Denham Brown

Ben tamamen ayaklarına baktım..
şu stili değişik olabilir ama önemli olan yüzdesi,çok var öle..Mesela Tolga,eli şaşı gibi atıyor :)

Ben Brown dan büyük bir smaç bekliyorum..İlk maçda denedi ama elinden kaçtı..Ayakları çok hılzı iyi top sürüyor,boyu yeterli..Önemli olan ribaund alması yeterli sayıda..

Emre Özdoğan' Alıntı:
Bende Brown'ın şut stiline filan bakmıyorum. Şut stili çok değişik olupta çok yüzdeli oynayan basketbolcular var. Bana göre Brown'daki asıl sorun çok bencil oynaması. Topu eline aldığı zaman pas atmayı pek düşünmüyor. Çok zor bir pozisyonda olsa dahi ilk tercihi hep şut atmak. Bu yüzden de takıma pek fayda sağlayamıyor. Atletik bir oyuncu, iyi özellikleri var fakat çok bencil. Öncelikle takım oyunu oynamayı öğrenmesi lazım.
Bence bencil olmasının sebebi daha yeni takıma geldiği için kendini göstermek istiyor

Anlaşılan her geçen gün daha iyi oynuyor ama bence hala daha takımda seneye kalacak kadar iyi değil!!!

her geçen gün daha çok alışıyordur takıma tabi her oyuncu Graves kadar çabuk uyum sağlıyamaz Brown da bunu yapamıyanlardan

GS TV'de geçen habere göre BÜTÜN (Darrel Mitchell, Jeffrey Graves, Denham Brown) yabancı oyuncularımız ile yollarımız ayrıl-MIŞ.

Murat Hoca yeni sporcularımızla dönüyordur herhalde USA'dan ;) Böyle bir karar alındığına göre kesin var daha yabancı transferi vede oldukça kaliteli olacaktır herhalde...

Dee Brown

Dee Brown

Mevki: Guard
Doğum Tarihi: 17.08.1984
Geldiği Takım: Utah Jazz (ABD-NBA)
Kolej: Illinois
Boyu: 1.83 m
Kilosu: 84

Brown: Takımı sırtlayacağım

Galatasaray Cafe Crown'ın NBA takımlarından Utah Jazz'dan transfer ettiği Dee Brown, Türkiye'ye geldi. NTV'de yayınlanan Spor Servisi programına konuk olan Brown, "Galatasaray'da önemli bir oyuncu olacağımı ve takımı sırtlayacağımı düşünüyorum" diye konuştu

Sempatik hareketleriyle dikkat çeken ABD'li oyuncu, programın diğer konuğu Murat Murathanoğlu ve Burcu Esmersoy'a imzalı Galatasaray Cafe Crown şapkası hediye etti.

BEKO Basketbol Ligi takımlarından Galatasaray Cafe Crown'ın yeni transferi Dee Brwon, NTV'de yayınlanan Spor Servisi programında Burcu Esmersoy'un sorularını yanıtladı. Basketbol oynamaktan zevk aldığını ve her zaman kazanmayı istediğini belirten ABD'li oyuncu, "Büyük bir takımda olmak çok güzel. Takım oyunu oynadığımız zaman çok başarılı olacağımızı düşünüyorum. Enerjimi sayı atmak ve takım oyunu için harcayacağım" dedi

İnternetten mesajlar atarak kendisine destek veren sarı-kırmızılı taraftarlara teşekkür eden Brown, çok çalışarak takımın en önemli oyuncularından biri olmayı hedeflediğini söyledi.

- Neden Galatasaray'ı tercih ettin?

- Mehmet Okur ile görüştüm. Türkiye'den çok güzel bahsetti. Takımdaki bazı isimleri de biliyorum. Benim için en iyi seçenek Galatasaray Cafe Crown'dı.

- Olympiacos'un da sana bir teklif yaptığı yönünde haberler vardı...

- Yaz başında Olympiacos ve Utah Jazz ile bir görüşmem oldu. Ancak Galatasaray Cafe Crown'dan gelen teklif çok cazipti.

- Mehmet Okur'dan bahsettin. İyi arkadaş olduğunuzu biliyoruz. Sana İstanbul ve Galatasaray hakkında ne gibi şeyler söyledi?

- Takımla ilgili çok fikrim olmasa da, Memo İstanbul'un ne kadar güzel olduğundan bahsetti. Ben de burada olmaktan çok mutluyum.

- NBA'de oynuyordun ve NBA ile Avrupa basketbolu arasında fark olduğunu düşünüyorum. Bu konuda neler söyleyeceksin?

- Elimden geleni yapacağım. Tabii ki yeni bir takıma ve farklı kurallara alışmak çok kolay değil ama ben öğrenmeyi severim. Antrenörüm ne isterse onu yapmaya çalışacağım. Takımda iyi oyuncular olduğunu öğrendim ve onların da bana yardımcı olacağını düşünüyorum.

- Adaptasyon süreci hakkında ne düşünüyorsun?

Evet ilk haftalar biraz zor olacak. Farklı bir oyun tarzı kesinlikle. Takım da size bakacak, nasıl olduğunuzu görmeye çalışacak. Ben kolay öğrenen biriyim. Takım arkadaşlarımla kaynaşmam lazım. Çünkü basketbol bir takım oyunu. Utah'ta da yeni sisteme, yeni antrenöre alışmak zor olmuştu. Ama sonuçta ödemeniz gereken bir borç var. Galatasaray'da da kesinlikle önemli bir oyuncu olacağımı düşünüyorum. Takımı sırtlayacağımı düşünüyorum. Bir an önce takım arkadaşlarımı görmek ve onlarla tanışmak istiyorum. Bunun için gerçekten sabırsızlanıyorum.

- Peki beklentilerin neler?

Kazanmaktan başka bir şey düşünmüyorum. Bu dünyadaki en güzel duygu. Mümkün olduğunca çok sayı atmak istiyorum.

- Son olarak Galatasaray taraftarlarına neler söylemek istersin?

- İnternet sitemde taraftarlardan gelen çok sayıda mesaj vardı. Onlara teşekkür ediyorum. Sahaya çıktığımda en iyisini yapmaya çalışacağım. Taraftarlarımız bizi desteklesinler. Çok çalışacağız ve çok iyi bir takım olacağız.

Dee Brown: ?Elimden Gelenin En İyisini Yapacağım?

Galatasaray Cafe Crown?un NBA?in Utah Jazz takımından transfer ettiği Dee Brown takımla birlikte ilk antrenmanına bugün çıktı. Çalışmada oldukça istekli olduğu gözlenen oyuncu hem kendisini hem de Galatasaray Cafe Crown?u çok iyi bir sezon beklediğini söyledi.

Geldikten sonra ilk gözlemlerinin çok iyi bir takımın içinde bulunduğu yönünde olduğunu söyleyen Dee Brown, elinden gelenin en iyisini sahaya yansıtacağını söyledi.

Amerika?da yaz kampının bitmesi ile birlikte Avrupa?dan kendisine teklifler geldiğini söyleyen oyuncu, ?Kendi takımımdaki sürem azalınca yaz kampı sonrası bu teklifleri değerlendirmeye aldım ve Galatasaray Cafe Crown?un teklifini kabul ettim? dedi.

İstanbul için Utah Jazz?dan takım arkadaşı Mehmet Okur?dan bilgi aldığını söyleyen Brown sözlerine şöyle devam etti, ?Her şeye rağmen gelmeden önce çok fazla bilgim yoktu ama İstanbul; Chicago ve New York kadar büyük bir şehir ve insanları çok cana yakın, iyi ve misafirperver ayrıca şunu da eklemeliyim, taraftarların çok çılgın olduklarını duydum, onlarla buluşmak için sabırsızlanıyorum? dedi.

SpeeDee!

Bende inanmıyorum tabiki o paraya ama yinede ucuz fiyata gelmedi bu takıma.En çok parayı takım içinde gene o alıyordur ama

murat hocaya 1.100 bin dolar dediklerinde çok açık bir dille yalanladı ve ekledi bizim 4 yabancımız toplam o paraya oynuyor dedi
ntv ye sorun da

Bazı önemli noktalardan bahsedelim blogundaki:

İstediği gibi iyi oynayamadığını yazmış,ayrıca burada kazanmak zorunda oldulunu,üstünde baskı oluşacağını söylemiş.Birçok farklılıktan bahsetmiş,gerek basketbol,gerek lifestyle olarak.Trafiğin yoğunluğuna bir paragraf ayırmış arabaların çarpıştığını,birbirlerine korna çaldığını,trafiğin deli olduğunu söylemiş;ancak pes etmemesi gerektiğini de belirtmiş.Trafikle ilgili değil bu pes etme basketbl konusunda.Diğer bölümlerde sevdiği işi yaptığı için ne kadar şanslı olduğunu,ailesinin,kendisni destekleyen herkesin arkasında olduğundan bahsetmiş ,kendi yaşadıkları ve hayatına bakış tarzıyla ilgili şeyler.Ayrıca basketbolda öğrenecek çok şeyinin olduğunu,herkesin kendisinekarşı iyi oynamak için hazır olacağından bahsetmiş.

Bilgisayar sorunlu pencere açamıyorum,okurkne burayı da çevireyim diye düşünüp,unuttuğum kısımlar olabilir.enim çevirmediğim ve ya kısa geçtiğim kısımları önemli gören olursa çevirir zaten.

Birşey kaçırmamışsın son paragraflarda anasına babasına ve Illinois taraftarlarına olan teşekkürlerini belirtmiş
MEntal açıdan herşeye hazırmış vs vs...

Açıkçasının Dee Brownun taraftarlarıyla bu kadar içli dışlı olması beni çok memnun etti zaten zenciler bizim gibi ailelerine düşkündürler . Bu adam ne kadar ünlü olursa olsun böyle bloglar yazmaya devam eder umarız.Yanlız şu Illinois taraftarı yüreginde biraz fazla yer edinmiş orayı bizim doldurmamız gerek

Re: Dee Brown

Bugün takımına ne kadar hakim olduğunu gösterdi... Murat Murahanoğlunun benzetmesi ile henüz 5 vitesli bir arabanın 3. vitesine bile gelmedi. Umarım daha iyi olacaktır...

Bugün çok etkiliydi.Kıymetini anlamamız için oynamadığı o sürelerde takımın oyunundaki düşüsü gösterebiliriz.İnşallah zamanla dahada iyi olacaktır

3. periyotta hiç şut kullanmaması bizim biraz duraksamamıza neden oldu.Sorumluluk almaktan çekinmemeli.Ayrıca lakapları da çok şık :)

Tek kişilik Hızlı Hücum :)
Diğeride 3 sayıyla ilgiydi fakat unuttum :)

Re:

Burak Barut' Alıntı:
3. periyotta hiç şut kullanmaması bizim biraz duraksamamıza neden oldu.Sorumluluk almaktan çekinmemeli.Ayrıca lakapları da çok şık :)

Tek kişilik Hızlı Hücum :)
Diğeride 3 sayıyla ilgiydi fakat unuttum :)

Dee for three....

Re: Dee Brown

Serdar Aslan' Alıntı:
Dee Brown ayrıca sahada 37,10 dakika kalarak takımımızda en çok süre alan isim oldu.

İşte bunu yapmaya hiç gerek yok bence...William Avery iyi kötü oturuyoken oraya Cüneyt Erden varken yeri geldiğinde 1 numara oynayabilecek, Dee brown ı 37 dakika oynatıp yormak verimini düşürür...ona en çok maç sonlarında ihtiyacımız var ve o sırada yorgun olmasını hiç istemeyiz emin olun ;)