devam..
Dee'yi Kobe gibi görmeye, yaptığı en ufacık bir şeyi bile dağlar gibi büyütmeye devam..

Dee'nin gözü sakatmış maça çıkmış müthiş bir özveriymiş..Tamam bu doğrudur, saygı duyarım fedakarlıktır, sakatlığı o an ne durumdaydı onu kimse bilemez kendisinden başka ama yinede tamam saygı duyarım.. Eyvallah, büyük bir fedakarlıktır..
Ama nedense Cücü'nün sakatlığı,
Hüseyin'nin ameliyatlı bir şekilde maça çıkmasını..
Tufan'ın bir sezon boyunca sakat sakat oynamasını..
Hite'n sakat sakat oynamasını..
Owens'ın rahatsız olmasına rağmen maçta olmasını..
Cenk'in şiddetli ağrılarının olmasına rağmen sahada olmasını..

Bunları kimse konuşmuyor..
Birde nedense yukarda yazdıklarımı MEDYAda yazmıyor.. Ben hakikatten medyadan takip edip bu forumda birşeyler yazıyormuşum..

Saygı duyarım.. ;)

SAYGILARIMLA
B.ÇAMUR