Efes Pilsen-Galatasaray : 69-62

seri bozuldu ama olsun çoktandır böyle efes maçı izlememiştim maç her zaman kopardı bu maç iyi mücadele ettik...
bu takım iyi işler yapacak inş.
bu arada tribünlerde mükemmeldi yine...

Yardım

Beyler tribünlerde ne kadar kişi vardı...ayrıca fenerliler maça geldimi...
efes taraftarı var mıydı... :atki

ülker-febe maçında fb liden çok bizim taraftar vardı...
bi 2000 kişi fialn vardı bizim maçta...
bi 10 tane büyük sopalı bayraklar filan org lar güzeldi destek de güzeldi

Hem Ülker-Fenerbahçe hem de bizim maçımızı seyrettim bugün inanın bu dört takım arasında takım olmayan sadece o sene başında çok övülen Fenerbahçe varmış gibi gözüktü.Biz de Efes ve Ülker kalitesine yakın bi takım hüviyetindeydik bugün.Son üç haftadaki performansımızı bu maça da taşımayı başardık özellikle savunmada harikaydık ama hucüma geldiğimizde karşımızda Avrupa'nın en iyi savunma yapan takımlarından biri olan Efes olunca bocaladık özellikle de ilk yarı.Maçta çok kritik anlar vardı birincisi genel olarak Efes'in son saniye üçlüklerinin nerdeyse hepsini sokması,ikincisi maçta bir türlü aynı tempoyla oynayamamamız(tam yakaladık derken birden fark 10 a çıkıyo)ve diğeri hakemlerin çok ince oyunlarıydı.Beni bu maçta mutlu eden bir başka konuysa uzun oyuncu kalitemizin genel olarak çok iyi oluşu üstelik pivot bi yıldızımız olmamasına rağmen geçen sene Boddicker ve Burak nasıl faul almaz diye içeriyi yol geçen hanına çevirtiyoduk bu seneyse Fatih giriyo,Whisby var,Hüseyin,Umut,Burak sakatlanmasa Valentin.Tekrar maça dönersek hafta içinde bahsetmiş olduğumuz yenelim yenilelim öenmli değil yeterki varmızı yoğumuzu ortaya katalım düşüncesini oyuncularımız bugün aslanlar gibi sahaya sürdü onları maça bu şekilde hazırlyan daha önce çok eleştirdiğimiz zamanı gelince hatasını görünce eleştirmekten çekinmeyeceğimiz Halil Üner i de tebrik ediyorum.Takımı çok iyi yönetti.Yalnız ilk peryotun sonlarına doğru mola almakta geç kaldı çünkü ilk peryotta sayı bulmakta çok sıkıntı çektik.Şemsettin biraz daha gününde olsa bu maçı alabilirdik aslında ama sağlık olsun.Bu maçın telafisi kolay olur çünkü.Bu arada taraftar da bugün gayet iyiydi yavaş yavaş basketbol takımımız hak ettiği değeri bulmaya başladı onlar böle mücadele ettiği sürece bu destek de artarak sürecektir.

randyinin takıma katkısı hiç yok kesinlikle gönderilmesi gerekiyor boddicker olsaydı çok faydalı olurdu

anladığım kadarıyla iyi oyun oynamışız ve maçı zaman zaman kazanma noktasına dahi getirmişiz benim anlamadığım geçen hafta çok iyi oynayan şemsettin'in bu kadar düşük sayıda kalması ve çok kötü oynayan randy'nin hala bu takımda tutulması.neyse anladığım kadarıyla iyi mücadele ettik ve en azından onurumuzla fark yemeden maçı tamamladık.bu takıma bir an önce bir forvet alınmalı ve randy gönderilmeli!

gercekten helal olsun macı izleyeedik ama farkın 7 sayı olması bile yeter bizim fatihi daha iyi kullanmamız gerekiyor herkese bravo mücadele yeter :claps

Burda şimdiye kdr yazılan yazıları okuyorumda sanırım başka maçı seyrettim ben bugün. Sevgili arkadaşlar mücadele ediyor takım evette neyin mücadelesini veriyolar, saha kenarında bench ayakta bütün maç her basketten sonra ayaklanıyolar takım olmuşuzda sadece oralarda olmuşuz takım.
Bugün efeste kimse farkettimi bilmiyorum ama HENRY DOMERCANT oynamadı Efesin oyun kurucusu MARKO POPOVİC ise sahada sadece 15 dk kaldı. Efesin çoğunlukla ilk 5i Ender , Cenk , Alper-Granger , Kaya , Prkacin' di şimdi soruyorum burda hocayı sürekli savunanlara bu 5' te oynuyan bi Efesi, BJK ve Turk Telekom yakalasa nolurdu?
Maç 7 sayıyla bitti bütün maç 15 ve civarındaki sayıyla gitti bu farkta şöyle oluştu ilk periyod 18-13 bitti 2. periyod başında Malik kenara gelince 4 dk fark bi anda 15 oldu sonrada inmedi en fazla 6 sayıya indirebildi MALİK DİXON tek başına.
Hocayı sürekli savunanlara soruyorum gene bugün maçta bizim hucüm varyasyonlarımızdan 2-3 tanesini söliyebilirlermi yoksa bütün maç 3 kişi çakılı Burak veya Umutun Malik Dixon'a screeni ve Maliğin çabalarıyla kendi çabalarıyla bulduğu 29 sayı, Malik dışında çift haneli sayı üreten oyuncumuz yok kimse sorumluluk almıyor bumudur takım olmak
top 1 kere içeri inmedi yahu bir kere Whisby , Fatih , Umut alıpta post uptan oynamadı bi ara Cemlede konuştuk Burağı tutan oyuncu Alper Yılmaz top orda bile içeri inmiyor bumudur hoca?
3. periyod sonu 0,8 salise var DeSean Hadley top çıkarcak pota altından salladı ileriye kimseye değmeden çıkınca top bizim pota altından başladı bunu bile söliyemicek kdr aciz biri var kenarda orda bi 3 yesek kim vercek bunun hesabını ?
Maça ilk 5 başlayan Serhat Çetin geçen hafta kadroda yoktu 5 dk oynadı sonra bidaha oyuna dahil olmadı kendisi
çok rahat yenebilceğimiz bi maçı belli sebeplerle kaybettik yazık çok yazık..

Neyse çok iyi olcaz takım olma yolunda gidiyoruz her basketten sonra bench ayaklanıyo fln süper yoldayız ama şu Efesi bile yenemiyoruz..

Tequila' Alıntı:
Burda şimdiye kdr yazılan yazıları okuyorumda sanırım başka maçı seyrettim ben bugün. Sevgili arkadaşlar mücadele ediyor takım evette neyin mücadelesini veriyolar, saha kenarında bench ayakta bütün maç her basketten sonra ayaklanıyolar takım olmuşuzda sadece oralarda olmuşuz takım.
Bugün efeste kimse farkettimi bilmiyorum ama HENRY DOMERCANT oynamadı Efesin oyun kurucusu MARKO POPOVİC ise sahada sadece 15 dk kaldı. Efesin çoğunlukla ilk 5i Ender , Cenk , Alper-Granger , Kaya , Prkacin' di şimdi soruyorum burda hocayı sürekli savunanlara bu 5' te oynuyan bi Efesi, BJK ve Turk Telekom yakalasa nolurdu?
Maç 7 sayıyla bitti bütün maç 15 ve civarındaki sayıyla gitti bu farkta şöyle oluştu ilk periyod 18-13 bitti 2. periyod başında Malik kenara gelince 4 dk fark bi anda 15 oldu sonrada inmedi en fazla 6 sayıya indirebildi MALİK DİXON tek başına.
Hocayı sürekli savunanlara soruyorum gene bugün maçta bizim hucüm varyasyonlarımızdan 2-3 tanesini söliyebilirlermi yoksa bütün maç 3 kişi çakılı Burak veya Umutun Malik Dixon'a screeni ve Maliğin çabalarıyla kendi çabalarıyla bulduğu 29 sayı, Malik dışında çift haneli sayı üreten oyuncumuz yok kimse sorumluluk almıyor bumudur takım olmak
top 1 kere içeri inmedi yahu bir kere Whisby , Fatih , Umut alıpta post uptan oynamadı bi ara Cemlede konuştuk Burağı tutan oyuncu Alper Yılmaz top orda bile içeri inmiyor bumudur hoca?
3. periyod sonu 0,8 salise var DeSean Hadley top çıkarcak pota altından salladı ileriye kimseye değmeden çıkınca top bizim pota altından başladı bunu bile söliyemicek kdr aciz biri var kenarda orda bi 3 yesek kim vercek bunun hesabını ?
Maça ilk 5 başlayan Serhat Çetin geçen hafta kadroda yoktu 5 dk oynadı sonra bidaha oyuna dahil olmadı kendisi
çok rahat yenebilceğimiz bi maçı belli sebeplerle kaybettik yazık çok yazık..

Neyse çok iyi olcaz takım olma yolunda gidiyoruz her basketten sonra bench ayaklanıyo fln süper yoldayız ama şu Efesi bile yenemiyoruz..
-senin şu efesi bile yenemiyoruz dediğin takım 20 sayı fark attığımız itü değil...bu maça galatasaray galip gelir diyecek kişi çok azdı....sadece fark yemezdik vede bunu başardık....takımda ben sadece şemsettinin nasıl 2 sayıda kalmasına üzüldüm....açıkçası...birde ben desean hadleyin daha iyi olacağını tahmin ediyorum...hücuma daha çok katkısı olmalı...1 de fatih solak denen adam var ülker veya efesten gelmiş..ben hayatımda bu kadar balta bir adam görmedim ya bence takımda gönderilecek oyuncu listesinde ilk o var ve bu da büyük ihtimalle olacak.....valentin pastal lazım bize....özellikle 3 lük ve savunmada....

Tequila' Alıntı:
Efesle İtünün farkını anlattığın için teşekkür ederim
ve fark yemediğimiz içinde ben çok mutluyum sizlerde öle heralde
Bence hiçkimse fark yemediğimiz için değil, sahadaki mücadeleden ve 5 sene sonra ilk defa Galatasaray formasını giyen oyuncuların Efes'i yenebileceklerine olan inançlarını görmekten dolayı mutlu.
İnşallah ligin ikinci yarısındaki maçta ve play off'larda bu mücadelenin karşılığını alacağız.
Takıma ve Halil Hoca'ya sonraki maçta başarılar.

ben sahada Malik Dixondan başka mücadele eden görmedim
sen gördüysen bi açıklarmısın kim ne kdr mücadele etmiş bir görelim

yahu Maliği çıkar şu takımdan geçen seneki takım işte gene küme düşmemeye oynar

hoca geçen sene Fatih Solak deyip deyip duruyodu bugün maçta Fatih Solak 8 dk sahada kalmış 0 sayı 0 rib. 0 blok 0 top çalma 2 top kaybı

eee daha neyi konuşuyoruzki ?

Şemsettinmi mücadele etti 25 dkda 2 sayı atarakmı ?

hocayı savuncaksanız basketbol konuşarak savunun yok takım iyiye gidicek diyerk abidik gubudik şeylerle savunup durmayın..

Tekila'nın haklı olduğu noktalar var. Oyuncuların sürelerine baktım Efes Kaya'yı falan az oynatmış. Hücum gücünün büyük bölümünü oluşturan Domercant'ı hiç kullanmamış. Fazla kasmamışlar anlaşılan. Skor başabaş gibi gözükse de Önderin anlatımında da anladığım kadarıyla Efes maçı genelde 10 sayı üzeri farkla rahat götürmüş. Efes zaten çok sayı atan bir takım değil. Yine de 70 sayı altında tutmak bizim için başarı sayılabilir (eksik kadro da olsa)

TV den izlediğim maçlarda takım organizasyonu olarak geçen senelereden pek bir fark görememiştim.Maçı izleyenler şunu söyleyebilir mi? Bu takım geçen senelere göre daha iyi organize oluyor mu?Umut veriyor mu ?Yoksa geçen senelerden tek farkımız Dixon mu?

Ne yazıkki konuştuğum çoğu kişinin görüşü bu yönde.Efes tempoyu ayarladı diyorlar.
Maçın basit kırılma anlarınıda değerlendiremezseniz zaten sonuç gelmesi için dua etmek gerekiyor.

Serhat neden ilk 5 başladı birde merak ediyorum?

Başka bir forumdan alıntı olarakta hocamız bir arkadaşımıza şu sözleri sarfetmiş.

"Ben bu takıma inandım.Taraftarda bize inandı.Güzel günler yakında"

Yorum sizin.

tek fark Malik Dixon ,ozzy o kadar başka hiçbirşey yok..

aksini iddaa eden varsa bana 2-3 tane hücum rotasyonumuzu bi sayarsa memnun olcam.

Takımın bugün genel olarak hücumda varlık gösteremediği doğru.Oturmuş bi setinin olmadığı da gerçek.Hücum Malik Dixon'un screenler sonucu şut drive veya boş uzuna çıkarmasına kalıyo bu da doğru Efes bugün hem Domercant hem Mustafa abi hemde oynamasına rağmen Kaya'dan yoksun oynadı bu da doğru ama Galatasaray'ın iyi yolda olduğu da takım olmaya başladığı da yadsınamaz bi gerçek bunu lütfen herkes kabullensin.Bi kere inanılmaz iyi savunma yapıyoruz ama bugün yaptığımız savunmanın karşılığını üç yönden alamadık bu üçü birleşince de kaybetmek kaçınılmaz oldu birincisi son saniye üçlüklerindeki isabet,ikincisi hakemlerin ince yardımları üçüncüsü de karşımızdaki takımın Avrupa'nın en iyi savunma yapan ekiplerinden biri oluşu.Uzun lafın kısası mücadele ediyor artık Galatasaray maçı sonuna kadar bırakmıyor oyuncular Malik Dixonun aldığı sorumluluğun altında ezilmiyor Nba patentli Randy maç sonunda Dixon'un kafasını okşadı onun yedeği olmasına rağmen onu teselli etti işte bu küçük ayrıntı bile takım olmaya başladığımızın bi göstergesi.Şimdi konuyu yine her maçtan sonra olduğu gibi Halil Üner kavgasına dönüştürmenin bi manası yok bu şu aşamada takıma zarar verir.Önümüzde Tuborg,Daçka,Kolej,Erdemir veFenerbahçe maçları var.Kolej ve Fb maçları deplasman yani tek deplasmanımız Kolej gibi o da kolay geçilebilcek bi maç.Gerisi de bizim desteğimize kalmış ortada maçlar.Bu maçlardan en az 4 galibiyet alsak ilk devreyi ilk beşte tamamlarız ve ilerisi için ilk üçü hatta ikiyi rahat zorlarız diye düşünüyorum.

Kutay ve Alan savunması dixon; yazılarınıza biraz dikkat edin; diğer kullanıcılara yaşınızın gerektirdiği şekilde saygılı olmayı da unutmayın.

Ayrıca mesajlarınızda bir dolu smiley kullanmak zorunda da değilsiniz.

Abi ben diyorum ki bugün takım çok iyi savunma yaptı tüm oyuncular buna istatistik olarak bişi katmayan oyuna Fatih Solak da dahil.Bu arada Efes'in Domercantı Kayayı kullanmamasının sebebi bizi sallamaması değil oyuncuların sakat olması.Bizi sallamayan adam farkın dörde düşeceği topta içeri giren topu Kerem'in dışarı çıkarmasına inek gibi zıplayıp ağlamazdı.

ixon bu takıma oynaması için alındı dixon çıkarsan birşey yok nbe demek boyle bir eleştiri varmı beni guldürmeyin arkadaşlar...

Birde efes maça asılmadı diyenlere macı bırkez daha düşünün derim son 5 dk o maçı 2 defa alırdık!

Glenn cok pasif fatih çok formsuz bırde bu maçta bir onceki maçta buyuk katkısı olan Pascal yoktu onu neden kise yazmadı, desuan sakattı ondan dolayı ılk beş başlamadı bu şansızlıklara ragmen formuszluklara ragmen bence maç içinde gayret ve takım halinde oyun oynama isteği ust duzeydeydi çok zevkli birde maç izleik bu maç ahmet cömert te olsa kazanırdık!

Hakemler hakkında yazmak bence hoş değil ama nedenını merak edıyorum neden bu kadar kotu kararlara mahkumuz!