Denham Brown

Re: Dee Brown hakkında görüşler

Bazı arkadaşların isteği üzerine...
Dee'nin son blogunun Türkçesi;

HAZIRLANIYORUM VE GÜLÜMSÜYORUM...

İlk olarak beni destekleyen kişilere teşekkür etmek isterim.Sizlerin ilgisi ve desteği benim çok çalışmama, gülümseme ve basketbol oynamaktan daha çok haz duymama sebep oluyor.Bazen hayat stresli ve zor olabiliyor, ama insanın çok güzell bir ailesi, arkadaşları ve her zaman destekleyen tafartarları olduğunda bunların üstesinden gelmek çok daha kolay. Bana güvenip beni seven herkese teşekkür etmek istiyorum ve gerçekten benim de sizleri sevdiğimi söylemek isterim.Bunları bütün içtenliğimle söylüyorum, bundan emin olabilirsiniz.

Geçtiğimiz sekiz günder beri, tek gözüm kapalı hayatımı sürdürüyorum. Gerçekten hastaydım ve kendimi iyi hissetmiyordum. Ama yinede yapmam gerekenleri aksatmamaya çalıştım.Son günlerde, iyi oynuyorum. Salonda uzun süre kalıp, şut çalışıyorum, eksik noktalarımın üzerinde duruyorum. Vücuduma daha iyi bakmak adına yediğim şeylere dikkat ediyorum.Çok uzun saatler uyumuyorum ve fizik tedavi amaçlı masaj terapilerine gidiyorum. Euroleague takımlarından biri olan Efes Pilsen?e karşı olan maçta iyi bir oyun çıkarttım.Tek gözüm kapalı oynamak zorunda kaldım, pek birşey göremiyordum ama rahatlatıcı bir ilaç alıp maça çıktım. Bu kulubümüz için önemli bir maçtı.Eğer yenersek ULEB kupasına katılma hakkını elde edecektik ve aynı zamanda ligi 5. sırada bitirmiş olacaktık.Bizlerin üzerinde aşırı bir kazanma stresi vardı.Maça çok kötü başladım.Top kaybettim ve maçta neredeyse dayak yemiş gibi oldum. ( ismi lazım değil)Ama aklımı başıma toplamalıydım arkadaşlarımın bana ihtiyacı vardı. İkinci yarıda çok iyi savunma yaptım iyi oynamaktan başka çarem yok diye düşünerek, güzel bir oyun çıkardım.25 sayı, 6 asist, 3 top çalarak takımın kazanmasına yardım ettim.

Kendime güvenim tam, iyi hissediyorum ve vücudumun da güçlü olduğunu düşünüyorum. Salonda çok vakit geçiriyorum çünkü iyi olmak zorundayım ve mükemmele ulaşmak için çalışmalıyım.Kimse benim için Dee çalışmıyor diyemez.Benim çalışma ahlakıma buna izin vermez.Fiziksel olarak basketbol için çok uygun bir yapım olmamasına ramen, ben en iyiye ulaşmak için 9 yaşımdan beri çalışıyorum.Burada olmak bana basketbol ve hayatla ilgili çok şey öğretti.Avrupa basketbolu benim hayatımda yeni bir sayfaydı. Playyoff?lar için kendimi hazır hissediyorum..Yılın bu zamanlarını seviyorum çünkü playyoff zamanı.Kazanırsın ya da eve yollanırsın.Her takımın amacı şampiyon olmak.

Ne zaman şampiyon olmak kelimesini duysam, kendimi daha çok çalışmaya adıyorum.Kazanmak için...Kazanmak için bütün oyuncular aynı şeye odaklanmalı., herkes kendi işini en iyi şekilde yapmalı.Bu kulağa kolay gelebilir ama hiç te o kadar kolay değil.Bazı takımlar bunu başarabiliyor ve şampiyon oluyorlar.Bu dönemlerde basketbolda çok çok iyi oynamak zorundasın ya kazanırsın yola devam edersin ya da kötü bir şekilde yenilip evine gidersin. Eve bir madalya ile dönmeliyim, benim için olumsuz konuşan kişilere vermek için.Belki çok heyecanlı olabilirim playoff?lar için ama oynamaya hazırım, kazanan bir takımda oynadığım için mutluyum.

Bunların dışında şu günlerde takım arkadaşlarımla vakit geçiriyorum.Bizler Amerika?nın farklı eyaletlerinden geldiğimiz için onları bir daha ne zaman görebileceğim bilmiyorum.Amerikalı takım arkadaşlarım bana hayat ve basketbol ile ilgili birçokşey öğrettiler.Onlara bu yüzden teşekkür borçluyum.3 tanesini kolej yıllarında izleyerek büyüdüm, bir tanesi ise Robert Hite.Robert ile kolej zamanında oynama fırsatımız olmuştu.Müzik projem ?34 FC Time Away? neredeyse bitti sayılır.Şimdiden bayağı güzel olmuşa benziyor.Müziğimle insanlara kendimi anlatma fırsatını yakalayabilmeyi umuyorum.Çünkü insanlar beni sadece Dee Brown basketbol oyuncusu olarak tanıyor.Ben benim nasıl biriolduğumu da öğrenmelerini isterim. Mixtape?imde benim hayatımdan kesitleri anlatan güzel şarkılar var.Dee mutlu, stressiz, basketbolunu oynuyor...

Bana gösterdiğiniz ilgi ve destek için teşekkür ederim.Yakında eve dönmüş olacağım.Umuyorum haziran başı olacak. Günü tam olarak belli değil. Playoff?lara hazırlanıyorum ve gülümsüyorum.

Geleceği planla, şuanki zamana yoğunlaş, geçmişi geçmişte bırak sadece ders al ve ilerlemeye devam et.

Dee Brown

?Illini Prince? aka ?Lion King?

One Man FastBreak

Pınar abla öncelikle çevirin için çok teşekkürler. Ellerin dert görmesin.
Dee beni çok duygulandırdı :roll:

Şimdi iki küçük şey söyleyecem.

1-Ahmet Abi Dee yanımıza gelmedi demiş de abi Dee Türkçe'yi bu kadar erken mi çözdü dersin.Gelmemesinin nedeni buradaki yazıları okumuştur dersek.

2-Dee'den iyi edebiyatçı olur ;) Basketboldan ekmek yemese de yiyecek yerleri var.Ayrıca Hüseyin Beşok ameliyattan sonra nasıl oynadığını,Tufan sakat sakat nasıl oynadığını,Cüneyt sakat sakat mcadele ettiğini Owens'in 6-7 maç dizi sakat oynadığını kendileri belirtiyor mu ? Dee çok iyi rol çalıyor bence.Gerek yok bunlara bu tür yazılarına bende gülümseyip gülüyorum.

Dee'den beklentiler iyi bir takım oyuncusu olmasıdır.Herşeyi mızmız küçük cocuklar gibi yazmamasıdır.O takımda daha kötü halde oynayan oyuncular olduğunu biliyoruz hepimiz.

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Gökmen Kesen":1uhc9cof]Beko Basketbol Liginin en iyi guard oyuncusu Dee Brown'dır....

:shock: Sahi mi :shock:[/quote:1uhc9cof]
evet

Emin Doğanca' Alıntı:
[quote="Burak Barut":pvbksikk][quote="Gökmen Kesen":pvbksikk]Beko Basketbol Liginin en iyi guard oyuncusu Dee Brown'dır....

:shock: Sahi mi :shock:[/quote:pvbksikk]
evet[/quote:pvbksikk]

Eğer isimlere göre sıralansaydı bi ihtimal olabilirdi.

Ama oynanan oyun ve takım kurguları gözönüne alındığında Solomon-El-Amin-Dee Brown şeklinde sıralama yapabilirim.Zaten Ligde başka da bunları zorlayacak popüler Guard yok performans açısından.

Aslında işin gerçeği en iyiler sezon sonunda Play-Offlar bittikten sonra ortaya çıkacak.Bu 3 ismin takımından birisi Şampiyon olacak.

Guardsız BJK ve Efes Pilsen'e bu oyun şekilleri ile şans vermiyorum.

Burak Barut' Alıntı:
Şimdi iki küçük şey söyleyecem.

1-Ahmet Abi Dee yanımıza gelmedi demiş de abi Dee Türkçe'yi bu kadar erken mi çözdü dersin.Gelmemesinin nedeni buradaki yazıları okumuştur dersek.

2-Dee'den iyi edebiyatçı olur ;) Basketboldan ekmek yemese de yiyecek yerleri var.Ayrıca Hüseyin Beşok ameliyattan sonra nasıl oynadığını,Tufan sakat sakat nasıl oynadığını,Cüneyt sakat sakat mcadele ettiğini Owens'in 6-7 maç dizi sakat oynadığını kendileri belirtiyor mu ? Dee çok iyi rol çalıyor bence.Gerek yok bunlara bu tür yazılarına bende gülümseyip gülüyorum.

Dee'den beklentiler iyi bir takım oyuncusu olmasıdır.Herşeyi mızmız küçük cocuklar gibi yazmamasıdır.O takımda daha kötü halde oynayan oyuncular olduğunu biliyoruz hepimiz.

Burak harbı ıcımden gecenleri sımdı elestiri yapmıcam :) ama tbl en iyi oyun kurucusu dıyen arkadas tbl izlemıyo sanırım :)

Dee Brown bu ligin en iyi guardı değildir.Bu açık ve net.

El-Amin ve Willie Solomon varken Dee'ye en iyi demek yanlış olur.
Ayrıca Beşiktaş'ın yeni oyuncusu Brian Chase takıma yeni alışıyor ve gayet de iyi bir oyuncu.

Dee en iyi diyen arkadaş Barış Ermiş,Barış Güney ile karşılaştırarak bunu söylüyorsa haklıdır.

Woolridge ve Braswell'dan bahsetmiyorum bile..Onlardan bahsedersek Dee en iyi dememiz için biraz araştırma ve düşünme zamanı gerekecektir..Yani üçü de aralarında birbirinden iyi diyebiliriz :)

Arkadaşlar Dee Brown kaliteli olabilir ama ona altın adam muamelesi yapmayı bırakalım evet çoğumuzda var bu star sevdası futbolda lincoln baskettede dee brown ama takıma yaptıkları katkıyı gerçekçi bir şekilde değerlendirelim sonra futbolda servetlerin,mehmet topalların hakkını yemeyelim baskettede murat kayaların,hüseyin beşokların.Bu bir gerçek ki dee brown sezon başında beklediğimiz katkıyı yapamadı.Daha iyisini beklediğimiz bir gerçek.Ama bu konuyuda kişisel kavgalara dönüştürmeyelim.Kısaca işin özü ;Dee Brown kaliteli bir oyuncudur ama beklenenin altında kalmıştır şuan için ama Galatasarayımızın değerli bir oyuncusudur ve Galatasarayda olduğu sürece hep öyle kalacaktır..

Benim anlamadığım konu Galatasaray ilk yarıyı lider tamamlarken bu adam hakkında tek bir olumsuz yorum yokken şimdi nasıl olduda bu duruma düştü bu adam !

mustafakaya' Alıntı:
Benim anlamadığım konu Galatasaray ilk yarıyı lider tamamlarken bu adam hakkında tek bir olumsuz yorum yokken şimdi nasıl olduda bu duruma düştü bu adam !
Aslında taraftar eleştiri yaparken pekte haksız değil haksız olduğu yer varsa eleştirinin dozunu ayarlayamamak.Kimse kızamaz burada bir oyuncuyu eleştirdi diye birine varmı öyle biri ????
Ama bir oyuncuya hakaret edersin yada eleştirinin dozajını kaçırır yada bilinçli olarak zarar vermek adına yaparsan o zamanda kızma hakkı vardır buradaki kişilerin.Yoksa iYİ oynayan oyuncuya buradakiler hakkını veriyo bence robert hite örneği mesela ;)

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
mustafakaya' Alıntı:
Aslında taraftar eleştiri yaparken pekte haksız değil haksız olduğu yer varsa eleştirinin dozunu ayarlayamamak.Kimse kızamaz burada bir oyuncuyu eleştirdi diye birine varmı öyle biri ????
Ama bir oyuncuya hakaret edersin yada eleştirinin dozajını kaçırır yada bilinçli olarak zarar vermek adına yaparsan o zamanda kızma hakkı vardır buradaki kişilerin.Yoksa iYİ oynayan oyuncuya buradakiler hakkını veriyo bence robert hite örneği mesela ;)

Eleştiriler kişilerin hırsını ve azimini arttırır. Ama fazlası oyun keyfini kaçırır ve küskünlük yaratır !

Alın sizi Dee Brown..Savunun sabaha kadar..Efes maçındaki laubali Ender-Penn savunması çoğu kişiyi havaya sokmuştu..Bomboş şutları sokmakta sorun yaşıyor adam..Böyle devam ederse bizi 3-0 ile çeyrek finalde elerler ; biz de birbirimizi yediğimizle kalırız..

bumu NBA in gelecek vaadeden oyuncusu.bırakın NBA i uleb cup ta oynayan takımlarda bile oynayamaz.bi guard ın 3 lükleri bu kadarda kötü olmaz ki be kardeşim.darrel mitchell ı mumla arar olduk.

Hala Dee Brown'ı savunacak var mı aranızda?

Efes maçından sonra burada ahkam kesen arkadaşlara o gün bazı şeyleri anlatmaya çalıştık ama anlayamadılar maalesef..

Koskaca bir hiç ile karşı karşıyayız.Sonumuz hayır olur inşallah.

Yok abi eleştirme yapmayacağım bu sefer..

İyiyken bu adamı yere göğe sığdıramayanlar tek gözlü dev kahraman, kalbur üstü bir oyuncu olduğunu söyleyenler yorumlasın..

Malum biz yorum yapınca hele hele olumsuzsa; ya takımı satıyoruz, ya taraftar olmuyoruz veya şerefsiz, aşağılık birisi oluyoruz..

Evet beyler bayanlar..

Karşınızda ; Danniel Harris Brown nam-ı diğer Dee Brown..

6 Sayı, 4 Asist, 4 Ribaund

Kaynak : Galatasaray.Org

Ayrıca eklemek istediğim bir nokta var ki maç boyunca sürekli kafama takıldı..

Dee Brown'ın en iyi olduğu konu (-ymuş) ve kendisine lakabı verilen 'Fast Break' hücumunda içeriye girip topun kafasında patlaması yani sert bir blok yemesi..ULEB'te gördüğümde tesadüf mü diyordum.Değilmiş..

Takımı nasıl yönettiğine değinmeyeceğim bile..