Diana Taurasi

erkek basketbolunda bu sezonki lokavt gibi ekstrem durumlar olmadıkça nba yıldızlarını 35yaşından önce getirmek imkansız ama kadın basketbolunda durum böyle degil ve biz kadın basketbolunun mvpsini takımda tutamıyoruz...
madem öyle seneye vasat bir kadro kurulsun ceyhun takımda kalsın ve artı bütçe erkek takımına aktarılsın...ciddiyim...hayır demem...ha tek bir maçlarını dahi izlemem kadın takımının...

Diana Taurasi ve Işıl Alben kesin olarak gitti bence. Yönetim şu kriz anını bile yönetemiyor, yazıklar olsun.

eğer Taurasi'nin yerine,Moore gelirse benim için hayal kırıklığı olur,keske Taurasi kalsa,ama bu basiretsiz yönetim bunu yapamaz,Maya Moore ise bence Angel'dan aşağı bir oyuncu değil,ama onun hakkındaki tek sorun kendini henüz kanıtlayamaması,şuan için yıldız potansiyeli olan bir oyuncu,Ncaa'ydeki perfonmansından sonra ondan,Taurasi etkisi bekleniyordu ama, ilk Wnba sezonunda bunu yapamadı,Ros Caseres'te ise bir,iki maç dışında beklenen performansı sergileyemedi.(bu maçlardan biri bizim maçtı)

Keske hic gitmese ama yaratilan hava bakiyorum da Dee gitti subeyi kapatalim modunda herkes. Evet kendisi bu oyunun en iyi oyuncusu olabilir ama goruldugu uzere sampiyonluk icin yeterli degil. Karalar baglamanin alemi yok bence. Onemli olan dogru bir yapilanma maalesef bizde olmayanda bu.

Keske hic gitmese ama yaratilan hava bakiyorum da Dee gitti subeyi kapatalim modunda herkes. Evet kendisi bu oyunun en iyi oyuncusu olabilir ama goruldugu uzere sampiyonluk icin yeterli degil. Karalar baglamanin alemi yok bence. Onemli olan dogru bir yapilanma maalesef bizde olmayanda bu.

Doğru yapılanma iyi oyuncularını tutup,faydasız oyuncularını göndermejmle olur,bu nasıl mantık Taurasi gider yerine başkası gelir diyorsun kardeş,ama her sene takımın büyük oyuncuları gidiyor,böyle nasıl oluşacak bu dediğin yapılanma,her sene kadro değişirse,şu Galatasaray oyunculardan büyüktür,herkezin yeri dolar felan,bizde biliyoptruz Galatasaray bütün oyunculardan büyüktür,ama her oyuncunu yeri dolmaz,dolsaydı Hagi'nin yeri dolardı,neden 10 yıldır bir Hagi arıyoruz...

Taurasi bir süre önce verdiği röportajda esasında burada mutlu olduğunu söylemişti ama penny taylorun sakatlığı ve şubedeki gelişmeler kararını değiştirmiş olmalı, taurasi ve agustus yoksa maya moore en iyi tercih, taurasi ile şampiyonluk artık başka bahara..

Kendisi UMMC ile büyük bir ölçüde anlaştı Penny'de yanına katılacak büyük bir ihtimal. Kendisinin Galatasaray'dan bu şekilde ayrılmasına hala içim sinmiyor, "Nasıl olur" diye sitem ediyorum kendi kendime, hayır diyorum bu bir rüya, bu gerçek değil Taurasi bizimle, o bu renklerle bir şampiyonluk kazanıcak-tı.

Bugünlere gelmemezini sağlayan, bu taraftarın, taraftardan önce Taurasi yüzüstü bırakanları Allah'a havale ediyorum. Çok beddua alıyorsunuz çok.

sanırım Ratgeber de ummc ile anlaşmış, koç taurasinin yanında penny'i de istiyormuş, seneye euroligin en büyük favorisi olurlar artık, içim acıdı gerçekten, şimdiye kadar farketmemiştim ama acayip benimsemişim kendisini, gözlerim doldu, herşey için teşekkürler dee, seni seviyoruz, umarım yollarımız tekrar kesişir

Ben Taurasinin Ekaterinburg'a gideceğini düşünmüyorum.Ekaterinburg'ta Candice Parker ve Sue Bird var ayrıca sadece Dee değil Penny de gidecek deniyor o zaman Ummc bu iki oyuncuyu göndermeli Dee ve Penny'i alıyorsa.Forumda çok dikkatimi çeken nokta Dee Penny Türkiye'de kalırsa kalır,kalmazsa gider,gittiği takıma onu da almaları şartıyla gider falan filan.Biraz hafızamızı zorlayacak olursak Taurasi Spartak Moskova'da oynarken yanında Penny mi vardı? O yüzden takımda kalabilir ama nerde bizde o yönetim.

Biraz hafızamızı zorlayacak olursak Taurasi Spartak Moskova'da oynarken yanında Penny mi vardı? O yüzden takımda kalabilir ama nerde bizde o yönetim.

sürekli olarak ilişkilerinden bahsetmek hoşuma gitmiyor ama şunu söyleyeyim, penny'nin 2006 da evlendiğini sonradan da boşandığını okumuştum bir yerde, tam tarihi hatırlamıyorum ama sanırım 2009 da boşandı, taurasi de 2007 de gitti spartak moskovaya, yani o zamanlar ilişkileri yoktu, şimdi ise beraberler ve aynı takımda oynamak istemeleri normal

Taurasi'nin İtlayan pasaporu ile Avrupalı statüsünde oynayabileceği söyleniyor!( Türkiye ligi için )Taurasi kalsa Penny de gelse Fowles zaten kalacak. Avrupa'da Taurasi-SLY oynasa Penny de ligde kullansak. Taurasi bizde kesin kalır.
Buradan yönetime sesleniyorum İyi bir koç ile Taurasi, Galatasaray'ı Avrupa şampiyonu yapar. Şu anda bu kadından daha iyi bir oyuncu yok! Lütfen akıllı olun bu oyuncuyu kadroda tutun.
Taurasi giderse çok büyük güç kaybederiz. Maya felan yerini asla tutamaz.

Elinde Türkiye pasaportu bile olsa Avrupalı statüsünde oynayamaz.ABD milli takım formasını giydiği için kıtadışı oyuncu konumunun değişeceğini sanmıyorum...

Doğru yapılanma iyi oyuncularını tutup,faydasız oyuncularını göndermejmle olur,bu nasıl mantık Taurasi gider yerine başkası gelir diyorsun kardeş,ama her sene takımın büyük oyuncuları gidiyor,böyle nasıl oluşacak bu dediğin yapılanma,her sene kadro değişirse,şu Galatasaray oyunculardan büyüktür,herkezin yeri dolar felan,bizde biliyoptruz Galatasaray bütün oyunculardan büyüktür,ama her oyuncunu yeri dolmaz,dolsaydı Hagi'nin yeri dolardı,neden 10 yıldır bir Hagi arıyoruz...

Aykut kardeşim ne yzadığımı bir daha okumanı tavsiye ediyorum. Ben şu an Galatasaray da sağlam bir yapının (yönetimsel) olarak olmadığını bu yüzden giden kişilere üzülmenin bir faydasının olmayacağını düşünüyorum. Eğer bu tarz bir yapı olsaydı Dee'nin gidişi çokta bir şey fark ettirmezdi.
Hagi'den örnek vermişsin ama yıllarımızı yeni Hagi arayarak ya da gelen adamları Alex ile kıyaslayarak harcadık. Bu yüzden yanlış bir örnek olduğunu düşünüyorum.

Diana Taurasi'de gitmesine sebep olan sorunlar...

1-) Diana Taurasi, Ceyhun Yıldızoğlu ile oynamak istemiyor ve Geçtiğimiz günlerde Diana ile Ceyhon hoca arasında geçen ufak bi tartişma..

Diana Taurasi, Ceyhun hocaya hep Amerika'lılar üzerinden oynuyorsun ve yerlilere hiç süre vermiyorsun demesine karşın ortam gerilmiştir..

Böyle bir haber gördüm, çok yazık hakikaten, Helal olsun sana Dee

Diana Taurasi'de gitmesine sebep olan sorunlar...

1-) Diana Taurasi, Ceyhun Yıldızoğlu ile oynamak istemiyor ve Geçtiğimiz günlerde Diana ile Ceyhon hoca arasında geçen ufak bi tartişma..

Diana Taurasi, Ceyhun hocaya hep Amerika'lılar üzerinden oynuyorsun ve yerlilere hiç süre vermiyorsun demesine karşın ortam gerilmiştir..

Böyle bir haber gördüm, çok yazık hakikaten, Helal olsun sana Dee

Duyduğun dedikodu yanlış. Yani şu "hep Amerika'lılar üzerinden oynuyorsun ve yerlilere hiç süre vermiyorsun" demesi ve ortamın karışması söylentisi:) Ha hocayla araları iyi değildi evet ama böyle veya benzeri bir söylence olmamış. Daha önce de buna benzer bişi yazılmıştı o zamanda söylemiştik.

Dee'ye gelirsek sonuçta bu sezon her oyuncudan performansından daha az faydalandık. Onun da daha iyi olacağına eminim. Ama bizde kaldığı 1 sezon içinde 1-2 maç dışında benim bildiğim Dee'yi izlediğimizi sanmıyorum. Eğer aynı böyle oynayacaksa gitmesinde bir mesele yok. Belki şubenin mantalitesi değişir.BJK futbol takımının basket şubesine döndük. Yıldız transferleri ile başarı gelmez. Önce takım olmamız şart. Sistemimiz bile yok. Bu sene Botaş kadar sistemimiz oslaydı Syl-Dee olmadan da şamp olurduk. Yni gidiyorsa yolu açık olsun kalırsa bize bayram olsun derim. Nelerini gördüm GS formasında Dee de oynamıştı derim en fazla