Efe Güven

Evet hala öyle düşünüyorum. Artık önemli bir hedef var, bu hedefi gerçekleştirmek için ideal de bir kadro kuruldu. Ama bu kadronun başına olması gereken Efe hoca değil. Bugüne kadar çok sırıtmadı doğrudur. Bundan sonra göreceğiz ne kadar yeterli böyle bir kadro için.
Düşünceye mutlak saygı duyuyorum, Eyvallah.
Diğer taraftan; adam finalleri oynatti o kısıtlı kadrolarla, şimdi biraz daha akli başında bir kadro kuruluyor, bu kadroya Efe Güven yetersiz diyorsunuz. Neresinden baksak tutarsız.
Şimdiye kadar oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum Efe Hoca'nın, bu kadroyla da başarılı olacaktır inşallah.

Düşünceye mutlak saygı duyuyorum, Eyvallah.
Diğer taraftan; adam finalleri oynatti o kısıtlı kadrolarla, şimdi biraz daha akli başında bir kadro kuruluyor, bu kadroya Efe Güven yetersiz diyorsunuz. Neresinden baksak tutarsız.
Şimdiye kadar oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum Efe Hoca'nın, bu kadroyla da başarılı olacaktır inşallah.
Zaten o finalleri oynattığı için böyle bir kadroyu hak etti. Ama ben böyle bir kadroyu kaldıramayacağını düşünüyorum hepsi bu. Bunun neresi tutarsızlık? Umarım ben yanılırım.

Maç sonu açıklamalarının haksız yere çarpıtıldığını düşünüyorum. Bir kere Euroleague şampiyonu olmuş olmak sizi o seviyenin takımı yapmıyor. Oralara çıkmışken kalabilmek güzel olur hatta istenen de odur, ama sadece o şampiyonluk yetmiyor işte. İstikrar lazım yatırım lazım. Ve bu ikisinin birlikte olması lazım. Adamın söylediği temel hatlarıyla bu ama cımbızla seçilip biraz da eklenip enteresan salvolar yapılmış. Sanki Ekrem Memnun'a laf atıyormuş gibi bir hava yaratılmış. Daha önce 3 kupa aldık ama o zamanlardaki bütçeler yok dedi diye, Okan Çevik'e laf attı dememişler neyse ki...

Bütçe lafı açıldı mı herkes de doğal olarak hesap kitap yapıyor ama tek başına bütçe lafı ya da hesapları da çok anlam ifade etmiyor. Bu bütçe konusunun da bir kan davasına döndürülme çabası ayrı konu.

Kötü bir takım kurarsın, sezon içi 2-3 kere yanlış takviyeler yaparsın. O sezonun bütçesi kocaman olur, ama karşılığında bir şey alamazsın. Üstelik bir de ertesi sezon tekrar bütçe harcaman gerekir.

Bütçe gelir takım kurarsın, 2-3 sene işleyen parçalarını korur işlemeyen parçaların yerine takviye yaparsın. Taş gibi takımın olur. Toplamda da, sezon sezon baktığında da bütçen daha az olur.

Ya da öncesi sezon ve geçen sezon takım 1 tanecik bile sezon için takviyesine muhtaçken yapılmadı. O ortamda bütçen 10 milyon dolar olsa ne farkedecek? 3 tane 2 milyon dolarlık topçu alırsın 6 milyon dolar bütçen olur, ama diğer iki mevki bomboş olduğu için çok aşağılarda bir yerde kalabilirsin seviye olarak.

Gibi, gibi, gibi... Bu örnekler çoğaltılabilir...

Var olan şimdiki zamana da gelirsek de sorun sadece "bütçe" değil. 2018-2019'daki Galatasaray-Fenerbahçe maçlarının kadrolarına bakın, 2019-2020'ye bakın, dünkü kadroya bakın. Fener nasıl birilerini tutup birilerini ekleyip kademe kademe yükselmiş ve biz nasıl boza boza gitmişiz... İstikrar da o işte.. Bu sezonların her birinde galibiyetimiz var baktığın zaman. Ama galibiyeti alabilme dışında istikrar yok...

İyi antrenör mü kötü antrenör mü olduğu konusu hep tartışılıyor. Sırf birileri övdüğü için birileri de çıkıp eleştiriyor, aynı şekilde sırf eleştirildiği için de birileri övmeye çalışıyor... Pek çok şeyi, zor durumları, üst seviyeleri takımın bir kısmıyla birlikte ilk defa tecrübe ediyor. Bunu unutmamak lazım değerlendirirken. Bir de yaşı genç, evet yaş gruplarında tecrübesi çok ama a takımda head coach olarak üçüncü sezonu, ve her sezonu da enteresan olaylarla geçiyor. Galatasaraylı olması ve en aşağılardan buraya gelmesi tabi heyecan verici bir hikaye.. Elindeki malzemeyi de aşırı bir çar çur etmedi bugüne kadar. O kadrolarla yapılabileceklerin %90'ını yapabildi. Galatasaray'ın herhangi bir coach ile anlaşmayı düşünmediği bir dönemde görev aldı ve bir şekilde üçüncü sezonu doluyor.

Tüm bunları alt alta koyunca kötü koç demek bana insafsızca geliyor. Bu eleştirilemez demek de değil elbette, ancak ikisini birbirinden ayırt etmek lazım. Eleştiri de zaten zenginliktir, besler de çoğu zaman hele böyle yolun başındaki insanları. Ama önyargılarla her fırsatta tepesine binmenin de bir alemi yok.

Kendisini bu seviyeler için yetersiz gördüğümü hep söylerim ama Efe Güven'in söylediklerinde geçmiş koçlara laf attığı da nerden çıktı? Geri zekalı olmak lazım bu şekil anlayabilmek için.

Maçtan sonra sahanın ortasında rakip takıma sövmüş, ne gerek var yav. Oyuncularını hırslandıracaksan git soyunma odasında yap. Bu şekil hem kendi adını kirletiyorsun, hem de oyuncuların üstüne yersiz bir baskı yüklüyorsun, çocuk çocuk hareketler.

Maçı izleyemedim,Efe Güven maç sonunda rakibe nasıl bir davranışta veya eylemde bulundu onuda bilmiyorum.Ama az önce youtubeda karşıma bir video denk geldi,bu ne kadar doğru peki ? Emre Bol hayatı boyunca herhangi bir Fenerbahçeli yöneticiye,Fenerbahçe başkanına,Fenerbahçe teknik direktörüne bu şekilde hakaret edebilmiş mi ?

Programda buna nasıl izin veriliyor ? Bunu birde youtubeda bu başlıkla nasıl yayınlıyorlar ? Ayrıca Efe Güven,kendisine bununla ilgili bir soru sorulacağını bilmiyor mu neden bunlarla iletişime geçiyor ?

Başlangıçta Efe Güven özür dilemeli diye düşünmüştüm ama Fenerlilerin yaptığı açıklamalara bakınca buna gerek olmadığını düşünüyorum şimdi...Bu konuda Efe Güven'e sahip çıkmalıyız...Efe Hoca'nın başına gelen bir kaza...Fenerlilerin bizim her türlü branşta,her maçta yaptıkları çirkeflikler ortada...Şimdi arsızca ahlak bekçisi kesiliyorlar...Çünkü koçlar bu tarz konuşmaları hep yaparlar...Fenerliler organize bir şekilde Efe Hoca'ya saldırıyorlar...Twitterda Efe Güven'e sahip çıkılmalı...Şimdi de Emre Bol ahlak bekçisi kesilmiş,sanki etik değerlere sahipmiş gibi...

Yöneticisi ile taraftarı ile yıllarca Işıl'a yaptıklarını biliyoruz o yüzden şu duyarları midemi bulandırıyor, 200 mg sıkıyorum sabah akşam kulak arkalarına sürsünler.

Ne özürü yahu? Yıllardır bizim kızlarımıza özellik Işıl'a etmedikleri küfür kalmayan kansızlardan mı özür dileyecek? Önce kendiler özür dilesin!!!

Maçı izleyemedim,Efe Güven maç sonunda rakibe nasıl bir davranışta veya eylemde bulundu onuda bilmiyorum.

Maç bitimi takım ortada toplandı, en son koç geldi "we will f*ck them on finals" dedi, takım da 1-2-3 cimbombom çekti dağıldı. Hocanın arkasından gelen kameraman da takımın ortasına doğru uzatınca kamerayı o laf youtube yayınında duyuldu. Olay bu...

Bunu da fark eden sadece tek bir kişi var, herkes onun aldığı kaydı paylaşıyor.

Programda buna nasıl izin veriliyor ? Bunu birde youtubeda bu başlıkla nasıl yayınlıyorlar ? Ayrıca Efe Güven,kendisine bununla ilgili bir soru sorulacağını bilmiyor mu neden bunlarla iletişime geçiyor ?

Geçen sene pandeminin başında insanlar sokağa çıkmazken Işıl'ın evine arabayla ekip yollayan, köpeğini dışarı çıkarmak için kapıdan çıkınca "maskesiz sokağa çıktı, halk sağlığını tehlikeye attı" diye haber yapan ve benzer bir başlıkla internete veren bir platform. Çok şaşırmamak lazım.

Iletişim yok ki ortada, aramışlar telefonu açmış, izni olmadan kaydetmişler ve yayına vermişler...

Son düzenleme:
Maç bitimi takım ortada toplandı, en son koç geldi "we will f*ck them on finals" dedi, takım da 1-2-3 cimbombom çekti dağıldı. Hocanın arkasından gelen kameraman da takımın ortasına doğru uzatınca kamerayı o laf youtube yayınında duyuldu. Olay bu...

Bunu da fark eden sadece tek bir kişi var, herkes onun aldığı kaydı paylaşıyor.

Geçen sene pandeminin başında insanlar sokağa çıkmazken Işıl'ın evine arabayla ekip yollayan, köpeğini dışarı çıkarmak için kapıdan çıkınca "maskesiz sokağa çıktı, halk sağlığını tehlikeye attı" diye haber yapan ve benzer bir başlıkla internete veren bir platform. Çok şaşırmamak lazım.

Iletişim yok ki ortada, aramışlar telefonu açmış, izni olmadan kaydetmişler ve yayına vermişler...

Senin maç konusuna attığın yorumdan sonra,ettiği küfürü seyretmiştim abi.Gereksiz bir ifade olmuş ama öyle abarttıkları gibi yaygara koparacak kadar ve adama hakaret edecek kadar bir durum yok.Galatasaray nefretiyle ve kiniyle beslenenler,Efe Güven'i bahane ederek nefretlerini ortaya döküyorlar :)

Program konusundada dediğin doğrudur,programdaki kadro reyting için her şeyi yapabilecek bir kadro.